Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

asya gerçekten çok kötü malzemeden yapılmış

Motovento
    REKLAM ALANI
    koray_77 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bu sabah 10-15 dk önce bi tane asya 150 lik bir asya gördüm bi sorayım dedim şakayetin varmı motordan dedim...
    -dün aldım bugün gidicem alırsa gerivericem
    -neden abi
    -sola dreksiyon tam olarak dönmüyor dün az kalsın düşüyordum her tarafından ses geliyor...dökülüyor resmen
    -hayırlısı olsun abi...

bu asya neden bu kadar dandik anlamadım gerçekten çok kötü..çinde 60 dolarmış bu motorlar...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    rutti - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    çin de 60 dolar olsa burada 120 dolar olur. nerede......

Luxor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2007 Honda CBF150
    3 4 sene evvel ilk türkiye-çin arası turizm anlaşma haberleri gazetelerde çıktığında çinliler söz vermişlerdi bizim bakana yalancıktan.
    yok size yılda şu kadar adam göndericez, yok şu yok bu diye.tabii bizimkilerin ağzının suyu akmıştı ama nerdeeee.çinliler işlerini görüp hiç bi halt yapmadılar tabii.
    işte o zamanlarda bizim ülke çinden turist getirmek için gerçekten çok acayip fiyatlar sunmuşlardı bilmem bileniniz var mı.
    sen kalk çinden buraya gel, 1 hafta tatil yap dön.
    veeeee cebinden sadece 90 dolar çıksın...
    anlayın işte...
    Seni çok seviyorum Babacığım.Sen her zaman benim kalbimde yaşayacaksın...

afterdarq - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bu arkadaş asyadan bisikletmi almışta gidon sola dönmüyor diye şikayet ediyor?
    Bakarsan bağ,bakmassan dağ olur. Genelde ilk kez motor sahibi olacak insanlar alıyor bu tip motorları sonrada bakımsızlıktan aletler dökülüyor tabi normal olarak... Ben inanmıyorum,bence çok kaliteli motosikletler. Zaten kalite tanımını bilmeyen bir insan bu motosikletlere kalitesiz diyemez. Genelde kullanıcıların kalite anlamında bahsettikleri şey nefasettir... Benim çin malı motorum yok,ama forumlarda işi bilen arkadaşların sahip oldukları çin motorları hakkında yazıları okuyorum...

Motosikleti
    150 T
    direksiyon sola tam dönmüyor mu? Araba mı bu döndürcen gidonu.
    Tam bir senedir kullanıyorum, hava filtresi hortumu yırtıldı, arka fren balatasını değiştirdim, hava filtresini değiştirdim bi de karbüratörü temizlettirdim. Şu anki tek sorunum amörtisörler ve lastikler. Yeni modellerde amörtisörleri de yenilemişler. Lastikleri ilk günden değiştirmek lazım aslında.
    Bi buçuk milyarlık motordan çok da bişey beklememek gerek.
    2 hafta önce bi arkadaşım çine gitmişti, bu motorların kökü 120 dolar diyor
    O mantıkla yaklaşırsak olaya, amerikadaki bi arkadaşım 340 dolara 92 model toyota aldı, şimdi o arabayı burda 8000 ytl verip ancak alırsın.

shadow45 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    asya t-1
    Abİ Bendede T1 Var Ayni Şey Benİmde BaŞima Geldİ Nerdeyse Kamyonun Altina Gİrİyodum Son Anda Kurtardim Kendİmİ Sebebİ Arka Fren Kablolari MaŞa İle Kaputun Arasina Gİrİyo Sorun Orada Kablolari Toparlayip Bİr Yerde SkiŞtirip MaŞaya BaĞlarsa Sorun Olmaz.... Harbİden Yaa Bu Asya BaŞa Bela Hayret Bİ Şey Yaa Ne Motordan Hayir Var Ne Servİsten 30 İle Gİderken Motor Kayarmi Yaa Kaydik Anasini Satiyim... Eee Lastİklerİmİz Çok Kalİtelİ Yaa....
    Söylemediğin sözün hakimi söylediğin sözün mahkumusun...!

koray_77 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    abi direksdiyon sola dönmüyo dediysem de tam dönmüyo değil yarıya kadar dönüyo..kim ne derse desin bence asya yaramaz

abi direksdiyon sola dönmüyo dediysem de tam dönmüyo değil yarıya kadar dönüyo..kim ne derse desin bence asya yaramaz

shadow45 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    asya t-1
    asyanın yaramaz motor olduğunda aynıu fikirdeyiz ama alınmış bi kere yapıcak bişi yok direksion olayıda benim basıma geleni anlattım belki aynı sebeten oluyodur diye düşündüm asya kullanıcıları allah hepinize sabır versin kazasız belasız
    Söylemediğin sözün hakimi söylediğin sözün mahkumusun...!

