Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

CBF 150 Yardım..

Motovento
    REKLAM ALANI

merhaba arkadaşlar bir sorunum var cbf150 alıcam kafaya koydum ama öğrenci adamım aldığım para belli 11880 çalışanıyım. 3000TL civarında alabilirim cbf150 mevcut bu fiyata ama yıl 2009-2010 ve km'ler +40-+70 arasında değişiyo daha yüksekte olanda var tabiki. bu motorlar alınır mı diyelim aldım çok kısa sürede arıza verir mi ? beni yarı yolda bırakır mı ? deneyimi gözlemi olan arkadaşlar vardır elbet bu konuda bana yardım fikir edebilecekler varsa paylaşın lütfen. (farklı öneri yapmayın lütfen)

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    tvs apache
    alınır ağır bakım ister aynı olaya gelir kısacası

4500 alcağın cbf fiyatına gelir

tek bir avantajı olur oda parça parça ağır bakımlara sokabilirsin

satarkende dezavantajı olcaktır oda km ve yıl
    alcak adamda aynen senin gibi düşünücek
    sulso1 bunu beğendi.

santo78 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 650F
    biraz daha para biriktir , acele etme.
    sulso1 bunu beğendi.

Zuzuuw - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    o fiyata çok iyi bulmuşsun. CBF çin malı değil, çok rahat 100 - 150 bin km'lere kadar masrafsız gider.

70-80 bin'de dah motor yeni yeni kendine geliyor diyebiliriz. 3000-3500 arasına bi tane cbf alınır.
    sulso1 bunu beğendi.

ilkadam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xtreme Max 210
    İlk başta beğendiğiniz motoru servis yada iyi bir tamirciye baktirmanizi tavsiye ederim.
    Kurye motorundan uzak durun, Cbf150 sayfasına mesaj atın temiz bişey bulabilirsiniz.
    Selamlar
    sulso1 bunu beğendi.

Motosikleti
    lifan tay 100 - 2012 / emisol 2014 / artık yok :)
    Alıntı Zuzuuw adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    o fiyata çok iyi bulmuşsun. CBF çin malı değil, çok rahat 100 - 150 bin km'lere kadar masrafsız gider.

70-80 bin'de dah motor yeni yeni kendine geliyor diyebiliriz. 3000-3500 arasına bi tane cbf alınır.
    burdaki yıllarca cbf kullanmış bi abi 30binden sonra yıpranıyor yağ yakmaya başlıyor falan demişti. yıllarca dediğim 8-10 yıl falan. 2 ayrı cbf kullanmıştı yanılmıyorsam. 80bin'de motor daha yeni kendine gelse bile kaporta kendinden geçmiş oluyor.
    sulso1 bunu beğendi.

Zuzuuw - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı kordinaryus adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    burdaki yıllarca cbf kullanmış bi abi 30binden sonra yıpranıyor yağ yakmaya başlıyor falan demişti. yıllarca dediğim 8-10 yıl falan. 2 ayrı cbf kullanmıştı yanılmıyorsam. 80bin'de motor daha yeni kendine gelse bile kaporta kendinden geçmiş oluyor.
    3 bin liralık Çinli almaktan kat kat iyidir.

Eldeki para buysa en iyi secenek olur. Cbf zaten sıfır olsa da yağ yakıyor diye biliyorum
    sulso1 bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı Zuzuuw adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    3 bin liralık Çinli almaktan kat kat iyidir.

