Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
4. sayfa BirinciBirinci ... 23456 SonuncuSonuncu

1100 km yol yapacağım. nerelerde durmalıyım ?

Motovento
    REKLAM ALANI
    UNdocab - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GT650, RT125
    Alıntı atillatopal9 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ..
    1.
    saat 11 de çıksam, oradan adanaya geçip adana yesem. ardından ankaraya kadar motosiklet ile gidip yorulduğumda dinlemsem, ankarada geceyi geçirdikten sonra sabahın ilk saatlerinde çıkıp eve geri dönmem.

2.
    saat 11 de çıksam, otogara gidip fiyat alsam. örneğin ben dahil motosikleti 150TLye ist.a getirecek bir araç varsa, bu şekilde macerasız gidebilirim.
    Mümkünse böyle yap. Uzun yol + neresinde ne olduğunu bilmediğin bir motor.

3.Saat 11 de çıksam, otogardan fiyat alıp ankaraya kadar motosikleti otobüsün bagajında gitsem, sonrasınıda orada konaklayıp sabahında, yola tekrar geri çıksam. sizce bu uygun olur mu?
    Dümdüz keyifsiz bir yol zaten Ankara-İstanbul arası. Motosikletin düzlükte yardırmalık birşey de olmadığına göre en mantıksızı bu olur.

1.ihtimal hevesim olan,
    125lik motosiklet ile yapılmaz demişsiniz. aynı motor bende 3aydan fazla kaldı. ve üzerinde 5,000km yaptım. fakat genede yeni motor olcağı için yabancı gelebilir.
    yük olarak sadece sırtımda çanta olacak. ve çanta içinde, sadece fotoğraf makinem ve su olacak. başka bir şey götürmeyi düşünmüyorum
    dizlik+mont+kask+eldiven hepsi hazır.
    termal içliğim var. kısacası kalın kilotlu çorağ altıma giyip yola cıkacağım.
    Mesele 125lik olması değil zaman. Yoksa 50cc ile dünyayı dolaş.
    Sırtındaki çanta seni çok çok yorar. Sırtında değil arka seleye 2 lastikle sıkıca bağlayarak sür.
    Saydıkların dışında yanına 1 yağmurluk 1 de polar al. Yağmur yağmasa bile çok rüzgar olursa yağmurluk rüzgarı kesip çok konforlu bir yol gitmeni sağlıyor.

arkadaşlar motorcu insanlarız, bir çoğumuz çalışıyoruz.
    haliyle uzun yol her zaman insanın eline geçmez. geçmişken değerlendirmek sizce mantıklı değil mi?

sabah 5 de uyanıp hazırlanıp 6 da sabiha gökçende olacağım.
    uykusuzluğum malesef olacak.
    Uzun yolda tecrübe eksiği ve zaman kısıtıyla sıkıntı yoksa. Güzel fırsat olurdu.

şuanlik rota planım eğer sizlerde olumlu birşeyler söylerseniz,
    1. plan olarak gözüküyor
    gaziantep > ankara 774 KM. yaklaşık 8 saat. ankarada konaklanacak. sabah erkenden 8 cıvarında, uyanıp.
    ankara > istanbul 474 KM. yaklaşık 5 Saat.
    774km yolu 10- 12 saatte alırsın. Dümdüz otoban bile olsa sürekli 120 ile gitsen şehir içine yakın yollarda yavaşlama vs bir şekilde ortalama hızın 100km lere düşüyor. Molalarını da koyduğunda 10-12 saat sürer. Çok daha tecrübe ettim böyle.Buna göre hesap yap.
    atillatopal9 bunu beğendi.
    ver gazı... ver çoşkuyu

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    aonal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR125 esd idi
    1150 Km yol 1 günde gidilirmi ya akıl işimi bu heleki 125 cc ile.

O yol sana bitmek tükenmek bilmeyen bir eziyete dönüşür eğer yolda durmazsan..

öncelikle yolculuklarda hiçbir zaman şu hesap tutmaz ; ortalama 100 km/h ile gitsem 774 km yolu yaklaşık 8 saatte alırım ; 474 km yolu 5 saatte alırım. öyle bir dünya yok. var ama ortalama 140-150 km/h hızla gitmen lazım. 100 km/h ile gideceğin 774 km yolu ortalama 9-9,5 saatte alırsın. neden dersen ; 1 saatte en az 10'ar dakikalık mola vereceksin,ışıkta duracaksın,bayır çıkacaksın falan filan.önce bunu cebine koy.

ikinci olarak ; yola gaziantep'ten değil istanbul'dan başlayacaksın, böyle düşün. saat ilerledikçe,öğlen saatlerine doğru " lan ben 5 saat önce istanbul'daydım şimdi neredeyim,ne yapıyorum,hayat ne garip" falan diyeceksin. uzak uçak yolculuklarında başa gelen jet lag olayı, tam olarak başına gelmese de sabah istanbul'da olup öğlen gaziantep'e motosiklet evrak işleri ile uğraşmak garibine gidecek, seni etkileyecek.

üçüncü olarak, herşeyin normal gittiğini düşünüyorsun ancak; uçak rötar yapabilir,noterde işler aksayabilir,muayenede sorun çıkabilir,motor 1200 km yola çıkmaya hazır mı ? bunların hepsi tıkırında gitmesi lazım ki sen, tahmin ettiğin saat olan 11:00 da yola çık. türkiye'deki bürokrasiyi düşündüğümüzde 11:00'da yola çıkman zor gözüküyor bence

dördüncü olarak yollarda artık çoğu ilçe giriş çıkışlarında bile radar var,bence bunu göz önünde bulundur. istanbul'a geldiğinde 2 hafta sonra radar cezaları yağmaya başlamasın adresine. şehir girişinde 55 km/h hız ile radar cezası yedim kaç kere, mesela çanakkale. senin yolunun üzeri değil belki ama 1100 km boyunca geçtiğin şehir/ilçelerde kaç tane sabit/hareketli radarla karşılaşacaksın hesap et.

dikkat ettiysen henüz üşürsün,ss motor adamı yorar falan hiç yazmadım,zaten arkadaşlar onları yazmış.

son olarak, uzun yol öyle kocaeli-istanbul arası git gel'e benzemez. çok çok farklı bir deneyimdir bilmiş ol.

ben olsam şöyle yapardım ;
    öğlen antep'te antep'in güzel yemeklerini yiyip,yola çıkar,cuma akşamı adanaya gelirdim,forumdan tanıdık varsa onunla görüşüp bir adana patlatıp gece adanada kalırdım. sabah ankaraya doğru yola çıkıp bi tuz gölüne ve etraftaki güzellikleri gezer, geze geze,sakin sakin ankara'ya varıp yine eş/dost var ise onlarla görüşüp ankara'da konaklardım,anıtkabir'de motorumla bir resim çektirirdim. pazar sabah yine geze geze yavaş yavaş çıkıp öğleden sonra istanbul yapardım. 3 gün mükemmel bir gezi olurdu.

hakkında hayırlısı neyse o olsun...
    atillatopal9, fearlesboyy ve ahmetersoz1 bunu beğendiler.

fearlesboyy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA MT
    ben olsam otobüse atar götürürdüm aynı yakıt parasına ayagımı uzatarak gelırdım

Oldjack - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fz6 Fazer
    bi kaç ay önce kocaeli ankara arsını 180 lik bir motorla geldim ve düşündüğümden çok çok daha fazla yoruldum. Yol bitmek bilmedi ve çok çok çok fena üşüdüm. gerçi ben 4 gibi falan yola çıkmıştım ama.