Motosikleti
    Artık Yok...
    arkadaşım 1 milyar verip 1.5 milyar verip motor alıyorlar onuda bırak artık onu bile vermiyorlar adam ayda 30 milyon 50 milyon taksitle gidiyor motor alıyor sonrada motor yaramaz dandik öyle böyle diyor. ben sadece gülüyorum ayda 30 -50 milyon veridğin motordan harley davidson yada kawasaki yamaha honda kalitesi güveni ve sağlamlığımı bekliyorsun.

o fiyata sunulucak tabiki budur. önemli olan şey o fiyata bunu aldıysa sıkıntılarıylada baş etmeyi göze almışsın demekdir.

ama eyer firmadan bir şikayetin varsa garanti dahilinde sana hizmet vermiyorlarsa o başka o zaman hakkını sonuna kadar ara bunun içinde bir topic açmışdım zaten.

f-ender - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hyosung gv 250--haojin as150
    Alıntı logaritma adlı üyeden alıntı
    arkadaşım 1 milyar verip 1.5 milyar verip motor alıyorlar onuda bırak artık onu bile vermiyorlar adam ayda 30 milyon 50 milyon taksitle gidiyor motor alıyor sonrada motor yaramaz dandik öyle böyle diyor. ben sadece gülüyorum ayda 30 -50 milyon veridğin motordan harley davidson yada kawasaki yamaha honda kalitesi güveni ve sağlamlığımı bekliyorsun.

o fiyata sunulucak tabiki budur. önemli olan şey o fiyata bunu aldıysa sıkıntılarıylada baş etmeyi göze almışsın demekdir.

ama eyer firmadan bir şikayetin varsa garanti dahilinde sana hizmet vermiyorlarsa o başka o zaman hakkını sonuna kadar ara bunun içinde bir topic açmışdım zaten.

+1000 bendede asya var hala km side yükseldi baya ufak tefek şikayetlerim oldu ama sonuçta ucuz etin yahnisi yavan olur buda doğru sözdür

GEP - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda XL1000V Varadero
    Alıntı koray_77 adlı üyeden alıntı
    bu sabah 10-15 dk önce bi tane asya 150 lik bir asya gördüm bi sorayım dedim şakayetin varmı motordan dedim...
    -dün aldım bugün gidicem alırsa gerivericem
    -neden abi
    -sola dreksiyon tam olarak dönmüyor dün az kalsın düşüyordum her tarafından ses geliyor...dökülüyor resmen
    -hayırlısı olsun abi...

bu asya neden bu kadar dandik anlamadım gerçekten çok kötü..çinde 60 dolarmış bu motorlar...
    abi konuyu tartisiyosunuz da hic dusunuyomusunuz yol alirken direksiyon yaridan fazla kirilirsa ne oLur ? tamam, direksiyon'un tam donmemesi iyi bisey degil.. ama ben kendim icin soyleyeyim ben motoruma direksiyon ile milimetrik yon veriyorum bedenimi kullaniyorum genellikle.. denge meseLesi..

ama durdugunuz zaman sola donmemesi gercekten de kotu bisey..
    Metin ÖNAL [GEP Başkan]
    B rh + Honda 100 RR - 31 AF 088 - Adana | AS 200 GY-2 - 34 VAH 58 - IstanbuL

CaBRioLeT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R 1150 RT
    arkadaşlar ne kadar ekmek o kadar köfte asyanın dandik olduğunu ve eksilerinin çok olduğunu alırken bilmiyormuydunuz???? ben şahsen bu paraya çok bile diyorum ben memnununm arkadaş...bir suzuki rahatlığı performansı bekleyemessin ki bu aletten gidiyormu idiyor işte ...
    O KASKI Hemen Kafana Geçir.......

arkadaşlar peki asya mı iiiyi yoksa mondial mı ???????

