Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
4. sayfa BirinciBirinci ... 2345 SonuncuSonuncu

İzmir trafiği sürücüler ve bayan sürücüler için nasıl?

Motovento
    REKLAM ALANI
    serkanksk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    c800 intruder-honda nc750x
    Ya arkadaşlar trafikte korkması ve bayan olması bunu gizleme çabasını neden algılayamıyoruz ki.O kadar öküz var ki.Arkadaşım senin alacağın iki önemli şey güzel bir kask ve mevsimlik mont.Düşmelerin de seni koruyabilecek.Sen bu motoru sanırım ksk sahilde süreceksin.Yaz dönemi izmir de trafik yavaşlıyacaktır ben eminim ki pekiştirirsin.Benim bir tanıdığım maruder 800 ile başladı aslan gibi c800 mü sürüyor şu anda.Kendine güven içgüdülerin zaten sana yardımcı olucaktır.
    ceydamer bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ceydamer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hero pleasure
    Alıntı EldekiDebryj adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ya biri der gidon bilmiyor diye gulunur mu konu sahibi der tecavuz :D iyi misiniz arkadaskar ?

2013 ten beri uyesin elli defa o sorduklarini ogrenirdin millet motoru yokken videolarla vs teknik bilgileri yalayip yutuyor sen yapmamissindir birsey diyemem zorunda degilsin ve usenmedim konularina baktim martta yine "bayan surucu tavsiye , gaziantepte motor surucem rahatsiz ederler mi korkuyorum "

Simdide izmirde bayan surucu rahatsiz etcekler mi ?

Tasindikca konu acicaksan bence bir problem yok ne haddime )
    Iyi forumlar diger sehirlerdende bekleriz
    Lan arkadaşım senin su altından hendek aramaktan başka hiç bi işin yokmu!
    Bir yıldır nedne öğrenmiyormuşum, bir yıldır başka işlerim vardı, yada canım öğrenmek istemedi.Yani ne oldu öğrenmedim de ne olu, hayır konuyu öyle bir kaçırdın ki artık neyle suçlanıyor olduğumu da unuttum.

Hadi güzel ablacım sen söyle ne istiyorsun benden, ya da neyin ispat çabasındasın Allah aşkına!!

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:49 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:46 ----------

Alıntı Oldjack adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    şurada

ve şurada

uslubunuzu hiç beğenmemiştim ki şimdi tekrar okudum gerçekten de beğenilmeyecek kadar kötü bir uslupmuş.
    Üslubumun güzelliği karşımdaki kişinin güzelliğine göre değişir. Üslubum kötüyse demek ki hakedilmiş bir durum vardır. Herkes bir başkasının gözündeki saygıyı kendisi tayin eder. Bu meseleye takılmanıza hiç gerek yoktu.

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:55 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:49 ----------

Eldekidebriyaj ablamız;

şimdi bende bir ajan gibi tutup her açtığın konuyu okusam her attığın mesajı masaya yatırsam eminim ki konuyu çirkin atıflara çekmek istediğim sürece binlerce malzeme birleştirip bulurum kendime, sende pekâla bunun altında ezilirsin, öyle "gidon bilmiyorsun ay kesin dikkat çekmeye çalışıyorsun" gibi saçma verilerde çıkarmam üstelik. Allah için daha fazla böyle basit muhabbetlere girmeyin. Ya da girin kendi kendinize konuşun artık sizi daha fazla kaale alıp cevap vermeyeceğim.

Hondolog - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ve maske düşer..

Motosikleti
    hero pleasure
    Alıntı Hondolog adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ve maske düşer..
    Neyin maskesi?

Serkan S - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XJ6
    Bilmem kac yildir takip ediyorum, bilmem kac yildir uyeyim bu kadar sacma uzayan ve hicbir yararli bilgi olmayan hatta yararli bilgiyi gectim "geyik" muhabbeti bile gecmeyen tek konu. Internette arastirip bulabilirsiniz cogu teknigi egerki yeterli degilse herkese tavsiye edildigi gibi "egitim"

Saygılar

Motosikleti
    hero pleasure
    Alıntı Serkan S adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bilmem kac yildir takip ediyorum, bilmem kac yildir uyeyim bu kadar sacma uzayan ve hicbir yararli bilgi olmayan hatta yararli bilgiyi gectim "geyik" muhabbeti bile gecmeyen tek konu. Internette arastirip bulabilirsiniz cogu teknigi egerki yeterli degilse herkese tavsiye edildigi gibi "egitim"

Saygılar
    Dikkatinizi çektiyse teknik sormadım. Trafik sordum, konunun bilmem kaç aydır üyeliğim olmasından, neleri bilmediğime kadar tuhaf tuhaf yerlere çekilmesi benim suçum değil. Sizin üzerimdeki ithamınız neydi?

Birde Allah aşkına sitede sorulması gereken ve sorulmaması gereken sorular üzerine kullanım kılavuzu filan verin, anlaşılan burada kafaya takılan soruların sorulması büyük suç.

Yahu bi trafik durumunu sordum, önce bir deli kuyuya taş attı sonra gelen vurdu giden vurdu :D abi amacınız nedir sizin anlamış değilim ha!

DKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    kadın milletini zaten sevmem, kaldı ki bunlar birbirleriyle bile anlaşamıyolar kafalarınıza go pro takıp dövüşünde izleyelim bari

Motosikleti
    hero pleasure
    Alıntı DKN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kadın milletini zaten sevmem, kaldı ki bunlar birbirleriyle bile anlaşamıyolar kafalarınıza go pro takıp dövüşünde izleyelim bari
    Kadın sevilmez mi! psikolojin mi bozuk senin annem. Hayır en azından seni doğuran anneyi göz önünde tut. Bende hemcinslerimi pek severim ama aklı başında olanları.
    Hı! dövüşmeliymişiz, fantaziye bak buradan sana eğlence çıkmaz!

Motosikleti
    Yamaha XJ6
    Trafik pekala;
    Trafikte trafikteki diger araclardan yaklasik %10-%15 daha hizli olmasilisiniz.
    Kadin oldugunuzu belli ederseniz yasamin her alaninda oldu gibi negatif ve pozitif yonleri vardir.
    Sadece motor kullandiginiz icin bile sikistirilacaksiniz. Cinsiyet pek farketmeyecek.
    Istanbuldan az, Antalyadan cok maganda ile karsilasacaksiniz trafikte.
    Trafik korkunuzu ancak trafige cikarak yenebilirsiniz.
    Arac tecrubeniz varmis zaten trafigi okuyabildiginizi varsayiyorum o zaman.
    Motorla ilk deneyimlerinizi kapali alanda yaparsaniz kendinizi ve baskalarini daha az tehlikeye atarsiniz.
    Ekipmanlariniz hangi motoru kullanirsaniz kullanin bastan assagi full olmali.
    Kasmayin kendinizi rahat olun.

Trafik ile ilgili soracaginiz cogu sorunun cevabi buradadir gerisiyle ilgili zaten forumda tonlarca acilmis konu mevcut. Burdan gerisi cinsiyet ayirt etmeyen sorular zaten forumda cok rahat bulacaksinizdir.

Bide cogu yoruma katilarak uslubunuz benimde pek hosuma gitmedi.

He bide sahsi fikrim bir yorumda sirf "kadin" oldugunuz icin bu kadar yorum yapildigi falan yazilmis kismen hak veriyorum. Fakat "abazalik"tan degil +1 motosiklet surucu hatta kadin suruculerinde tesvik olmasi acisindan genelde forumda ve arkadas ortamlarinda bayanlara daha cok aciklama yapilir.
    Genel olarak kadinlar mekanik alanlarda pek yetenekli ve merakli olmadiklari icin kisa cevaplar genelde uzar.

Neyse cok yazdim fazla bile yazdim, umarim isinize yarar.

Saygilar

Oldjack - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fz6 Fazer
    Alıntı DKN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kapalı trübün sobalı mevkideyim

Motosikleti
    hero pleasure
    Trafik pekala;
    Trafikte trafikteki diger araclardan yaklasik %10-%15 daha hizli olmasilisiniz.
    Kadin oldugunuzu belli ederseniz yasamin her alaninda oldu gibi negatif ve pozitif yonleri vardir.
    Sadece motor kullandiginiz icin bile sikistirilacaksiniz. Cinsiyet pek farketmeyecek.
    Istanbuldan az, Antalyadan cok maganda ile karsilasacaksiniz trafikte.
    Trafik korkunuzu ancak trafige cikarak yenebilirsiniz.
    Arac tecrubeniz varmis zaten trafigi okuyabildiginizi varsayiyorum o zaman.
    Motorla ilk deneyimlerinizi kapali alanda yaparsaniz kendinizi ve baskalarini daha az tehlikeye atarsiniz.
    Ekipmanlariniz hangi motoru kullanirsaniz kullanin bastan assagi full olmali.
    Kasmayin kendinizi rahat olun.

