Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Arkadaşı 600cc Almaması İçin İkna Etmek

Motovento
    REKLAM ALANI
    hakikiteker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Corsa 1.3 CDTI :(
    Arkadaşım YBR 125 sahibi ve 600cc bir SS istiyor. Almaması gerektiğini, 250cc bir alet kullanmadan 600cc'nin muhtemelen onu öldüreceğini ya da sakat bırakacağını söylüyorum çünkü beraber gittiğimiz gezilerde sürekli hatalarını gözlemliyorum. Ben motosiklet konusunda çok okuyan ve araştıran biriyim, kendimi muazzam hızlı bir şekilde geliştiriyorum ama arkadaşımda durum maalesef pek böyle değil. Yeri geldiğinde bu hataların bazılarını dillendiriyorum da ama sonuçta ben ondan sonra motosiklete başladığım için onun alınıp kırılmasından korkuyor ve bütün hatalarını söyleyemiyorum

600cc'yi ise ses maksatlı istiyor, "Sürekli 1. viteste gezerim herhalde" diyor. Ben de "Haklısın ama daha önümüzde ne sezonlar var, 250cc al iyice hatasız hale gel, öyle al 600cc'yi" diyorum. Onu tatmin edeceğini -ses olarak olmasa da- düşünerek R25'i tanıttım kendisine ve yakında onunla beraber test sürüşüne gitmeyi düşünüyorum. Umarım o alete aşık olur da büyük cc bir SS almaz.

Sizlerden beklediğim ise "Onu nasıl daha etkili ikna edebilirim?" konusunda tavsiyeler, lütfen konuyu trollemeyin.

Not:Kardeşim inşallah bu yazdıklarımı bir şekilde görür, düşündüklerimi ve seni kırmak istemediğimden söyleyemediklerimi anlarsın.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    myagdi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda FES 250 Foresight; CBF 150, NC750S
    benim tavsiyem, iki silindirli 600-750 cc aralığında bir naked olur.

piyasadaki 250lik modellerin tümü de gereksiz ve anlamsızca pahalı. honda nc750, kawasaki er6 600lük ss'e geçmeden önce güzel bir ara seçim olur. ümit ederim ki naked'in keyfine varıp ss'i tümüyle unutur.

Hayırlı olsun hediyesi olarak alın zaten anlarsa binmez.Şaka bir yana bulabilirseniz bi 600 lük test motoru bulun biraz sürsün anlar muhtemelen.ybr ile r6'nın farkını. Ama kafasına koyduysa bi 600 lük ss laflar zor ikna edilir.
    Ertugyigit, xawa ve kong bunu beğendiler.

shadowmaster - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba SL 200
    SS sevdası başkadır, naked bir model görünüm olarak tatmin etmeyecek arkadaşınızı sanırım. 125 ile tecrübesi ne kadar bilmiyorum ama öncelikle eğitim ve pratik yapması gerekli. En azından şunu bilmeli 125 ile gazı %75 açtığında aldığı performasın en az 5 katını 600CC bir SS'de elini debriyajdan ilk kaldırdığında hissedecek. Buna alışmak ve kendisini her açıdan kontrol edebilmesi için pratik yapmak zorunda. Elbette en ideali araya SS olmayan CC olarak daha yüksek bir model daha sıkıştırmak...

DKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    senelerdir bitmeyen ve bitmeyecek bir konu bu. iki ara gazı veririm bütün kızlar bakar mı sanıyolar girdiğim ortamlarda bi itibarım mı olur sanıyolar ? eğer öyleyse maç sonucu harley 1 diğerleri 0. gerçekten seviyosa o ayrı, alsın pistte dönsün

chet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Ninja 250R 2013
    Valla arkadaşım bende 250R NİNJA kullanıcısıyım.. Her Allah'ın gunu ıse gııdıp gelıyorum gezıyorum flan nerden baksam hergun 3-4 saatım motor tepesınde .. Gecen gun bır bulusmada bır SRAD gördüm cok hosuma gıttı.. arkadas ıstyosan dneyebılırsın dedı ... bındım otrdum kontagı actım.. marşa bastım calısmasıyla beraber ben kontagı kapatıp anahtarını gerı verdım .. acıkcası korktum.. ki o arkadas ybr'den 600 cc ye gecmeyı dusunuyor.. diğer arkadaslarında tavsıyesı gıbı bır deneme surusu yapmadan almaz umarım...
    halilom bunu beğendi.