f-ender - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hyosung gv 250--haojin as150
    10 puanlık soru ikiside kötü desem olmayacak ikiside iyi hangisini beğenirsen tip olarak bence onu al zaten mondial ile asyanın belirli motosikletleri moedl olarak aynı sadece renk ve çıkartmalar farklı üstlerindeki

FIRFIR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax momo
    asyamı birgün servise götürdüğümde servisteki adam uzakdogudaki geri dönüşüm malzemelerinden olustugunu söler sölemez uyandım neden ucuz oldugunu maliyet 0 dediler malzeme için ne kadar ekmek o kadar köfte dedikleri gibi.ama ben o ucuzlukta o kalitede bi motor olmasına ragmen ben oldukca memnunum motorumdan sorun cıkarmıo o kadar.Bide bizim aldıgımız alarmlı uzaktan kumanda marş lı,yeni lastikler,yeni aynalar,yeni elcikler,yeni akü,sele döşemesi fln yeni modeli yani eski t1 in eksiklerini tamamlanmış hali oluo,yeni serilerde fazla sorun yasayan görmedim inşallahta yaşamayız.kısacası malzemenin kötü olusunu tabiiki kabul ediorum ama bi japonla tabiiki kıyaslıyamazsınız kazasız belasız sürüşler hepimize...
    sen hiç gitmeyecek gibisin degilmi, o gidenlerde senin gibiydiler...

Bukalemoon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Transalp XL 650V
    abi onu bunu bırakın da GEP in avatarindaki motor kac para...
    insanin inesi gelmez be :D

locco - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Keeway Sl 150
    bir ticari mal cok ucuuza verilse bile guvenliği tehdit edicek unsurlar taşıyamaz.o yuzden sinyal lambanızn içine su dolması cok onemli değildir ama guvenliğe zeval getirecek bir aksilik kabul edilemez.hakkınızı sonuna kadar koruyun.

asya09 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    YAA BEYLER NEYİ TARTIŞIYORSUNUZ allahın çinlisi yapmış bir motor işte bende de asya 150 t var ben acayip memnunum tek şikayetim servis
    motorun beyni bile garanti dışıymış servis ücreti çook pahalı bende garantiden çıkarttım aydında ki mondial servisi can ciğer arrkadaşım devam lıuo yapar motoru canavar gibi vede çook ucuza mal oluyor motoruda iyi açtık süratta 150 cc lere göre iii yani ama arkadaşın direksiyon dönmemiş bu işlerde pire için yorgan yakılmaz
    [I]MANİTA AŞKINA BENZEMEZ MOTOR AŞKI[/I]

kahraman34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    içmeler köprüsünden aşagı in tersaneleri geç işte ben ordayım(tuzla)
    Motosikleti
    bir adet 2005 model kırmızı düldül(as150t)
    bak arkadaşım sen asya'yı kötülüyorsun tamam bizde kalite demedik ama 1,500 ytl'ye şu ortamda ne alabilirsinki sonuçta 2 veya 3 adet bisiklet parasına bu makinaları alıyoruz,tabiki senin paran varsa gidersin 24,000 avro'yu basar bmw alırsın.kaldıkı bana göre asya mondial,ramzey gibi markalardan daha iyi inanmazsan gel sana 2,000 km'ye gelmiş ramzey ve mondial'leri göstereyim ondan sonra birde benim 7000 km'deki asya'ya bak ondan sonra kararını ver,birde arkadaş demişki 60 dolar'a çinde bu motorların kökünü veriyorlar,nerde 60 dolara motor o olsa olsa maketten motordur,ucuz dediksede o kadar değil en azından 400-450 dolar arası.
    [SIZE="2"][B][FONT="Comic Sans MS"][COLOR="Red"]gerçekleri [/COLOR][COLOR="Yellow"]tarih [/COLOR][COLOR="Red"]yazar[/COLOR],[COLOR="Yellow"]tarihi [/COLOR][COLOR="Red"]galatasaray[/COLOR] [COLOR="Yellow"]yazar[/COLOR][/FONT][/B][/SIZE]

ZZR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ZZR1400 KawaSaKi Rengi:KapKara
    Çin malı dökülür : mondial bi kademe iyidir: yakında her yer çin scooterleri ile dolacak çünkü malı kullan döküldüğünü anlıcak kimse almıcak bi zaman sonra ucuza motor verecekler. asya en çürüğü dikkat
    [B] KapTaN 44[/B]

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler