Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

şunun yaptığına bakın arkadaşlar ya

Motovento
    REKLAM ALANI

sürücüsü kim bilin bakalım ?
    -kadın

altunizade de gidiyorum kadın resmen beni görmezden geliyor. sanki ben yokmuşum gibi yerime geçmeye çalışıyor arabayla üstüme çıkacak hayvan. kornaya basıyorum hiç kafasını dahi çevirmedi bakmadı yoluna devam etti.kapıya bi tekme atıcaktım ama, kadın olduğu için tuttum kendimi. hayvanlık yapmıyım diye ama arabayı tekmelemek geldi içimden anlatamam.

https://www.youtube.com/watch?v=rdrelXCcPpI

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    4Vaqrant - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Ninja 300
    kadin haksız ama bu gibi durumlari yasamamak için ortalayin efendim yolu... gecemesinler... gelemesinler... ortalayabildiginiz kadae ortalayin siz biraz sola yanasmissiniz hemen damlamis..
    MotorKafa bunu beğendi.

Mitoqondri - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    34 BG 6580 Gri Audi A3 adam gibi adam..
    08 AS 723 Mavi Suzuki Terios kaşar gibi kaşar..
    Enes Bakır, hfz61, MetinK. ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

MrNobody - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200 ns
    Herzaman dedim şimdide diyorum cebinde 3 5 yüz lira olup evinde sıcak kahvesiyle bir köşeye çekilip kendi egosunu böbürte böbürte kitap okuyup kültürlü arkadaşlarıyla hergün mekan mekan gezen ablalarımız malesef kendilerini tanrı gibi görüyorlar.Trafikte aynısını yaşadım 2 defa bayan sürücü yüzünden kendi reflekslerim sayesinde yüzde 100 diyebileceğim ölüm tehlikesinden kurtuldum fakat hiçbiri kafasını çevirip özür dilemedi.Denilecek laf yoktur !

hakikiteker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Corsa 1.3 CDTI :(
    Geçen gün bir bayan sürücü kompleks yapmış ben aradan geçip öne geldiğimde. Öteki ışıklarda önüme kırıp, bayağı öne geçti(!) Ben sonra tekrar geçtim tabi, neden tıkılayım ki arkasına. Anlaşılmaz bir şekilde, bayan sürücülerin bir kısmı "ezdirir miyim ben sana kendimi, hayvan" mottosunu benimsemiş ve böyle bir trafik adabına sahip. Olur da bir kazaya karışırsa kapılarını kilitleyip direkt telefona sarılıyor. Mantıklı mı, evet. Bu kadar öküzün barındığı bir ülkede mantıklı ama bize de yazık be kardeşim.
    potasyum bunu beğendi.

motosiklet yada araba kullanirken en tuhaf,en enteresan, en bencil hareketleri yapip beni trafiktw zor durumda birakan kadin suruculerdir.Arkasindan ticari arac suruculeri gelir.

Bu ulkede kadin suruculerin cogu teknik yada fiziksel unsurlardan uzak tasit kulaniyor.Hastalik seviyesinde hakli oldugunu dusunme hali var.

Size tavsiyem gordugunuzde uzak durun.O kullandigi arabaya patlayana kadar lastik aldigini yada dogru duzgun bakima gotyrdugunu bile sanmiyorum.

Kusura bakmasinlar buyuk bolumu surus teknigi acisindan berbatlar ve hic gelisim gostermiyorlar.
    Ayni zamanda saygisiz ve benciller.
    RmMuR bunu beğendi.

Mr.[T] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA PCX 150-pulsar 200NS-Yamaha NMAX
    geçmiş olsun kardo.

hatun üstte olmayı seviyo demekki
    The-Rock ve _kaan_ bunu beğendiler.

Enes Bakır - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ GSX 750F
    cidden ne kadar hiç bir kadın kabul etmesede kadınların %95 i bence iyi bir şoför değil. Bende ne zaman bi tehlike atlatsam altından kadın sürücüler çıkıyor.

shadowmaster - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba SL 200
    Cinsiyet ayrımından hoşlanmıyorum sürücü değerlendirirken, ancak bir şeyi unutmayın arkadaşlar, bir kadın için önündeki boşluğa doğru sürmesi gerekiyorsa o boşluğa sürer, motorun üstüne çıkacak, kamyon varmış çarpacak fark etmez ! Kadınların yaptığı kazaların %99'u bu düz mantıklarından ya da mantıksızlıklarından kaynaklanır. Bu kadının önünde şerit ortalasan %75 bu sefer arkadan dokunacaktı sana

KoLesT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GT 250 R (2013) Bajaj Pulsar 200NS (2014)
    Kadın sürücü gördüğüm zaman hemen uzaklaşıyorum. Ne yapacağı belli olmaz.

Oldjack - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fz6 Fazer
    Alıntı Mitoqondri adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    34 BG 6580 Gri Audi A3 adam gibi adam..
    08 AS 723 Mavi Suzuki Terios kaşar gibi kaşar..
    İstanbul'da bir audi bu anlayışı çok nadir gösterir adamsın alkışladık. Bu arada altunizade de orası hep öyle arabayla giderken bile sürekli üzerine çıkıyolar. Bir ara 2013 falan galiba şirket arabasıyla sürekli oradan geçmem gerekiyordu. Sırf o nedenler arabayı bırakıp kendi cebimden kendi motorumla gidiyordum. O kırmızı bariyerin olduğu yere girip uzamak en mantıklısı 2 dk dan fazla aynı konumda durmamak lazım sıkışık trafikte.

mozgur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache RTR 150 / CRF 250 L
    Açıkçası çok bir sıkıntı göremedim ben. Sen şeritte değilsin. Yolu sahiplenip ortalamamışsın. Anlatmak istediğimi daha iyi anlatabilmek için iki şey sorayım.

