Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Duke 200'den R25'e Geçiş

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    KTM Duke 200 ABS '14
    Arkadaşlar, Duke ile 1500 km yaptıktan sonra naked motor tarzının bana göre olmadığını anladım R25'e geçmek istiyorum ancak aklımda 2 soru var.

Birincisi şu an kullandığım motor absli ve abs si olmayan bir motora geçmek beni tedirgin ediyor. Çok zorlanır mıyım?

İkinicisi R25'in lastik ebadı 110-140 olarak belirtilmiş ben buna 120-150 lastik taksam büyük problem olur mu ?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    BatuhanK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Önceki motosikletinizde sık sık abs yi devreye sokuyorsanız boş alanlarda fren antrenmanları yapmalı, ön lastiğin kitlediği yeri düşük hızlarda, arka lastiği 40-50 gibi hızlarda kilitleyerek veya kilitlendiği noktaları görerek ne kadar fren yapabileceğinizi görmeli ve tekerleklerden birisi kilitlendiğinde nasıl davranmanız gerektiğini öğrenmelisiniz. Ama ilk başta iyi bir lastik takın.

Ebat büyütme hakkında ise, lastikleri büyütürseniz yolda giderken lastik janttan ayrılmaz, durup dururken patlamaz elbette. Fakat motosikletin karakteri çok değişecek, dönüşleri kararsızlaşacak ve kıvraklığı azalacaktır. Orjinal boyutta kalmanız optimum yol tutuş ve denge için olmazsa olmaz
    burakozen bunu beğendi.

yavuz benli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha R25
    Doğmamış bebeğe don biçiyorsun hele al bi motorunu sonra lastiğine bakarsin

Sabırsız - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ZXr
    ABS Konusunda Çok Zorlanacağını Düşünmüyorum bende kampanadan abs ye geçtim . Lastik Hakkında değiştirmemeni öneririm

Motosikleti
    Mondial, M 150 Vulture
    Nikuraya Duke'ü kaça verecen ?

Motosikleti
    KTM Duke 200 ABS '14
    Alıntı Darkfriairs adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Nikuraya Duke'ü kaça verecen ?
    Henüz satmıyorum hocam Temmuz-Ağustos gibi düşünüyorum satmayı

SuleymanE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 / Xpulse 200 4v
    Fren yapmasını iyi biliyorsan ve kışın motosiklet kullanmıyorsan farkı anlamazsın bile. ABS ıslak zeminde asıl farkını hissettirir.

Bana sorarsan limon sıkar gibi fren yapabiliyorsan seni zorlamaz.

Lastik sorusuna gelince... Lastik ebatını büyütmek sadece görsel açıdan güzel durur. Aksi halde zaten standart 110 - 140 ebat lastiklerle gayet yeterli ve çok güzel viraj alınıyor. Lastik ebatlarıyla oynamanı tavsiye etmem. İlla bişeyler değiştireyim diyorsan 110 - 140 ebatlarında rosso II leri tak mis gibi, kafan rahat olsun.

68charger - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2006 Yamaha FZ6 Fazer ABS, Kawasaki Ninja 300 ABS
    ABS li motordan vazgeçme. Özellikle hafif islak zeminde panik fren yapman gerekir ki herkesin herzaman başına gelebilir işte o zaman ABS seni düşmekten hatta Allah korusun daha büyük dertten korur. Kimse kusura bakmasın kaygan zeminde kimse o kadar iyi fren yapamaz. Düşmek kaçınılmazdır.Yok az sıkkım limon sıkayım yemez. İyi lastik zaten olmazsa olmaz! Konuşmaya gerek yok!
    dyavol-77 bunu beğendi.

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat
    bilginozi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    600rr ABS - 2008
    Abs den vazgeçme, öyle bir zaman gelir ki hayatını kurtarır.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)