Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Motosiklet sol şeridi kullanamaz

Motovento
    REKLAM ALANI
    santo78 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 650F
    Alıntı linkinpark20 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    oha ilk kez türkiye trafiğinde motosiklet kullandığımız için şanslı olduğumuzu söyleyen biriyle karşılaşıyorum.
    Yedigim cezalari sen yeseydin sende sansli oldugunuzu dusunurdun Polis gordumu affetmiyor orta serit yada sag serit cekiyor kenara hemen.
    mehmetenis ve linkinpark20 bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Yamaha MT 125
    Alıntı atillatopal9 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kimisi yasak demiş kimisi değil. açıkcası bilmediğim ve aydınlanmak istediğim konuydu. fakat kafam daha çok karıştı.
    ben antepten ist.a gelirken hep orta şeridi izledim. önüme araba geldikçe soldan sollayıp tekrarndan orta şeride geçiş yaptım. kamyonlar baya saygılıydı hep aynı hızda ve sağ şeridi hiç terk etmiyorlardı. bazen orta doldukça sol şeridi izleme gibi zorunluluğum kaldı. o sırada arkamdan gelen her araca yol vermiştim. bunda illegal bir şey var mi aydınlatır mısınız
    geldiğin yol cogunlukla rahattır diye tahmin ediyorum.Aksaray'a kadar neredeyse otoyoldan geldin....yol geniş oldugundan bir sorun teşkil etmiyor herkes kendi şeridinde ilerliyor. ama nezaman iki şeritli bir yola düşsen veya bir şehir merkezine girersen fark edilen ilk şey şerit kavramının değiştiğidir.....(sağ ve sol şerit diye birşey kalmıyor)
    mehmetenis ve ALYEDZ bunu beğendiler.

heia2654 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı atillatopal9 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kimisi yasak demiş kimisi değil. açıkcası bilmediğim ve aydınlanmak istediğim konuydu. fakat kafam daha çok karıştı.
    ben antepten ist.a gelirken hep orta şeridi izledim. önüme araba geldikçe soldan sollayıp tekrarndan orta şeride geçiş yaptım. kamyonlar baya saygılıydı hep aynı hızda ve sağ şeridi hiç terk etmiyorlardı. bazen orta doldukça sol şeridi izleme gibi zorunluluğum kaldı. o sırada arkamdan gelen her araca yol vermiştim. bunda illegal bir şey var mi aydınlatır mısınız
    Doğru yapmışsınız sıkıntı yok. Yine de en iyis trafik kanununu okumak, forumlarda söylenenleri fikir olarak alın ama doğruluğuna hep inanmayın. Google'a yazınca çıkıyor. Gov.tr'li bir siteden bakmaya çalışın. Ctrl+F'ye basıp "şerit (şeridi, şeride)" yazınca da ilgili satırları bulur.

Alıntı SUN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Milletimiz olaya şöyle bakıyor.
    Bakıyor senin motorun adamın altındaki arabayı geçer gibi (gözü yerse). Ya da goldwing gibi kalın gövdeli ozaman sesi çıkmıyor.

Ama ince ufak bir motor oduğu zaman başlıyor söylenmeye.

Malesef bizim milletimiz kaskı burnuna yemeden doğrusunu öğrenemiyor.
    Al benden de o kadar...
    Hyosung'um vardı, artık kaldırımda gitsem çekil diyeceklerdi.
    Inazuma'yla değiştirdim, arka çantasıyla çift egzozu sağolsun sayıları azaldı.
    Deauville'le değiştirdim, sanki sol şerit komple benim... Kavşaklarda yol verip buyur ediyorlar.
    Üçüne de binerken aynı adamdım...
    İnsana değer veren değil de makinaya saygı duyan bi acayip topluluğuz.
    mehmetenis bunu beğendi.

mehmetenis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750X-2014
    Ben, ne zaman cbf 1000 veya yamaha xj6 ile giderken kimse sesini çıkarmıyor çıkartamıyor ama ne zaman 100 lük kral ile bir yerlere gideyim dersem o zaman film kopuyor.Biraz da ye kürküm ye
    santo78 ve Oguz K. bunu beğendiler.

rca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    600RR '13 Repsol
    600rr kullanıyorum, ben biraz da acemi olmanın etkisiyle genellikle sol şeridin sağından gidiyorum önümdeki aracın hızına uyarak ve takip mesafemi koruyarak. bazen sola yanaşık vaziyette sürerken sağımdan araçlar aniden atlayabiliyorlar önüme, bir iki kere oldu, artık sol şeridin sağından ilerlemeye karar verdim. Bir de alet gösterişli olunca yavaş gitmene müsede etmiyorlar resmen, kendi kendilerine gaza gelen seni de getirmeye çalışan da çok oluyor; işin bir de bu boyutu var, kimisi de bu yüzden dalıyor sağınızdan sağınızdan.
    mehmetenis ve ALYEDZ bunu beğendiler.

Motosikleti
    nc750x
    Konu biraz eskimiş hortlatmak istemem ama aynı şeyi bende duyunca biraz araştırdım. Otoyollarda araçların hız sınırları otomobiller için 120 km saat. Motosikletler içinse 100 km saat. %10 oynama payı var.

Bu durumda eve motosikletlerin sollama dışında sabit sol şeridi kullanması yasaktır diyemem ama problemli olduğu kesin. Siz 110 km/h maksimum hızı geçince suç oluyorsa arkadanızdan gelen araçlar 130 km/saat hızla ilerliyorsa nasıl olacakta sol şeridi sabit kullanabileceksiniz? Ama göz ardı ediliyor olaiblir o doğru?

Yalnız hiç otoyolda 110 km/saat hızı radarda geçip ceza kesilen oldu mu? Emniyet şeridi yasak ama motosikletlere de yasak olduğu halde ceza yazmıyorlar. Aynı durum otoyollarda da geçerli mi?

Ben cbf 150 yapıyor 110 km yi diğer 1000 lik SS motoru adam 110 la mı sürecek? Yani tamam sürsün de. Yavaş sürde desek yine gitmezler 110 la

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)