Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

İlk trafik kontrol ve ceza...

Motovento
    REKLAM ALANI
    MustafaErdur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 250R
    Arkadaşlar motorumu 6 gün evvel izmirden uşak'a getirdim ve dün kontrole girdim kask dirseğimdeydi gideceğim yer ile motorun park halindeki uzaklığı çok kısaydı ara sokak olunca takmadım. Ben buna bişey demiyorum zaten kasksızlık haricinde abartı egzoz ( http://www.tigerexhaust.com/#!tri-780-trioval-exhaust/c44d )ve yeni geldiği içinde sigortasını hallederken arabada kalan ruhsattan belge eksiliği ile toplam 365tl ceza yedim. Belge eksikliği ve kasksızlık a hadi neyse ama abartı egzozdan 220tl ceza yemem çok dokundu ekrafta barım barım bağıran egzozlar varken sen benim bi ton para verip aldığım performans egzozu olarak geçen egzozuma neden ceza kesersin kasken açtırmışım inadına delmişim gibi laf ediyor birde. İşin önemli yanı: 4 gün izin kağıdı yazdı orjinaliyle değiştirecekmişim. Orjinal egzoz da izmirde hem değiştirmek de istemiyorum okadar abartılacak bir sesi yok. Ne yapmalıyım uşak küçük yer elinde sonun bağlayacaklar herhalde adam öyle bi konuşuyor ki polis egolarının canı cehenneme..
    mehmetenis bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    kinqdai - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KUBA CİTA
    Forumda eskiden böyle bir konu görmüştüm. Arkadaş biraz dişli çıkışmış ve polis e desibel ölçme aletini al gel geçerse tamam yaz falan gibisinden bi muhabbet açınca polis de ceza yı yazmamıştı. Bence eğer sesin çok olmadığına inanıyorsan gerçekten sende biraz ters çık, zaten yemişsin cezanı haklı,haksız kimsenin canını yakmaya hakları yok BAZI POLİSÇİKLERİN.

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    Yorumsuz ...

Aynen bir kere ceza kesilmiş yapacak bir şey yok ona ama keşke dedikleri gibi çıkışsaydın. Çünkü sesi az değil çok fazla bile çıksa camları bile çatlatsa ölçüm yapmadan sana ceza kesemez. Elinde delil olmadan adam tutuklamaya benzemiş senin iş. Adamın ters gününe gelmişsindir keşke sert çıksaydın ..
    MustafaErdur bunu beğendi.

Motosikleti
    CBR 250R
    Ceza makbuzuna imza atmama hakkın var dedi, atmadım. Eve gelecekmiş. Umarım savunma yapabileceğim bir şans geçer elime diyeceğim ama nerdee. https://www.youtube.com/watch?v=6duUXf7dMhs egzoz da bu arkadaşlar benimki birde 250cc yorum sizin.

ayzek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İstanbul ( Avrupa ) Motosikleti: MONDİAL MG 150 SÜPERBOY X - HERO HUNK
    Motosikleti
    YUKİ FORZA 170 - MONDİAL 100 SÜPERBOY + 100 HYENA
    dostum öncelikle geçmiş olsun bu olayda anlamadıgım bir durum biraz keyfi keder ceza yazılması neticede muhendismisin yada işin erbabımısın onuda geçtim kulaklarında desibel cıhazımı varda kesiyorsun ama diğer yandan araç üzerinde oynama yapmıssın bunu ruhsata işlettirmediğin sürece her turlu ceza yersin sesden dolayı değilde bu şekilde kesseymiş daha doğru olurmuş şimdi dostum ceza kesildi sana süre tanındı yapacağın iki şey var birincisi eski eksozu taktırıp bulun trafik şubeden düşümünü yaptıracaksın eksi halde bağlama cıkar düşümü yapmazsan eski egsozun dahi olsa bağlamaya kalkarlar 2 cisi tanıdık memur tarzı birini bulabilirsen o kişide düşümü yaptırır onca şeyle uğraşmazsın benim sana tavsiyem bu olayları çözdukten sonra ruhsata işlettir başın ağrımaz ozaman