Motosikleti
    Derdi başkasına hava atmak da değil, sadece sesi dinlemek istiyor. Hız beklentisi 150km yi rahat görmesi. 600cc için deneme sürüşü fikri güzel, kesinlikle ayarlamaya çalışacağım teşekkürler.

Mitoqondri - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Sürekli 1. viteste gezerim nasıl bir mantık.. Bence bunu ona iyice anlatmaya çalışın.. 600 cc'nin 1. vites performansı ybr'nin topspeed'ine eşit olduğunu anlatın gerekirse videolardan izletin belki fikri değişir..
    SweentLy ve halilom bunu beğendiler.

Coach_k - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xciting R
    "kendimi muazzam hızlı bir şekilde geliştiriyorum ama arkadaşımda durum maalesef pek böyle değil." iddaalı bir cümle olmuş. Bu kadar hızı gelişen biri olarak ne 250cc ne de 125 cc ile 600cc için sadece trafik altyapısını ve km tecrübesini artırabileceğini biliyor olman lazım.
    Bu 600 cc ile devam etsin demek değil, ama 600 cc aldığında zaten bi kontrol acemiliği yaşayacak, bindiği aletin gücü / ağırlık ve denge oranı değişecek. Maddi durumu iyiyse 2010 üstü makine alır usta ile uğraşmaz eğer 2000-2005 arası bir makine alacaksa çoğunun zaten km'si düşük mesela bu da bir bakış açısı şu anda eski gsxr 600'm satılık ben 2010 da 52.000 de sattım, granajlarını boyatıp 40.000'e çekmişler 14 lira istiyorlar...
    Mesela arkadaşına bunlarıda göster. Kullanmayı illaki kıvırır, illaki öğrenir, hepimiz bir şekilde öğrendik. Hata da yapar, 250cc ile 10.000k bile yapsa 600'e geçince yine sıkıntı yaşayacak bunlar olucak şeyler...
    halilom bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı Coach_k adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    "kendimi muazzam hızlı bir şekilde geliştiriyorum ama arkadaşımda durum maalesef pek böyle değil." iddaalı bir cümle olmuş. Bu kadar hızı gelişen biri olarak ne 250cc ne de 125 cc ile 600cc için sadece trafik altyapısını ve km tecrübesini artırabileceğini biliyor olman lazım.
    Bu 600 cc ile devam etsin demek değil, ama 600 cc aldığında zaten bi kontrol acemiliği yaşayacak, bindiği aletin gücü / ağırlık ve denge oranı değişecek. Maddi durumu iyiyse 2010 üstü makine alır usta ile uğraşmaz eğer 2000-2005 arası bir makine alacaksa çoğunun zaten km'si düşük mesela bu da bir bakış açısı şu anda eski gsxr 600'm satılık ben 2010 da 52.000 de sattım, granajlarını boyatıp 40.000'e çekmişler 14 lira istiyorlar...
    Mesela arkadaşına bunlarıda göster. Kullanmayı illaki kıvırır, illaki öğrenir, hepimiz bir şekilde öğrendik. Hata da yapar, 250cc ile 10.000k bile yapsa 600'e geçince yine sıkıntı yaşayacak bunlar olucak şeyler...
    O cümlede, arkadaşımın benim kadar araştırmadığını ve haliyle kendindeki veya bendeki sorunları göremeyip, hızlı bir gelişim sağlayamadığını ifade etmek istemiştim ama gerisine katılıyorum.
    Rüzgarın saçlarını yalayıp,saçlarının ahenkle dans etmesi olayına hiç girmiyorum, çünkü kasksız binmiyoruz

Motosikleti
    Kawasaki Z250 Sl (yeşil)
    Böyle dik kafalı tek fikirli insanlara yapıcak birşey yok maalesef , bırakın alsın ölsün o zaman. 0-100 ü 3 küsür saniye olan makinalarla birinci viteste dahi kaza yapıp ölme olasılığı var , bazı insanlar laftan anlamaz yapacak birşey yok.

CHaTaN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Harley Davidson electra glide ultra classic
    Daha önce paylaştığım yazıyı direk buraya da kopyalıyorum arkadaşın biraz izlesin sonra belki motosiklet bile kullanmaktan vazgeçer. Bu arada arkadaşının sürüş hatalarını görüyorsan küçük cc li motorlarda öldürür yada sakat bırakabilir ona iylik yapmak istiyorsan iyi bir eğitim almasını sağla.
    aşağıya yazdım ama gereksiz herkes izlemesin çok iç açıcı videolar değil kimseye tavsiye etmem. Ben sürekli izleye izleye gaza basarken bile 10 kere düşünür oldum

http://www.liveleak.com/

Bu siteye girin ve arama yapılacak kısma motorcycle accident graphic yazın. sonra çıkan videoları birer birer izlersiniz. Ben direk video koymak istemedim çünkü bu görüntüleri kazayla izleyecek olanlarda olabilir bu yüzden merak edenler girip bu şekilde bakabilir.
    Özellikle koruma giymeyen arkadaşlar mutlaka izlesinler. Ailenize kabus gördürmenizden se siz bu şekilde kabus görün daha iyi
    ozhanhrmann2 ve Mitoqondri bunu beğendiler.

Hocam öyle bir yazı yazmışsınız ki linkleri açmaktan vazgeçtim.. Ne çıkacağını yazınızdan tahmin etmek zor değil..
    halilom bunu beğendi.

santo78 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 650F
    Alıntı Mitoqondri adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sürekli 1. viteste gezerim nasıl bir mantık.. Bence bunu ona iyice anlatmaya çalışın.. 600 cc'nin 1. vites performansı ybr'nin topspeed'ine eşit olduğunu anlatın gerekirse videolardan izletin belki fikri değişir..
    Nasil bir mantik bu sanki herkes 1. viteste son devirde gidiyor. 3. viteste 600cc.'de cok rahat 60'da gidebilirsiniz.

Ben gidemezsin demedim, genelikle 1. viteste kullanırım mantığından yola çıkarak böyle bir yorum yaptım.. 1. vitesi bile 100 küsürlü hızlar yapan bir motordan bahsediyoruz.. Lütfen yorum yaparken biraz anlamaya çalışın..

CHaTaN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Harley Davidson electra glide ultra classic
    Bencede 1. viteste gidemez. Sebebi ise arkadaş açıkça yazmış sesi için alıyor. 600 lük SS lerde devir arttıkça ses güzelleşicek ses güzelleştikçe gaz kolunu çevirecek sonra devir bitecek hadi bir vites daha atiyim hadi birtane daha derken hızın mantıksız yerlere gelicek.

kinqdai - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KUBA CİTA
    Oluruna bırakın hocam, ama kuyusunu kazmasına da bir yandan izin vermeyin. Forumda bir arkadaş dağa yazmıştı bu şekilde arkadaşım 600 lük motor istiyor diye ve sonunda gidip CBR 600F almıştı. Ve arkadaş 1-2 hafta geçmeden viraj alamayıp motoru devirmiş. Yani bazı insanlara ne kadar söylersen söyle anlamıyorlar sadece göstermek lazım

Motosikleti
    CBR 250R
    Naptin be hocam asiri derecede sogudum

Pekbipicadam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB 600 Hornet ( Geçmiş : Piaggio X9 250 ,)
    600 lüğü ondan önce al , sonrada kendisiyle başak geç sen hala 125 lik mi kullanıyorsun diye
    halilom ve Arda1414 bunu beğendiler.
    Ben,keyfim ve kahya, her gün birimiz kullanıyoruz.

shooter1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Pekbipicadam adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    600 lüðü ondan önce al , sonrada kendisiyle baþak geç sen hala 125 lik mi kullanýyorsun diye

hahaha güldürdün

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)