Trafik ile ilgili soracaginiz cogu sorunun cevabi buradadir gerisiyle ilgili zaten forumda tonlarca acilmis konu mevcut. Burdan gerisi cinsiyet ayirt etmeyen sorular zaten forumda cok rahat bulacaksinizdir.

Bide cogu yoruma katilarak uslubunuz benimde pek hosuma gitmedi.

He bide sahsi fikrim bir yorumda sirf "kadin" oldugunuz icin bu kadar yorum yapildigi falan yazilmis kismen hak veriyorum. Fakat "abazalik"tan degil +1 motosiklet surucu hatta kadin suruculerinde tesvik olmasi acisindan genelde forumda ve arkadas ortamlarinda bayanlara daha cok aciklama yapilir.
    Genel olarak kadinlar mekanik alanlarda pek yetenekli ve merakli olmadiklari icin kisa cevaplar genelde uzar.

Neyse cok yazdim fazla bile yazdim, umarim isinize yarar.

Saygilar
    Bu tür ithamlarda bulunan ön yargı barındıran insanlara saygı duymadığım için üslubumda ona göre şekilleniyor. Eh dediğim gibi çok yorum aldıysa konu bunda benim suçum ne

Neyse bu konuyu kapatma zamanı geçti bile.

Şu tafikte %15 daha hızlı gitmen gerek mantığını açıklayabilir misiniz? Benim motorum başlangıç olduğum için 60 cc honda today :/ şu an yanlış bir seçim yaptığımı düşünmeye başladım.

Motosikleti
    Yamaha XJ6
    Alıntı ceydamer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu tür ithamlarda bulunan ön yargı barındıran insanlara saygı duymadığım için üslubumda ona göre şekilleniyor. Eh dediğim gibi çok yorum aldıysa konu bunda benim suçum ne

Neyse bu konuyu kapatma zamanı geçti bile.

Şu tafikte %15 daha hızlı gitmen gerek mantığını açıklayabilir misiniz? Benim motorum başlangıç olduğum için 60 cc honda today :/ şu an yanlış bir seçim yaptığımı düşünmeye başladım.
    Farkindaysaniz konunuzun fazla yorum almasini elestirmedim nedenini acikladim

Ayrica yanlis bir secim degil, temelden baslamak icin oldukca guzel bir secim.
    Mantigini kendimce soyle aciklayabilirim trafikte araclardan %10 daha hizli olursaniz olusabilecek risklerden daha az payinizi alirsiniz, daha cabuk tepki verebilirsiniz tabiki takip mesafesi dahilinde. Fakat yurdumuzun trafik kurallari buna uygun degil maalesef bizi daha yavas istiyorlar araclardan. Ve bu kural sizin icinde pek gecerli degil.
    Bu eger ana yollara cikacaksaniz gecerli ki today ile ana yollara sık cikmamanizi oneririm. Kisacasi ana yollar yerine ara yollar ne bileyim izmirin sahil yollari guzeldir guzelyali-ksk o taraflarda surerseniz daha guvende olursunuz cunku ana yollarda dusuk hizla sag seritte bile gitseniz arkanizdan sizi seritten atmak isteyen hayvanatlar olacaktir

Motosikleti
    hero pleasure
    Farkindaysaniz konunuzun fazla yorum almasini elestirmedim nedenini acikladim

Ayrica yanlis bir secim degil, temelden baslamak icin oldukca guzel bir secim.
    Mantigini kendimce soyle aciklayabilirim trafikte araclardan %10 daha hizli olursaniz olusabilecek risklerden daha az payinizi alirsiniz, daha cabuk tepki verebilirsiniz tabiki takip mesafesi dahilinde. Fakat yurdumuzun trafik kurallari buna uygun degil maalesef bizi daha yavas istiyorlar araclardan. Ve bu kural sizin icinde pek gecerli degil.
    Bu eger ana yollara cikacaksaniz gecerli ki today ile ana yollara sık cikmamanizi oneririm. Kisacasi ana yollar yerine ara yollar ne bileyim izmirin sahil yollari guzeldir guzelyali-ksk o taraflarda surerseniz daha guvende olursunuz cunku ana yollarda dusuk hizla sag seritte bile gitseniz arkanizdan sizi seritten atmak isteyen hayvanatlar olacaktir
    Kuyruğu dikleştirince farketmeden herşeye atarlı bir moda girmişim kusurabakmayın.

