Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Motosiklet Botu (Çizmesi) Giymiyor Musun? Camoon

Motovento
    REKLAM ALANI
    YouSuffer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XJ6N
    İyi Akşamlar, bu konuyu birşeyere örnek olması için açıyorum, bazılarınızında bildiği gibi ekipman giyen motosikletli arkadaşlarımız çeşit çeşit, genelde

- Full ekipman gezen,
    - Sadece kask takanlar
    - Kask ceket ve eldiven giyip altına kot ve spor ayakkabı giyenler

Sebepleri anlarım, durumun yoktur alamazsın. Rahat etmiyorsundur giymezsin, o senin bileceğin risktir. Yaşamadan yada araştırmadan öğrenemiyorsundur, botun önemini bilmiyorsundur pahalı geliyordur, anlarım.

Ben bunları neden mi anlatıyorum, gelelim konuya.

Tarih: 21 Mayıs 2015 - Güngören
    İşten çıktım, özel bi şirkette çalışıyorum. Üstümü değiştirdim korumalı deri montum eldivenim kaskım ve çizmelerim var (motor pantolonunun fermuarı bozuk giymedim)
    Atladım r25 e 10 dakika sonrası felan, bilen varsa ytü davutpaşadan şirinevlere gidiyorum. Caddedeyim 2 şerit böyle bir yokuş çıkıldıktan sonra sola dogru yokuş aşşağı ınen bir yol var orada sağ şeritteyim. 20 ile felan zaten ışıklara gelirken soldaki kırmızı opel sinyalsiz kırdı önüme, reflekslerime guvenırım çok kurtardım böyle zaten guvenlı bir konumu yaratmışım o yüzden çarpmadım sanırım. Aniden durmak için her zaman yaptıgım panik freni yaptım fakaat, ön teker ( 5 haziranda rosso 2 ile değişecek ircler) ilk saga kaydı. Sağ tarafa kayınca sol ayagımı tutmak için yere koyunca sola kaydı ve tutamadım motoru (1.82 85 kiloyum motor bana hafif bile geliyor bikaç kere tutmuştum böyle durumda). Ayağımı koymam hatalı bir refleksti, sola bağdaş kurar gibi ayagım yere geldi ve ustune motor düştü (166 kg). zaten ışıkların ordaydım arkamdaki transporter durdu ben kontagı kapattım ve motoru kaldırdım. Skuterlı bir genç ve birkaç kişi bişey var mı vs diye sordu yok dedim. Koruma takozu görevini layığıyla yapmış motorda hiçbirşey yok. Dahada 50 km felan yolum var. Yolda olayın sıcaklığı ile hissetmemişim sol bileğim acımaya başladı. Acile gittim bir süre sonra.

Sonuç: Eğer bot olmasa ayağım komple kırılırmış, sadece sinirler hasar görmüş şuan çok zor basıyorum. Bota rağmen 24 saattir ağrıdan uyuyamadım ve yatmak zorundayım. Ya bot olmasaydı?

Bu konuyu uzun uzun yazıyorum ki ileridede okuyacağım açıp. Her deneyim iyi birşey katıyor daha kotusude olabilirdi tabi. Ama bu konuyu okuduysanız ders çıkarın, çizmeniz mi yok? Varsa imkanınız alın giyin (bot değil çizme). Tabikide hiçbir ekipman komple korumaz, ama ben 3 gün yerine 1 ay boyunca yatmak zorunda olabilirdim..

Sokollu, ogzcngdk, mustang53 ve 5 diğerleri bunu beğendiler..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Yiğit_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yzf r125
    Botunuz çok adimiyş.Bu arada geçmiş olsun.

Motosikleti
    XJ6N
    Alıntı Yiğit_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Botunuz çok adimiyş.Bu arada geçmiş olsun.
    Teşekkürler ama nesi adi? 200 tl zaten dana derisi ve kauçuk korumalı fiyatına göre bence iyi performansı var..

