Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kt125 Yağ Ekleme

Motovento
    REKLAM ALANI

Merhabalar, gokart projem için almış olduğum kt125 motoru için kafama bazı şeyler takıldı.
    1-Motoru 2. el olarak aldım ve bana geldiğinde yağı boşaltılarak geldi.Bende motosiklet için aldığım motor yağını işaretlediğim yerden ekledim.Fakat kafama takılan nokta motosiklet motorlarında şanzıman yağı ayrı olarak konması gerekiyor mu?Gerekiyorsa onu nereden koyacam?
    [IMG][/IMG]
    2-Motoru çok kısa süre çalıştırma şansım oldu şunu gördümki vitesteyken debriyaja basınca araç yavaş yavaş hareket ediyor bunun sebebi ne olabilir? Yardımlarınız için teşekkürler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    cenkito - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL X-TREME MAXX 200
    1) yer dogru, tek cesit yag kullanılır, motosiklet yagları onun için farklıdır
    2) debriyaj ayarsızdır, teli gevsek olabilir , yeteri kadar ayıramadıgından az da olsa cekiş oluyordur
    Adım CEM
    MOTOSİKLET = ÖZGÜRLÜK
    Motora ölmek için değil, Yaşamdan daha fazla zevk almak için binmeliyiz

Motosikleti
    125MG - 200NS - 400UG
    Şanzıman yağı ayrı değil, o işaretli yerden 1LT 10-40 yağ koyarsınız olur biter.

Motor olarak da 100lük veya 110luk cub motoru çok daha iyi olurdu bence. Vites geçişlerinde debriyaja ihtiyaç duymadan sıralı vites ile geçerdi. Sağ elde bir kol. Müthiş olur Projenizin aşamalarını resimli veya yazılı olarak paylaşacağınız bir sohbet konusu çok iyi olur bence. Açarsanız PM bekliyorum

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)