Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

2015 R6'dan 2015 CBR 1000RR' a transfer

Motovento
    REKLAM ALANI
    CHaTaN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Harley Davidson electra glide ultra classic
    600 lük makinalar virajlı yollarda dolaşıyüm yatayım kalkiyim diyen kişiler için çok daha iyi daha kıvrak. virajda gazı 1000 liklere göre daha rahat açarsınız falan filan. Ama otobana çıktığınızda ful gaz gazlandığında bir gurup içerisindeyseniz ve 600 lüklerin 1000 liklerin farkı bariz belli oluyor.
    Siz trafiğe göre çok hızlı gidiyorsunuz ama 1000 liklere göre lan bu motor niye gitmiyor diyorsunuz.
    Hele düşük cc den 600 e binen arkadaşlar tamam ben nirvanaya ulaştım yok böyle gazlayan makine böyle hız diye düşünürler. 1000 cc ye geçiş yapınca la benim 600 lük gitmiyomuş demeye başlarsınız.

Bu sebepden dolayı arkadaşı çok iyi anlıyorum ne demek isteiğini.

Hayırlı olsun kazasız belasız kullanman dileği ile. Keşke kendine verdiğin sözü tutup SS den vazgeçsen artık (Ben bıraktımya herkes bıraksın istiyorum )
    Shamy, MNS-FZ6, Maslak ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    sailor33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VFR 800 (INTERCEPTOR)
    Hayırlı uğurlu olsun , kazasız belasız.

Beklentilerimide topcaseye koyup bırandasını çekiyorum motorun
    Shamy ve 2move bunu beğendiler.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı Sabırsız adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Harbinden R6 yı nasıl yetersiz buldunuz anlamadım . gerçi cbr1000rr la arasında fazlada fark yoktur diye düşünüyorum zx10R- gsxr1000 iyidir
    çok acayip fark var, düşündüğün gibi değil yani, oturup üstüne gazı çevirmek gerekiyor.

ZX10 harbiden dehşet. 1000'liklerin paşası, ama diğerleri fiyat/performans bakımından çok mantıksız R1 çok teknolojik,S1000RR 'da hızlı ve kaliteli, Ducati 1299 adı yeter, MV Agusta sexi İtalyan kızı. ama gereksiz pahalılar kur düşükken ZX10 50 bin tl ye nakit alınıyordu bu kalitede ve en hızlı 1000'liği 50 bin tl ye alabiliyorken paramız var diye gidip 15-20 bin tl yerine göre 30 bin tl daha fazla bayılıp aynı yada, çok az farkla kaliteli ve daha yavaş bir motosiklet almak gerçekten ,yukarıda bir arkadaşın belirttiği ego tatmini olayına girer işte. Suzukiyi bu klasman dışında tutuyorum Distribitör, servis, parça sorununu yıllardır aşamamış bir marka, geçmiştede sahibi oldum hem GSXR600 Hem GSX600F parça ve işçilik kaliteleri diğer japonlardan zayıf. İkinci eli zaten berbat, birde üstüne pahalı fiyatları eklenince listeme girmeden çıktı benim için.

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:49 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:47 ----------

Alıntı CHaTaN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    600 lük makinalar virajlı yollarda dolaşıyüm yatayım kalkiyim diyen kişiler için çok daha iyi daha kıvrak. virajda gazı 1000 liklere göre daha rahat açarsınız falan filan. Ama otobana çıktığınızda ful gaz gazlandığında bir gurup içerisindeyseniz ve 600 lüklerin 1000 liklerin farkı bariz belli oluyor.
    Siz trafiğe göre çok hızlı gidiyorsunuz ama 1000 liklere göre lan bu motor niye gitmiyor diyorsunuz.
    Hele düşük cc den 600 e binen arkadaşlar tamam ben nirvanaya ulaştım yok böyle gazlayan makine böyle hız diye düşünürler. 1000 cc ye geçiş yapınca la benim 600 lük gitmiyomuş demeye başlarsınız.

Bu sebepden dolayı arkadaşı çok iyi anlıyorum ne demek isteiğini.

Hayırlı olsun kazasız belasız kullanman dileği ile. Keşke kendine verdiğin sözü tutup SS den vazgeçsen artık (Ben bıraktımya herkes bıraksın istiyorum )

Aklımdan geçenleri ne kadar güzel bir dille anlatmışşsınız ağzınıza sağlık, bırakıcam inşallah bu son Eşimde istemiyor ikinci çocukta yolda şimdi iyice kıllnıyor bu işe oda, hoş vücutta bırak beni diyor 100 kilo bir adam olduk çıktık

Karalı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2teker
    Ne var bunda anlamadım size yeterli gelen başkasına yetersiz gelir zamanında cbr125 bana yeterli geliyordu şu anda ninja yetersiz geliyor gitmiyor hayırlı olsun Allah kaza bela vermesin
    Shamy, Maslak ve copycat bunu beğendiler.