Eldeki para buysa en iyi secenek olur. Cbf zaten sıfır olsa da yağ yakıyor diye biliyorum
    sıfırı bile yağ yakıyorsa ben sırf o motoru hala üreten firmaya inat almazdım. ben de cc büyütmeyi düşündüğüm için çok araştırdım düşündüm bu konu üzerine. ybr cbf ikilisini 3000 liraya almak çok zor. ahı gitmiş vahı kalmış, neredeyse 10 yıllık motorları satıyorlar. 'orijinal japon' diye. eskisi orijinal japon diye pahalı, yenisi yeni diye pahalı. böyle saçmalık olmaz. 2015 modeli zamlandı diye 2012 model 15bin km'deki motoru o dönem aldığı paraya satıyor adamlar. o kadar para olmayınca da mecbur nispeten dayanıklı çinlilere bakıyorum ben. lifanın bazı modelleri veya mondial vulture/mcx gibi. 3000 liraya koyulan japonlara bakıyorum 60bin yazıyor ama kaporta öyle leş ki, 160bin değilse ben de bişey bilmiyorum. veya kranktan ses geliyor diyo mesela, ne kadar masraf çıkaracağı muamma. çok sıkıntılı işler çook
    sulso1 bunu beğendi.

teşekkür ederim yorumlar için örnek vereyim şuanda bir motor buldum 2007 model 24.000 km'de ayrı bir motoru daha bulunduğu için sattığını söylemekte. fotoğraflar olarak baktığımda motorda sıkıntı yok kaporta olarak tabi tamirci görmesi gerek sadece dış görünüş olarak söylüyorum. korkum şu elimde patlaması

Motosikleti
    Alıntı sulso1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    teşekkür ederim yorumlar için örnek vereyim şuanda bir motor buldum 2007 model 24.000 km'de ayrı bir motoru daha bulunduğu için sattığını söylemekte. fotoğraflar olarak baktığımda motorda sıkıntı yok kaporta olarak tabi tamirci görmesi gerek sadece dış görünüş olarak söylüyorum. korkum şu elimde patlaması
    24bin mi? 124 bin mi? :D

yazılmış olan bu tabi mechul

ozgranl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Sym Wolf SB250
    Alacağınız motosiklete göre değişir. Önemli olan bakımlı ve bakımsız ayrımı yapmak.

Bütçeniz doğrultusunda alabileceğiniz CBF'ler ya yüksek kilometre ya da eski kasa olacaktır fakat sahibi yağını sürekli kontrol edip yağ eksilttiğinde eklemesini yaptıysa kısacası motoru yağsız bırakmadıysa, bakımları atlamadan yaptıysa o motor alınır, sizi de memnun eder.

Ben bu sene başında 2011 model CBF aldım, aldığımda 51.600 km'de idi şuan 54bin küsür kilometreye geldi ve çok memnunum gören hayırlı olsun sıfır mı bu diyor, o nedenle kullanıcısı titiz olduktan sonra bir sorun olmaz.

Gelelim yüksek km'lerde ki motorda başınıza gelebilecek problemlere. Debriyaj balatası isteyebilir yan sanayi ya da orijinal taktırmak sizin elinizde 30 TL-70 TL arası bir rakama bu işi halledersiniz. Yağ eksiltmeden dolayı silindir,piston,segman isteyebilir yine orijinal ve yan sanayi parçaya göre değişiklik gösterir. 300 TL-600 TL arası bir rakama(işçilik dahil) bu işlemi de halledersiniz. Bir de CBF'lerde marş motoru çabuk arıza veriyor oda yan sanayi-orijinal olarak mevcut 50TL-120TL arası bunu da halledersiniz(ustanız tekrar işlevsel hale de getirebilir), daha sonra benzinini koyar mutlu mesut binersiniz.

Genelde bizim ülkede genel yargı düşük km'deki motorlar temiz diğerleri tü kaka şeklinde olduğu için yüksek km'li motorlara bir ön yargı var, fakat kullanıcısı apaçi diye tabir ettiğimiz modelde bir kişi ise ne kadar düşük km olursa olsun o motor sizi mutlu etmeyecektir diye düşünüyorum.

Almadan önce yap konusunun özellikle üzerinde durun, motosikleti inceleyin bir tur atın zaten kendini mal kendini belli eder.

Gönlünüzde ki motora kavuşmanız dileğiyle

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler