Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Mondial Mh drift 125

Motovento
    REKLAM ALANI
    truck123 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mh Drift 125
    Shelin 15 50 sini koyuyor servis yagi birde bu ön fren balatasinda ses geliyor surekli surtermis gibi ozellikle yukayinca motoru sanki bisey var otuyor gibi ses yapiyor ön balata servise gittim normal hepsinde oluyor bu ses dedi bunun cozumu degistirmekmidir birde egsoz gazi kesince pat pat yapiyor bazen genelde ilk calistiginda daha cok oluyor sonradan isininca motor olmuyo sanki motor 800 km daha yeni diye olabilirmi

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Zuzuuw - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı truck123 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Shelin 15 50 sini koyuyor servis yagi birde bu ön fren balatasinda ses geliyor surekli surtermis gibi ozellikle yukayinca motoru sanki bisey var otuyor gibi ses yapiyor ön balata servise gittim normal hepsinde oluyor bu ses dedi bunun cozumu degistirmekmidir birde egsoz gazi kesince pat pat yapiyor bazen genelde ilk calistiginda daha cok oluyor sonradan isininca motor olmuyo sanki motor 800 km daha yeni diye olabilirmi
    Ön fren balatasındaki sürtme sesi gitmiyor

2 kere değiştirdim bende halen var. Hatta zincir yağı bile sıktım, 2 gün fren tutmadı ama sonra yine geldi. Yapacak bişey yok. bulursan bana da haber ver.

Egzost patlaması ustalar normal dese de hava ayarı ile ilgili. Ben defalarca uğraşarak kendim bir ayar tutturdum patlamıyordu. Sonra subap ayarı sonrası usta kurcaladı, şu an yine patlıyor.

Bunun 2 sebebi olabilir diyorlar.
    1. sebep hakikaten hava ayarı bozuk
    2. sebep ateşleme düzensiz. Yani egzost subapları açıkkende çin malı motorlarda ateşleme oluyor. Aslında olmaması lazım, yani egzost subabı açıkken ateşleme yapılmaması lazım ama çin malı motorlar toplama olduğu için fazla güvenmemek lazım. Ancak herhangi bir sıkıntı çıkarmaz. 25 - 30 bini gören arkadaşlarım vardı.

Bir an önce elin anahtar tutmaya başlasın, kendi sökme takma işlemlerini kendin yapar hale gel, ustalara fazla para kaptırma. Kaliteli yağ kullan, en az 40 bin km binersin. Zaten o zaman sıkılırsın ve büyütmek isteyebilirsin.

Motosikleti
    Mh Drift 125
    Tskkler zuzuw birde bu arka plaka aydinlatmasi hepsinde bozuluyormu ledler kronik sorun diyolar dogrumu

ahe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tskkler zuzuw birde bu arka plaka aydinlatmasi hepsinde bozuluyormu ledler kronik sorun diyolar dogrumu
    benim 3 ay gitti.. 7 aydan sonra akün can çekişcek benim öksürmeye başladı

almpoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB650F
    kullandıkları akü firmanın kendi mondial aküsü ve en dandik akülerden garantiden değişen akü bile çıkma akü oda bir işe yaramıyor.Garantiden değiştiririm diye heveslenmeyin ben 2 kere değiştirttim yine aynı yine aynı hep bitik aküler.Sonra bıktım birinden aldım akü düzgün birşey şimdi canavar gibi oldu.

Zuzuuw - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ahe ve almpoz arkadaşların da dediği gibi Mondial demek Kalitesizlik demek.

Adam nerelerden fiyatı kırsam da kar marjımı artırsam diye düşündüğü için yeryüzünde görebileceğin en dandik akü senin motorunda takılı. Bu akü bana tam 1 yıl gitti, sonra bir uzun gezide yolda şişti. 50 TL'ye bir akü daha aldım ve o da 1 yıldır duruyor, şu ana kadar sıkıntı çıkarmadı.

Arka plaka aydınlatması bende 2,5 yıl oldu bozulmadı. Farzedelim bozuldu, 10 cm led alırsın, stop lambasına bağlarsın oldu bitti.

Ne işine yarayacak ki arka plaka aydınlatması ?
    crxforever bunu beğendi.

Motosikleti
    Mh Drift 125
    Oda olur dedigin gibi peki 6000 deviri gecmiyorum motorda normalmi sizce 800 kmde motor

çalıkmoto - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW r 1100 gs - mondial z-one s 180- Kawa KLE 500
    dostum senin tekerin 80 devir yapıyorsa içerideki dişliler 800 devir yapıyor orada mm'nin 10da biri hesaplar var illaki o hızda debriyaj tam ayırmıyor Allah muhafaza debriyaj balatan bitik olsa bi ayırmasa o an şanzımanı eline verirler buda 400 kağıt civarı demek dikkat et

Motosikleti
    Mh Drift 125
    Ogrenmis olduk zararli oldugunu calikmoto saolasin birde kalkisda mesela 1 de yarim debrija kalkiyorum sonra birakirken garc gurc gibi hafiften ses yapiyor normalmi yoksa benmi tam ayarlamiorum

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Bu Konu MT Site Yönetimi Tarafından Kapatılmıştır.
    Sebep:  Konuya Mondial 125 MH Drift Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı'ndan devam edebilirsiniz.
    Keyifli Forumlar
     Forum admin ve yöneticileri kurallara uymayan mesajlari degistirme ve silme hakkina sahiplerdir.
     Foruma üye olan herkes forum kurallarını kabul etmiş sayılır.
     Forum Kurallarını okumak için tıklayın..
     Şikayetleriniz için tıklayın

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)