Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
4. sayfa BirinciBirinci ... 23456 ... SonuncuSonuncu

Motor alacağınız zaman eşinizi nasıl ikna edebiliyorsunuz ?

Motovento
    REKLAM ALANI
    afu35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özetle;
    1. Fiyatta yalan söylüyoruz, marka model ne olursa olsun 1600 tl ye aldık.
    2. Rüşvet veriyoruz. Eşin zevkine ve maddi duruma göre en büyük rüşvet neyse o.
    3. Motosikleti sevdirmeye çalışıyoruz. Video, etkinlik vs.
    4. En duygusal anını yakalıyoruz.
    5. Aldıktan sonra haber veriyoruz (yiyosa)
    Kitap yazılır harbiden bu konuya
    oenaj ve iptaluyelik02 bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    MotorKafa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 1000 FA
    Alıntı oluroyle adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aslında düşüncenin vardığı yer, mesaj doğru. Senin için borca girdik, benim içinde gircez..

hayat müşterek .. Hanımlar birşey istediğinde onun istekleri dikkate alınıp, beyler birşey istediğinde dikkate alınmıyor oluşu kadar durumun tam tersi de hoş değil..Adaletsiz..

Bence rüşvetle de olacak iş değil bunlar.. Ömrünüz boyu birşey istediğinizde hanımdan izin çıkmayınca,sürekli aynı olaya başvurmak gerekecek.Bence olayı kökünden çözün.. İleriki yaşantınız için, uyku sersemi olsun da, sorayım belki ikna ederim diye düşünmeyin

SUN'un fikir çok iyiydi.. Hanıma sevdirmeye çalışın..

Belki ufak ufak , almak istediğiniz motora uygun fiyatlı motor ekipmanlarından alıp,eve gelip bir köşeye yerleştirebilir.Zaman zaman, konusunu açıp, "..günün birinde alacağız motoru,seni arkama alacağım,bana sıkıca sarılacaksın ve seninle çok güzel keyifli dakikalar geçireceğiz, alacağınız içeceğimizi, sahillere gideceğiz, sana mumlardan kalp yapıp sahilde, akşam olmak üzereyken mumları yakıp, kalbin içinde,beraber denizi seyredeceğiz .." gibi söylemlerle büyüleyebilirsin

Eşine eldiven alabilir,işten geldiğinde ellerine takıp,çok yakıştılar, bu ellerle bana arkamdan sarılacaksın diyebilirsin. Ufak ufak özendirebilirsin.
    İşin sırrı belki de, cidden almak istediğini eşine belli etmekte, eşin sonucta seni seviyordur ve bu isteğini,heyecanını yok saymayacaktır, yumuşayacaktır diye düşünüyorum..

Geceleri beraber yatağınıza girdiğinizde, alın hanımı gögsünüze,saçlarını okşarken o uyumak üzere,uykulu haldeyken .. hayaller anlatın, içinde motor olan ve romantik sözler,anlar içeren

Bekar bir bayandan tavsiyeler
    Tam "hacı sen işi fantezi boyutuna taşıdın" diyecektim ki, son cümlede fark ettim; hacı değil, bacıymışsın
    Mitoqondri ve xismailaydin bunu beğendiler.
    Motosikletli Kaplumbağa...

oenaj - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    @EldekiDebryj
    İnşallah nasip olur bakalım,
    5-6 binlik motorları araştırıyorum artık dediğiniz gibi,
    EldekiDebryj bunu beğendi.

E.Gülbeyaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı oenaj adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    @oluroyle
    Sen böyle yazdıkça benim bile senin artçın olarak motor gezisine çıkasım geldi
    Bu gönderi eş kıskançsa ve görülürse motosiklet alınır
    oluroyle, EldekiDebryj ve oenaj bunu beğendiler.

Alıntı by_moto adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu gönderi eş kıskançsa ve görülürse motosiklet alınır
    Yalnız ben arkadaşın bayan olduğunu farketmedim
    Yoksa daha dikkatli yazardım
    Yanlış anlaşıldıysak affola
    (o iletim görülsede durumu kurtarmaya çalıştığım gayet açığa kavuştu şimdi değil mi )
    oluroyle bunu beğendi.

Motosikleti
    Hyosung GV650
    ufak bir tavsiyede bulunayım sonuçta evlisiniz ve eşinizin arkanızda rahatedebileceği bir motor seçin. bu chopper/cruiser olabilir scooter/Maxiscooter olabilir.