Motosikleti
    cg 200 + chopper cg 150
    arkadaşlar motosikleti gezmek için almadık mi giden 1200 e neden acıyım ki.. zevk aldıktan sonra mühim değil ki.. dediğim gibi motor ile gidersem kesin olarak artık 2 güne böldüm. antep ankara- ankara istanbul.
    ankarada kalacak uygun yer lazım. yatak olsa bile yeter

yada antepteki şöför 150tlye hem seni hem motoru götürürüm derse o zaman oobüsle gelirim

öyle bir şoför bulursan kesinlikle numarasını al ve bana da ver. 150 lira sadece motor için bile az gelecek onlara.

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:06 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:04 ----------

ulaşım amaçlı motora biniş insanı telef eder.
    fearlesboyy bunu beğendi.

benhasan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Joyride+wolf 250
    yolun açık olsun karar senin

infernox - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Versys
    Varsa trenle götür 40-50 tl ye bitirirsin işi

Motosikleti
    Fz6 Fazer
    Alıntı infernox adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Varsa trenle götür 40-50 tl ye bitirirsin işi
    trenler motor almıyorlar.
    seyyid47 bunu beğendi.

evilded - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Delight
    Kesin Motorcu tavsiyesi,
    Eğlenerek geze geze zevkini çıkarta çıkarta gelmeyeceksen, köle gibi gelmeye değmez. Travegolara at 50tlye getir motoru. 200Km üstü bedensel ve zihinsel çeviklik gerektirir.
    ahmetersoz1 bunu beğendi.

fedos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    merhaba Kardeşim Allah yolunu açık etsin .Aşağıda benim geçen sene yaptığım gezi var. Bir günde gitmen bence çok büyük risk. İmkanın var ise Yolda bir gece mola vermeni öneririm.

http://www.motosiklet.net/forum/etki...ntep-turu.html

Machair - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda VFR 800X 2018
    Mantıklı olan otobüsle gelmen, gönlümden geçen 1 gece Ankara'da konaklayıp sürerek gelmen. Bu arada 25-26 Nisan Honda GS3 için İstanbul'a geleceğim. Anadolu yakasında isen tanışmak isterim.
    CRF 250L 11000 Km, GW 250 12000 Km, XT 660Z 39000 Km, VFR 800X 6000 km

Motosikleti
    Fz6 Fazer
    Tekerin düz bassın . yolun açık olsun.

Bursa'ya Kocaeli'ne falan da otobüs bileti + taşıma hizmeti bulabilirsin illaki biraz süreyim dersen. Ama 1100 km bu, yani gözünüz kesiyorsa denenir de ne gerek var çoğunluğu dümdüz asfaltta sıkıcı sıkıcı gitmenin?

Bir daha düşünün herkesin yazdığı gibi.

DKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    yolun ortasında durmamalısın

rs_guven - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 Salcano Wolf
    Neye karar verdin?

Fyz.01 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    14 CBR 250R
    bende yazın havaların sıcak olduğu zamanlarda ist dan adanaya gitmek istiyorum ama benimki sadece hayal şimdilik

bu arada ist a gelince tanışmak isterim. ben genelde tek tabanca takılıyorum

fearlesboyy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA MT
    valla arkadaş şimdi burada gaziantepde misafirimiz gelişmeleri paylaşacagız...
    Oldjack ve atillatopal9 bunu beğendiler.

Motosikleti
    cg 200 + chopper cg 150
    Alıntı evilded adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kesin Motorcu tavsiyesi,
    Eğlenerek geze geze zevkini çıkarta çıkarta gelmeyeceksen, köle gibi gelmeye değmez. Travegolara at 50tlye getir motoru. 200Km üstü bedensel ve zihinsel çeviklik gerektirir.
    ya kardeşler rica ediyorum şu 50 Tl ye götürenlerin bi telefon numarasını verin, değil bir motor abone olmazsam ne olayım. kim 50 TL ye götürür ya..
    fearlesboyy bunu beğendi.

erro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tracer 900
    böyle bir planı tasarlamak bile lüzumsuz gerçekten...neye karar verildi bilimyom ama ya sayı saymayı bilmiyon ya da motora binmeyi ))

REKLAM ALANI
4. sayfa BirinciBirinci ... 23456 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)