Ben ilk etapta evim ve iş yerim arasında gidip gelirken kullanmayı planlıyorum. tarif edeceğim alanı bilir misiniz bilmiyorum ama bornova özkanlar ile adliye civarına doğru bir rota izleniyor. Ara yoldan gidilebiliyor mu hiç sanmıyorum. Burası 50-60 cc ile tehlike mi arz ediyor peki?

Yiğit_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yzf r125
    Kuyruğu dikleştirince farketmeden herşeye atarlı bir moda girmişim kusurabakmayın.

Ben ilk etapta evim ve iş yerim arasında gidip gelirken kullanmayı planlıyorum. tarif edeceğim alanı bilir misiniz bilmiyorum ama bornova özkanlar ile adliye civarına doğru bir rota izleniyor. Ara yoldan gidilebiliyor mu hiç sanmıyorum. Burası 50-60 cc ile tehlike mi arz ediyor peki?
    Mustafa Kemal caddesinden gidersin.folkartın tam önünde ki kavşaktan sola dön adliye yakınlarda zaten.Senin için en güzel yol burası.(dolmuşçulara dikkat!!)

Motosikleti
    hero pleasure
    Alıntı Yiğit_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Mustafa Kemal caddesinden gidersin.folkartın tam önünde ki kavşaktan sola dön adliye yakınlarda zaten.Senin için en güzel yol burası.(dolmuşçulara dikkat!!)
    Tahmin ettiğim gibi bu ayrılış ve varış noktası için ara yol yok yani :( umarım 60 cc beni dolmuşçulardan korur İlk fırsatta cc büyütme kararını vermiş oldum.

Motosikleti
    Yzf r125
    Tahmin ettiğim gibi bu ayrılış ve varış noktası için ara yol yok yani :( umarım 60 cc beni dolmuşçulardan korur İlk fırsatta cc büyütme kararını vermiş oldum.
    Vardır belki ama ben bilmiyorum.Ben kullanıyorum bu yolu haftada 2 kez seyir hızı 40-50 km arası zaten cc yeterli bence
    ceydamer bunu beğendi.

Motosikleti
    hero pleasure
    Alıntı Yiğit_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Vardır belki ama ben bilmiyorum.Ben kullanıyorum bu yolu haftada 2 kez seyir hızı 40-50 km arası zaten cc yeterli bence
    Ohh iyi teşekkürler

Motosikleti
    Yzf r125
    Ohh iyi teşekkürler
    Birşey değil

Motosikleti
    Yamaha XJ6

Pek sanmam arz edecegini, yapmaniz gereken trafikte ki sizden baska herkesi sizden daha az akilli oldugunu ve her an herseyi yapabilecegini dusunerek surun. Algilariniz hep acik olsun. Herkesin bildigi uzere kucuk bir puf noktasi arkasinda gittigi aracin surucusuyle eger yan aynalarindan yuzunu size baktigini gormuyorsaniz gorebilecegi sekilde konumlanin. Araclarin genelde kor noktalari tam arka ortalardiri mumkun oldukca tekerleklerine hizali bir sekilde seyir edin
    ceydamer bunu beğendi.

Motosikleti
    hero pleasure
    Pek sanmam arz edecegini, yapmaniz gereken trafikte ki sizden baska herkesi sizden daha az akilli oldugunu ve her an herseyi yapabilecegini dusunerek surun. Algilariniz hep acik olsun. Herkesin bildigi uzere kucuk bir puf noktasi arkasinda gittigi aracin surucusuyle eger yan aynalarindan yuzunu size baktigini gormuyorsaniz gorebilecegi sekilde konumlanin. Araclarin genelde kor noktalari tam arka ortalardiri mumkun oldukca tekerleklerine hizali bir sekilde seyir edin
    Yıllardır araba kullanmış olduğum için başka araçları de izlemeye almaya oldukça alışkınım. Ha bunda tabi uyuyan bir tır şöforunun arabamın üstüne çıkması ve arabanın tamamen perte çıkması ama benim mucizevi şekilde burnum bile kanamadan kurtulmuş olmamında büyük etkisi oldu o günden beri sadece kendi aracımı kullanmıyorum ve bu sayede bir çok kazayı henüz vukuu bulmadan atlattığım çok oldu. Tabi motorda 4 kat daha fazla dikkat etmem gerektiğinin bilincine buradaki yorumlardan sonra daha net farkında vardım püf noktalar içinde ayrıca teşekkür ederim.

REKLAM ALANI
4. sayfa BirinciBirinci ... 2345 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)