Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Bugün tanık olduğum bir olay

Motovento
    REKLAM ALANI
    computeus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CF MOTO CL-X 700 Adventure
    Boğaziçi köprüsü Avrupa -> Anadolu geçişi. 6 motor emniyet şeridinden peş peşe gidiyoruz. Nedense trafik Altunizade kavşağına kadar diğer günlerden daha sıkışık. Bir beyaz servis minibüsü de emniyet şeridinden ilerlemeye çalışıyor.

Altunizade tünel ayrımına geliyoruz. Minibüs emniyet şeridinden yolun en sağındaki şeride doğru, sol sinyal vermiş sola geçmeye çalışıyor. Motorcu arkadaşlarımızdan biri de minibüsün solundan geçmeye çalışıyor. Doğal olarak sola doğru hareket halindeki minibüs arkadaşı sıkıştırıyor. Arkadaş minibüs şöförüne birşeyler söylüyor. Minibüs şöförü arkadaşa söyleniyor. Sonra servis duruyor şöför ve yolculardan birkaçı minibüsten iniyor. Arkadaş oralı olmuyor ve gazlıyor. Ben de takip ediyorum.

Altunizade köprüsünden hemen önce sağda sürekli trafik polisleri bekler. Arkadaş emniyet şeridinden ilerleyip polise yanaşıyor. Ben de yaklaşıyorum ve konuşmayı duymaya çalışıyorum. Arkadaş polise arkamızdan tam gaz gelen minibüsü işaret edip, minibüsün emniyet şeridini kullandığını, kendisini sıkıştırdığını ve şöförü uyardığında şöförün kendisine küfür ettiğini söylüyor. Bu arada minibüs bize yetişiyor ve arkamızda duruyor. Şöför ve yolcular minibüsten inip arkadaşın üstüne yürüyorlar. Şöför arkadaşın omuzlarından tutup 'İn ulan motordan' diye bağırırken itip kakıyor.

Ben arkadaşa yardımcı olmak için motorumdan iniyorum. Bu arada arkadaş, yanında trafik polisi ve etrafında 6 kişilik minibüs ahalisi toplaşıyor. Aklıma nedense(!) Teksas eyaleti geliyor. Minibüs şöförü yüksek sesle bağırıyor: 'Sen kime küfrediyorsun, sen kimsin? Bizim de acelemiz olmasa emniyet şeridini kullanmayız!' Trafik polisi arkadaştan kaskını çıkartmasını istiyor. Etrafımıza 3-4 motosiklet sürücüsü daha geliyor.

Trafik polisi minibüsü işaret ederek 'Aracın önünde çakarlar var. Bu arkadaşların geçiş üstünlüğü var. Yol vermen lazım' diye motosiklet sürücüsü arkadaşımızı uyarıyor. Minibüs şöförü de polis kimliğini gösteriyor. Meğer minibüs ve yolcuların tümü sivil polis imiş. Minibüsün çakarları sadece önünde ve yanmıyor. Arkasında ise hiç bir uyarı yok.

Minibüs şöförü minibüse gidip kamera kaydı getiriyor ve motosiklet süren arkadaşa emniyet şeridi ihlalinden ceza yazılmasını istiyor. 'Başa gelen çekilir' diye düşünüp, motosiklet sürücüsü arkadaşı yalnız bırakarak, motoruma binip yoluma gidiyorum.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Bugraaa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    14'Honda CBR250R Repsol - Triumph Daytona 675 Red
    Thug life...
    Zuzuuw bunu beğendi.

mithrelios - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mts 950
    en büyük mafya devlettir diye hiç de boş olmayan bir söz vardır, onun vücut bulmuş hali yaşanmış.

