Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Çok yavaş gidiyor neden dir lülfen yardımcı olun !!

Motovento
    REKLAM ALANI

Merhaba arkadaşlar 3 ay evvel bisan 100 cc cgr aldım. Motorun orjinalden karburator büyük, silindir çapı çok az daha büyük bunlara rağmen motor 90 ı gecmiyor. Deli olcam eski cup um bile 110 yapardı. Sizce neden gitmiyor. Bide motor 1 ile 2 ci vitesde son gaz yapinca bogulur gibi yapıp öyle gidiyor bi alakasi varmi ? Ayrica motoru ilk aldığım zamanlar yani 230 km civarindayken bi akşam çıktım yola 120 yi hic zorlanmadan gördü ama bi kere neden olabilir ? Cuplara zor yetisiyorum yakacam motoru o derece 😭😭😭

Not motor suanda 1500 de ve yagi yeni degistirdim 10 40 jopan yagi .

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    CBR250R Repsol/SATILDI
    O jopan yağından bende istiyorum nerden buluruz?

Bir de 230 km'de 120 yi gördün öyle mi
    oggomoggo bunu beğendi.

biyeybaraküs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2017 HONDA CBR 1000 RR SP
    Alıntı 42fth679 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar 3 ay evvel bisan 100 cc cgr aldım. Motorun orjinalden karburator büyük, silindir çapı çok az daha büyük bunlara rağmen motor 90 ı gecmiyor. Deli olcam eski cup um bile 110 yapardı. Sizce neden gitmiyor. Bide motor 1 ile 2 ci vitesde son gaz yapinca bogulur gibi yapıp öyle gidiyor bi alakasi varmi ? Ayrica motoru ilk aldığım zamanlar yani 230 km civarindayken bi akşam çıktım yola 120 yi hic zorlanmadan gördü ama bi kere neden olabilir ? Cuplara zor yetisiyorum yakacam motoru o derece ������

bütçe varsa güzel bir drift bak kardeşim o gider 100 cc cg o kadar gider anca
    dadas607 ve Ertugyigit bunu beğendiler.
    www.youtube.com/c/biyeybaraküs "Motora binmeye karar verecek kadar cesur ve aptal, üzerinde ölmeyecek kadar korkak ve akıllı olacaksın" alıntıdır AttilaXtreme den

Sabırsız - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ZXr
    Motor daha 230 km de rodajda iken 100 cc motor la 120 niye yapıyorsun.
    burakozen bunu beğendi.

biyeybaraküs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2017 HONDA CBR 1000 RR SP
    Alıntı Sabırsız adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    güzel yakalamışın ben atlamışım onu
    www.youtube.com/c/biyeybaraküs "Motora binmeye karar verecek kadar cesur ve aptal, üzerinde ölmeyecek kadar korkak ve akıllı olacaksın" alıntıdır AttilaXtreme den

heryerde bulursun jopan yagini �� evet 240 km deylen 120 gordum

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:45 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:43 ----------

Biliyorum basmamam gerekirdi ama denemek istedim bi dahada goremedim o surati

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:50 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:45 ----------

Drift guzel motor biliyorum ama yeni aldim bunu satzam cok zarar bence daha iyi gidebilir cup bile yatay motordu son hizi bundan iyidi

yusufozugenc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-07 Race Blue
    Ertugyigit, Mexico, Dash_1905 ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    CBR250R Repsol/SATILDI
    Alıntı Sabırsız adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yarın satarken rodajı itinayla yapıldı diyebilmek için. İtinayla ırzına geçiyorlar motorun, sonra itinayla yapıldı.
    Ertugyigit, burakozen ve Dash_1905 bunu beğendiler.

Valla rodaji cok abartmayin bencede 600 700 km kadar yavas surersende motor kapanir satarkende hic ovmem alacak adam bilir ben motruma bakarimda basarimda bosuna almadi onu benle gelmeyecek

hayko5 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    V-Twin Café racer
    Motor rodaji tamamlamadan 120 yapmışsa zaar
    Ertugyigit ve burakozen bunu beğendiler.

Rodaj dan dolayi boyle yaptigi sanmiyorum

Motosikleti
    Kawasaki Z250 Sl (yeşil)
    İşte bu yüzden ikinci el motorlu taşıt almaya güvenmiyorum. Zaten büyük çoğunluk böyle daha rodaj bitmeden redline yapıyor 'motoru açmak için'.
    burakozen ve Seko bunu beğendiler.

Motosikleti
    Kuba CR1
    subap ayarı ve karbüratör ayarı yaptır ayarsızlıktan gaz yemez motor

Merhaba arkadaşlar 3 ay evvel bisan 100 cc cgr aldım. Motorun orjinalden karburator büyük, silindir çapı çok az daha büyük bunlara rağmen motor 90 ı gecmiyor. Deli olcam eski cup um bile 110 yapardı. Sizce neden gitmiyor. Bide motor 1 ile 2 ci vitesde son gaz yapinca bogulur gibi yapıp öyle gidiyor bi alakasi varmi ? Ayrica motoru ilk aldığım zamanlar yani 230 km civarindayken bi akşam çıktım yola 120 yi hic zorlanmadan gördü ama bi kere neden olabilir ? Cuplara zor yetisiyorum yakacam motoru o derece ������

e motoru ilk aldığın zamanlar hız yapmaman lazım çünkü bende scooter aldım 1 sene önce abim sağolsun motoru ilk zamanlarda benden habersiz 60 80 e zorladığı için motor şimdi 70 i geçmiyor. normalde 100 yapıyor

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:07 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:05 ----------

Rodaj dan dolayi boyle yaptigi sanmiyorum
    aynı sıkıntı bende de var. rodajdan dolayı. bir arkadaşımdada aynı scooter var. rodajını normal yaptı motor canavar.

hakikiteker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Corsa 1.3 CDTI :(
    Valla rodaji cok abartmayin bencede 600 700 km kadar yavas surersende motor kapanir satarkende hic ovmem alacak adam bilir ben motruma bakarimda basarimda bosuna almadi onu benle gelmeyecek
    Motorun kapanması diye bir şey yok arkadaşım, böyle havadan sudan bilgilerle iş yapmayın. Bir makine nasıl kullanılırsa öyle kullanılmaya alışır, zamanla değişebilir ama aşınma geri çevrilemez. Ben rodajı kitaba göre birebir yaptım ve ne sağır kaldı ne de fazla yakıyor, tavsiye ederim.

kong - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial 100 sfc snappy x
    100 lük motoru fazla zorlama masraf çıkartır 70 ideal o motor için

Ikisinide yaptirdim az biraz duzeldi ama baska bisey var gibi

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:18 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:16 ----------

Kardesim zaten 250 300 e kadar normal duzeylerde bindim o kadar yapmamasi lazim arkadaslar benden hor kullandi suan onlarini ucak gibi

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)