Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

hırsız var dikkat

Motovento
    REKLAM ALANI
    k_ayhn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pulsar 200 abs
    pazartesi sabah kalktım motora işe gitcem kılıtleri açıcam bi baktım ustundeki kumaşında delikler var deliklerin altına baktım makas izleri çok şükür artık neolduysa vazgeçmişler..alarmıda var ama duymamışım ve kasko yaptırmaya karar verdim.dikkat edin arkadaşlar yıllarca calış al bitane şerefsiz alsın gitsin.

mehmetenis, ALYEDZ ve oggomoggo bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    arayışta
    Büyük geçmiş olsun, Allah'ın sevdiği kuluymuşsun, dikkatli olun bir daha deneyebilirler
    k_ayhn bunu beğendi.

LifeisBike
    Misafir
    Kilitlerinizden bir tanesini de ön tekerlekten diğer demire kilitlemenizin faydası olduğu kanısındayım. Bu şekilde arka tekerleğinizdeki kilidi kesseler diğer ikisi boşa düşecek, diğer türlü ön lastiktekini de kesme mecburiyetleri doğacağından zaman kaybı olacaktır. Ayrıca alarmlı disk kilidi etkili olabilir..gerçi içerisine su döktükleri yönünde yorumlar var ama önlem önlemdir geçmiş olsun tekrar.
    mehmetenis, Ertugyigit ve k_ayhn bunu beğendiler.

Motosikleti
    Yamaha MT 125
    geçmiş olsun...Zincir cok uzun duruyor..mesafeyi kısaltmak daha avantajlı değilmi...
    adamdaki cesarete bak balkondaki motora bile göz koyabiliyor...

Geçmiş olsun , daha ne tedbir almak lazım gelir ilallah , 10 sene evvel motor değil evimi korumak adına nerede ise komşumu furacaktım kazaen, şükür bişe olmadı , dilerim bu suç tipine yönelik yaptırımlar ağırlaştırılıp caydırıcı hale gelir.

Oldjack - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fz6 Fazer
    büyük geçmiş olsun evin balkonundaki motora yürümüş birde hayvanlar.

santo78 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 650F
    guvenlik onlemlerini arttir bece , bir daha deneyebilirler.

MotorKafa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 1000 FA
    Bir de o kadar kilit takmışsın ama ne yazık ki bir tanesini kesmesi yetiyor. Birden fazla kilit, zincir kullanacaksan birbirine bağlamak yerine ikisini de tekere, şasiye bağlamanı öneririm
    polemos, Ertugyigit ve k_ayhn bunu beğendiler.

kurubuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000FA
    Çoluk çocuk işine benziyor. Sıradan zincir kullanıyorsun , 1 metrelik makasla 20 saniyede kesip götürebilirlerdi. Grade100 zincir + alarm + kasko tavsiye ederim.
    k_ayhn bunu beğendi.

mehmetenis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750X-2014
    Büyük geçmiş olsun,
    Resimlerde gördüğümüz zincirler çok uzun hem zincir mesafesini kısa tutman artı öndeki demirlere de ön lastiği bağlamanız faydalı olacaktır.
    Alarm duymamanız çok normal bizim de araçlarda alarm var kaç kere kurcalandı gece maalesef derin uykuda alarm duyulmuyor.
    Sizin yapabileceğiniz arka lastiğe bağladığınız zincir mesafesini kısaltıp fazla kalan zincirle de ön lastiği diğer demire bağlamak en mantıklısı bu ayrıca arkadaşların dediği gibi ucuz yollu 1 disk kilidi arkaya kaliteli bir disk kilidi de öne takılabilir
    k_ayhn bunu beğendi.

