Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Motosikletten ekmek kazanan kahramanlar!!

Motovento
    REKLAM ALANI
    Moderatör Ergin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Evet motosiklet denen mucizevi icadın başka bir yönünü aklım erdiğince anlatmak istiyorum.
    Motosikleti ekmek kapısı olarak görmüş gece,gündüz,kar,kış demeden az para kazanıp zamana kafa tutan kuryelerden yani.Onlarda bizim gibi iki teker kullanıyor ama bir farkla biz güneşi rüzgarı özgürlüğü içimizde hissetmek adına motosikleti yoldaş seçerken kuryeler için vazgeçilemez bir parça haline geliyor.Kurye kelimesi çok kısa olmasına karşın yaptıkları işin yükü oldukça ağırdır çoğu zaman düşünmüşümdür bu yağmurda,çamurda,karda,kışta bazı araçlar bile yola çıkmaya çekinirken nasıl bu kadar trafikle bütünleşebiliyorlar,nasıl korkmadan kilometrelerce yol katedebiliyorlar.Aslında cevabı çok bilindik,tabiki ekmek parası. Genel olarak trafikte en çok nefret edilen insanlardır kuryeler bazılarına göre tam bir trafik canavarı ilan edilmişlerdir.Tabi bunları söylerken kendilerine hiç bakmazlar madalyonun öbür yüzünü hiç görmek istemezler,trafikte motosikletleri görmezden gelenler,yolda taciz edenler,yol hakkı tanımayan oto magandalarını haklı bulup ekmek parası peşinde koşan kuryeleri günah keçisi ilan ederler.işte sırf bu yüzden bir çok motosiklet kullanıcısı trafikte sığıntı gibi gitmek zorunda kalmıştır,açıkçası benim şahsi görüşüme göre sorun ülkemiz hala motosikleti bir ulaşım aracı olarak görememesinden kaynaklanmaktadır ülkedeki genel kanı motosiklet kullanan herkez potansiyel ölü olarak kabul edilmektedir bence bu çok yanlış.
    İşte bu yüzdendirki kim motosiklet sevdasına düşse ve motosiklet alma girişiminde bulunsa ekonomik engellerden önce aile ve çevre engeli ile karşılaşmaktadırlar ve bu yüzdendirki motosiklet kullanıcıları azınlık olarak kalmaktadır.Tabi bu ülkede bu tarz düşüncelerin değişmesi motosikletin bir ulaşım aracı olarak görülmesi bu işten ekmeğini çıkartan insanlara saygı duyulması mümkünmü bilemem ama biz motosiklet severler olarak kuryesinden paket servisçisine kadar tüm motosiklet kullanıcılarına sahip çıkmalı ve onlara saygı duymalıyız..
    YÜRÜYEN BİR APTAL OTURAN İKİ AKILLIDAN DAHA ÇOK YOL ALIR

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    dönence - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda shadow 2006
    terör yine yapacağını yapmışsın. bu yazılarının devamını bekliyorum.
    SİYAH İNCİ -- Honda Shadow 750 cc
    bu dünya kimseye kalmaz hırsı bırak yaşamaya bak

baris - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Transalp XL650
    Tebrik ederim yazın için öncekinide okumuştum. Başarılarının devamını dilerim

Bu yazında benim eklemek istediğim bir kaç şey var. Öncelikle dediğine katılıyorum ve kuryesinden paket serviçisine kadar tüm motorsiklet kullanıcılarına sahip çıkmalıyız. Fakat aynı inceliği kendilerinden de beklemek pek de yanlış olmaz. Ülkemizdeki motorsiklet kullanıcılarının "ölü" veya "trafik canavarı" olarak kabul edilmesinin sebepleri birazda kendileri. Motorsiklet kullanımının insanlarımıza yanlış aksettirilmemesi gerekli. Toplum farklı bir düşünce tarzına sahiptir. Birisinin tanıdığı yoluyla sohbetler bir başlar ucu bucu kesilmez ama genelde olumsuzluklar dile getirilir. Şöyle kaza yapmış böyle olmuş gibi. Bu tarz durumları minimuma indirip bize verdiği zevki konuşmalarını sağlarsak eminimki toplumdaki bu kanıda silinecektir.

