Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

karburatorlu motor alınır mı ?

Motovento
    REKLAM ALANI
    lucifer1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    arkadaşlar tum harleyleri ve ilanları araştırdım ve kendi bütçeme uygun birtane aradığım model olan 883r 2006 model buldum 6000km civarında orijinal full ama karburatorlü bir motormuş sizce bir problem yaratırmı bana almamda bir sakınca var mı harley davidson almak isteyen bir racing sever olarak sonunda guzel hızlara cıkabilen ve butçe olarak bana uygun olan tek motor bu (harley delisiyim aslında ama yavaşlığından sıkıntı ediyordum yada yüksek fiyattan)

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Capitao_3 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR 125(Sell)- RTR 150(Sell)- CBF 150- TNT 250
    harleyden bahsediyorsun mondialden değil alınır hiç bir şey olmaz temizse

aslında daha once hiç karburatorlu motorla alakadar olmuşluğum yok makinede bir sorun olmadığına temizliğine filan eminim ama bilmediğim için ve uzun yıllar kullanmak için almayı planladığımdan (en az 3-4 yıl) daha once kullanmış yada söküp takabilicek tarzda usta olan arkadaslara sormak istedim

Motosikleti
    BMW F650GS 2007
    Alıntı lucifer1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar tum harleyleri ve ilanları araştırdım ve kendi bütçeme uygun birtane aradığım model olan 883r 2006 model buldum 6000km civarında orijinal full ama karburatorlü bir motormuş sizce bir problem yaratırmı bana almamda bir sakınca var mı harley davidson almak isteyen bir racing sever olarak sonunda guzel hızlara cıkabilen ve butçe olarak bana uygun olan tek motor bu (harley delisiyim aslında ama yavaşlığından sıkıntı ediyordum yada yüksek fiyattan)
    2006 ve 6 bin ? 60 olmasın

Darkcity2000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC 750X
    Adama gulerler, Harley demek karburator demek.. bakma yeni modeller emisyon vs enjeksiyonlu..
    ogzcngdk ve hakikiteker bunu beğendiler.

evet 6bin orijinal kilometresi yani bir sorun çıkarmaz 2-3 yıl boyunca bana sanırsam

Onurhan D - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motorun sahibi vitrine koyup bakmak için almış heralde motoru.
    Yada bence o km rektefe'den sonraki km.

hayır tamamen orijinal aslında çoğu chopper bu kmlerde satılıyor genelde işinden dolayı yada tarzına uymadığından dolayı binemeyen insanlar satıyorlar örneğin 2000 model polo sahibiyiz ilk sahibi biziz ve fazla kullanmadıgımızdan dolayı orijinal 36bin kmde full orijinal modifiyesiz olarak kapıda yatıyor hala :D aynı mantık (aslında satmak istiyorumda babam bırakamıyor arabasını binmesede)

kaanklky - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1100GS
    Cruiser dediğin karbüratörlü olur hocam, her ne kadar ben enjeksiyonlu kullanıyor olsamda. Karbüratörün ne olduğunu biliyorsunuz değil mi? Karbüratörlü olması bir sorun değil yani. Öyle bir sorulmuş ki.

mozgur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache RTR 150 / CRF 250 L
    Enjeksiyonu kontrol eden ünitelerin yapısından sanırım, karbüratörlü makinalar hep daha yüksek tork üretiyor gibi gelmiştir bana.Sesindendir belkide bilmiyorum.

Karbüratörde kışın jikle kullanmaya ve motoru ısıtmaya alışırsan, ve kesinlikle ama kesinlikle servisi ve gerçekten işinin ehli olanlar dışında birine kurcalatmazsan bir sorun yaşamazsın.

Senelerce karbüratörlü Broadway kullandım. Keçi gibiydi alet.

ogzcngdk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba Dragon 50 - Hero X Pulse 200
    cruiser motorlar karbratörlü tercih edilir, karbratörsüz harleyler dikkate alınmaz zaten

söylemek istediğim birşey var, racing gibi kullanıpta mundar etme makineyi ne olur

MkD - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    92 301 98 vstar
    Cruiser tipi motosikletin en önemli özelliği basit bir yapıya sahip olması, mümkün olan en az teknoloji ile donatılmış olması bence. Ama yinede gelişen teknoloji daha çok avantajı birlikte getiriyor.
    AEA izliyor musunuz bilmiyorum fakat eski ve yeni 883 karşılaştırmasına bir göz atın derim.

https://www.youtube.com/watch?v=cBVjXQzZjv0

https://www.youtube.com/watch?v=Q1HxdMB3aOc

Oldjack - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fz6 Fazer
    bende hayo falan soruyosun sandım. Harley bilmiyorum. Hiç üzerine bile oturmadım.

..Carmentality.. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    25 bin verirken iyi düşün . o motor 6 bin km de olamaz.
    Passionately in love with Motorcycle

Motosikleti
    Transalp
    Karbüratörlü motorlar enjeksiyonlulara göre çok daha sorunsuz ve bakımı kolaydır.
    metinkilic bunu beğendi.

Alıntı ..Carmentality.. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    25 bin verirken iyi düşün . o motor 6 bin km de olamaz.
    hocam motor galerisinin yalan soyliyecek hali yok yani adamlar bir çok motor satıyor hergun garajda yatmış yada trafiğe çıkısı geç olmus bir makine olması normal yani 6bin rahatlıkla olabilir

Motosikleti
    Kuba CR1
    chopper dediğin karbüratörlü hava soğutmalı olur zaten :D hiç bir sorunda çıkarmaz çok güzelde sesi olur motorun

ayzek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İstanbul ( Avrupa ) Motosikleti: MONDİAL MG 150 SÜPERBOY X - HERO HUNK
    Motosikleti
    YUKİ FORZA 170 - MONDİAL 100 SÜPERBOY + 100 HYENA
    Alıntı lucifer1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hocam motor galerisinin yalan soyliyecek hali yok yani adamlar bir çok motor satıyor hergun garajda yatmış yada trafiğe çıkısı geç olmus bir makine olması normal yani 6bin rahatlıkla olabilir
    zaten o galeriler değilmi kaza yapmış motorları hurdadan toplayıp garajda yatmış diye satan.km saatının 6000 km önce bir kazada sonucu değişmediğini nerden biliyorsun?
    mozgur bunu beğendi.

Motosikleti
    Kuba CR1
    Evet km olayına bende takıldım ben motoru yılbaşından önce aldım 5 ayda 5000 e geldi zaten sadece okula gidip geliyorum bi iş var gibi bu 6000 de olamaz gibime geliyor

Harley Davidsonlar özel motosikletlerdir. Genelde sahiplerinin daha günlük kullandığı ikinci motosikeltleri olur. Motosiklet orjinal 6 bin KM de olabilir. Sadece yazları haftasonu 1-2 saat binilmiştir. Zaten harleylere öyle hergün günlük binmek zor gürültülü ve yuksek ısılı makineler.

Ayrıca Japon ve Almanlara nazaran işçilik kalitesi yüksek olmasına rağmen mekanik ve motor olarak nazlı aletlerdir. Bakmak ilgilenmek gerekir.

Günlük kullanım için pek tercih edilmez. Ama alayım keyifle süreyim denilirse Harleyler güzel makineler. Tarz meselesi..

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)