Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Napsamda ölmesem ? :)

Motovento
    REKLAM ALANI

Ne diyosunuz napsamda ölmesem ? :D henüz ehliyet almadım motosiklette kullanmadım ama motorum var halihazırda.Ama ben internetteki kaza videolarını gördükçe acaba motoru satsammı diyorum. Daha önce bisiklet hastalıgım vardı gayet güzel bindik ama bisiklet motosikletten daha fena :D kaldırıma çıkarsın yaya artistlik yapar yola inersin araba artistlik yapar bazı şehirlerin bazı belediyeleride seni düşünür bisiklet yolu yapar orayada taksiciler 10 tane araç çekip burası bizim durağaaamız nereye gidek yani derler.

Sıkıldım bisikletten eğer yaşadıgınız şehirde araçlara kapalı büyük parkurlar yoksa bisiklet işkence malesef.Motosiklete geçeyim diyorum ama malum iki tekerlekli tabut deniyo motorumda var tek eksik güvenlik ekipmanları onların bütçesini ayarlıyorum suan tamamlayıp ehliyetimide alıp çıkıcam yola ama ben korkuyorum iste.

Ne diyosunuz napsamda ölmesem :D ?

Gördüğüm kazalarda motosikletler 100 ün üzerinde gidiyodu ve genelde araçların hatalı davranışları üzere kazalar gerçekleşiyodu ben şehir içinde gezmek için kullanıcam motosikleti bu hızlara ulaşmam mümkün değil ama istatistiklere bakıyosun en cok ölümlü kaza motosikletler icin şehir içinde olmuş :D

beni biraz rahatlatırmısınız 5000 lira civarı harcıcam güvenlik ekipmanına abimin öğrenmem için bana vereceği motosikletin sıfır fiyatı 4000 lira :D gerçi ben geleceğe yönelik yapıcam alışverişimi 250cc bir süpersport kullanmak istiyorum ne diyosunuz 5000 kurtarırmı beni yoksa vazmı geçeyim yusuf yusuf yüzünden motosikletten fazla para harcıyorum ekipmana

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    emrb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XJ6
    Vaktin gelmedikten sonra arabanın önüne de atlasan,trenin önüne de atlasan ölmezsin ama vaktin geldiyse

''Nerede olursanız olunuz ölüm size ulaşır; sarp ve sağlam kalelerde olsanız bile!''(Nisâ / 78)

Ama tedbiri elden bırakma bütceni zorlayacak şekilde ekipman seç.İyi bir eğitim al gerisini yaratana bırak.
    @hmet42 ve ATLANTİS bunu beğendiler.

@hmet42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    .2010 ybr 125 .
    -sen bütün tedbirlerini al.
    -ekipmanın tam olsun.
    -eğitim alma imkanın varsa onuda al.
    -gaza gelip hız yapma.
    Ama ne yaparsan yap ölümden kurtuluş yok.motor kullansan da kullanmasanda yok.
    istediğin kadar iyi motor kullansan da en iyi ekipmanlara da sahip olsan kaza riski her zaman var.
    yok ben motor kullanayım ama ölüm riskim olmasın diyorsan GTA oyna.

Motosikleti
    Honda Cbr125R
    5000 bin liraya ekipmanini tamamlarsin herseyiyle alacaksan 5000 cok bile. birde 500 lira egitime verirsin cebine para kalir diye dusunuyorum

hakikiteker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Corsa 1.3 CDTI :(
    5000TL gerçekten fazla, birden fazla kaliteli takım dizebilirsiniz bu parayla.

redlion999 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1250R
    Şöyle tüm forum olarak toplanıp 3 bin kişi tren yoluna yatsak gece.. Vaktimiz gelmiş mi diye bir kontrol edicem..
    Yiğit_ ve hakanens bunu beğendiler.

emrb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XJ6
    Alıntı redlion999 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şöyle tüm forum olarak toplanıp 3 bin kişi tren yoluna yatsak gece.. Vaktimiz gelmiş mi diye bir kontrol edicem..
    gidenlerin vakti gelmiştir yoksa gitmezler
    redlion999 bunu beğendi.

