Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

500 - 700 tl arası kask seçimi

Motovento
    REKLAM ALANI
    fehmizcan107 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Anastasia(2010 YAMAHA YBR 125 ESD);MONDIAL 151 RS
    Merhaba,
    Yıllar yıllar önce (öyle dedimse yaşıma göre , 5 yıl önce ) bisan powercub 70 ile başladığımız serüvende Anastasiam Ybr ile düşe kalka devam ediyorum.Aslında baya bir düşe kalka tabii kask da nasibini alıyor.Bu zamana kadar ls2 ile devam ettim ama son takladan o da nasibini aldı ama parasızlık işte,bir yıldır öyle kullanıyorum.Askerlik sonrası işe girişim ve temel ihtiyaçları bitirmemle beraber sıra geldi ls2yi emekli etmeye.Tabii yerine de yeni eleman alımı şart

Goygoydan sonra soruya gelirsek:
    500-700 tl arası güvenliği ön planda olan kapalı kasklar nelerdir?Avantaj ve dezavantajlarıyla birlikte önerileri olan var mı? Nolan N86 aklımı çelmedi değil,kullanan varsa + ve - yönlerini paylaşması çok yardımcı olacak.

Allah herkesi kaza beladan korusun,sonra kask seçmesi zor oluyor

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    CBR 250R
    Agv k5 al kafan rahat olsun

Motosikleti
    Honda CBR 650f 2016
    Nolan n86 kullanıyorum henüz güvenliğini test etme şansım olmadı umarım olmaz ama koruyacağını düşünüyorum gayet konforlu bir kask buğu önleyici çok işe yarıyor fakat anlam veremediğim bir şekilde güneş vizörü açıkken diğer vizörü kapatırsam kışın göz alıcı bir güneş olmasına rağmen buğu yapmaya başlıyor yağmurda çamurda kullandım yine buğu yapmadı çok fazla ses almıyor yazın havalandırma kanallarının hepsini açınca içerisi püfür püfür oluyor terletmiyor gidin bir deneyin bence kafa yapınıza uyuyorsa alın pişman olmazsınız

myagdi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda FES 250 Foresight; CBF 150, NC750S
    bütçe nolan'a yetiyorsa başka marka düşünme.

hjc ve suomy belirttiğin fiyat aralığında konforlu ve kaliteli markalar. kullandım ve tavsiye ederim.

Berkto - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF500
    bell vortex tavsiye ederim, testleri başarıyla geçmiş güvenli bir kask. biraz gürültü alıyor ama rüzgar almıyor.

santo78 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 650F
    Alıntı Berkto adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bell vortex tavsiye ederim, testleri başarıyla geçmiş güvenli bir kask. biraz gürültü alıyor ama rüzgar almıyor.
    kafan cok yuvarlaksa vortex olmaya bilir. Ben ilk kaski internetten vortex almistim olcusu uydu yanliz bir 10 dakka sonra bir vurma yapiyor aman Allah. Kiz arkadasimin kafasida yanlardan biraz basik ALIEN tarzi ve ona cuk oturdu hic acitmiyor. BEnde HJC IS-17 aldim.

Motosikleti
    Artık Yok...
    dört yıldız dan aşağı almada ne alırsan al..

redlion999 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1250R
    600 lira verip de plastik kask alırsanız yazık olur(bknz: nolan n86)

Para yeterse agv k5 olmadı bell m1 alınabilir.. Hatta ls2 ff396 bile alınabilir..

Agv k-3 sv alabilirsin. veya çıtayı 700-800 arasına çekebilirsen agv k5 öneririm.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    CBR 600RR '15
    O rakamlara alacağınız her kask gürültü problemini de yanında getirecektir. Dolayısıyla en uygun fiyatlı en sağlam kaskı testlerden araştırın ve onu alın derim.

HJC bulabilirseniz denemenizi öneririm. Snell testlerinden geçmeyi başarmış sağlam bir kasktır. Yanlış hatırlamıyorsam ABD üretim bir kask.

LS2 fiber modeli mantıklı

Nolan N86 ve Shoei gt-air kasklarım var. Nolan sunduklarının yanında çok pahalı! bir kask.

Sessizlik konusunda Shoei gt-air ve başta C3 pro ve diğer schuberth modelleri çok keyifli sürüş sağlar.

Motosikleti
    Artık Yok...
    bende önermiyim önermiyim dedim ama herkes bir şey yazmış bende yazıyım.. lazer vertigo larda fena değildir rüzgar sesini ls2 ye göre daha az alır ls2 ye göre daha hafiftir ve sharp dan 4 yıldız almıştır.. bir bakarsın onlarada..

http://sharp.direct.gov.uk/testsratings/lazer-vertigo

yazdımda mesaj gitmedi sanırım neyse nitro aikido da iyidir sharp dan 5 yıldızı vardır fiyatıda uygundur. 250-300 tl civarı.. yalnız ağırdır onuda bil 1500gram dır.

http://sharp.direct.gov.uk/testsratings/nitro-aikido

emrb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XJ6
    şimdiye kadar 2 kask kullandım.scorpion exo 500 ve nolan n86.Scorpion yüzümü sıktığı için sattım.Harika bir kasktı içinin pedleri kaskın yapısı vizör kalitesi falan çok güven veriyordu ama yüzümü sıkıyordu sattım.Gittim nolan n86 aldım scorpiona göre iç pedleri falan çok dandik güvenilir mi bilmiyorum test etmedim ama tavsiye etmem.sırf vizör mekanizması için bile eleyebilirsin nolanı.

Vaktin varsa biraz bekle shark speed r arada bir aneste indirime giriyor 700 liraya falan iniyor bekleyebilirsen onu al.

Motosikleti
    arkadaşlar dün 23 nisanda çocuklarla gönüllü bir projmiz vardı o yüzden bakamadım,konuyu açıp kaçmış gibi oldu

Yazılan her bir kaskı detaylarıyla inceliyorum.Agvye yakınım ama k5 baya aşacak bütçeyi.K3 de gözüm tutmadı k5e bakınca Nitro aikido da dikkat çekiyor fiyatı özelliklerine göre uygun ama bu uygunluk da kıllandırmadı değil.Demişler ya bedava peynir fare kapanında,ucuz etin yahnisi falan ; içime sinmedi yani.N86 elendi.

Bell Vortex
    Agv k-5
    Sahark speed
    Nitro aikido

Ama fiyatlar fena.3000tllik motora 1000tllik kaskla :D

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    CBR 600RR '15
    Motor 3000 TL olabilir. O kaskı motorun için almıyorsun. Ailen arkadaşların etc. için senin değerin ne kadar diye düşün

Motosikleti
    Alıntı porsuk80 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motor 3000 TL olabilir. O kaskı motorun için almıyorsun. Ailen arkadaşların etc. için senin değerin ne kadar diye düşün
    tabii ki öyle,o yü<den iyi birşeyler bakıyorum.Param olsa acımam arai de alırım.işin latifesi o

MT 17 ÇANAKKALE

Smyrna35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha YZF R25 RB
    N86 kullanıyorum,genel anlamda kalitelidir ama hız yükselince (120'den sonra) eğer kulaklık vs takmıyorsanız rüzgar sesi rahatsız edebilir.

Motosikleti
    n86 baktım bugün,kafama takınca pek güzel oldu mübarek tabii bunda mevcut kaskımın ls2 olması da etkilidir muhtemelen ama hoşuma gitti.intercom yeri olan ve olmayan diye ayrılıyormuş,20euro da fark var aralarında.k5 de baksam dedim ama bulamadım.Zaten çok aşacak beni.600e bırakıyorlar n86yı,bir arkadaşı devreye sokup 550ye falan çekmeye çalışacağım,yerse sanırım kararımı verdim.Herkese teşekkürler

serkani - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Made in Japan!
    Termoplastik kasklar bence çöp. Xantar ve Lexan ile desteklenmiş karbon elementli kasklardan seçim yapmak mantıklı. Bütçenizi tekrar gözden geçirip

Schuberth
    Arai
    SHOEI

markalarından birini almanızı öneririm.
    Honda Today 50 • Honda Beat 100 • Yamaha YBR 125 • Kawasaki ER5 • Yamaha Fazer FZ6 • V-Four Racing 800 ABS

Motosikleti
    Artık Yok...
    bence bakılması gereken en önemli şey çarpışma testlerinden aldığı not.. yoksa 4 yıldız yada 3 yıldız almış ama isterse dünyanın en değerli madenlerinden altından olsun kafa karpuz gibi patladıkdan sonra kaskın içinde bir anlamı yok..

Motosikleti
    Pcx 125
    Alıntı Radioheadd adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Agv k5 al kafan rahat olsun
    K5 in sharp testi bulamadım hocam niye yok ?

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)