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    Topraaam geçmiş olsun üzüldüm...küçük yerde bu işler böyle...adam taktımı kafaya takıyor...

tekoklava - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    200ns
    Alıntı MustafaErdur adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ceza makbuzuna imza atmama hakkın var dedi, atmadım. Eve gelecekmiş. Umarım savunma yapabileceğim bir şans geçer elime diyeceğim ama nerdee. https://www.youtube.com/watch?v=6duUXf7dMhs egzoz da bu arkadaşlar benimki birde 250cc yorum sizin.
    bence bu sesten ceza yememen gerekiyordu
    polislerede acil egitim lazım

DKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    sesten kestiği ceza için özellikle memuru takdir ettim. kimsenin kimseyi rahatsız etme hakkı yok. geri kalan şeyler içinde yine ceza yazmakla haklı. apaçiliğin lüzümu yok zaten saygı görmüyoruz
    dental_land bunu beğendi.

cluuberzone - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kısmetse olacak inşallah
    öncelikle geçmiş olsun der videodaki o sese kesilen cezaya anlam veremediğimi belirtmek isterim. (sonradan çıkardığı kesik sese denk geldiyse muhtemelen ona takılmıştır.)

ARçİL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha crypton/Honda cbf150
    Egzoz sesi kaç desibeli geçerse trafik ceza yazıyor

CHaTaN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Harley Davidson electra glide ultra classic
    Deveye hörgücün eğri demişler nerem doğruki demiş
    burakozen bunu beğendi.

Alıntı DKN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sesten kestiği ceza için özellikle memuru takdir ettim. kimsenin kimseyi rahatsız etme hakkı yok. geri kalan şeyler içinde yine ceza yazmakla haklı. apaçiliğin lüzümu yok zaten saygı görmüyoruz
    burada bence taktir edilecek bir konu yok. bizler ne kadar saygı görmüyorsak sesimizi çıkartmaya çalışıyorsak polislerde aynı durumda. ortada taktir edilecek bir durum yok yani. aksine üstüne gidilecek bir durum var. benim babam terörle mücadelededir ama polislerden nefret ederim. 20 25 yaş gurubu ergenlerden polis oluyor ve bunlar taktir ediliyor bu ne kadar mantıklı düşünülür. ve bu egzoza ceza kesen adamın ben akli dengesinden şüphe ederim. Karısına evde lafını geçiremeyen başkalarına hıncını biliyor ben bu polisleri böyle yorumluyorum. İyi akşamlar.

çalıştığım yere gelen 23 yaşındaki ergen bir polisle tartıştım bana araban falan yok mu ceza keseyim diyorlar artık siz düşünüm gerisini taktir ettiğiniz kişileri bende haritadan yer seç dedim sustu. bu işler böyle. keşke üstüne gidip ezeydi gıkını çıkaramazdı orada o adam mı çocuk mudur artık her neyse.
    Rainmantocry, 28indensonra ve MustafaErdur bunu beğendiler.

atillatopal9 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki V-Strom DL650
    susturucusunu çıkarmışssın sanırım. çıkarınca desibeli geçiyor. fakat çıkarmayınca desibeli geçmiyor. evrakların tam olsaydı eğer ses çıkarma şansın vardı fakat evraklar tam olmayınca ne yazık ki birşey diyemiyoruz
    bende antepten istanbula getirirken sigortamı yapmamıştım. polis çevirdi, motorda sıfır gibi olunca benide tam takır ehliyetli vs görünce sadece fıstıklarımı ve baklavamı aldı gitti
    polisin egosu demek biraz terbiyesizlik olur. susturucusunu açtıysanız şuanda ki sisteme göre ceza yazması normal, motorunuzu bağlamadığı için şanslısınız. ben şükrettim bağlamadığına. ist.a gelir gelmez sigortamıda yaptırdım
    fearlesboyy bunu beğendi.

Motosikleti
    kuba cg-100
    Arkadaşlar motorumu 6 gün evvel izmirden uşak'a getirdim ve dün kontrole girdim kask dirseğimdeydi gideceğim yer ile motorun park halindeki uzaklığı çok kısaydı ara sokak olunca takmadım. Ben buna bişey demiyorum zaten kasksızlık haricinde abartı egzoz ( http://www.tigerexhaust.com/#!tri-78...l-exhaust/c44d )ve yeni geldiği içinde sigortasını hallederken arabada kalan ruhsattan belge eksiliği ile toplam 365tl ceza yedim. Belge eksikliği ve kasksızlık a hadi neyse ama abartı egzozdan 220tl ceza yemem çok dokundu ekrafta barım barım bağıran egzozlar varken sen benim bi ton para verip aldığım performans egzozu olarak geçen egzozuma neden ceza kesersin kasken açtırmışım inadına delmişim gibi laf ediyor birde. İşin önemli yanı: 4 gün izin kağıdı yazdı orjinaliyle değiştirecekmişim. Orjinal egzoz da izmirde hem değiştirmek de istemiyorum okadar abartılacak bir sesi yok. Ne yapmalıyım uşak küçük yer elinde sonun bağlayacaklar herhalde adam öyle bi konuşuyor ki polis egolarının canı cehenneme..
    Gecmiş olsun ilhami mi kesti cezayı?
    Bende uşak da oturuyom gecen hafta kaynak ipligin orada cevirme vardi polis bana evrak ehliyet eksik ise yürü git dedi bende hersey tam dedim ozaman diger arkadasa goster dedi hani ehliyet filan olmasa adam ceza kesmicekti zaten yuru git dedi

Motosikleti
    CBR 250R
    Polisin iyiside var kötüsüde, ki ne yazık ki artık iyileri göremiyoruz. Uşak lisesinin önünde bekliyordu polis İlhami gibi meşhur biriymiş kendileri sonrası öğrendik adını hatırlayamadım şimdi. Benim takıldığım nokta okadar polisin yanından geçtim yüksek devirlerde biri bakmadı bile okul önü diye 5-10 la gittim çekti kenara ne ara duydu egzozu diyeceksiniz aç bakiyim kontağı dedi kendi gaz verdi 6-7bin devirlere kadar. Tamamen keyfi görüyorum bu durumu ben. Yazıklar olsun motordan soğuttular adamı.
    burakozen bunu beğendi.

Alıntı atillatopal9 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    susturucusunu çıkarmışssın sanırım. çıkarınca desibeli geçiyor. fakat çıkarmayınca desibeli geçmiyor. evrakların tam olsaydı eğer ses çıkarma şansın vardı fakat evraklar tam olmayınca ne yazık ki birşey diyemiyoruz
    bende antepten istanbula getirirken sigortamı yapmamıştım. polis çevirdi, motorda sıfır gibi olunca benide tam takır ehliyetli vs görünce sadece fıstıklarımı ve baklavamı aldı gitti
    polisin egosu demek biraz terbiyesizlik olur. susturucusunu açtıysanız şuanda ki sisteme göre ceza yazması normal, motorunuzu bağlamadığı için şanslısınız. ben şükrettim bağlamadığına. ist.a gelir gelmez sigortamıda yaptırdım

tamamen ego terbiyesizlik değil açık sözlülük ve hakikat bu he sen polisi seviyor olabilirsin sana saygı duyarım ama benim düşünceme terbiyesizlik diyemezsin yada başkası örnek mesela .

CHaTaN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Harley Davidson electra glide ultra classic
    Yahu arkadaşlar gözünüzü seveyim ne demek iyi polis kötü polis sana kötü polis denk geldi.

Kaskın kafandaydı da polis kafanda değil diyemi ceza yazdı? Uşak lisesinin gençleri kafanda kask varken yüzünü göremezdi en iyisi kola takmak ki kendini daha iyi gösterebilesin

Ruhsatın yanındaydı da sana ruhsatın yok diye mi ceza yazdı?

standart egzosun vardı da polis sana gürültülüsün diye mi ceza yazdı? yüksek ihtimal belki seni gözden kaçırırlar göremezler iki ara gazı veriyim de daha da dikkat çekiyim demişsindir.

