Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

cbr 125 kaza yaptım !!

Motovento
    REKLAM ALANI

2 hafta önce kaza yaptım , ters yönden yoluma çıkan bir arabaya 40 km hızla sol önden çarptım . kaza sonucu amortisörler, jant , teker mili, ve sanırım alt mesnet yamuldu. çıkma amortisörler aldım. jantı göstepede düzelttirdim (?) yamuk diye mesneti de tornacıya verdim parçaları birlerştirdik fakat tekerlek biraz sola bakıyor gibi geldi. tornacılar mesnetin yamuk olmadığını düşünüyolar.bir kaç kere söktük yaptırdık taktık ama hala azcık sola bakıyor teker sizce sorun ne olabilir ? bir de çıkma ön fren diski olan var mı ?teşekkürler

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    antilop_skul - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf600sa 2007 +100k km
    gecmiş olsun ;

cıkma alana kadar karsı tarafın sıgortasından neden yaptırmadınız ?
    kbR bunu beğendi.

geçmiş olsun umarım sizde birşey yoktur

Zuzuuw - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ehliyet eksik çünkü, yada buna benzer püsürüklü işler.
    Dodin, Shrieker ve Ertugyigit bunu beğendiler.

Cikma parca alanda satanda gözümde hirsizdir. Kusura bakmayin belki kurunun yaninda yaş olabilirsiniz ama dusuncem bu.
    Dodin, yaso2867, MotorKafa ve 3 diğerleri bunu beğendiler..

Fyz.01 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    14 CBR 250R
    Alıntı antilop_skul adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    gecmiş olsun ;

cıkma alana kadar karsı tarafın sıgortasından neden yaptırmadınız ?
    aynen.. sen niye kaza raporu tutmadın. hadi tutmadın. karşı tarafa niye ödetmedin..

saolun hocam ehliyetsiz olunca durumu kabullenmek zorunda kaldım açıkcası. ehliyet mezusu da yılan hikayesine dönmüştü 2 buçuk ay bekledim sınav için sonra nisan 11 de nihayet girecektim kurs sınva yerini yanlış söyledi tabi bana ben de sınavı kaçırdım ertesi hafta kaza yaptım masraf ettim hala eski haline dönmedi motor napıcam bilmiyorum

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:57 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:54 ----------

hocam katılıyorum size , bana söylenen hacizli bir motordan çıkmış olduğuydu onun dışında honda servisinin hırsızlığı sizi de aşar bizi de

Motosikleti
    BMW F650GS 2007
    Alıntı ysfuyar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    saolun hocam ehliyetsiz olunca durumu kabullenmek zorunda kaldım açıkcası. ehliyet mezusu da yılan hikayesine dönmüştü 2 buçuk ay bekledim sınav için sonra nisan 11 de nihayet girecektim kurs sınva yerini yanlış söyledi tabi bana ben de sınavı kaçırdım ertesi hafta kaza yaptım masraf ettim hala eski haline dönmedi motor napıcam bilmiyorum

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:57 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:54 ----------

hocam katılıyorum size , bana söylenen hacizli bir motordan çıkmış olduğuydu onun dışında honda servisinin hırsızlığı sizi de aşar bizi de

Talep arzı yaratır, belki de ilerde sizin motorunuzu çalacaklar sizin gibi müşterilere parça satabilmek için...

Bana söylenen hacizli motordan çıkmış olduğuydu demişsin, çaldık mı diyecek hırsıza denk geldiğinizde ?
    beko12345 bunu beğendi.

beko12345 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Dl 650 V-Strom K8 , Kuba blackcat
    Ondan sonra niye motosikletler çalınıyor ...

Çalınır tabi.

Gidin gidin nerde çıkmacı var ordan alın parçaları.
    Sonra gelip konu açmayın ama motorum çalındı diye.