Bunlar benim görüşlerim.
    Herşey bir gün gelecek ve geçecek. Zamanın kıymetini bilmek lazım...

ylmzzz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Z800
    teror sayende çevremizdeki kişilerin motosiklete ilgisi artıyor. en azından bize potansiyel ölü gözüyle bakmıyolar.
    Korkarak yaşıyorsan yalnızca hayatı seyredersin

Moderatör Ergin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    baris evet çok halklısın bu tür sorunların olduğunu bende biliyorum bence topluma bir çok şey bilinçli yada bilinçsiz yanlış aksettiriliyor ve akla şu soru geliyor neden motosikletle ilgili meslek dalları varken örgütlenilmiyor bir dayanışma derneği kurulmuyor neden kurye şirketleri ve çalışanları bu gidişe bir dur demiyor yada diyemyor.Benim bildiğim böyle bir dernek falan yok yada var ben bilmiyorum ama sorunu kimse tek başına halledemez toplum olarak böyle şeylerin üstesinden gelebiliriz ayrıca senin söylediğin konularla ilgili ir yazımda bitme aşamasında birazda çuvaldızı kendimize batırmamız gerektiğinin bilincindeyim.düşüncelerin açıklamaların için çok teşekkür ederim
    YÜRÜYEN BİR APTAL OTURAN İKİ AKILLIDAN DAHA ÇOK YOL ALIR

kuryelerin yaptıkları işe göre az para aldıklarını ve işin çok zor olduğunu düşünenlerdenim bende. fakat kuryelerde minibüs veya taksi sürücüleri gibi kafalarına göre sürüyolar genelde,sağdan araç geçiyolar,sürekli şerit değiştirerek sürdüklerinden görünmüyolar.sonra araba süren biri bi bakıyo burnun ucunda bi motor,kiminle konuşsam abi ben bi gün birine çarpıcam diye çok korkuyorum,bi anda çıkıyolar,sağdan soldan dalıyolar diyo.bi antipati oluşturdular esasında,birazda korku...motorsikletin saygı görmesini isteyen sürücülerin,trafik akışına uyması gerekli,kaldırımdan gitmemesi,emniyet şeridinin motosikletler için ayrılmadığı bilmesi ve ben ordan geçerim küçük aracım diye heryere zıplamaması lazım.

cantillman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kanuni
    Alıntı ozgurozeren adlı üyeden alıntı
    kuryelerin yaptıkları işe göre az para aldıklarını ve işin çok zor olduğunu düşünenlerdenim bende. fakat kuryelerde minibüs veya taksi sürücüleri gibi kafalarına göre sürüyolar genelde,sağdan araç geçiyolar,sürekli şerit değiştirerek sürdüklerinden görünmüyolar.sonra araba süren biri bi bakıyo burnun ucunda bi motor,kiminle konuşsam abi ben bi gün birine çarpıcam diye çok korkuyorum,bi anda çıkıyolar,sağdan soldan dalıyolar diyo.bi antipati oluşturdular esasında,birazda korku...motorsikletin saygı görmesini isteyen sürücülerin,trafik akışına uyması gerekli,kaldırımdan gitmemesi,emniyet şeridinin motosikletler için ayrılmadığı bilmesi ve ben ordan geçerim küçük aracım diye heryere zıplamaması lazım.
    teoride haklısın arkadaşım ama pratikte maalesef istesen de söylediklerin olmuyor.....anlaman için yaşaman gerek..farın ve yolun açık olsun...
    [IMG]http://img284.imageshack.us/img284/4986/untitled29jl.gif[/IMG][/URL][/IMG]

akalteke - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tiger
    Valla ben sahip çıkıyom bilenler bilir.
    Köpeklerin efendileri, Kurd'un Allah'ı vardır. (Cengiz Aytmatov)

Mozaik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı baris adlı üyeden alıntı
    kuryesinden paket serviçisine kadar tüm motorsiklet kullanıcılarına sahip çıkmalıyız. Fakat aynı inceliği kendilerinden de beklemek pek de yanlış olmaz.
    19 Mayıs Ankara toplantısında AKM alanında 1000 motor toplandı.
    Tabii ki çeşitli tipler vardı ( normaldir )
    Puro içip harley binenler
    pahalı BMW'ler ile istanbuldan gelenler vsvs
    Bir de kenarda ankara kuryeciler derneğinden toplanan 20-25 kişilik bir grup vardı , ybr 125 ile tek teker falan yaptılar , kasksız hemde , esefle izledik
    yani neredesin ? ve kime hava atıyorsun ?
    orada 60 yaşında olup 40 senedir motora binen abiler-amcalar var ?
    "aynı inceliği kendilerinden de beklemek pek de yanlış olmaz"
    (bekledik ama alamadık

Alıntı teror adlı üyeden alıntı
    baris akla şu soru geliyor neden motosikletle ilgili meslek dalları varken örgütlenilmiyor bir dayanışma derneği kurulmuyor neden kurye şirketleri ve çalışanları bu gidişe bir dur demiyor yada diyemyor.
    Benim bildiğim böyle bir dernek falan yok yada var ben bilmiyorum
    Ankarada var Kuryeciler derneği, adresi ve internet sitesini bilmiyorum ama

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler