Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mont aldım bedeni ile ilgili

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Pcx 125
    Sa bugün 46 , dainese mont aldım alırken ordaki eleman giydirdi , rahattı baya o tunuca falan sonra orda dedim bu biraz küçük gibi o dedi normal falan diye eve bi geldim giyip çıkarıyım dedim içliksiz birde dar gibi geldi.Kemerimin tam üstünde kalıyor mont. Sizce normal mi ? Yoksa gibip bir beden büyüğü ile mi değiştireyim yarın ?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    emrb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XJ6
    korumaları tam oturuyosa sıkıntı yoktur.

mücahit1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Null
    Alıntı MotorcuMetos adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sa bugün 46 , dainese mont aldım alırken ordaki eleman giydirdi , rahattı baya o tunuca falan sonra orda dedim bu biraz küçük gibi o dedi normal falan diye eve bi geldim giyip çıkarıyım dedim içliksiz birde dar gibi geldi.Kemerimin tam üstünde kalıyor mont. Sizce normal mi ? Yoksa gibip bir beden büyüğü ile mi değiştireyim yarın ?
    omuz koruma ve bilek payına bak ordan anla benim alpinestar air var tam tutuyo hatta egilince göbek bile kasiyo bol olmasindan iyi

Motosikleti
    Hornet 650
    Kemerin üstünde kaldıysa ve arka taradındada uzatması yoksa şu anlama gelir:

Rüzgardan başta böbrekler olmak üzere o açık kalan yerlerdeki bir çok organın etkilenmesi anlamına gelir. (Böbrek koruma alarak engelleyebilirsin.)

Bence uzununu denemelisin, uzununu denediğinde bu seferde kolları uzun geldiyse, başka marka yada modellere yönelmelisin.

Kişisel görüşümdür.

Motosikleti
    Pcx 125
    Alıntı mhmtesk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kemerin üstünde kaldıysa ve arka taradındada uzatması yoksa şu anlama gelir:

Rüzgardan başta böbrekler olmak üzere o açık kalan yerlerdeki bir çok organın etkilenmesi anlamına gelir. (Böbrek koruma alarak engelleyebilirsin.)

Bence uzununu denemelisin, uzununu denediğinde bu seferde kolları uzun geldiyse, başka marka yada modellere yönelmelisin.

Kişisel görüşümdür.
    Uzunu yoktu , sonra gelcekmiş birde arkada uzantısı var modeli bu : http://www.motosikletaksesuarlari.co...eket_8419.html

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:14 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:10 ----------

Alıntı mücahit1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    omuz koruma ve bilek payına bak ordan anla benim alpinestar air var tam tutuyo hatta egilince göbek bile kasiyo bol olmasindan iyi
    çok az geride gibi

Motosikleti
    Null
    Uzunu yoktu , sonra gelcekmiş birde arkada uzantısı var modeli bu : http://www.motosikletaksesuarlari.co...eket_8419.html

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:14 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:10 ----------

çok az geride gibi
    sen bi magazada revitlere falan bak ebatları çok uygun dainese ve alpine pek Türk standartlarinda olmayabiliyo arkadaşın dediği doğru hatta bulabilirsen belden kayisli olan bişey al böbrek konusu çok tehlikeli

Motosikleti
    Pcx 125
    Alıntı mücahit1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sen bi magazada revitlere falan bak ebatları çok uygun dainese ve alpine pek Türk standartlarinda olmayabiliyo arkadaşın dediği doğru hatta bulabilirsen belden kayisli olan bişey al böbrek konusu çok tehlikeli
    Böbreğin çoğunu örtüyo sorunumun o değil , çok sıkıyo daraltıyo diye soruyorum zaten hız yapmam max 80 giderim.Kartla almıştım yarın gitsem para iadesi ederler mi ? ya da aynı modelin 48 i yok , montu bıraksam gelince değiştiriler mi sizce ?

Motosikleti
    Null
    Mağaza ise siparis üzerine ürünün büyük bedeni getirtilir 1 aya yakın beklersin ama para iadesi yapmazlar bildiğim kadarıyla sen onu dene

obarey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015 Honda CBR 250R (10k), 2015 Yamaha R25
    Dainese montlar biraz spor kesim italyan takımlara benzer.
    boylar 1 tık kısadır.
    önemli olan dirseklerin ve omuzların yerinde mi?
    üzerine tam oturması hatta sıkması güvenlik açısından bence daha iyidir.
    Ama sen bunu kışına kullanacaksan içine bi sweat giyip dene rahatsız edecek kadar sıkıyor mu yoksa tam mı geliyor.
    bide bel sıkmalarıyla oyna sonuna kadar kastırmışsındır o sıkıyodur belkide.

bboy_iced - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki zx6r
    Üstad deri aldıysan bir yarım beden kadar giydikçe açacaktır vede o montun zaten kemer üstünde durması gerekir spor kesim sonuçta uzun olursa o montla rahat yatamazsın çünkü spor motor kullananlar için üretiliyor eğer dikkat edersen ona bağlanacak pantolonların beli yüksek olur o açığı kapatmak için.

Motosikleti
    Pcx 125
    Alıntı obarey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dainese montlar biraz spor kesim italyan takımlara benzer.
    boylar 1 tık kısadır.
    önemli olan dirseklerin ve omuzların yerinde mi?
    üzerine tam oturması hatta sıkması güvenlik açısından bence daha iyidir.
    Ama sen bunu kışına kullanacaksan içine bi sweat giyip dene rahatsız edecek kadar sıkıyor mu yoksa tam mı geliyor.
    bide bel sıkmalarıyla oyna sonuna kadar kastırmışsındır o sıkıyodur belkide.
    Dostum yaptım dediklerni korumalar tam yerinde fakat çok sıktı bu yüzden 46 değiştirip 48 alıyorum

Oldjack - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fz6 Fazer
    Dostum yaptım dediklerni korumalar tam yerinde fakat çok sıktı bu yüzden 46 değiştirip 48 alıyorum
    bol gelmesi durumunda o montun üzerinden sıyrılma ihtimali var. Normal kıyafet gibi düşünme sıksın biraz vucudunu ama boyunu bilmem tabi kısaysa yapacak bişey yok.

Motosikleti
    Pcx 125
    Alıntı bboy_iced adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Üstad deri aldıysan bir yarım beden kadar giydikçe açacaktır vede o montun zaten kemer üstünde durması gerekir spor kesim sonuçta uzun olursa o montla rahat yatamazsın çünkü spor motor kullananlar için üretiliyor eğer dikkat edersen ona bağlanacak pantolonların beli yüksek olur o açığı kapatmak için.
    Mont textil,dediğiniz gibi fark ettim.Spor deil de pcx için aldım .Sanırsam 46 yerine 48 alıcam dirsek yine oturuyo sadece daha rahat

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)