Hondanın parçaları pahalı diye almadım gibi bir cümle asla kabul etmiyorum.
    Motosiklet alırken o modeli iyice araştırıp ,parça fiyatlarını göz önünde bulunduracaksınız.
    Ertugyigit bunu beğendi.

Alıntı Dodin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Talep arzı yaratır, belki de ilerde sizin motorunuzu çalacaklar sizin gibi müşterilere parça satabilmek için...

Bana söylenen hacizli motordan çıkmış olduğuydu demişsin, çaldık mı diyecek hırsıza denk geldiğinizde ?
    kazadan bir hafta önce çalıştığım otelin önünden çalmaya çalıştılar kameradan farkettim durumu holden geldiğimi farkedince kaçtılar 10 sn sürdü çalma operasyonu tabi benim kontağı bozmuşlar yani diyeceğim o ki bu itler emek hırsızları siz ve sizin gibi vicdan sahibi insanlar onlardan alışveriş yapmadığı ve onları boykot ettiği için çalmaktan vazgeçmeyecekler . çıkma parçaların % 100 ü de çalıntı diyerek genelleme yapamayız güvendiğim insanlardan aldım at hırsızılığı ya da merdiven altı işlerle pek uğraştıklarını düşünmüyorum

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:36 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:27 ----------

Alıntı beko12345 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ondan sonra niye motosikletler çalınıyor ...

Çalınır tabi.

Gidin gidin nerde çıkmacı var ordan alın parçaları.
    Sonra gelip konu açmayın ama motorum çalındı diye.

Hondanın parçaları pahalı diye almadım gibi bir cümle asla kabul etmiyorum.
    Motosiklet alırken o modeli iyice araştırıp ,parça fiyatlarını göz önünde bulunduracaksınız.
    hondanın yedek parça fiyatları hakkında az çok bilgim vardı ben üniversite öğrencisiyim bu motoru alabilmek için 6 aydır gece otelde çalışıp gündüz okula gidiyorum geçen bir keçe patladı sanayide 5 lira olan keçeye 90 lira isteyen bir servisten bahsediyoruz amortisör borusu istedim 150 lira dediler sadece tekine sadece yedek parça değil işçilik söz konusu olunca fren diski söküp takmaa 100 lira isteyen bir servisten bahsediyoruz şimdi çıkartıp cebimden paraları saçabilecek bir duruma sahip değilim avcılardan kalkıp kadıköye kadar gittim jant için elimde olsa fizana kadar giderim nasip olursa sizin gibi gidip servise atıp gelmek de isterim neden olmasın

srkn.ks - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Niye çıkma parca aliyorsun kardeşim birde utanmadan söylüyor
    Senin gibiler yüzünden motor hirsizliklarinin sonu gelmiyor
    Motoru calinmis biri olarak 2. Motorumu artik 5 dakika kapının önüne bırakıp eve bile çıkarıyorum artik

Alıntı srkn.ks adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Niye çıkma parca aliyorsun kardeşim birde utanmadan söylüyor
    Senin gibiler yüzünden motor hirsizliklarinin sonu gelmiyor
    Motoru calinmis biri olarak 2. Motorumu artik 5 dakika kapının önüne bırakıp eve bile çıkarıyorum artik
    hocam önce bir derin nefes alın bu şekilde konuşmaya böyle bi muamele yapma hakkına sahip değilsiniz buraya yazarken insanlar beni yargılasın diye yazmadım yardım istemek için yazdım senin gibisi onun gibisi utanmıyosu gibi konuşmak yakışmıyor hiç aklını kullan takip cihazı taktır onu da mı ben söyleyeyim k.bakma ama senin gibi mantarlar yüzünden forumlara katılmıyorum yazı yazmıyorum . sanki benim yüzümden motoru çalınmış ...

Senin yüzünden calindi

motoru alalı 5 ay oldu amortisörü alalı 2 gün benim yüzümden çalınmamıştır çalınsa duramazsın .

ibooo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fazer 8
    Çıkma parça satanlara gidip "Kaza yaptım, bana cbr 125 amörtisörü lazım" diyorsun.
    Bu hırsız çetesi de bir tane cbr 125 çalıyor, parçalıyor ve sana satıyor. Bknz: http://www.altinelbiseliadam.com/cal...da-cbr-125r-4/

Başkası kaza yapıp çıkma parça aradığında da, sizin motorunuzu çalıp parçalamazlar umarım.
    Ertugyigit bunu beğendi.

Tabiki senin yüzünden calınmadı
    Senin gibi çıkmacı peşinde koşanlar yüzünden calındı
    Çıkma parca aramasanız ya da o tip elemanlarla muhattap olmasanız motor çalışmaları bu kadar olmaz

Alıntı ibooo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çıkma parça satanlara gidip "Kaza yaptım, bana cbr 125 amörtisörü lazım" diyorsun.
    Bu hırsız çetesi de bir tane cbr 125 çalıyor, parçalıyor ve sana satıyor. Bknz: http://www.altinelbiseliadam.com/cal...da-cbr-125r-4/

Başkası kaza yapıp çıkma parça aradığında da, sizin motorunuzu çalıp parçalamazlar umarım.
    barkın reisin mevzusunu yakıdan takip ediyoruz ama anlamadığım daha önceden de tanıdığım birine gidiyorum çalındı olduğunu düşünmüyorum hatta pendikte de buldum herifler sigorta firmalarının tamircileri aklınız kesiyor mu ? hırsızlık yapan insanlarla bu tamirhane sahiplerinin aynı kefede olması yani tamam haklıyız aynı düşünceye sahibiz ama ben neden yargılanıyorum yarın motorum çalınsa oh olsun çalınmış mı diyeceksin

Karalı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2teker
    çıkma parçayı güvensemde almam zaten bak yamuk durmuş doğru gitmez doğrultsan'da yamulur dikkat et kendini'de yamultma

Alıntı Karalı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    çıkma parçayı güvensemde almam zaten bak yamuk durmuş doğru gitmez doğrultsan'da yamulur dikkat et kendini'de yamultma
    yok hocam yamuk durmasının sebebi alt mesnetteki düzeltilemeyen anlaşılamayan durum bi yardımcı olun ne yapalım ne edelim bi akıl verin biz de hırsızların ekmeklerine yağ sürmeyelim

ibooo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fazer 8
    Alıntı ysfuyar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    barkın reisin mevzusunu yakıdan takip ediyoruz ama anlamadığım daha önceden de tanıdığım birine gidiyorum çalındı olduğunu düşünmüyorum hatta pendikte de buldum herifler sigorta firmalarının tamircileri aklınız kesiyor mu ? hırsızlık yapan insanlarla bu tamirhane sahiplerinin aynı kefede olması yani tamam haklıyız aynı düşünceye sahibiz ama ben neden yargılanıyorum yarın motorum çalınsa oh olsun çalınmış mı diyeceksin
    Birinin motosikletinin çalınmasına tabi ki sevinemem. Ama arz - talep dengesi diye bir şey var. Çıkma parçaya talep ne kadar fazlaysa, motosiklet hırsızlığı da o kadar fazla oluyor. Sen çıkma parça alarak bu sisteme destek oluyorsun. Bir gün başka biri kaza yapıp çıkma parça istediğinde senin, benim, bizim motosikletlerimizi çalacaklar. Bu yüzden çıkma parça konusunda bu kadar fazla tepki görüyorsun. Kendi bacağımıza kurşun sıkıyoruz, bunu anlatmaya çalışıyorum.

En basitinden önceki mesajında parçanın hacizli bir motosikletten çıkarıldığını belirttin. O hacizli motosikletin plakasını söylemelerini talep edebilir ve sorgulatabilirdin.
    Dodin, nothinglose, Ertugyigit ve 1 diğerleri bunu beğendiler..
    .

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)