1) Eğer motor değil de araba olsaydın bu durumun adı üzerine çıkmak değil de yol vermemek olmayackmıydı? (Dikkat ederim şerit dışında olan sensin)

2) Her gün yaptığımız aradan geçip diğer araçların önüne kırmaktan ne farkı var? Kadın da aradan geçip önüne kırmış yani aynısını yapmış.

Şu yüzden söylüyorum. Bakış açın yanlış ve bu bakış açısıyla hata + allah korusun kaza yaparsın.

Not: bir kaza durumunda 8:8 suçlu sen olurdun ne yazıkki.
    zapalka bunu beğendi.

natila - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf150 + HD sporster xl 1200 custom cb
    şeridimizi sahiplenelim lütfen

yayan-bay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    aprilla pegaso 650
    Allah cümlemizin yardımcısı olsun.

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Videoyu ilk izlediğimde senin haklı olduğunu düşünmüştüm ama sonrada dikkat edince sen ve senin şeridindeki tüm araçların sağ şeride zorla girmeye çalıştıklarını, girerken de normalde üzerinden gidilmemesi gereken yol ayırıcı çizgilerde gittiklerini gördüm. Bu durumda kadın tabi ki senin üzerine çıkmamalı ama yol vermek zorunda olan o değil sensin.

Bunu sana hitaben yazmıyorum yanlış anlama; cahil memleketlerinde insanların yollarını bilmeleri için mutlaka fiziksel, tahrip edilemez engeller koyulması gerekiyor, yoksa bu örnekte olduğu gibi sürüş alışkanlıkları kazanılıyor. Öndeki arabanın çizgi üzerinden gidişine bakın. Bu arada kadın sürücülerle ilgili eleştirilere katılıyorum. Alayı incelikten yoksun, saygsız sürücüler. Neden incelikten yoksunlar ? Çünkü onlar şehir magandası ayılar gibi bilerek değil, çoğunlukla bilmeyerek öküzlük yapıyorlar. Kafalarında başkalarının da yol hakkı olabileceği refleksi yok. Yol verirlerse de korkularından veriyorlar yoksa vermiyorlar. SUV kullanan hemen hemen tüm kadınları bu sınıfa sokabiliriz. Yine de durumları diğerlerinden bir nebze daha iyi. Yollarda 3 günlük sakalla trafikte terör estiren kara suratlı Doblo, Transporter sürücüsü göreceğime, diğerini görmeyi tercih ederim.

bir sıkıntı göremedim ben. burada, ya sen yol vereceksin,ya da o. sen pek vermeye yanaşmamışsın,ama o da bir bayan olarak kendisine öncelik tanınması gerektiğini düşünüp(hani genelde bayanlar önden enir ya)yolu kendisi almış sanırım..

araba kullanırken de motosiklet kullanırken de bu hareketi hepimiz yapıyoruz. olayı, bayan,erkek,motorcu,araba sürücüsü şeklinde sınıflara ayırmaya da gerek yok bence.

kimse masum değil

Salih_T - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Salcano Wolf 125cc, Bajaj Pulsar NS 200
    Kadın sürücü gördüğüm zaman hep bi tedirginlik yaşarım.. Hemen yanından uzaklaşmaya çalışırım. Ama ne kadar kaçsam da artık bayan sürücü sayısı baya bir arttı..

Benim hatunda bir araba istiyor. Ankaralılar için hayırlısı olsun diyorum..
    "Ne Mutlu Türküm Diyene" M.Kemal ATATÜRK
    Salcano Wolf 125 28.03.2014 - 02.05.2016 (11.800 km)
    Bajaj Pulsar NS 200 Trafiğe Çıkış: 09.05.2016 (46.500 km)

bazı arkadaşlar benim suçum olduğunu söylemiş. o arabayı ben kullanmıyorum direksiyon bende değil. ayrıca ben o aracı solladım.benim çok arkamda kaldı. arkama girmesi gerekiyordu. şeridi ortalamamışsın diyenlere de ben öndeki aracın tam ortasındayım videoyu düzgün izleyin.

mozgur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache RTR 150 / CRF 250 L
    Dostum bunu diyenlerden biri de bendim ve dikkatini çekerim suçlu demedim yanlış dedim.(8:8 muhabbeti ayrı mevzu). Yanlış çünkü onun en fazla arabası çizilir senin kellen gider. Bu yüzden yanlış.

Ve sen söyledikten sonra tekrar izledim. 1. si sol taraftan siyah arabanın şeridine girmeye çalışan sensin. İkincisi video yanıltmıyorsa şeritte değil çizgidesin. Elini uzatsan soldaki kukaları tutacaksın neredeyse.

Önündeki aracın da aynı hatayı yapması seni haklı çıkarmaz. Keza olay haklı haksız mevzusu da değil. Sen yandan girip onun şeridini sahiplenmeye çalışıyorsun o da şeridini koruyor. Bu kadar basit.

Eğer sen kamyon olsaydın ve siyah araba da senin motor olsaydı? Aynı şeyleri söyleyecekmiydin yoksa kamyon benim şeridime girdi mi diyecektin? (:

Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    audi li nin kesin motoru da vardır ogün arabayla çıkmıştır
    crxforever bunu beğendi.

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)