Alıntı nines adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ufak bir tavsiyede bulunayım sonuçta evlisiniz ve eşinizin arkanızda rahatedebileceği bir motor seçin. bu chopper/cruiser olabilir scooter/Maxiscooter olabilir.
    Dostum naked motoru daha çok seviyorum, scooter kullanmadım hiç, o yüzden çok tuhaf geliyor bana, buralar dağ bayır ve yolları kötü olduğu için chopper da pek uygun değil, geçen "motosikletini göster" başlığındaki motorlara bakarken "aaa şu motor ne güzelmiş" dedi ona bile sevinir oldum

Dediği motor da

Fiyatına baktık yine hüsranla karşılaştık 11.800 TL

Motosikleti
    Hyosung GV650
    Alıntı oenaj adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dostum naked motoru daha çok seviyorum, scooter kullanmadım hiç, o yüzden çok tuhaf geliyor bana, buralar dağ bayır ve yolları kötü olduğu için chopper da pek uygun değil, geçen "motosikletini göster" başlığındaki motorlara bakarken "aaa şu motor ne güzelmiş" dedi ona bile sevinir oldum

Dediği motor da

http://www.upmatik.com/m/2015/04/28/...4-28165346.jpg

Fiyatına baktık yine hüsranla karşılaştık 11.800 TL
    ben o tip motorları söylememin sebebi benzer bir durum yaşamış olmam. eski motorum nakedtı. ozamanki kız arkadaşım şimdiki nişanlım (Allah kısmet edersede eylüldeki eşim) arkada pek rahat edemedi. bu sebeple bir sonraki motorum cruiser oldu.
    oenaj bunu beğendi.

bazen25 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    x evo 400
    Önce araba al diyen arkadaşların önceliğini bilemiyorum, ama 10 yıllık evliyim, çocuğum da var, hiç arabam olmadı, hiçte düşünmüyorum. Bence rakamı biraz düşürün, hem ilerde kredi ve yeni evlenmiş olmanızın verdi borçların altından kolay kalkmak adına, eşinize yalan söylemeyin fiyat konusunda, olurda internetden gerçek rakamı öğrenirse iyi olmaz sanırım.
    oenaj bunu beğendi.

braveman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yaza doğru...
    İlkin o kadar krediye girmek mantıklı değil gibi. Usul usul yüksetmek gerek bence.
    oenaj bunu beğendi.

Ufuk ARSLAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GT250R
    bencede kredi konusuna fazla girme mümkün oldugu kadar az bütce ile almaya bak. maddi konular aile içinde sorun olmasın asla

bizde bu konu hakkındaki konuşma şöyle olmuştu.

ben hayatım arabanı aldım evinide aldım.
    eşim eeee
    ben motor alıyorum haberin olsun
    eşim yok artık bi bu eksikti
    ben arabayımı satayım hayatım
    eşim ne halin varsa gör
    ben teşekkür ederim canım
    oenaj ve kahve bunu beğendiler.

numangokce - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    "Bade" bajaj discover 125st
    Esinizin hakli olup olmadigiyla ilgili gorus bildirmekten kacinarak yanitlayayim:

Motosiklet sevdasi durduk yerde basladi bende, direksiyon basinda o kadar vakit gecirince soguyo insan haliyle. Hersey otomatiklesiyo. Vites bile kendi geciyo. motosiklet almaya karar verdigimde once anne ve babama gittim. Babam karsi cikti tabi, ama ikna etmek zor olmadi. Annem de pek zorlamadi. Benim sansim esime dedigimde "bakmaya ne zaman gidiyoruz?" Diye bi soruyla karsilastim. Gittik baktik honda cg125 cakmasi bi motor aldik. Ben motosikletle ilgilenip ugrasip keyif aldigimi gordukce onun da ilgisi artti. Oyle ki gebeyken binmek istedi. Tum komsularin buyuk tepkisi esliginde agir agir gezintiye ciktik. Evimizle isyerimin arasinda inanilmaz bi zaman kaybi yasadigimdan bizzat kendisi motosiklet almamiz gerektigini soyluyo. Bu teklife her ne kadar agzimin suyu aksa da belli etmiyorum. "Baska onceliklerimiz var(kendi istekleri) onlari halledelim paramiz kalirsa o zaman bakariz. Arabamizin eksiklerini gideririz. Motosikletle 3umuz bi yere gidemeyiz" diyorum. Ben geri durdukca o ustume geliyo. Zamani geldiginde kullanacam o baskiyi :D
    oenaj bunu beğendi.

beko12345 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Dl 650 V-Strom K8 , Kuba blackcat
    Ben evlenmem arkadaş
    hakanens ve oenaj bunu beğendiler.

AttilaXtreme - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200NS
    PEHHH! Kılıbıklar ordusunun arasında kaldık. İzin ne ULAN! (kazandığı her kuruşu karısının elceğizine teslim edip sigara ve benzin parasını bile ondan alıyor)

Şaka bir yana; yapacağım hiç bir şey için ondan izin istemem ama hiç bir konunun bokunu çıkarmam. Öncelikle evim ailem ve çocuklarım için köpek gibi çalıştığımı ve asla onları ve istikballerini riske atmayacağımı yaşayarak görmüştür. Buradaki örnekte erkek arkadaş olayı abarttığı için haksız, hanımefendi haklı. Aslında hanımefendinin tepkisi beyfendinin hala sorumluluklarını ve hayatın risklerini tam olarak kavramamış olmasına. Motor almasına değil yani.

