Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
4. sayfa BirinciBirinci ... 2345 SonuncuSonuncu

Yokuş Aşağı İnerken Tedirginim

Motovento
    REKLAM ALANI
    santo78 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 650F
    Alıntı CHaTaN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kabak yine benim başıma patladı ki ilk bana karşıt yorumu senin yazmana rağmen. Konuyu uzatmamak için bende fazla yazmak istemedim ama sonkez sizin fizik ve matematik bilgilerinizle karşıt görüş yazmak istiyorum.

Yokuş aşağı inerken ki arkadaşımızın korktuğu çok yüksek oranlı yüksek açılı bir yokuştur. burada ön tekerde o kadar çok yük vardırki evet ön frene basarsanız çok mükemmel durur çünkü tutunma maksimumdur. ama burda duran motosiklet mi olur yoksa ön teker mi?

Cevap mükemmel tutuşu olan ön teker durur motorun arkası fizik kuralları gereğince gerek eğimden gerekse momentumundan dolayı hala hareketine devam etmek isteyecektir. işte bu harekete devam etme isteği size 1 saniyeden daha kısa bir süre içinde stoppie hazzı ile Yusuf korkusu arası bir şey hissettirecek ve arkasından kısa sürelik bir Süpermen deneyimi yaşayacaksınız.

İşte benimde bahsettiğim olay burada başlıyor. Ön tekerlekte bu kadar yük olup maksimum tutuş anında mükemmel derecede durması zaten başlı başına bir problem. Ben bu sebepten dolayı dik yokuşu inerken sadece ön frenin sıkılması bence çok büyük bir tehlike
    Yaa haci maximum tutusun oldugu yerde on freni uygularsan yavasliyorsun iste , nasil bir matematik seninkisi anlamadim. Simdi anlatayim sana yokusa geliyorsun dusuk viteste vucut agirligini iyice arkaya veriyorsun , iki parmagin on frenin ustunde hizini ayarliyorsun hafif basiyorsun on frene hafif kaldiriyorsun duruma gore ayarliyorsun.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    harung - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xmax 250
    On fren manetine dokunduğun an fren kitlemez? İstediği kadar dik olsun..
    Hart diye sikarsan o başka..

Motosiklette Fren Yapmak: https://youtu.be/hfxfimvDxfc

BatuhanK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Sadece arka fren yazılmış hocam. Eğer zemin iyi bir tutuşa sahip değilse yalnızca ön fren ile kolayca asfaltın sunduğu tutuşun üstüne çıkılabilir. Ön Tekerlek daha kolay kayar. Zeminde tuyuş iyiyse sertçe bir ön frenle arka ya çok hafifler ya da havaya kalkar. Arka freni de kullanmak, kayacağı noktayı belirleyerek ön freni kullanmak hem ön tekerleğe binen yükü azaltır hem de durmayı kolaulaştırır

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    Alıntı MFTaşkıran adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evet sayın forum üyeleri başlıktada belirttiğim gibi yokuş aşağı inerken bildiğiniz tedirgin oluyorum resmen korkuyorum yahu. Henüz yeni motorcu 6000 km tecrübem var daha çok yeniyim. Virajlar da ya da yokuş çıkarken hiç bir sıkıntı yok ama inerken sanki düşecekmişim ya da lastik hiçbir sebep yokken kayıp kontrolümü kaybedecekmişim gibi hissediyorum hee bir de hem yokuş aşağı hem de keskin bir viraj var ise aklıma cafer ve bezi hakkında bir cümle geliyor. Bu korkuyu yenmek için ne yapabilirim tavsiyeleriniz bekliyorum şimdiden teşekkürler.

aga Rodeocuları gördün dimi ne yaparlar...beli öne yapıştırıp vücudu geri çekerler hareket öncesi vücutlarını oynatırlar...o ivmeye uyum sağlamak için...bak ben dik rampadan inerken bir kere göbeği depoya yaslıyorum kendimi geri çekiyorum...öne yığılmak da kolay ama vücut kontrolüde önemli...senin pulsarın deposu set gibi ona yaslan ve dik dur sadece bu kendini geriye çekmek zaten isteyeceksin...ama olamayacak ister istemez bir yere yaslan ve öyle dik durmaya bak...yani bu lunaparktaki bir gondol değil...gondol senin kontrolünde değil ama motor senin kontrolünde...nasıl gondol en geride olduğundadik durma refleksinde bulunuyorsun herşeye rağmen işte motor üstünde de o dik durmayı sağladığın sürece tüm numarayı ön disk yapar...yani relaks ol yeter...ha yer ıslaksa kayma ihtimalin var...ben böyle durumda sol ayağı yere basarım(yavaştan sürterim yani)eğer çok sıkıntı varsa zeminde...sağ ayak frende sabit basılı ön fren basılı sol ayak yere temez ederim ama çok riskli anlarda ve BOŞ vites de inebilirsin...yani tın tın in nolacak ki...aman hız düşürüp 1.vites de tın tın inme bu sefer de motor kompresyone girip seni iyice şaşırtacak...al boşa baktın yusufladın korktun tedirgin oldun...boşta 1.viteste tın tın sakince in...
    MFTaşkıran bunu beğendi.
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

Blindfire - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha R25
    Ağırlık hangi tekerde ise o fren oran olarak daha fazla kullanılmalı bence
    santo78 bunu beğendi.

MFTaşkıran - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XV950 Bolt (2016)
    Abiler kardeşler konu benim sorduğum şeyin konusu olmaktan çıkmış ama birkaç şey söylemek istiyorum. Şimdi yokuş aşağı inerken yokuşa gelmeden önce yavaşlayıp deviri düşürüyorum -yokuşun eğimine göre vitesi küçültüp büyütüyorum- genelde devir göstergesi ortalarda oluyor ama çoğu zaman da gazı kapatıp motoru kendi kompresöründe iniyorum ve çıkışa doğru hafifçe gazı açıyorum sonra da yine yol durumuna göre vitesi değiştirip devam ediyorum. Yani böyle yaparak yol alabiliyorum sadece o kötü his beni tedirgin ediyor. -Bir abim viraja girmeden nasıl yavaşlayayım diye sorduğumda ; Nasıl yaparsan yap ama yavaşla- demişti ben de ona katılıyorum şahsen.

redlion999 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1250R

Ben keith code kadar bilmem.. Adam o noktaya geldiysen gazı kapatma ve frenlere dokunma demiş(eğer düzeltip fren yapıp geri kontra veremiyorsan).. Bence sizde onun dediğini uygulayın..

Bune - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fazer 8
    Aga bu forumda bazı insanlar nasıl hala nefes alabiliyor anlayabilmiş değilim. Adam yokuş aşağı ön freni sık demiş utanmadan da bunu buraya yazmış milletin katili olacaksınız ayıptır günahtır be! Sizi bilen biri zanneden forumdaki yaşı ufak motorcu kardeşlerimiz sizin yüzünüzden canlarından olacaklar belki de! Hadi eğitim almıyorsunuz dünyanın en iyisi sizsiniz! onu anladık iyi de fizik kurallarını da mı anlamıyorsunuz?

Şu an yeni motor aldığım için gırtlağıma kadar borcun içindeyim her ay maaşımdan 100 - 200 lira ya kalıyor ya kalmıyor ama yine de gittim gis akademiden yazın başlamak için ileri sürüş eğitimi bilgisi aldım, o vakte kadar borç harç bulup o eğitimi de alacağım Allah' ın izniyle. Eğitimin yaşı yok zamanı yok herkesin iyi biliyor dediği ekranlarda izlediğimiz motorcular bile her sene gidip aynı eğitimi bir daha bir daha alıyorlar.

Konuyu açan arkadaşa da önerim git bir eğitim kurumundan eğitim al seni bir gün içinde öyle bi güzel hamur gibi yoğuracaklar ki o kapıdan çıktığında yokuş korkun vs. hiç bir şey kalmayacak güven bana.

Bir ufak not yazayım: Benim lafım sadece ön freni sıkarak in diyenlere yoksa ben de tamamen arka fren sıkılarak inilir demiyorum ama normalde düz yolda yaptığımız %70 ön fren - %30 arka freni yokuş aşağı durumlarda tam tersi olacak şekilde %70 arka %30 ön olarak yapıyorum.