Motosikleti
    Yzf r125
    Alıntı YouSuffer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Teşekkürler ama nesi adi? 200 tl zaten dana derisi ve kauçuk korumalı fiyatına göre bence iyi performansı var..
    Hiç yoktan iyidir.Korumaları iyi değildir o botun ben incelemiştim baya imkanınız varsa daha iyi bir bot alsanız iyi olur.Belki sinirlerinizde zedelenmezdi.

geçmiş olsun kazasız belasız sürüşler dilerim ve bu arada haklısınız aslında tedbiri almak gerek 600 lük motorlara binip ekipman değil kask bile takmayan insanlarla karşılaşıyoruz sorsan hemen yakın gidiceğim yer ya uğraşmak istemiyorum giyinmeyle... Neyse abi bu konuda bence iki sonuç var; 1.Bütçem yetmiyor alamıyorum 2.si giyinmeyi sevmiyorum. bana kalırsa motosiklete binen her insan isterse bütçesine uygun korumalı giyinebilir herşey mantık işi bence. tekrardan geçmiş olsun
    YouSuffer bunu beğendi.

4Vaqrant - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Ninja 300
    Tabi motora acimayip ayaginizi yere koymadan düşmekte bi seçenek ... böyle bi durumda kimsede hic bi problem olmayacakti muhtemelen... ayaginizi yere koymaniz dediginiz gibi hem denge olarak hemde kirilma olaylari dolayisiyla yanlış... demiyorum tabiki ayaginizi yere koymassaniz bota ihtiyac yok felan ama sizinde yanlışiniz var, geçmiş olsun
    YouSuffer bunu beğendi.

shadowmaster - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba SL 200
    Geçmiş olsun.
    Motosiklet durağan haldeyken denge kaybedip düşmeye başlarsa tam tersine o yöndeki bacağınızı yana açarak ayağınızı kollayın ve bırakın düşsün arkadaşlar, gidona asılıp tutmaya ya da ayağınızla kurtarmaya çalışmayın. Bu sırada aynı anda belinizi de çok ciddi incitmeniz mümkün. Hele koruma takozu / demiri varsa ilk kollayacağınız şey kendi bedeniniz...
    YouSuffer ve mustang53 bunu beğendiler.

Motosikleti
    XJ6N
    Hiç yoktan iyidir.Korumaları iyi değildir o botun ben incelemiştim baya imkanınız varsa daha iyi bir bot alsanız iyi olur.Belki sinirlerinizde zedelenmezdi.
    Evet raha felan ama fiyatına göre koruması tabi, zaten eylulde direk yarış botuna geçicem bu yazı çıkartayımda.

Diğer arkadaşlarında dediği gibi kendimizi düşünüp koruma takozu varsa ayagı koymamak lazım ama bi anlık refleks alışkanlık çok zor yapmamak.

yusufozugenc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-07 Race Blue
    Eski motorumda koruma takozu falan yoktu, baktım devrilecek arabanın altına kaçan topu alma pozisyonunda atmıştım ayağımı altına motora zarar gelmesin diye Şimdi bot pantolon tam takım.
    YouSuffer bunu beğendi.

Sokollu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yaaaaaaaaa fren yapmayı bilmiyorsunuz dünkü bıdıklar gelmiş burda yok öyle irc yok böyle arabanın altına top kaçtı

Elime para geçse de ölmeden ben de kurtulsam şu Irc'lerden. 250 cc motosikletiniz varsa ve Irc lastiğe mahkumsanız hayat çok zor

Motosikleti
    Hornet 650
    Bot var ama şu aralar baya bi boşladım

sey_47 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BWS 100
    Yav kardeş konu ne; sen ne yazıyorsun ya. Adam botun öneminden bahsediyor, diğer gelmiş adamın botuna b.k atıyor. Adam giyiyor işte, tatmin olmuş, kendini güvende hissediyor niye gidip adamın botuna laf atıyorsun.
    Uyuz oluyorum milletin malına b.k atanları.
    dental_land, beko12345, telike ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

yusufozugenc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-07 Race Blue
    Alıntı Sokollu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yaaaaaaaaa fren yapmayı bilmiyorsunuz dünkü bıdıklar gelmiş burda yok öyle irc yok böyle arabanın altına top kaçtı

Elime para geçse de ölmeden ben de kurtulsam şu Irc'lerden. 250 cc motosikletiniz varsa ve Irc lastiğe mahkumsanız hayat çok zor
    Yok bıdık arabanın altına kaçan top fren mevzu değildi disk kilidini unutmuşum daha beter

Sokollu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı yusufozugenc adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yok bıdık arabanın altına kaçan top fren mevzu değildi disk kilidini unutmuşum daha beter
    Bazen düşünüyorum acaba birisi piçliğine hatırlatma kablosunu söker mi diye, acayip geriliyorum Kendi kendime kuruntu yaptım gittim alarm taktırdım disk kilidinden kurtulmak için

Motosikleti
    XJ6N
    Alıntı Sokollu adlı üyeden alıntı Mesajı göster

r25 frenler motor felan iğrenç b.k gibi almayın lan on fren dıskıde toz olunca cık cık otuyor japonlar bunu duymamışmı olm kuba fighter 80 güzel motor ama fıtıfıtı

Motosikleti
    Yzf r125
    Alıntı sey_47 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yav kardeş konu ne; sen ne yazıyorsun ya. Adam botun öneminden bahsediyor, diğer gelmiş adamın botuna b.k atıyor. Adam giyiyor işte, tatmin olmuş, kendini güvende hissediyor niye gidip adamın botuna laf atıyorsun.
    Uyuz oluyorum milletin malına b.k atanları.
    Uyuz olursan kaşınırsın kaşınma.Adam bir şey demiyor sana neoluyor bot iyi değil adamın güvenliği için diyoruz bunu eleştiride mi yapamıyacaz botunun koruması iyi olsaydı belki hiçbir şey olmayacaktı.Botun koruması ile ilgili yorum istemiş yorum yaptık. Herife bak ne dengesiz insanlar var burda.
    dyavol-77 bunu beğendi.

Motosikleti
    XJ6N
    Uyuz olursan kaşınırsın kaşınma.Adam bir şey demiyor sana neoluyor bot iyi değil adamın güvenliği için diyoruz bunu eleştiride mi yapamıyacaz botunun koruması iyi olsaydı belki hiçbir şey olmayacaktı.Botun koruması ile ilgili yorum istemiş yorum yaptık. Herife bak ne dengesiz insanlar var burda.
    Botun titanyum olmadıkca 170 kilo ayagını boyle yapar dostum bunu ben biliyorum, sert korumalı oldugunu soyledım fıyatına gore iyi korur. Alıp giymek isteyelere denemeden test etmeden yorumlamamak lazım. Konuyuda saptırmayalım

ucanteneke5 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Super Tenere xt1200z. Actros 1841 megaspais.
    inanki bot olmasaydı aynı sonuç olurdu çunkü senin botlar sadece sürünmeye karşı korumalı burkmaya karşı değil.
    burkmaya karşı korumalı botun olsaydı yanı şu kroslarda giyenlerin botları bunlar ozaman bileğin burkulmazdı.
    bende 2009 da bişey olmaz deip botsuz binip bakkala gidirken düştüm ve sonuç bu.

işte senin botun her normal bot gibi sadece bunun olmasını önler burkma kırılmayı önlemez.
    ben artık 100 metre de gitsem botumu montumu kaskımı giyorum

Motosikleti
    XJ6N
    fakat benim ayagımda burkulma yok, kırılmayı önlediğini söylemiştim cunku deri ve sert korumalı. kaval kemiği korumasının ustune geldi motor hatta. Darbeyi azaltmasıda korudugu anlamına geliyor. Normal bot gibi demek yanlış.

Bune - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fazer 8
    Burdan hemen benim konuya yürüyelim mis gibi fiyata mis gibi racing bot zararına satış gel vatandaş

http://www.motosiklet.net/forum/moto...satiyorum.html

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)