Saygıdeğer kardeşlerime yegane tavsiyem, motor alırken de tek taş alırken de işin bokunu çıkarmamaları. O para ilerde çok işinize yarayabilir. Allah kimseyi parasız bırakmasın.
    oenaj, leokaplann, myagdi ve 1 diğerleri bunu beğendiler..
    -61- Önce ADAMLIK Sonra HAYAT -61-

@AttilaXtreme

Dediklerinde sonuna kadar haklısın Atilla abi,
    Dediğim gibi henüz evlilik sorumluluklarına adapte olamadım heralde,
    Bekarken istediğim şeyleri genellikle alıyordum,
    Cep telefonu,play station, laptop, tablet, fotoğraf makinesi vs, yatırımı elektroniğe yapıyordum anlayacağın
    AttilaXtreme bunu beğendi.

hakanens - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CB125E
    Adapte olduğun zaman hiçbirşey yapamıyorsun zaten. Geçim iyice sırta biniyor sonra çocuk oluyor. Hadiii.. şu ara yaptın yaptın.
    Bir garip yolcu

myagdi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda FES 250 Foresight; CBF 150, NC750S
    araba alıp hanıma vereceksin, sonra motosiklet olayına alıştıra alıştıra gireceksin.

sevgilim, falan kursta iyi eğitim veriyorlarmış ehliyet alsam diyorum. hem tatilde falan motor kiralarız belki ile başlıyorsun.

sonra kafa s.kme sürci başlıyor. hazırlık süreci de diyebiliriz. yoldA gördüğün tüm motorlara bakıp iç çekiyorsun. misal, arkasına çanta bir pizzacı motoru "bunlardan olsa razıyım, ama bu bile 5000 lira".. çin işi scooter gördün "şunun şirinliğine bak. bunların fiyatı da uygun ama işte alanın elinde kalıyormuş, çok masraf açtığını söylüyorlar" gibi.. gs1200 mü gördün "uff, bununla var ya dünyanın öbür ucuna gidilir ama çok para" veya "tatlım, part time polislik yapabilir miyim acaba, para için değil sırf şu motorlara binmek için" gibi.

bu süreç, eşinizin direncine ve motosiklet korkusunun derecesine göre birkaç aydan birkaç yıla kadar sürebilir. unutmayın, amacımız "bu kadar istiyorsun al madem, ama hiç değilse biraz daha düzgün şu 15.000 TL'lik dediklerinden olsun." dedirtebilmek.

motoru aldınız diyelim, onu gezdirmeyi ihmal etmeyeceksiniz. arkadaşlarına da hava atması için fırsatlar yaratacaksınız. sonrası çorap söküğü gibi gelecektir.
    oenaj bunu beğendi.

Volkan Serezli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R
    Motorun üstüne bir tektaş
    Zaten hanım tektaşın etkisinden çıkana kadar motor arada kaynamış olur
    oenaj bunu beğendi.

Mamba09 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati Scrambler & Suzuki Vanvan
    Arkadaş ikna etmek değil de. Her motosiklete bindiğimde , indiğimde mesaj atmak zorundayım. Kesinlikle yarım saatte bir motosiklet üzerinde mesaj atmayınca ortalığı ayağa kaldırır. Gerçi o binse motosiklete bende böyle yapardım herhalde.

lac1vert - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Z300
    Benim genelde uyguladığım taktik işin matematik yönüne gitmek mesela aylık kişisel harcayacağım bütçeden x kadar ayırdım. Üstüme başıma birşey almıycam (bayanlar genelde üst baş konusuna çok para harcadığından sende almazsan suçluluk hissedebiliyor. E aldıkları ayakkabı, çanta vs tutarı belli. Eşit miktarda para benim aylık kişisel bütçem). Buda yeterli değilse araba alırsam 100km.de şu kadar, motorla gidersem şu kadar tasarruf ederim vb.

Bence eşini motora alıştırmaktansa önce harcama tutarına alıştırmanı tavsiye ederim. Bende işe yaradı.
    Ben: ya çok birşey değil. 3500 tl.
    Ekipman, ruhsat vb. masraflardan pek söz etmedim, yani söylemedim

Birde şöyle birşey vardı. Kayınbiraderimle aynı anda heveslenip aldık. O nedenle destek olacak biri vardı. O alsa ben almasam veya ben alsam o almasa olmazdı.

Henüz evlenmemiş arkadaşlar, sınırsız özgürlüğün tadını doyasıya çıkarın ama evlilik, özellikle çocuk olayını ancak yaşarsanız anlarsınız, dünyanın en büyük mutluluğu.

Not: Arabam var, olmasa hayatta motor alamazdım.

REKLAM ALANI
4. sayfa BirinciBirinci ... 23456 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)