Onurhan D - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kusura bakma ama ben böyle saçma kilit sistemi görmedim tekere bağlı olan kilidi kestiker mi diğer 2 kilit otomatikman etkisiz hale gelmiş oluyo.
    Geçmiş olsun.
    k_ayhn bunu beğendi.

ayzek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İstanbul ( Avrupa ) Motosikleti: MONDİAL MG 150 SÜPERBOY X - HERO HUNK
    Motosikleti
    YUKİ FORZA 170 - MONDİAL 100 SÜPERBOY + 100 HYENA
    3 adet kilitin var ama bağlama sistemin yanlış ben olsam 1 olarak cıplak olan zincirinle pencere demirinden arka canda demirine bağlardım 2 olarak diğer kilidin birtanesi ile arka tekerden geçirir sele üstünde birleştirir kitlerdim 3 olarak son kalan kilitle ön tekerden koruma demirleri arasından geçirir kilitlerdim yetişmez ise gene ön tekerden ve gidon amartisörlerinden geçirip tekerleğin deönmesini engellerdim alrm var demişsin bence bu şekilde kullan kasko yaptırmana gerek kalmaz hemde çok pahalı kaskolar güvenlik önlemini almışsın fakat bağlama yönünde değişiklikler yap amaç burda zaten hırsızın vaktini almak zaten o şekilde gördüğünde uğraşmak istemezler her biri ayrı ayrı zaman demek hadi onu göze aldı birde alarm öttümü bırakıp giderler hırsıza kilit dayanmaz büyük olasılıkla yanlış bağladığın için dadanmışlardır 3 kilit var ama görünen sadece 1 tane onu devre dışı bıraksalar 2 tanede boşa çıkacak birde bu şekilde dene derim ben
    k_ayhn bunu beğendi.

erreguay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    geçmiş olsun. kilit kurtarmış motoru.
    k_ayhn bunu beğendi.

Motosikleti
    dealim daystar 250
    düzeltme için teşekkürler
    k_ayhn bunu beğendi.

oenaj - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Çok geçmiş olsun arkadaşım,
    Çekirgenin 1. zıplamasını atlatmışsın,
    Bir an önce kapalı garajı olan birinden rica et,ayda 75 TL ye bulabilirsen koy,
    Kışında yağmur kar görmez, gerçi büyük şehirde 75 TL bulmanız zor gibi,
    Büyük şehrin büyük derdi oluyor,
    Küçük illerde pek rastlanmıyor bu motor hırsızlığına (Büyük konuşmayayım da...)
    mehmetenis ve k_ayhn bunu beğendiler.

Motosikleti
    Kawasaki Z250 Sl (yeşil)
    Yalnız daha kaliteli kilit alırsanız sizin yararınıza olur , o bağladıklarınız çok kolay kesiliyor , arkadaşın dediği gibi grade 100 tersane zinciri ve üstüne de granit disk kilidi kullanırsanız daha güvenli olur , mesafeyi de kısa tutmakta yarar var. O bağladığınız zincirler 30 sn ha dayanır dayanmaz yani.
    k_ayhn bunu beğendi.

santo78 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 650F
    Evde kitlemek icin asagidaki gibi birsey

Yanliz sizin zinciri taktiginiz yer (pencere demiri) bence zincirden daha kolay kesilir. Oraya bir cozum once.
    mehmetenis bunu beğendi.

Mardin İl Temsilcisi CompanERROR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    X TREME MAX 2014 - Pulsar 200NS 2014
    Bence kasko yapacağına balkona ek demir kat daha iyi ömürlük olur

otobeygir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL 150 MR VULTURE / HONDA CBR 250R çokyakında
    Üstad dikkat et tekrar gelirler. Daha büyük bir demir kesme makası ile...!!!
    mondial 150 mr vulture / 2014

numangokce - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    "Bade" bajaj discover 125st
    '"Arkadaslar forumumuz uye olan olmayan herkesin takip edebilecegi bi yer. Dolayisiyla ulu orta guvenlik sistemlerinizle ilgili bilgilerinizi paylastiginizda "seref engelliler" de kendilerini gelistirirler. Dikkatli olmakta fayda var."' Diye nacizane fikir bildirmek istedim.
    santo78 bunu beğendi.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)