Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Kasksız motor kullanımını azaltma kampanya önerisi!!!

Motovento
    REKLAM ALANI
    mkmemory - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda SES Dylan 150
    Arkadaşlar, naapcaz kasksız motor kullananlara? Gördüğüm motorcuların %80 ninde kask yok. Çok üzülüyorum hallerine. Naapsakda uyarsak milleti, dudurup söölesek olmaz, söölemesek, gene olmaz. En iyisi cümbür cemaat bi eylem yapmak ama ne? Şööyle bişeye ne dersiniz, kask takan motorculara kornayla selam verelim, kasksızlara da kızınca kornaya basıldığı gibi kornalayalım. Onlarda merak etsin neden her gören kornalıyor diye, bi bilenden öğrenir nasılsa nedenini? Ahanda isim bile buldum "KASKSIZI KORNALA" kampanyası.
    Sabah olsa da motora binsek.
    Honda Dylan Kullanıcıları Sohbet Köşesi :http://www.motosiklet.net/forum/showthread.php?p=371100

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    fireblade_07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    yanılmıyorsam 'atşe şule bilgiç'in bi kampanyası vardı.. 'kask kafalılar diye.. kasksız gördüğün motorcuların resimlerini plakaları gözükecek şekilde çekip göndermek, o da köşesinde (gazete'de) yer verecekti.. takip edemedim ama galiba pek ilgi görmedi..
    [COLOR="Red"]The Power of Dreams[/COLOR]

motocycleboyreigns - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R26-MZ 251-SRAD 750
    Tabii tabii kornaya basın gürültü kirliliği neymiş ki

PcKopatGhostRider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 600F
    her kasksızın fotosunu çekip yayınlamaya kalkarsa.. bu iş bitmez..
    CBR 600F Honda,

distinto - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MCT 250
    çorluda oran %80 olabilir ama istanbulda en fazla %30 takmıyor onlarda mahalle arası lokantacı paket servisleri...
    E5 gibi ana yollarda takmayan yok gibi çok az...
    Zamana ait düşlerim... Gemi benim kaptan benim...

ErdoganAktas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650 GS
    Evet benimde gözlemlediğim İstanbul dışında çoz fazla ancak istanbulda da yok değil özellikle cadde motorcuları diye tabir ettiğimiz altlarında son model güçlü makinalar arkalarında güzel kızlar ama kask yok. Kasklar motorun arkasında sallanıyor. Şimdi bunlara korna çalsan ya da yanına gelip uyrsan ne var lan deyip kavga etmeye kalkarlar.. yazık diyorum..
    Bence "Kask Kafalılar Kampanyası" İstanbulda oldukça ilgi gördü ve pek çok kişi bilinçlendi kask taktı. Yerel gazetelerden de yardım alıp buna benzer kampanyalarla bu sorun bir nebze çözülebilir.
    Hayatonda

The Racing - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bizimde inşallah olur
    aslında polisler bir kampanya başlatsa. kasksızlara hep ceza

ustaoglu4840 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YbR 125 :)
    the racing arkadaşım aslında dediğin var yani cezası var kask takmayanların ama polisler dikkate almıyo
    dikkate alsalar diye söylersek söz yerini bulur bence
    İnsanlara ne söylerseniz söyleyin karşı tarafın alabileceği kadarıyla sınırlıdır !

Alıntı fireblade_07 adlı üyeden alıntı
    yanılmıyorsam 'atşe şule bilgiç'in bi kampanyası vardı.. 'kask kafalılar diye.. kasksız gördüğün motorcuların resimlerini plakaları gözükecek şekilde çekip göndermek, o da köşesinde (gazete'de) yer verecekti.. takip edemedim ama galiba pek ilgi görmedi..
    olurmu yarışmaydı o ve iki tane birinci seçildi
    Kask tak!

zeda3000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB750 Cafe Racer
    Antalyada gecen yaz bir hafta yapilan bir operasyon ile sehir icinde kasksiz gezen tum motorcularin motorlari baglandi ve ceza yedi. O korku o kadar etkili olduki bugun mopetli suruculer bile kask ile geziyor.Orda burda halen bir iki deli var ama polis cevirdiginde ehliyetten evel kasksiz oldugu icin hic acimadan cezayi yiyorlar. Bu uygulama Trafik polisinin ve basinin yapacagi ortak bir duyuru ile bence etkili olabilir.Bugun sehir ici kullanima uygun ucuz kasklar var ve o hizdaki kazalarda yere temesi engeleyecek gucte (Sahsen denedim ) Evinden cikarken nasil ayakkabisini giyor ise motora binerken de kaskini takacak bu insanlar.
    [COLOR="Red"]Motorculuk saygi ve cilginligin arasindaki ince cizgide gitme beceresidir[/COLOR] Suzuki GS500 Gitti / Ducati Monster 900 Gitti / BMW F650 GS Gitti

Motosikleti
    Bizimde inşallah olur
    çok haklısın insan canını önemsemiyor. sokakta bulmadılar ya bu canı.sorumsuzluk ya

ahmetist1181 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bırakın adamlar intihar etme haklarını kullansınlar karışmayın.

ya da çete kuralım 3 motorcu gezelim kasksız gorduklerimizin kafasını yere birkaç kere vuralım ve kasksız motordan düşmek bunun bin katı hasar verir diyelim.(saka tabiki şaka)

Motosikleti
    Bizimde inşallah olur
    ahmetist1181
    çok güzel dedin ya iyi fikir bence

serkankiyak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    fz6
    Bir müsibet bin nasihatten iyidir...
    ...................................(atasöz 52;)
    [FONT="Georgia"][FONT="Verdana"][B][COLOR="Blue"][SIZE="2"]Biliyorsan konuş,ibret alsınlar.Bilmiyorsan sus, adam sansınlar..[FONT="Georgia"][/FONT][/SIZE][/COLOR][/B][/FONT][/FONT]

mkmemory - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda SES Dylan 150
    Arkadaşlar,
    geçen cuma bir kaza duydum burda, Çorluda olmuş kaza, şahsı tanımıyorum. Kasksızmış, yavaş trafikte atraksiyon yapıyormuş, makas filan. Hızı 60-70 civarıdır diyor olaya şahit olanlar.Genç, bir otoyu makaslayor araç sola dönmeye kalkıyor, motoru görmemiş anlaşılan, makasçı motorcu kardeşimizin arka tekere dokunuyor, arkadaşımıs asfaly üzerinde 7-8 takladan sonra, yüzükoyun asfaltta sürterek duruyor, görgü tanıklarının ifadesine göre arkadaşın çenesi asfaltta rendelenmil, alt çene yarıya kadar kaybolmuş. Arakadaşa hemen çevreden müdahale etmişler, yaşıyormuş ama daha sonraki akıbetini bilmiyorum.Böyle olaylara çok üzülüyorum.Zaten azınlıktayız, birde önlem almamaktan dolayı eksilmeyelim istiyorum.
    Arkadaşlar sözüm meclisten dışarı (burdaki arkadaşlar olayın bilincindedirler diye düşünüyorum) lütfen hayatlarımızın kıymetini bilelim, çünkü sadece bir tane var. Ne kendimizi nede başkasını tehlikeye atmayalım.

tekeriniz düz bassın,
    Sabah olsa da motora binsek.
    Honda Dylan Kullanıcıları Sohbet Köşesi :http://www.motosiklet.net/forum/showthread.php?p=371100

MeTaL_MoRguE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gsx-r 1300 Hayabusa
    bence kasksız suruculere korna çalıp kendi kaskını gostermek iyi bir yontem olabılır.
    tabi karşındaki insan gibi insansa!
    bi arkadaş gürültü kirliliği demiş ama bana sorarsan pek bi kirlilik olmaz.
    saygılar...!
    ''her şey zehirdir,mühim olan dozdur.'' kızıldereli atasözü
    Alttan Motorgaçli Çifttekersel Dengelik Götürgeci.

ylmzzz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Z800
    konyada da sadece bizim ekip takıyor heralde. hatta kask takıyorum diye benle dalga geçen beyinsizler de var

geçin dalganızı. umarım pişmalığınızı görmek zorunda kalmam
    Korkarak yaşıyorsan yalnızca hayatı seyredersin

fragrance_chaplin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    PEMBİŞ'im SATILDI!/Regal Raptor250-Dragstar650
    en güzeli tek tek uyarmak değil topluca bişiler yapmak.
    kasklı toplu sürüş veya pankart açmak gibi...
    sokakta gördüğümüz motorların üzerine kask takmanın faydalarını anlatan basit el ilanları...
    tek tek uyarmak çözüm değil.bir de küfür veya dayak yeme riski doğuyor zaten.
    [COLOR="Red"][U][B]:pr:PEMBİŞİM SATILDI :salut:[/B][/U][/COLOR]

walla ben görüyorum kasksızları...
    gördüğüm zaman kafamdaki kaskı işaret edip başımı sağa sola sallıyorum anlayan anlıyor utanıyor anlamayan ..........

MeTaL_MoRguE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gsx-r 1300 Hayabusa
    Alıntı fragrance_chaplin adlı üyeden alıntı
    en güzeli tek tek uyarmak değil topluca bişiler yapmak.
    kasklı toplu sürüş veya pankart açmak gibi...
    sokakta gördüğümüz motorların üzerine kask takmanın faydalarını anlatan basit el ilanları...
    tek tek uyarmak çözüm değil.bir de küfür veya dayak yeme riski doğuyor zaten.
    nush ile uslanmayanı etmeli tekdir, nash ile uslanmayanin hakki kötektir.
    Vericen sopayı hepine teker teker walla
    ''her şey zehirdir,mühim olan dozdur.'' kızıldereli atasözü
    Alttan Motorgaçli Çifttekersel Dengelik Götürgeci.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler