Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Eğitim Şart, ama nereden?

Motovento
    REKLAM ALANI
    MotoGlock - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YZF-R25 2015'
    İstanbulda motosiklet eğitimi almak istiyorum, birkaç yer var bu konuda eğitim verebilecek, honda güvenli sürüş, gis akademi , yamaha riding academy, peki hangisi sıfır tecrübe olan birisine daha çok şey katar? ama maddi durum çok iyi olmadığı için bu sene motosikletimi almadan önce yalnızca 1 eğitim almayı düşünüyorum. memnun kalırsam 2 ye 3e de giderim para buldukça.

Sizce hangisi daha iyi ? hangisi bana daha çok şey katar? Teşekkürler

Lütfen eğitime gitmediğiniz yeri kötülemeden yorumlarsak

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Eğitim alıp da avatarında görüldüğü gibi bi motorla başlamak büyük hata olur. Eğitim alıp da CBR250R ile başlamaktansa eğitim almayıp 100'lük bir cub motorla başlamak çok daha hayırlı olur. Refleksler 3-5 günde gelişmiyor sinek gibi yapışırsın bir yere.

kong - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial 100 sfc snappy x
    ben cup la başladım tavsiye ederim.

oguzhanlal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Honda yı Yamaha yı Gis i tecrübesi olan birisi olarak:

Kesinlikle Honda derim.

Motosikleti
    YZF-R25 2015'
    Alıntı oguzhanlal adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Honda yı Yamaha yı Gis i tecrübesi olan birisi olarak:

Kesinlikle Honda derim.
    Peki güvenli sürüş 1 mi güvenli sürüş 2 mi? daha önce vitesli bir kere kullandım araba da kullanan biri olarak tekde kaldırmıştım motosikleti.
    Yani marifet değil ama en azından çalışma mantığını dengeyi vs. biliyorum. güvenli sürüş 1de bunları öğretiyorlar sanırım?

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:26 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:24 ----------

Alıntı Mengu16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Eğitim alıp da avatarında görüldüğü gibi bi motorla başlamak büyük hata olur. Eğitim alıp da CBR250R ile başlamaktansa eğitim almayıp 100'lük bir cub motorla başlamak çok daha hayırlı olur. Refleksler 3-5 günde gelişmiyor sinek gibi yapışırsın bir yere.
    Eğitim alıp da Cbr 125 veya Apache 150 ile başlamayı düşünüyorum

Darkcity2000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC 750X
    1 ile baslamalisin

Motosikleti
    YZF-R25 2015'
    1in çok faydası olurmu sürüşe? çünkü grenajlı bir motosikletle başlamak istiyorum düşürüp grenajlarından masraf olmaması için birde grenaj koruma takozu takıcam bunun da faydası olur mu?

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Alıntı MotoGlock adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    1in çok faydası olurmu sürüşe? çünkü grenajlı bir motosikletle başlamak istiyorum düşürüp grenajlarından masraf olmaması için birde grenaj koruma takozu takıcam bunun da faydası olur mu?
    Durduğun yerde düşürürsen faydası olur da hareket halinde düşürüp bi yere de çarparsan hiç etkisi olmaz.

Green Arrow - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Moto Guzzi v7 850 Special + Kymco People S 200
    Eğitim ve motosiklet konusunda ciddi araştırma eksiğinizin olduğu bu yorumunuzdan çok belli oluyor. Emeklemeden uçmaya çalışmamak lazım. Altın Elbiseli Adam'ın videolarını şiddetle izlemenizi tavsiye ederim eğitim konusunda.

Motosikleti
    YZF-R25 2015'
    Alıntı Green Arrow adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Eğitim ve motosiklet konusunda ciddi araştırma eksiğinizin olduğu bu yorumunuzdan çok belli oluyor. Emeklemeden uçmaya çalışmamak lazım. Altın Elbiseli Adam'ın videolarını şiddetle izlemenizi tavsiye ederim eğitim konusunda.
    Ya o yüzden değil, internette güvenli sürüş 2 ye direk giden birkaç kişiye rastlamıştımda o yüzden sordum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:44 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:57 ----------

