Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial Mh drift 125 istop etmesi

Motovento
    REKLAM ALANI
    truck123 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mh Drift 125
    Arkadaslar bi sorum olucak 90 100 giderken depraja basip motoru saldigimda motor rolontide durmayip istop ediyor normalmidir bu durum arkadaslar veya neyden yapabilir motor 1.200 kmde daha ve motor 110 gecmiyor 130 140 yapanlar var bu motorla benim motordami bi sorun var acaba yardimlariniz icin tskkurler simdiden

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Zuzuuw - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    nolur kimse cevap yazmasın, allah rızası içün.

bu arada benim drift 135 yapıyoooooooooooo

Tİme_shİft42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Normal şartlarda 105-110 yapıyorsa sorun yok 130-140 yapıyorum diyenlere hehe de geç

Motosikleti
    Mh Drift 125
    Normal sarlatlarda yapiyor peki bu istop etmesinin nedeni ne olabilir arkadaslar karburatorden olabilir diyolar ama 90 100 giderken debrija basip rolantiye birakinca motoru yapiyor yani normalde yapmiyor sehir ici kullanimda

Alıntı truck123 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Normal sarlatlarda yapiyor peki bu istop etmesinin nedeni ne olabilir arkadaslar karburatorden olabilir diyolar ama 90 100 giderken debrija basip rolantiye birakinca motoru yapiyor yani normalde yapmiyor sehir ici kullanimda
    Zayıf karışım var, benzin az geliyor, gazı kapadığın zaman motor öksürüyor ve duruyor.

Rolanti düşük, debriyaja bastıgında sürtünmeden dolayı rolanti gücü motoru cevirmeye yetmiyor

subap ayarı bozuk, emme gücü kuvvetli değil.

Bunlardan bir tanesi, ben olsam önce rolantiyi yükseltirim.

Olmadı hava ayarı yaptırırım.

Ama en sağlıklısı subap ayarı ile birlikte yeniden rolanti ve hava ayarı yaptırmak olacaktır.

Aynı sıkıntı 2 yıl once bende de vardı, subap ayarından sonra kesildi.

2000 bakımında subap ayarı yaptır.

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:28 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:23 ----------

Profil mesajı atarak beni taciz etme.

O motor 100-110 yapar. Olması gereken budur, üzeri zaten zararlıdır, ha benim motor GPS ölçümüyle 140 yaptı mı yaptı. Ama hayatında bir kere batı karadeniz civarında yaklaşık 1 km'lik yokuş aşağı viyadükte 140 yaptı ve bir daha o hızı hayatında görmedi

10 ile sabit gidebiliyorsa iyidir.

Stop etme sorununu yukarıda yazdım. Drift başlığını en baştan okumaya başla, tüm bunların cevapları var, olmadı mesaj at.

Apaçilik peşinde koşarsan tüm yardım ve yaltaklığı keserim.

1- rolanti yükselt
    2- Hava ayarı yaptırt,
    3- subap ayarı kesin çözüm. Ama her ne kadar subap ayarı yapılı da olsa, rolanti düşükse debriyaja basılı tutarken plakalar arasındaki sürtünme kuvvetini motor yenemiyor ve stop ediyor. rolanti 1500 olmalı, kuryeler gibi motor tekleye tekleye çalışacak kadar kısarsan bu sorun olabilir.

Motosikleti
    Mh Drift 125
    Rolantiyi denedim bugun gene yapti ayni sey ben hava ayarindan olabilir dusuncesindeyim hizli giderken oluyor bu olay genelde peki bu hava ayarini kendimiz yapabilirmiyiz

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:31 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:29 ----------

Benim rolanti 1000 de duruyor sicakken motor biraz daha arttirsam duzelebilir belki

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:33 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:31 ----------

Apacilik yapmiyorum bugun 100 km yol yaptim dikkatimi cekti ondan sormak istedim normal gidisde istop etmiyor sadece debrija basinca birakinca oldugunu farkettim ondan kafama takildi

MotoGlock - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YZF-R25 2015'
    90 100 giderken depraja basip
    "depraj" tam olarak nerede?
    Mengu16 bunu beğendi.

Rolantiyi denedim bugun gene yapti ayni sey ben hava ayarindan olabilir dusuncesindeyim hizli giderken oluyor bu olay genelde peki bu hava ayarini kendimiz yapabilirmiyiz

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:31 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:29 ----------

Benim rolanti 1000 de duruyor sicakken motor biraz daha arttirsam duzelebilir belki

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:33 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:31 ----------

Apacilik yapmiyorum bugun 100 km yol yaptim dikkatimi cekti ondan sormak istedim normal gidisde istop etmiyor sadece debrija basinca birakinca oldugunu farkettim ondan kafama takildi
    Hava ayarını kendin yapman zor, rolanti yükselt önce
    . Olmazsa hava ayarı yaptır.

Motosikleti
    Mh Drift 125
    Peki zuzuw rolantinin motor sogukkenmi ayarlanmali sicakkenmi cunku degisiyor kac olmali birde benim sogukken 500 de isininca 1000 oluyor motor

Peki zuzuw rolantinin motor sogukkenmi ayarlanmali sicakkenmi cunku degisiyor kac olmali birde benim sogukken 500 de isininca 1000 oluyor motor
    KArdeşim motor bu, kuran ayeti değil. KEsin doğrusu yanlışı olmaz. Sen soğukken onu 1500-1750 arası yap ki kitapçık 1600 yazar.

Cevap yazacağın zaman alıntı düğmesini kullan ki sorduğun soruyu göreyim.

Tİme_shİft42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Rölantin çok düşük 500 devirde felan sakın kranka felan büyük zararı var 1.400 - 1.500 iyidir bende düzde stop etme yapmıyordu yokuş aşağı kapaklarken debriyaja basınca nadir stop ediyordu

Motosikleti
    Mh Drift 125
    Alıntı Tİme_shİft42 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Rölantin çok düşük 500 devirde felan sakın kranka felan büyük zararı var 1.400 - 1.500 iyidir
    bende düzde stop etme yapmıyordu yokuş aşağı kapaklarken debriyaja basınca nadir stop ediyordu
    Walla bilmiyordum zarari varsa ozaman yukseltim biraz ben

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:48 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:30 ----------

Alıntı Tİme_shİft42 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Rölantin çok düşük 500 devirde felan sakın kranka felan büyük zararı var 1.400 - 1.500 iyidir
    bende düzde stop etme yapmıyordu yokuş aşağı kapaklarken debriyaja basınca nadir stop ediyordu

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:37 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:48 ----------

https://www.youtube.com/watch?v=M5so...ature=youtu.be arkadaslar sibob ayarına gerek varmıdır yardımlarınız için simdiden tşkkurler

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:48 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:30 ----------

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:37 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:48 ----------

https://www.youtube.com/watch?v=M5so...ature=youtu.be arkadaslar sibob ayarına gerek varmıdır yardımlarınız için simdiden tşkkurler
    Neden 30 yere yazıyorsun, subap ayarına gerek olan motorda böyle tencereye metal kaşıkla vuruyormuş gibi çata pata çin çan çon sesler gelir.

Motosikleti
    Mh Drift 125
    Alıntı Zuzuuw adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Neden 30 yere yazıyorsun, subap ayarına gerek olan motorda böyle tencereye metal kaşıkla vuruyormuş gibi çata pata çin çan çon sesler gelir.
    cevap alabilmek için yazmıstım belki burdan görürler diye saolasın zuzuw

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)