Motosikleti
    CBR 650F
    Alıntı Bune adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aga bu forumda bazı insanlar nasıl hala nefes alabiliyor anlayabilmiş değilim. Adam yokuş aşağı ön freni sık demiş utanmadan da bunu buraya yazmış milletin katili olacaksınız ayıptır günahtır be! Sizi bilen biri zanneden forumdaki yaşı ufak motorcu kardeşlerimiz sizin yüzünüzden canlarından olacaklar belki de! Hadi eğitim almıyorsunuz dünyanın en iyisi sizsiniz! onu anladık iyi de fizik kurallarını da mı anlamıyorsunuz?

Şu an yeni motor aldığım için gırtlağıma kadar borcun içindeyim her ay maaşımdan 100 - 200 lira ya kalıyor ya kalmıyor ama yine de gittim gis akademiden yazın başlamak için ileri sürüş eğitimi bilgisi aldım, o vakte kadar borç harç bulup o eğitimi de alacağım Allah' ın izniyle. Eğitimin yaşı yok zamanı yok herkesin iyi biliyor dediği ekranlarda izlediğimiz motorcular bile her sene gidip aynı eğitimi bir daha bir daha alıyorlar.

Konuyu açan arkadaşa da önerim git bir eğitim kurumundan eğitim al seni bir gün içinde öyle bi güzel hamur gibi yoğuracaklar ki o kapıdan çıktığında yokuş korkun vs. hiç bir şey kalmayacak güven bana.

Bir ufak not yazayım: Benim lafım sadece ön freni sıkarak in diyenlere yoksa ben de tamamen arka fren sıkılarak inilir demiyorum ama normalde düz yolda yaptığımız %70 ön fren - %30 arka freni yokuş aşağı durumlarda tam tersi olacak şekilde %70 arka %30 ön olarak yapıyorum.
    Valla Aga bende bu forumda bazi insanlar fizik kurallarina uymadiklari halde nasil nefes alabiliyor onu anlamis degilim. Cok sansli birisiniz sizi tebrik ediyorum , umarim bu sansinizla uzun yillarda nefes alirsiniz.

Fizik kurallarini anlamayan sensin birde artistlik yapiyorsun. Bak kardesim gazi kapattin asagiya iniyorsun degilmi? 1- gazi kapatmanin etkisiyle motorun agirligi one geciyor , 2- yokus asagi oldugu icinde butun agirlikda one geciyor , 3- agirlik nerdeyse lastigin tutusu o bolgede mukemmel olur , 4- sence neden yokus cikarken one yatin , inerken arkaya dogru oturun diyorlar cunku arka tekerlekte yokus inerken tutus kalmadigi icin. , 5-tutus olmayan lastiginle fren yaparsan bir poh olmaz ve ustune lastigini kitlersin cunku tutusu olmayan lastik cabuk kitlenir.

Birde biz magarada yasiyoruz degilmi? Ne egitim aldik , ne yabancilarin ne dedigini arastirdik , ne fizik biliyoruz. Yabancilar diyorum cunku adamlar motora 100 yil once baslamislar ve frendi , gazdi , vs. vs hepsini bitirmisler. Senin bildiginin tam tersi bir fikirle karsilasdiginda git bir arastir once , fizikciye sor , yabanci egitimcilere , yabanci sitelere , forumlara bak bilgi topla biraz sonra gel burda tartis.

Al buda yabanci bir siteden kucuk bir ornek paylasim,

http://www.lazymotorbike.eu/tips/mountains/

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:53 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:02 ----------

Bu arada turkceye cevirdigim bolumun bilegi bukmek 2 'de sayfasini buldum onuda ekliyorum buraya,

harung bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha Xmax 250
    Alıntı Bune adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aga bu forumda bazı insanlar nasıl hala nefes alabiliyor anlayabilmiş değilim. Adam yokuş aşağı ön freni sık demiş utanmadan da bunu buraya yazmış milletin katili olacaksınız ayıptır günahtır be!

kimin utanması lazım?
    santo78 bunu beğendi.
    "Bildiğini sandığın bir şeyi asla öğrenemezsin."
    Epiktetos

DKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    herkesin kendine has sürüş stili var. arka fren sıkılmaz ön fren sıkılır diyen öyle yapsın o zaman. bana bu eğitim işi hep saçma gelmişti hâla da saçma geliyo

Darkcity2000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC 750X
    Alıntı DKN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    herkesin kendine has sürüş stili var. arka fren sıkılmaz ön fren sıkılır diyen öyle yapsın o zaman. bana bu eğitim işi hep saçma gelmişti hâla da saçma geliyo
    Ne yaptın arkadaşım cahil adam söylemez... istersen 20 yıl motor kullan eğitim yoksa ilk 1 yılı 20 kere tekrar ediyorsun demektir... unutma taksiciden F1 pilotu pizzacıdan Rossi olmaz bu is kilometreye yıla bakmaz dostum....
    Açacaksın gazı, vereceksin coşkuyu ...

Motosikleti
    Yamaha Fazer 8
    Nasıl yokuş iniyorsunuz ben anlamıyorum cidden anlamıyorum. 20 derecelik açıyla inilen yokuş resmi konulmuş ön fren sıkıyor ben kağıthane de oturuyorum çıktığım yokuşdan araçlar çıkamıyor karşıdan başka bi araç daha geldiğinde kaldıramıyorlar gelin ordan ön frenle inin, artizlik diz boyu arka fren kitlenir diyorlar ee ön fren kitlenmiyor mu sihirli mi ön fren? Arka fren kitlense kıçın kayar kurtulursun yokuş aşşağı giderken ön freni kitlersen ne yapacaksın?

Anlamadığım diğer olay nasıl yokuş da gaz kesiyorsunuz da ağırlık birden öne iniyor? Bi yokuşun başı vardır sonu vardır sen yokuşun ortasında cart diye gazı keser motor frenine abanırsan arka teker kayar motorda denge kalmaz olduğun yere dahi kapaklanırsın yokuşa girmeden vitesini ayarlayacaksın yokuşun yarısına kadar gaz vereyim yarısından sonra keseyim yok ağırlığımı öne vereyim yok arkadaki teker kaymasın yuh yani ki ne yuh!

Aynısını iki ay önce AEA' ya birisi mesajla attı canlı yayında motor freniyle iniyorum yokuşu şöyle yapıyorum böyle yapıyorum vs. diye adamın dediği laf neden motor freniyle iniyorsun amaç ne demek oldu. Yokuşu hangi vtesle çıkıyorsan onunla ineceksin 70 derecelik yokuşta ön frenle inip bunu ben bileği bükmekde okudum abi diyen adamın bükecek bileği kalmaz bizim memlekette.

Önce bi gidin bizim ülkemizin asfaltını bizim ülkemizin yokuşunu bilen bi kurumdan eğitim alın ondan sonra burda millete akıl verin. Ben her yokuşu çıktığım viteste inerim çok değil daha bu kış kağıthane totalin karşısında bulunan mezarın yanındaki yokuştan inerken (bilen bilir belkide istanblun en dik yokuşu) bi motoru çekmeye çalışan iki gence yardım ettim, çocuklar bana hareket yapıyorlardı motordan inmeden önce, indim abi yokuş buz tutmuş biz yavaşla düşersin diye durduralımd ediks eni ama sen nasıl geçtin burdan dediler, michelin plot street dışında yaptığım tek şey motor frenine bırakmadan yokuştan çok hafif arka frenle inmekti, ben eğitimimi böyle aldım çok şükür menunum, şimdiye kadar sadece bir kere yokuş aşağı inerken kaza yaptım oda sarıyer reşitpaşa da honda spacy ile ( 12 sene önce) onda da ön freni sıkarak indiğim için arnavut kaldırımda bir aşağı bir yukarı sonunda ön tekeri kitledim ve düştüm motor sürüklene sürüklene gitti kaldırıma çarpıp durdu.

Siz denemeye devam edin yokuş aşağı sadece ön frenle bileği bükün bakalım bileğiniz ne zaman bükülecek.

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:53 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:48 ----------

Alıntı santo78 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Valla Aga bende bu forumda bazi insanlar fizik kurallarina uymadiklari halde nasil nefes alabiliyor onu anlamis degilim. Cok sansli birisiniz sizi tebrik ediyorum , umarim bu sansinizla uzun yillarda nefes alirsiniz.