Alıntı Mengu16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Durduğun yerde düşürürsen faydası olur da hareket halinde düşürüp bi yere de çarparsan hiç etkisi olmaz.
    hareket halindeyken yan yatsa da sıkıntı olur mu?

cihan54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda VFR 1200F
    Art Moto Akademi
    "CaRPe DieM"

karacabeg - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    GS2 ye gittim direk ilk gün GS1 dekilerin çoğunu vermişler zaten maddi imkanınız yetersizse ehliyet alabilecek kadar biliyorsanız direk GS2 den başlayın bence hiç almamaktansa ordaki eğitim çok şey katar size eğitim almakla da bitmiyor onları pratik etmek gerek o yüzden motordan önce eğitimde biraz garip kaçıyor. Yamaha 1 gün eğitim veriyor GİS i bilmiyorum Honda 2 gün veriyor ücretlerini onlarla da kıyaslayabilirsiniz.
    GS1 den gelip GS2 yi alan kişiler bariz daha iyi kullanıyordu eğitimde anlıyorsunuz onları. Ama dediğim gibi maddi imkansızlık varsa en azından GS2 alınmalı. adı üstünde güvenli sürüş
    "Edeple gelen lütufla gider"

Motosikleti
    YZF-R25 2015'
    Alıntı karacabeg adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    GS2 ye gittim direk ilk gün GS1 dekilerin çoğunu vermişler zaten maddi imkanınız yetersizse ehliyet alabilecek kadar biliyorsanız direk GS2 den başlayın bence hiç almamaktansa ordaki eğitim çok şey katar size eğitim almakla da bitmiyor onları pratik etmek gerek o yüzden motordan önce eğitimde biraz garip kaçıyor. Yamaha 1 gün eğitim veriyor GİS i bilmiyorum Honda 2 gün veriyor ücretlerini onlarla da kıyaslayabilirsiniz.
    GS1 den gelip GS2 yi alan kişiler bariz daha iyi kullanıyordu eğitimde anlıyorsunuz onları. Ama dediğim gibi maddi imkansızlık varsa en azından GS2 alınmalı. adı üstünde güvenli sürüş
    fiyatı ne kadardı, veya 2sini almak istesek indirim uygularlarmı

myagdi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda FES 250 Foresight; CBF 150, NC750S
    kesinlikle Honda
    motor kullanmayı az çok biliyorsanız güvenli sürüş 2

Alınan eğitimi ne zaman aldığınız da önemli. Motosiklet sürmeye başlamadan hemen önce bir tarihte almak daha faydalı olur. Eğitimi alıp aradan 2 ay geçtikten sonra kendi motorunuzu edinip sürmeye başlarsanız eğitimin faydası çok az olur. Eğitim ile trafiğe çıkış tarihi mümkün olduğunca yakın olmalı.

Honda GS2 almıştım. Gayet iyi bir eğitim kurumu. Çok memnun kalmıştım. Gerçek yol koşullarında sürüş eğitimi için ise Uğur Ertekin'den (ART Motoakademi) aldığım eğitim diğerlerinden bir kaç gömlek üstündü. GiS Akademi ve Yamaha ile ilgili bir tecrübem yok.

Eğer kendi motorunuz olmadan bir eğitim almayı planlıyorsanız Honda GS1.
    http://safetyturkiye.com/egitim-prog...uvenli-surus-1

Kendi motorunuz ile eğitim almak gibi bir seçeneğiniz varsa ART Motoakademi.
    http://www.artmotoakademi.com/bazaar...etay.php&sid=1
    http://www.artmotoakademi.com/bazaar...tay.php&sid=54
    veya paket halinde http://www.artmotoakademi.com/bazaar...tay.php&sid=55

Hangisi ne katar? İlki, kapalı bir parkurda motosikletin hızını ve yönünü yönetme becerileri katar. İkincisi bu becerilerin yanı sıra gerçek yol koşullarına ne yapılacağını da öğretir.

Ekleme: Sizin durumunuz için GS2 faydasız ve yorucu bir para israfı olur. Honda'dan alınacaksa GS1 olmalı.

Motosikleti
    YZF-R25 2015'
    Alıntı zaferce adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Alınan eğitimi ne zaman aldığınız da önemli. Motosiklet sürmeye başlamadan hemen önce bir tarihte almak daha faydalı olur. Eğitimi alıp aradan 2 ay geçtikten sonra kendi motorunuzu edinip sürmeye başlarsanız eğitimin faydası çok az olur. Eğitim ile trafiğe çıkış tarihi mümkün olduğunca yakın olmalı.

Honda GS2 almıştım. Gayet iyi bir eğitim kurumu. Çok memnun kalmıştım. Gerçek yol koşullarında sürüş eğitimi için ise Uğur Ertekin'den (ART Motoakademi) aldığım eğitim diğerlerinden bir kaç gömlek üstündü. GiS Akademi ve Yamaha ile ilgili bir tecrübem yok.

Eğer kendi motorunuz olmadan bir eğitim almayı planlıyorsanız Honda GS1.
    http://safetyturkiye.com/egitim-prog...uvenli-surus-1

Kendi motorunuz ile eğitim almak gibi bir seçeneğiniz varsa ART Motoakademi.
    http://www.artmotoakademi.com/bazaar...etay.php&sid=1
    http://www.artmotoakademi.com/bazaar...tay.php&sid=54
    veya paket halinde http://www.artmotoakademi.com/bazaar...tay.php&sid=55

Hangisi ne katar? İlki, kapalı bir parkurda motosikletin hızını ve yönünü yönetme becerileri katar. İkincisi bu becerilerin yanı sıra gerçek yol koşullarına ne yapılacağını da öğretir.

Ekleme: Sizin durumunuz için GS2 faydasız ve yorucu bir para israfı olur. Honda'dan alınacaksa GS1 olmalı.
    en bilgilendirici sizin yorumunuz oldu, teşekkür ederim honda gs1 ehliyet ve motosikletimi alır almaz alıyorum.

Oldjack - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fz6 Fazer
    honda güvenli sürüş, gis akademi , yamaha riding academy, bunların hepsi iyi müfredat ortam fiyat konusunda sizin tercihinizi yapmanız gerekir.

shadowmaster - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba SL 200
    Doğrudan Honda GS 2
    Ya da gis akademi temel sürüş eğitimi, GS1'e gerek yok sizin için para kaybı olur. Ara verirseniz GS2'yi bir kez daha alın. Ayrıca o eğitimde kullanacağınız motorlarla ne ile başlanması gerektiği konusunda fikriniz de olur. Eğitime verdiğiniz önem için de ayrıca kutlarım 👍

karacabeg - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    fiyatı ne kadardı, veya 2sini almak istesek indirim uygularlarmı
    indirim uygulanacağını sanmıyorum bilgim yok o konuda ama GS2 yi 470 almıştım bir ay kadar oluyor. GS2 de ilk gün hızlandırılmış GS1 veriyorlar zaten senin pratik yapmana bağlı kesinlikle motorun yokken eğitim den istediğin verimi alamazsın eğitimden sonraki günlerde pratik yapmalısın.
    Hiç bilmiyen adama GS1 çok faydalı olur çünkü grup eğitimi bilmeyenler GS1 e katılıyor onca pratikle GS2 ye bir iki haftaya hazır hale geliyorlar. Gs2 de yıllardır binen adamlarda oluyor.
    hiç bilmiyor ve öğrenmek istiyorsan para konusunda çok sıkıntın yoksa sırayla 1 ve 2 al. maddi sıkıntın varsa sürmeyi öğrenip GS2 al. ama kendim yaparım deme en ufak grenaJ masrafın eğitim masrafını geçecektir.
    Eğitimde herşeyi onlar veriyorlar zaten ama tavsiyem kendi bot ve eldiveniniz olsun en azından. bizim grupta hiç düşen olmadı ama olduğunda ilk yerle buluşan yerler bunlar eğitiliyorum derken kırılmayın.

Benim kendi sıram ve tavsiyem acele etmeden

ehliyet(debriyajsız vitesli motorla) >korumalar(full) >motor >otoparkta vitesli motor öğrenme(debriyaf, fren, denge)> ufak tefek trafik> GS2>
    hayat boyu pratik
    eğitimlere maddiyat imkanınca da devam
    "Edeple gelen lütufla gider"

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)