Zaten hep ceza yiyen melek ceza yazan polis tü kaka.

Sana bugüne kadar ceza yazmayanlar kötü polis işini yapıp ta sana ceza yazan polis bence iyi polis.

CBR250R susturucusuz tiger egzos ile gayet de fazla ses veriyor. Yani her türlü cezayı hak edipte ceza kesenlere suç atmayalım
    meki 60, Oguz K., akbird ve 4 diğerleri bunu beğendiler..

Polisin iyiside var kötüsüde, ki ne yazık ki artık iyileri göremiyoruz. Uşak lisesinin önünde bekliyordu polis İlhami gibi meşhur biriymiş kendileri sonrası öğrendik adını hatırlayamadım şimdi. Benim takıldığım nokta okadar polisin yanından geçtim yüksek devirlerde biri bakmadı bile okul önü diye 5-10 la gittim çekti kenara ne ara duydu egzozu diyeceksiniz aç bakiyim kontağı dedi kendi gaz verdi 6-7bin devirlere kadar. Tamamen keyfi görüyorum bu durumu ben. Yazıklar olsun motordan soğuttular adamı.
    arkadaşlar siz olayı anlamıyorsunuz. karıştırıyorsunuz. polisin iyi yada kötü olması önemli değil. en berbat poliste olsa fark etmez. bu görevi suiistimal etmektir. e sen yanından geçtim gittim dediğin polisler mi iyi ? yoksa bu sana ceza yazan mı kötü ? elinde ses ölçer aleti olsun, herkeze eşit davransın, kurallara uysun. iyi polis budur. yoksa geç git değil. benim polisleri sevmememin nedeni budur. he bi kaç kişi sırtını dayamıştır polis arkadaşına falan iyi diyodur :D ama görevi suiistimal etmek veya görmemezlikten gelmek iyi polis değildir, her şeyi kuralına göre yapan polis iyi polistir. konu biraz saptı o yüzden bence kapatalım inşallah bir daha ceza yemezsin ama aklında bulunsun bir dahakine hemen kabullenme

---------- Mesajlar birleştirildi - 06:42 ---------- bir önceki mesaj zamanı 06:40 ----------

Alıntı CHaTaN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yahu arkadaşlar gözünüzü seveyim ne demek iyi polis kötü polis sana kötü polis denk geldi.

Kaskın kafandaydı da polis kafanda değil diyemi ceza yazdı? Uşak lisesinin gençleri kafanda kask varken yüzünü göremezdi en iyisi kola takmak ki kendini daha iyi gösterebilesin

standart egzosun vardı da polis sana gürültülüsün diye mi ceza yazdı? yüksek ihtimal belki seni gözden kaçırırlar göremezler iki ara gazı veriyim de daha da dikkat çekiyim demişsindir.

Sana bugüne kadar ceza yazmayanlar kötü polis işini yapıp ta sana ceza yazan polis bence iyi polis.

CBR250R susturucusuz tiger egzos ile gayet de fazla ses veriyor. Yani her türlü cezayı hak edipte ceza kesenlere suç atmayalım
    aşağıda bunun cevabını yazdım oradan okursunuz. cmlarda patlasa ölçüm yapmadan ceza yazamaz. haklı dahi olsa bu keyfi bir harekete girer.

Motosikleti
    CBR 250R
    Alıntı CHaTaN adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Başlangıçta da bahsettim diğerlerine lafım yok zaten, yazdıklarınız tamamen amacım dışındaydı ne ara gaz verdim nede birileri beni görsün diye kaskımı takmadım. Burdaki paylaşma amacım egzoz içindi kimseyi rahatsız edecek sesi yok tekrar ediyorum ortalığı inleten chopper'lar hergün geziyor onlara selam çakan polis bana ceza yazarsa bu bana dokunur. Ben gayet saygı çerçevisinde konuşurken polis memurunun benle konuşma tonunu duysanız böyle düşünmezdiniz. Olaya şahit olmadınız görüşünüze saygı duyarım.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)