Adamların görevi varsa siren yaksınlar, vatandaşa düzgün davransınlar beklenir ama tabi, devlet gücünü arkasına alan, o güç vatandaştan değil de kendinden geliyor sanıyor. Maalesef devletin en tepe noktasından, en ufak memura kadar durum bu. Özellikle, mülki erkan, savcı/hakim, polis gibi doğrudan devlet gücü kullanan kimsenin eline düşmek istemem bu memlekette.
    crxforever, xawa, RuzgarSA ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

lac1vert - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Z300
    Sadece bizim ülkemizde olduğunu düşünmüyorum ama yazık, çok yazık. Gerçekten yollarda kimin ne olduğu belli değil. Sinirleri aldırmış olmak lazım.

Motosikleti
    Nc750X
    neyse yazmıcam yaa...

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Kawasaki VN 800
    Tipik Türk polisi.

Sinan Er - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650 GS
    Sivil araç kavramı konusunda oldukça sorunlu bir milletiz. kardeşim madem sivil araçsın demekki gizliliğin ön planda. O halde gizli kalmak için elinden geleni yapmalısın.

Sivil araçta çakarın çukarın ne işi var. Neden emniyet şeridini ihlal eder. Acele ne demek bu hiçbirşey için gerekçe değil.

Bütün sivil araçların köprüye gelince acelesi oluyor.

Aklımda bununla ilgili bir kanun var gibi ama tam hatırlamıyorum.

Kamu malının gereksiz yere kullanımı gibi birşey. Bunlara siren ve uyarı ışıkları da dahil.

Yok kardeşim yok gidesim var buralardan
    crxforever ve computeus bunu beğendiler.

CHaTaN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Harley Davidson electra glide ultra classic
    Benim burada dikkatimi sizin de yazdığınız gibi araçtan inen minibüs şoförünün sen kime küfür ediyorsun diye sinirlenmiş olması.
    Sanırım motosikletli arkadaş küfürü etmiş arkasından gelişen olaylarada katlanacak.
    Son zamanlarda motosiklet sürücülerinde de oldukça fazla asabiyet ve küfürlü hakaretler olan davranışları izliyoruz. Umarım birinin başına bundan daha beter bir şey gelmez
    lac1vert bunu beğendi.

computeus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CF MOTO CL-X 700 Adventure
    Alıntı CHaTaN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim burada dikkatimi sizin de yazdığınız gibi araçtan inen minibüs şoförünün sen kime küfür ediyorsun diye sinirlenmiş olması.
    Sanırım motosikletli arkadaş küfürü etmiş arkasından gelişen olaylara da katlanacak.
    Son zamanlarda motosiklet sürücülerinde de oldukça fazla asabiyet ve küfürlü hakaretler olan davranışları izliyoruz. Umarım birinin başına bundan daha beter bir şey gelmez
    Önce kimin ettiğini bilmemekle beraber büyük ihtimal küfürleşme oldu.

Benimde dikkatimi çekiyor motosikletlilerin asabiyeti. Bazısı resmen diğer şöförlerin sabrını zorluyor. 10 senelik B sınıfı ehliyetim olduğundan daha rahat ayırt edebiliyorum.

Motosikleti
    Yamaha Ybr esd 125
    19 senelik B 2005 den beride A2 sahibiyim.Her iki aracıda aktif olarak kullanıyorum. Objektif olarak söylüyorum , motosikletlerin atarlı davranmasının sebebi çok az adam yerine konuluyor olmaları ve başkalarının hatasını kendi canıyla ödemeleri. Motor kullanırken tali yoldan önüme atlamayıp bekleyen herkese bir dıt yapıp müsaitsem elimle selam çakıyorum.Bazen ben manyakmıyım diye düşünüyorum.Ama o kadar öküz arasında insana denk gelince sarılasım geliyor, napayım. Kurallara uyan adam aynı dürüst adam gibi memlekette erezyona uğramış durumda.
    maktama, K4NuNi, Zuzuuw ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

kadango - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fazer 8 - MT-07
    Bana polis demeyin...
    Berkto bunu beğendi.

Oldjack - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fz6 Fazer
    Malesef Turk polisi yapacak birsey yok.

Motosikleti
    honda cgl
    Sivil polis diğer polislere emir verebilir amirdir onlar sözleri geçer savunduğum için söylemiyorum öyledir

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:44 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:42 ----------

Alıntı Oldjack adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Malesef Turk polisi yapacak birsey yok.
    güzel dostum
    ne türk polisi ne de tc polisi
    akape polisi
    computeus ve mozgur bunu beğendiler.

zanyoscar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Evet arkadaslar boyle olaylar oluyo ya..Benim de basima benzeri geldi sayilir.Yine bi gun kopruyu gecerken doblo tarzi bi araba gotum gotum ilerliyo emniyet seridinden.korna caliorum selektor yapiyrum cekilmmiyo.Tabi biraz daha korna calmaya devam ettim.Bu cekildi kenara.yanindan gecerken cevirdim kafayi baktim sofore.(Camlar falan filmli bu arada) Suratini goremeyince tabi cevirdim kafami yoluma devam ederken arabadan polis arabalarinin boyle garip tonda ses cikartan sesleri var ya boyle kalin tonda.Onu iki kere caldi ) HEEE DEDIM SIVIL POLIS HERALDE :D Elimi pardon anlaminda kaldirip yoluma devam ettim) O gunden sonra kopru yolunda emniyet seridinde giderken ne zaman sivil araba gorsem temkinli davraniyorum.Siz de bence biraz sakin olun malum kimin ne cikacagi belli olmuyor
    computeus bunu beğendi.

Oldjack - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fz6 Fazer
    Alıntı XuRTo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sivil polis diğer polislere emir verebilir amirdir onlar sözleri geçer savunduğum için söylemiyorum öyledir

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:44 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:42 ----------

güzel dostum
    ne türk polisi ne de tc polisi
    akape polisi
    abi siyasi bir nedenle söylemiyorum. Bizim üniformalı insanımız bir tuhaf.(nedenleri vardır vs..ama durum bu.) İnsanlara çok kaba davranıyorlar. Siyasi olan kısmı facia zaten. Halkın vergisiyle halkın-milletin güveliğini sağlamak için verilen güç ve yetkyi halka karşı kullanmaları hiç ipe sapa gelir bir şey değil.
    computeus bunu beğendi.

mozgur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache RTR 150 / CRF 250 L
    İstanbulda arabayla iken başıma geldi. Emniyet şeridinden ilerleyen çakarlı araçlar.İlk gördüm algılayamadım zaten İzmir'de hiç denk gelmediğim için. Eyvallah. Ama peşinden 2,3,4,5,6... Bütün siviller mi aynı anda köprüye girmeye çalışıyor?

Sen emniyet şeridini kullanana, aracın üzerinde çakar olana 50-60 lira ceza kesip bırakırsan ne bekliyorsun ki? Bu tarz durumların oluşması doğaldır.

MotorKafa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 1000 FA
    Arkadaş sağlam cünüpmüş
    Bune, Pelax, crxforever ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

freewill - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Burgman 400 Youtube: Sucuk Ekmek MotoVlog
    arkadaş bir insan düşünün bu insan her geçen gün ülkesine ve insanlarına nefreti artıyor. Bu da benim hikayemdi.
    Sinan Er bunu beğendi.

RAMİREZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM duke 125-- BMW F650 CS
    Polis polistir. Türkü, Almanı, Amerikanı olmaz. Meslek olarak ego tatminine çok uygun olduğundan ve her mesleğe alınan kişide Hz.Mevlana gibi tevazu sahibi olamayacağından böyle garip tiplerle karşılaşmamız normaldir..
    Ne yazık ki bunun akepe ile falan da alakası yok pek. Polis yıllardır böyle. Pek bulaşmamakta fayda var. Ayrıca arkadaş hakkaten çok kısmetsizmiş..
    yazık.
    iptaluyelik02 ve crxforever bunu beğendiler.

obarey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015 Honda CBR 250R (10k), 2015 Yamaha R25
    Polis ten sonrasını okumadım hikayenin sonu malum çünkü.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)