Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Önce lastikleri mi değiştirmeli yoksa bot mu almalı?

Motovento
    REKLAM ALANI
    Dusty - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda TransAlp XL650V
    Benim meylim, kazayı yapınca ne olacağını düşünmeden önce, kazayı yapmamaya kafa yormak olurdu. En iyi korunma, korunmaya ihtiyaç duyulmamasıdır zira.

Lastik yüzünden yaptığınız kötü bir kazada 5bin liralık muazzam bir bot sadece ayaklarınızı korur, vücudunuza sivri bir cisim batmayacağına, kolunuzun bacağınızın üzerinden araba geçmeyeceğine dair garanti veremez.

Yavaş kullanıyor, sınırları zorlamıyor olabilirsiniz. Ancak 80 km ile giderken derinliğini kesitremediğiniz 20 cmlik bir su birikintisi, düz yolda dahi aquaplanning'e neden olabilir. Yoldaki hafif satıh bozukluğuna IRC diablo kadar iyi tepki veremeyebilir..vs.
    maydin02 bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    cx571 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 250 R & YBR 125 ESD
    Alıntı Dusty adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim meylim, kazayı yapınca ne olacağını düşünmeden önce, kazayı yapmamaya kafa yormak olurdu. En iyi korunma, korunmaya ihtiyaç duyulmamasıdır zira.

Lastik yüzünden yaptığınız kötü bir kazada 5bin liralık muazzam bir bot sadece ayaklarınızı korur, vücudunuza sivri bir cisim batmayacağına, kolunuzun bacağınızın üzerinden araba geçmeyeceğine dair garanti veremez.

Yavaş kullanıyor, sınırları zorlamıyor olabilirsiniz. Ancak 80 km ile giderken derinliğini kesitremediğiniz 20 cmlik bir su birikintisi, düz yolda dahi aquaplanning'e neden olabilir. Yoldaki hafif satıh bozukluğuna IRC diablo kadar iyi tepki veremeyebilir..vs.
    Diablo gerçekten bambaska birşey.
    maydin02 bunu beğendi.
    Dört Teker Bedenimi, 250R Ruhumu Taşır..!

Motosikleti
    Falcon Freedom 250 -> Honda CB250R -> Honda NC750x
    Konu canlıyken yeni konu açmadan sorayım. Cruiser / Chopper tarzı kullanan ya da bilen arkadaşlar varsa umarım cevap verirler. Crusier'lar için önerilen lastik hangisidir ? Diablo SS için mükemmel onu öğrendik ama cruiser'ın mükemmeli hangisidir ? Teşekkürler.
    maydin02 bunu beğendi.

k_ayhn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pulsar 200 abs
    Arkadaşlar bende lastik derim.bence görüşlerimize daha saygılı olmalıyız.
    umuttuna ve maydin02 bunu beğendiler.

akbird - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Z one 180 - MT 07
    Alıntı Dusty adlı üyeden alıntı Mesajı göster

hocam yanlış anlama ama bu yazdıgın 5 bin liramı ayak mı muhabbetine göre kask almayalım koruma takozu alalım. motor bluğu 10 bin lira falan gibi bi mantık çıkıyo yani. Bu işin bilenleri hep derki önce yatırımı kendine sonra motosiklete yapacaksın. ayrıca koca honda firması millet ölsün diye komplo kuruyo demekki. bizim millet bunu farketti hemen kurtarıyo paçayı.

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:39 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:37 ----------

2 videoyu bi izleyin derim...

https://www.youtube.com/watch?v=fcvP_iYI3MU

12. dk dan itibaren bunuda izleyin derim...

https://www.youtube.com/watch?v=gWAQt9-BZnU

ayrıca bazı eğitmenler botu olmayan öğrenciyi derse almazlar. ibndiği motorun lastiği aaa bu irc sen gelme demezler..
    maydin02 bunu beğendi.
    youtube : motorcu hikayeleri (motovlog) youtube - facebook adaletsurucukursu / Antalya /

Motosikleti
    Duke200
    Ayakkabıyı belki hic denemen gerekmeyebilir ki umarım hic gerekmez.Ama lastikleri gunde onlarca kere her frende,her virajda,her manevrada deneyeceksin.

Bugun duke200 uzerinde gelen mrf lastikleri mt60 rs corsa larla degistirdim.Her virajda kayan,beni yola konsantre olmam gerekirken lastikler kayıyomu endisesiyle viraja girisimi bozan,fren mesafemi uzatan lastiklere elveda dedim.

Cok kere gectigim yenikoy sahil virajlarında bir nebze olsun kaymadan lastige degil yola odaklanarak yolculuk yaptım.Sanki baska bir motora binmis gibiyim.Bu sebeplerden dolayı bana gore kesinlikle lastik
    maydin02 bunu beğendi.

jrbatu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    o ayak fotoları bitirdi beni, gidip en ivedi şekilde bot alacağım kendime. Allah korusun ya.

Bence sen de ilk olarak kendini düşün ve botunu al, lastik irc sonucta, nylon marka değil, biraz daha idare eder seni.
    maydin02 bunu beğendi.

shadowmaster - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba SL 200
    Kaval kemiği, aşık kemiği, bilek korumalı UZUN ÇİZME ...
    Bu arada lastikler kaç yıllık ve diş deriniği de kontrol edilmeli elbette.
    maydin02 bunu beğendi.

redlion999 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1250R
    Bu arada lastiklere de güvenmeyin derim.. Diablo rosso 2 ler ile yere yapıştım.. Sebebi belediyenin çimleri sulamasıydı.. Bence geciktirmeden diğerini de almaya bakın..
    maydin02 bunu beğendi.

berkcigdem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ktm 1190
    öncelikle bot alın. kaza anında bot sizi korur ama lastik korumaz. hee belki lastik kaza yapmanızı engeller yol tutusu olarak fakat yınede öncelıgınızı bota verın sonrada lastıklerı degıstırın. en azından altınızdakı lastıklere guvenmeyerekde daha dıkkatlı gıdın.
    maydin02 bunu beğendi.

Motosikleti
    Ninaj 250SL
    Lastik düşmemenizi garantilemez.

Çizme/Bot Kaza anında olası hasarın azalmasını garantiler.

Verdiğiniz paranın hakkıyla karşılığını Botla/çizmeyle alırsınız.
    maydin02 bunu beğendi.

LynXMaSTeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 650F | Honda CB750 Hornet
    eğer ben sürekli motosikletten düşerim, illa ki düşerim çok acemiyim diyosan bot al derim,
    ama biraz kendine güveniyosan ve daha iyi daha kontrollü sürüş yapmak istiyosan öncelikle lastik almalısın.
    maydin02 bunu beğendi.

Arkadasimiz fikir sormus sizce demis fikirlerimizi belirtiyoruz illa birileri cikip kendi fikrini one cikarma adina digerlerinin fikirlerini asagilamak zorunda mi.vay efendim otoriteler oyle dermis vay efendim ircler soyle yatarmis gozumle gordum vay da vay.hocam o ircleri ben iki motorumda da kullandim hic vakit kaybetmeden ikisinde de degistirdim.evet yatiyordum hiz da yapiyordum panik fren yapmayi da biliyorum !!!! Rossolarin daha rodaji bitmedi ilk gunuydu 1saniyeligine kafami sola cevirdim sonra onume baktim ki onumde ki araba bayanlara yol vermeye niyetlenmis asildim on frenlere eger o gun ircler altimda olaydi imkani yoktu kurtarmanin cunku kilitlemedi on tekeri.oncelik budur bana gore !!!!! Kaza yaptiktan sonra ayagimi korumak degil kaza yapmamak icin her turlu onlemi almak.harleyde gelen lastiklere benzemiyor hocam bu ircler tecrube etmek lazim

---------- Mesajlar birleştirildi - 07:51 ---------- bir önceki mesaj zamanı 07:48 ----------

Birde bot tavsiye eden arkadaslara bir bak bakalim hangisinin motorunda irc lastikler varmis.onlarin kafasi rahat tabi lastikleriyle ilgili bir kaygilari yokki her cumlelerinde dikkat ederseniz eh iste idare eder yavas surersin tehlikeli durumdan kacinirsin gibi soylemdeler.biz tehlikeli durumdan kaciniyoruz da o bizi bulursa ne yapacagiz?
    maydin02 ve k_ayhn bunu beğendiler.

Motosikleti
    Mondial, M 150 Vulture
    ikisini de aynı anda al. 1000 lira o kadar büyük para değil.
    maydin02 bunu beğendi.

Tİme_shİft42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    İyi bi lastiği kullanmayan bilemez botuda al para yoksa k.kartından felan çek .)
    maydin02 bunu beğendi.

Motosikleti
    Nc750x
    motoru daha dikkatli ve şartlara uygun kullanırsan lastikten kaynaklanan açığı bir miktar kapatabilirsin fakat lastiğin ne olursa olsun kaza yapabilirsin senden yada lastikten dolayı değil karşı taraf yüzündende olabilir bu durumdada senin her türlü korunmaya ihtiyacın olacaktır bot 1.sırada olmalı bence ve kesinlikle uzun çizme tavsiye ederim lastikte önemli elbette iyi lastik motorun gidişinde yol tutuşunda büyük fark yaratır yol şartlarından yada senden kaynaklı hataları kapatabilir mümkünse imkanın varsa taksitle al ikisinide al ama herzaman kendi güvenliğine öncelik ver 1.bot 2.lastik diye düşünüyorum güvenli sürüşler
    maydin02 bunu beğendi.

maydin02 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbr 250r
    düşünceler bilgiler çok güzel konu latında tartışılmadan gayet güzel paylaşımlarda bulunan arkadaşlara çok teşekkürler şimdilik önceliği bota vermeye karar verdim sanırım. eğer ek bi gelir ayarlaram lastikleri de kısa zaman sonra değiştireyim. ırc ler kötü evet bende buna göre sürüyorum zaten şimdilik ırc ler 4300 km de diş durumu iyi. pek viraj yapmadığım için yan sakalları dahi duruyor.
    akbird bunu beğendi.

RAMİREZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM duke 125-- BMW F650 CS
    Motosiklet için üretilmiş "çizme" al. Lastik sonraki iş. Panik fren falan düşünme şu aralar. Ne motorlarda ne lastikler gördük,dünya para, ama kullanamayanın elinde ister irc ister diablo olsun panik frende herşey olabilir.
    Lastiklerinin fren mesafesini ve tutuş gücünü deneyerek öğren, ona göre temkinli kullan. Ama çizme mont kask eldiven dizlik olmadan binme sakın motora. durduğun yerde düşersin, bileğin pedala denk gelir, kırılır. Nooldu lan şimdi dersin. Gerek yok maceraya...
    İlk olarak çizme sonra lastik.
    maydin02 bunu beğendi.

astrofizik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio beverly 350
    Ben olsam lastiği 6ay taksitle bir web sitesinden alır,
    Botuda deneyerek mağazadan nakit alırdım,
    Bu işi mantıkla çözmek zor biraz,
    Lastik alırsınız ama gelir bir araba üstünüzden geçer lastikler hiçbir işe yaramadan ayağınız kırılır,
    Botu alır lastik almazsınız,
    Bir virajda kayar kendinizi ve motoru pert edersiniz bir tek ayağınız sağlam kalır
    En iyisi ikisini birden almak veya son çare diğerini alana kadar istanbul kart ile yola devam edersiniz

FatalRhytm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 600
    tabiki öncelikle güvenlik o yüzden önce lastiklerini değiştiri bot için ise alibabaexperese bi göz at derim çok uygun fiatlar eminimki botunuda alabilirsin aynı anda

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)