Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

ilk viraj pratiği hissettiklerim yaşadıklarım tecrübe edindiklerim-video +resimli

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    mash 5000 km/cbr 250 6500 km /xj6 f 49000 km
    Alıntı Nikkfurie adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    iyi güzel de viraj nerede
    beyinimin içinde bir yerlerde ama nirde bende bulamadım önce beyinimin iççindeki virajlardan başarıyla dönmeyi öğreneyim virajıda bulur döneriz evelallah
    oluroyle bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    BatuhanK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Hocam yorumların hepsini okuyamadım, telefondayım. Bu tür çalışmaları her motosikletimde bolca yaptım. Bir yerden sonra kasılma, panik, heyecan kalmıyor. En acayip durumlarda dahi... Bu tür çalışmalarla yolda gerektiği anda limitlerimizi zorlayabilmemizi ve soğukkanlı kalabilmemizi sağlıyor. Kapalı alanda yapılacak ve refleks haline gelen her çalışma yolda mutlaka meyvesini verir. Bu arada büyük ihtimalle yan sehpa değil peg sürtüyordur, altlarını kontrol edin.
    Evet motosiklet daha fazla yatar ama bu pegleri yukarıya alarak mümkün. O açılarda ise ekstra ekstra bir tutuş gerekiyor ve zeminin çok düzgün olması gerekiyor. Deyidiyse daha fazlasına zorlamayın onun yerine o açılara daha çabuk inmeyi deneyebilirsiniz. Ek olarak çalıştığınız alan çok küçük, lastiklerinizin iyi ısındığından emin olun zorlamalarla düşmek muhtemel, koruma takozunuz yoksa bir An önce taktırın
    barodi ve redlion999 bunu beğendiler.

Motosikleti
    mash 5000 km/cbr 250 6500 km /xj6 f 49000 km
    Alıntı BatuhanK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam yorumların hepsini okuyamadım, telefondayım. Bu tür çalışmaları her motosikletimde bolca yaptım. Bir yerden sonra kasılma, panik, heyecan kalmıyor. En acayip durumlarda dahi... Bu tür çalışmalarla yolda gerektiği anda limitlerimizi zorlayabilmemizi ve soğukkanlı kalabilmemizi sağlıyor. Kapalı alanda yapılacak ve refleks haline gelen her çalışma yolda mutlaka meyvesini verir. Bu arada büyük ihtimalle yan sehpa değil peg sürtüyordur, altlarını kontrol edin.
    Evet motosiklet daha fazla yatar ama bu pegleri yukarıya alarak mümkün. O açılarda ise ekstra ekstra bir tutuş gerekiyor ve zeminin çok düzgün olması gerekiyor. Deyidiyse daha fazlasına zorlamayın onun yerine o açılara daha çabuk inmeyi deneyebilirsiniz. Ek olarak çalıştığınız alan çok küçük, lastiklerinizin iyi ısındığından emin olun zorlamalarla düşmek muhtemel, koruma takozunuz yoksa bir An önce taktırın
    bunu dediğiniz iyi oldu peg açısına daha çabuk inmeyi denemek. bunu dedinizde eğitimdeki hocalar pegi sürte sürte dönüyorlardı işte fazla sürtersek yere basınç yapıp motor dikilirse sıkıntı olur hafif hafif zamanla açıyı ayarlarım inşallah . çünkü bir anda olacak iş değil bu açıları ezberlemek hissetmek.
    dediğiniz gibi bende bu meyveden kazasız belasız almak istiyorum

MCV - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    150 mcx-Kuba KEE100-RKS Winner200- Hero XPULSE 200
    Eğitim ve çalışma herzaman faydalıdır.Her hareketin ayrı bir tecrübesi olur.Pratik yaptıkça insan gelişiyor.
    Geçen haftalarda boş gokart pistinde çalışmalar yaptık.Daha geniş ve çeşitli hareketler yapıldığından daha zevkli oluyor.
    Çok faydasını gördüm.Paylaşım için teşekkürler.
    barodi bunu beğendi.
    https://www.youtube.com/channel/UCsQMNz8EBD5jqoRCOlr-72Q

Darkcity2000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC 750X
    go kart pisti... iyi fikir..
    barodi bunu beğendi.

atillatopal9 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki V-Strom DL650
    Trafiğe kapalı alanda çalışın derlerdi burası hiç aklıma gelmezdi
    barodi bunu beğendi.

kinqdai - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KUBA CİTA
    Buradaki deneyim sana virajda bir pratik kazandıracağını açıkcası düşünmüyorum. Tam tur dönmüşsün, viraj sonrası kalkış yok, viraj sonrası hızlanma çalışması yok. Motorunun sınırlarını böyle böyle öğrenerek bence yollarda geliştir kendini zaman kaybın olmasın.

LynXMaSTeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 650F | Honda CB750 Hornet
    Alıntı Espaniole adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim önerim, viraj olayını kapmak isteyenler kesinlikle Keith Code'un bileği bükmek kitabını ve belgeselini izlemeleri. Hatta defalarca okuyun ve izleyin, kendinize has kısa notlar alın, tamamen idrak edinceye kadar pratik yapın.

Size temin ediyorum, viraja giriş çıkışlarınızdaki değişimlere inanamayacaksınız.
    Yaklaşık 10 bin km dir bu dediklerimi yapıyorum; önceden kollarım kasılırdı, gaz kapatırdım, bakışım düşerdi. Şu an virajlar gerçekten çocuk oyuncağı gibi geliyor, hatta bütün teknikleri farkında olmadan yapıyorum(pist düzeyinde değil tabii ki. Herkese öneririm. Tabii maddi durumu iyi olanlar kesinlikle CSS'ye gitmeli.
    linki var mı belgeselin?

Espaniole - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda cb650F - cb125E
    http://abanthaber.web.tv/video/bileg...i__7e6caxgojbw

Benim tek bulabildiğim yer burası oldu. Kitabını okumanızı da öneririm.
    Bir öneri vereyim, bu videoyu baştan sona izlemek pek bir etki yaratmıyor. Bir yerlere notlar alarak, her notu uygulayıp sonuçlarını alarak ve bunları birleştirerek kendinizce harikalar yaratabiliyorsunuz. Bence kesinlikle herkesin hissetmesi gereken bir şey güvenli bir şekilde viraj alabilme hissi.
    abeciMotoru bunu beğendi.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)