Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

az kalsın düşecektim.

Motovento
    REKLAM ALANI

herşey normal yavaş yavaş zevkle sürerken sola dönüyordum.yayalar vardı hızım zaten çok düşüktü.biraz daha düşüreyim dedim ön frene dokunmamla teker kitlendi motor sağa doğru kaymaya başladı. düşme korkusuyla ayağımı hızla yere atıp kendimi doğrulttum. o kadar hızlı attımki. ayağımın altı acıdı

https://www.youtube.com/watch?v=HANPm_2GTjE

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    ybr 125 esd
    dönüş esnasında ön fren

Motosikleti
    lifan tay 100 - 2012 / emisol 2014 / artık yok :)
    genel refleks bu şekilde. benim de arka lastiğe çivi batmış yolda giderken inmiş. bi dengesizlik var motorda derken arka teker kaydı aynı şekil ayağımı koyarak kurtardım. düşük hızda bile bu kadar ani yere kapaklanma korkutucu. azıcık hız olsa mümkün değil toparlayamazdık ikimiz de. asfaltı öperdik.

emrb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XJ6
    ilk kazamı ufak bir virajda ön frene dokunmakla yapmıştım.ön frene sıkmadım bak dokundum ama böyle olaylar güzel oluyor insana tecrübe katıyor.

o değil keyifle sürerken bi anda moralim çöktü :D

Motosikleti
    honda cgl
    Yolda güzel kızların yuvarlak kalçalarını izleyerek tın tın tın gidiyordum birden önümdeki araç fren yapınca ben de yapmak zorunda kalmıştım ön freni tuttuğum için ben de dengemi kaybettim ama ne ben ne motorun düşmesine izin vermedim ;)

Tİme_shİft42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Arka frenle dar sokaklarda bile yılan gibi süzülüyorum ;)

myagdi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda FES 250 Foresight; CBF 150, NC750S
    dönerken, motor yana yatmış durumdayken asla fren manetine dokunmayın, asla...

çok mecbur kalırsanız aynı tempoda gaz verirken -burası önemli, gazdan elinizi hiç çekmeden ve gaz ayarını hiç bozmadan- arka frene hafifçe dokunabilirsiniz.

aksi halde yeri öpmek garanti. bir de hızınız düşükse yüzde 1500.

bir ikinci tavsiye olur da böyle bir durumda kalırsanız, asla ayağınızı yere koyup motoru tutmaya kalkışmayın. allah korusun, ağırlığı tutamayıp motoru düşürdüğünüz gibi bileğinizin pegin altında kalıp ezilme tehlikesi var. berbat bir durum. bu durumda en iyisi ayaklar peglerde, dizler depoya sıkıca yapıştırılmış halde kütük gibi yana yatmaktır. varsın motor biraz çizilsin, size bir şey olmasın.
    Dodin bunu beğendi.

düşmek istemedim orda karizmam çizilirdi :D

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    motor ağır bence düşük hızlarda zaptı zor...anlık denge kaybını iyi toparlamışın...başkası olsa motoru devirir kendinide yere atar...sen hemen gidonu toplamışın...

can havliyle topladım hemen

Oldjack - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fz6 Fazer
    Alıntı myagdi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    dönerken, motor yana yatmış durumdayken asla fren manetine dokunmayın, asla...

çok mecbur kalırsanız aynı tempoda gaz verirken -burası önemli, gazdan elinizi hiç çekmeden ve gaz ayarını hiç bozmadan- arka frene hafifçe dokunabilirsiniz.

aksi halde yeri öpmek garanti. bir de hızınız düşükse yüzde 1500.

bir ikinci tavsiye olur da böyle bir durumda kalırsanız, asla ayağınızı yere koyup motoru tutmaya kalkışmayın. allah korusun, ağırlığı tutamayıp motoru düşürdüğünüz gibi bileğinizin pegin altında kalıp ezilme tehlikesi var. berbat bir durum. bu durumda en iyisi ayaklar peglerde, dizler depoya sıkıca yapıştırılmış halde kütük gibi yana yatmaktır. varsın motor biraz çizilsin, size bir şey olmasın.
    bir kere aea demişti o yaşlarda baktım kaza yapcam falan motoru kaydırıp bacağımı araya getirmeye çalışıyodum çünkü bacak iyileşir karenaj bi dünya para falan gibi bir şeyler o aklıma geldi şimdi.

yok daha neler
    Oldjack bunu beğendi.

yanakadam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda VFR 800 2008
    Aynı şekilde cbr250 ile geçen yaz öpmüştüm yeri
    vfr800 var şimdi abs cbs felan herbirşey var arkayı kullanıyorum şehir içlerinde araba gibi duruyor
    Ama olduğum yerde vites boşta iken 30 saat içinde iki kere düşmüşlüğüm var 250 kilo alet normalmiş

Motosikleti
    MT-25
    Hey sen,

Inan dünyada yaenis d

Telefondan mütevellit yazamadim.tekrarlıyorum...

Hey sen,

Inan dünyada yalniz değilsin.. onemli olan cidden sorgulamak, hayat bazen sorgulayinca sekilleniyor. Sürüşümuzde bu sekilde guzellesecek,cicekler acacak..

Kazasız belasız surusler..
    Espaniole bunu beğendi.

Geçmiş olsun arkadaşım

gurkanerkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT 07
    Düz yolda giderken denge konusunda sıkıntı yaşıyor gibisiniz. Henüz yeterli tecrübeniz yok sanırım. Zamanla olacak şeyler bunlar umarım bu süreçte daha fazla kaza atlatmazsınız.

5 senedir motor kullanıyorum. 4'üncü motor bu bazen oluyor arada böyle. tecrübeyle alakası yok. ön frene abanmadım sadece elimi attım hafiften. bi baktım ön gidiyo hiç beklemedim kayacağını.

Darkcity2000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC 750X
    ici bos teneke bir tekme ile ucar gider, ici kum dolu teneke ayaginizi kirar hareket etmez. Bu sebepledirki on fren ile arka freni beraber kullanmak gerekir, arka frene badtigimizda yuk one binmeye baslar ve teker yere daha kararli basar, yani teneke bos degil doludur artik..

ne oluyorsa motosiklet kullanırken şu sabırsıktan oluyor beklemek istemiyor insan işte

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)