Fizik kurallarini anlamayan sensin birde artistlik yapiyorsun. Bak kardesim gazi kapattin asagiya iniyorsun degilmi? 1- gazi kapatmanin etkisiyle motorun agirligi one geciyor , 2- yokus asagi oldugu icinde butun agirlikda one geciyor , 3- agirlik nerdeyse lastigin tutusu o bolgede mukemmel olur , 4- sence neden yokus cikarken one yatin , inerken arkaya dogru oturun diyorlar cunku arka tekerlekte yokus inerken tutus kalmadigi icin. , 5-tutus olmayan lastiginle fren yaparsan bir poh olmaz ve ustune lastigini kitlersin cunku tutusu olmayan lastik cabuk kitlenir.

Birde biz magarada yasiyoruz degilmi? Ne egitim aldik , ne yabancilarin ne dedigini arastirdik , ne fizik biliyoruz. Yabancilar diyorum cunku adamlar motora 100 yil once baslamislar ve frendi , gazdi , vs. vs hepsini bitirmisler. Senin bildiginin tam tersi bir fikirle karsilasdiginda git bir arastir once , fizikciye sor , yabanci egitimcilere , yabanci sitelere , forumlara bak bilgi topla biraz sonra gel burda tartis.

Al buda yabanci bir siteden kucuk bir ornek paylasim,

http://www.lazymotorbike.eu/tips/mountains/

http://i.hizliresim.com/d5zEp4.jpg
    http://i.hizliresim.com/5drzJR.jpg

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:53 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:02 ----------

Bu arada turkceye cevirdigim bolumun bilegi bukmek 2 'de sayfasini buldum onuda ekliyorum buraya,

http://i.hizliresim.com/0qjapZ.jpg

Güzel kardeşim yazıyorsun ama orda ne ayzdığını anlamadan şov yapıyorsun orada tam 13 satır var 13 satırın hangi bölümünde yokuş aşağı bir durumdan bahsedilmiş? Adam hızlı ve etkili bir fren için ön fren demiş, biz yokuşta hızlı ve etkili bir fren mi konuşuyoruz bu başlıkta? Yoksa nasıl güvenli iniliri mi?

Ben bi önceki mesajımda yazdım düz yolda zemin ıslak değilse frenlemenin %70' i ön %30' u arka ile yapılır bunu bu devirde kundaktaki bebekte biliyor artık ama konumuz düz zemin yada pist değil konumuz yokuş aşağı durumlar.
    Cavalry ve CHaTaN bunu beğendiler.

Motosikleti
    CBR 650F
    Hayvan gibi abanmazsan on frenin kitlenmez. Fizik kurallarinida anlamadigin icin sunu diyecem , evet on fren yokusta sihirli,hayvan gibi frene asilmasigin surece ne kitlenir ne kayar.

Ama hic onemi yok bence sen arka fren kullanimini dahada yukselt 20-80 oraninda yada 10-90 oraninda. Hem arka kitlense ne olur demi yaa. Gotun basin kayar sadece.

Motosikleti
    Yamaha Fazer 8
    http://www.nasil.tv/Motosikletle-yok...-etmek-gerekir

Alın size başka link adam motor eğitmeni diye geçiyor aman arka fren sıkmayın düşersiniz geberirsiniz demiyor sizin gibi, iki freni de sıkacaksınız tatlı tatlı sıakcaksınız diyor şimdi bu adammı eğitmen değil siz mi yalancısınız yoksa her önüne gelen eğitmen mi oluyor yoksa bu işler tecrübeyle değilde kitap okuyarak mı oluyor?

Kaldı ki bu videoda motor freniyle inin demiş kendisi her ne kadar eğitmen olmasa da AEA' nin bi kaç ay önce progrmaında benzer bir soru soruldu oda soran adama niye illa motor freni abi? diye sordu hatta motor freni olmadan inermiyorsan hiç motora binme gibi de tersledi biraz. Sonuç olarak Türkiyeye adım atmamış hayatında 20 derecenin üstünde yokuş görmemiş pistte hayatını yaşayıp kurduğu akademinin adını bile pist için koyan birinin yorumlarını yokuş inerken böyle yapın derseniz çok kişinin kanına girersiniz.

Edit: Bundan önce attığın mesaja istinaden yazıyorum, o zaman hayvan gibi arka freni de sıkma? İşine gelen yerleri alıp şöyle yaparsan olmaz deyip işine gelmeyen yerde yok öyle yaptın bozdun demekle olmaz bu işler, burda adamalr hayatlarında ilk kez motora biniyor örnek bu konuyu açan adam, sen ona ön frenle in diyorsan adam tecrübem yok diyor Allah korusun ıslak zemine geldi ne yapacak? Ne yapacak yahu aklını çalıştır da cevap ver?

Acemi arkadaşlar her zaman söylüyorum öncelikle bu işi forumda sormayın gidin bi eğitim kurumuna mümkünse bu ülkenin kurumlarına gidin pist için hazırlamasınlar sizi hakimiyet ve ileri sürüş için hazırlasınlar, yokuş aşağı komple ön freni sıkın değil iki freni de tatlı tatlı kullanın diyebilecek kurumlara gidin.
    CHaTaN bunu beğendi.

Motosikleti
    CBR 650F
    Konu islak zemin degil. Yazilmis zaten kaygan zemin haricinde diye. Kardesim arka frenle on frenin yavaslatma kuvvetlerini nasil karsilastiriyorsuN. On frenin %90 durdurma gucu var. Arka frenin durdurma gucu duz yolda bile cok az. Arkaya hayvan gibi basmasanda fark etmez seni yavaslatacak yeterli gucu alamazsin , hayvan gibi basarsanda cabucak kitler. On Fren 30 arka 70 basilmali diyip milletin kanina giren sensin.

Motosikleti
    Yamaha Fazer 8
    Sadece ön fren sıkılır diyen de sensin? Eğitmen videosu koydum ikisi birden tatlı tatlı sıkılır diyor Ben %70 arka kullanıyorum başkası %50 kullanır ama sonuçta her ikisi kullanılır benim iddaa ettiğim bu siz hala inatla sadece ön sıkın yokuş aşağı aman arka sıkmayın diyorsunuz ben sizi bu konuda yalnız bırakıyorum istediğiniz kişinin kanına girin Allah yardımcınız olsun...

Motosikleti
    CBR 650F
    Evet ben on fren sikilir diyorum. Ve sozumunde arkasindayim. Tum motosiklet kullanislarimda arka freni sikisik trafikte kullanirim sadece. Ayagim hicbir zaman arka fren pedalinin ustunde beklemez. Her zaman parmak uclarimin biraz gerisiyle peglere basarim. Dik yokuslardanda sadece on frenle cok indim. Seni cok korkutmuslar on frenden, gulyabani falan zannediyorsun on freni. Kendinde deneyebilirsin, bak anlamiyorsun biz hala nasil nefes aliyoruz, ogrenirsin o zaman.
    harung bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha Xmax 250
    0-25 arka 25+ ön fren kullanırım tavsiye ederim nokta

Ahmanamra - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XT 125 R 2006
    Valla baştan sona hepsini okumaya üşendim ama arkadaşlar asfalt için gereken eğitim notlarını sergilemişler saolsunlar. Ayrıca çok abartılacak bir durumda değildir asfaltta dik bayır inmek. İki frenide kullanın kardeşim hafifçe adamlar koymuş sonuçta. Ama arazide işler değişiyor dicem ama gene aman aman bir farkı olmuyor . Çok korkuyorsan selede arkaya otur on süsüpansiyondan ağarlığını al ki yoldaki cukur kasis vb gibi durumları kolay atlatsın. ayrıca ağarlık arkaya kayınca bir nebzede olsa dengelenmiş olur ve arka frenin tutuşu biraz daha güçlenir.Ha oynak zeminlerde arka fren sağa sola kayar ve duşersiniz çünkü panikle ön frenide kitlersiniz durmak için. Yola gore şerbet vereceksin yani adamlar 60*70 dereelik bayırlardan stopi ile iniyorlar çokta şey etmemek lazım nacizane.

REKLAM ALANI
4. sayfa BirinciBirinci ... 2345 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)