Motosikleti
    Transalp
    Şehir içinde motor kullanıcam diyosun.Bi kere birinci hata burda.Şehir içinde motor kullanılmaz.Ben artık şehir içinde de çocuklara emniyet kemeri kullanma zorunluluğu getiricem.Çünkü üstüme süren şahinlerden , murat131'lerden bıktım.Geçen bi 131 kendini önüme attı.Arabada çocuklar da vardı.Yandan çarptım.Sıfır aldığım arabamın ilk kazasını 131 yüzünden yaptım.Bu kuş serisi trafikten çekilmedikçe şehir içinde çoluk çocukla , arabayla bile bi yerden bi yere gitmek beni korkutuyo.Sen şehir içinde motor kullanıcam diyosun.

Transalp motorumla tek bir kazam yokken , karşı yönden gelen doblonun arkasından hızla önüme fırlayan bisikletli çocuk ,geldi benim transalpe kafadan çaktı.Sinyal kırıldı Allah'tan çocukta bişey yoktu.

Ben motora atladığımda , şehirden çıkana kadar tıngır mıngır , yavaşça giderim.Şehir dışına çıkınca da nerde köy yolu , dağ yolu varsa orayı tercih ederim.Kalabalık ana yollardan her zaman uzak dururum.Allah'a şükür 6 senedir tek bir kazam bile yok.Benim transalple kafa kafaya çarpışan bisikletli çocuk hariç.

Hem diyosun ki ilerde racing kullanıcam.Şunu bil ki ölümlü motosiklet kazalarının %99'u racing motor kullanıcılarının başına geliyo.Endurocu ölümü çok nadir olur.O yüzden hayatta kalmak için tarz da çok önemli.Asfaltta gazlayan motorcu olma heveslisiysen seni büyük tehlikeler beklediğini bil.Ama dağ bayır gezen endurocu olmak istiyorum dersen çok az tehlikesi olduğunu bil.Ona göre tarzını seç.

Abi millet ne güzel laf sokmuş bana ya :D hoş karşılıyorum sizler alışmışsınız profesyonel sürücülersiniz ama ben dürüstçe itiraf etmem gerekirse yusuf yusuf atıyorum kusura bakmayın :D

@transalp3

hocam zaten hız meraklısı olmadıgım için şehir içinde kullanayım diyorum çünki büyükşehirlerde trafik yoğun oldugu için araçlar isteselerde hız yapamıyolar asfaltta gazlayım kırmızı ışıkta lastik yakayım saçlarını maviye boyamış kızlara şekil yapayım diye değil görüntüsünü beğendiğim için süper sport bi motosiklet istedim tarz konusundaki tavsiyelerini dikkate alıcam

Motosikleti
    MT-25
    Yaşayan her canlı bir gün ölümü tadacaktır.

basto - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 1000 FA
    Dostum ben çok hızlı araba kullanırım. Sağ ayağı ya gaz pedalının sonundadır, ya da frendedir.

Aynı şekilde 20 yıldır kayak yaparım. Palandöken'de kayak üstünde 100 km hızlara ulaşıyorum.

Motora da bu sene yeni başladım. Geçen sene arkadaşımın scooter'ını almış, ilk kez motorlu iki tekere binen biri olmama rağmen direk gazı köklemiştim. Hızı beni tatmin etmeyince de tepelere çıkıp yokuş aşağı max. hız denemesi yapmaya uğraşmıştım. Cahillik işte valla başka bir şey değil.

Motor başka hocam, yusuf yusufta haklısın, bende de oluştu artık. Eğitimde aldığım ilk yorum virajlara çok hızlı girdiğim oldu. Bir müddet de böyle devam edince, son 2-3 seferdir sadece ikinci viteste 3000 deviri geçmeden 1 saat tur atarak yavaş sürmeye ve sabrımı artırmaya uğraşıyorum. Gaz açmak kolay, açmamak zor bu işte. Temkinli ve sabırlı olmak lazım.

Çok aşırı terleyen insanım ama ekipmansız çıkamıyorum.

Gerisi takdir-i ilahi. Ehliyet sınavında bile 2 kez kaza tehlikesi atlattım.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)