Motosikleti
    kuba cg-100
    Hocam sahibinden.comda satilik sifir zx10 lar var ama neden onlardan tercih etmediniz bir sebebi varmı

biyeybaraküs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2017 HONDA CBR 1000 RR SP
    Alıntı Shamy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    çok acayip fark var, düşündüğün gibi değil yani, oturup üstüne gazı çevirmek gerekiyor.

ZX10 harbiden dehşet. 1000'liklerin paşası, ama diğerleri fiyat/performans bakımından çok mantıksız R1 çok teknolojik,S1000RR 'da hızlı ve kaliteli, Ducati 1299 adı yeter, MV Agusta sexi İtalyan kızı. ama gereksiz pahalılar kur düşükken ZX10 50 bin tl ye nakit alınıyordu bu kalitede ve en hızlı 1000'liği 50 bin tl ye alabiliyorken paramız var diye gidip 15-20 bin tl yerine göre 30 bin tl daha fazla bayılıp aynı yada, çok az farkla kaliteli ve daha yavaş bir motosiklet almak gerçekten ,yukarıda bir arkadaşın belirttiği ego tatmini olayına girer işte. Suzukiyi bu klasman dışında tutuyorum Distribitör, servis, parça sorununu yıllardır aşamamış bir marka, geçmiştede sahibi oldum hem GSXR600 Hem GSX600F parça ve işçilik kaliteleri diğer japonlardan zayıf. İkinci eli zaten berbat, birde üstüne pahalı fiyatları eklenince listeme girmeden çıktı benim için.

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:49 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:47 ----------

Aklımdan geçenleri ne kadar güzel bir dille anlatmışşsınız ağzınıza sağlık, bırakıcam inşallah bu son Eşimde istemiyor ikinci çocukta yolda şimdi iyice kıllnıyor bu işe oda, hoş vücutta bırak beni diyor 100 kilo bir adam olduk çıktık
    allah kazadan beladan korusun ailenize bağışlasın nasıl süreceğinizi size anlatmaya gerek yok ve haddim de değil bu kaçıncı motordur zaten
    Shamy bunu beğendi.

BatuhanK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Burada litrelik ss leri sevmeyiz hayırlı olsun, kazasız belasız
    Shamy bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı tamerozkul adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam sahibinden.comda satilik sifir zx10 lar var ama neden onlardan tercih etmediniz bir sebebi varmı
    Arayıp bir teyid edin isterseniz, bayilerin 0 ilanları sırayla ellerinde varmı diye, hatta abartıp distribitörleri bile arayabilirsiniz

Sadece Kawa' da değil, 3 büyükler hep yapıyor bunu, nasıl bir satış stratejisi varsa artık.

Motosikleti
    yağ yakıyor bunlar zaten iki zamanlı gibi
    Shamy bunu beğendi.
    www.youtube.com/c/biyeybaraküs "Motora binmeye karar verecek kadar cesur ve aptal, üzerinde ölmeyecek kadar korkak ve akıllı olacaksın" alıntıdır AttilaXtreme den

beko12345 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Dl 650 V-Strom K8 , Kuba blackcat
    Hayırlı olsun . Fakat söylemeden geçemeyeceğim.

Moto sohbet iyice '' yeni motosiklet aldım'' konuları ile dolmaya başladı.

Bu tip konuları lütfen '' Tebrik ve Kutlamalar'' kısmına açın.

İster 50cc ister 1000cc olsun motorunuz kural kuraldır.

Ahmet Abi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Subaru Xv
    Hayırlı olsun.
    Shamy bunu beğendi.
    500px.com/importantphotogalleryblogspot

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı biyeybaraküs adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yağ yakıyor bunlar zaten iki zamanlı gibi
    Yaramı deşmeyin çok severim 2 zamanlıları bizzat hastayım ne zamanlar geçirdim. Gilera MXR, Aprilia RS125 extrema hele hele 1996 yılında, 1994 model bir gilera GFR 125 im vardı hiç unutamam kendisini halen bir yedek anahtarını saklarım
    copycat bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı Shamy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yaramı deşmeyin çok severim 2 zamanlıları bizzat hastayım ne zamanlar geçirdim. Gilera MXR, Aprilia RS125 extrema hele hele 1996 yılında, 1994 model bir gilera GFR 125 im vardı hiç unutamam kendisini halen bir yedek anahtarını saklarım
    şaka bir tarafa yükseliş te iki tane 1000 rr yatıyor yağ yakma (garantiden değişti motoru ) ve hararet ten bilgin olsun hemide ikiside repsol
    www.youtube.com/c/biyeybaraküs "Motora binmeye karar verecek kadar cesur ve aptal, üzerinde ölmeyecek kadar korkak ve akıllı olacaksın" alıntıdır AttilaXtreme den

07mehmet07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bmw s1000rr
    Hayırlı uğurlu olsun eski konuyuda okumuştum bunuda okudum kısmet yeni konulara olur inşallah 600 cc'nin yetip yetmediği konularına değinmeyeceğim çünkü her defasında bunu satmayacağım der bir süre sonra gitmediğini düşünür bir üstünü istersiniz o da yetmiyomuş gibi ss tarza gönül verdiyseniz başka motora da binmeniz çok zor olur ama benim takıldığım yer zx10r varken cbr almanızda oldu benim öyle bir imkanım olsa değil temmuz, ocağa kadar bekler yine alırım, bende zx636 alacağım diye bütün imkanlarımı seferber ettim ağustosu bekliyorum kısmetse ağustosta alıcam bir tane, dediğiniz gibi fuarda gördüm her yerinden kalite akıyo kawasaki'nin, ilk önce o standı gezdikten sonra beni bir tek bmw standı cezbetti, yamaha bile çin malıymış gibi geldi gözüme, tekrar hayırlı olsun Allah kaza bela vermesin inşallah...
    Shamy bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı 07mehmet07 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayırlı uğurlu olsun eski konuyuda okumuştum bunuda okudum kısmet yeni konulara olur inşallah 600 cc'nin yetip yetmediği konularına değinmeyeceğim çünkü her defasında bunu satmayacağım der bir süre sonra gitmediğini düşünür bir üstünü istersiniz o da yetmiyomuş gibi ss tarza gönül verdiyseniz başka motora da binmeniz çok zor olur ama benim takıldığım yer zx10r varken cbr almanızda oldu benim öyle bir imkanım olsa değil temmuz, ocağa kadar bekler yine alırım, bende zx636 alacağım diye bütün imkanlarımı seferber ettim ağustosu bekliyorum kısmetse ağustosta alıcam bir tane, dediğiniz gibi fuarda gördüm her yerinden kalite akıyo kawasaki'nin, ilk önce o standı gezdikten sonra beni bir tek bmw standı cezbetti, yamaha bile çin malıymış gibi geldi gözüme, tekrar hayırlı olsun Allah kaza bela vermesin inşallah...
    Hayat Beklemiyor malesef, keşke beklemeye lüxümüz olsa, Geçen ay boğazımdan kitle alındı şansıma iyi huylu çıktı, kötüde çıkabilirdi, anlatabilmişimdir umarım.

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:35 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:27 ----------

Buda unutamadığım ilk aşkım Gilera GFR 125, 125cc 2 zamanlı 36ps gücü vardı.

1996 yılından hatıra , 1997 yılında ilk defa piste çıkmıştım ozaman Süleyman Memnunlar YZF600 thundercat ler ile dönüyordu pistte.Piste girmeden yurtdışından Mark üzerinden Metzeler MeZ1 Racing lastikleri getirip taktırmıştık motoru hazırlamıştık. M1 değil ozaman m serisi yoktu MeZ serisi vardı metzelerde.

gfr ve ben by KARA3545, on Flickr
    gfr büyük by KARA3545, on Flickr

Albümde ayrıca 1998 yılından gilera MXR ile bir drag videom var
    karadenizz, Maslak, copycat ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

karadenizz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RTR 150-14'-Ninja 300
    Hayırlı uğurlu olsun üstadım, kazasız belasız inşallah..
    Shamy bunu beğendi.

Bugraaa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    14'Honda CBR250R Repsol - Triumph Daytona 675 Red
    Olay budur :D hayirli, ugurlu olsun
    Shamy bunu beğendi.

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Hayırlı olsun,

Yazdıklarından çıkardığım sonuç, gerçekten de yarış motorlarının senin tarzın olmadığı oldu. Demek ki mesela F800R ya da Monster 796 tipi bir motor alsan daha mutlu olacaksın. Gitmiyormuş gibi de gelmeyecek. İhtiyacın olan şey düşük devirde yüksek tork...
    2move bunu beğendi.

DKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Doğru ama 1000rr olmamış. imkanınız var biraz daha çıkıp R1 alınmalıydı

Serk21 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 390
    Belkide R6 yürüyordur ama siz yürütemiyorsunuzdur? Kocaeli taraflarına ''en iyi 600lüğü bile delen'' 1000rr ınızla gelecek olursanız, 1000rr ınızı delik deşik edecek 600cc ler ile yarışa hazırız =) Bu arada yeni motorunuz hayırlı olsun, kazasız belasız kullanmak nasip olsun.
    kittyhawk bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)