Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

yeni başlayanlar ve başladığı günü hatırlayanlar

Motovento
    REKLAM ALANI

Merhaba arkadaşlar.
    Bilirsiniz o ilk motoru almaya gideceğiniz gün,heyecan doruktadır, hayaller gerçekleşmek üzeredir ve gece hiç bir şekilde uyku tutmaz. Ben kendi maceramı ve diğer birkaç arkadaşın macerasınk biliyorum. Fakat sizin maceralarınızı da merak ediyorum. Hem yalnızca ben değil yeni alacak arkadaşlarda merak ediyor. fazla uzatmıyorum, mikrofon sizde.
    Saygılar...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    sherrnova - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CRF250L & Kawasaki Versys 650
    Rezerve yapıyorum bütün hikayeyi yazmam lazım

Doohan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha YZF-R25
    Bu ayın son haftası ya da Mayısın ilk haftasında ilk motorumu almaya gidicem inşallah. Yamaha YZF R25 tercihim, heyecanla bekliyorum

Motosikleti
    Mondial 150 MG Superboy
    Ilk motorum mobiletti. Sene bilmem kac. Lisedeydim. Yaz ayina fabrikada calisiyorum. Orda calisan birinden taksitle aldim. Tam 18 liraydi. Sonra bizi yasimiz kucuk diye o ay fabrikadan cikardilar kalan parayi babam odemisti. Ha birde motoru alip eve donerken egzos kopmustu. Ne gunlerdi be😃😃😃

Sado39 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ktm Adventure & Ktm Duke
    Şahsıma özel ilk motorum 2011 mart ayında alınmış olan Ramzey Karaca 100 dü. Hala durur.

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    40sene falan önceydi.
    Bir hatirlasam kimseyi tanimam bu alemde.
    Ahmanamra bunu beğendi.

umuterdogdu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KYMCO Agility 125 + CBR 125 R 2016
    03.04.2015 tarihinde cbr ıma kavuştum alıcağım kesinleşince belli etmesemde kafamda deli sorular sürebilcekmiyim acaba filan acaba guzelmı acaba nasıl acaba nasıl diye sonra sabah kalktık motorcuya gittik gittim zıpladım motorun ustune bakıyorum sagına soluna durdum baktım boyle 5 dkakıka filan sonra boyle tatlı tatlı bakıştık :9 sonra işlemleri yaptık aldık çıktık ilk sürüsü orda yaptım düşmedim 5 kez filan istop ettım ama sonra 10 20 tur attım alıştım şimdi tamamen alıştım ama o heycan varya of diyorum anlatamam ya çok değişik bişey

olcaytoshow - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Varadero
    Burayı daha uygun bir saatte yeşillendirecem.

brtvrdrl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache RTR150
    3 sene önce almıştım. İlk gün iki kez düşmüştüm

KYorulmaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 250r 2014(satıldı)
    Hey şey bir anda olmuştu. Babam odama dalıp hadi A2 ehliyet almaya gidiyoruz ama atv süreceğiz demesi ile başladı.
    Motor için kısa bir ikna çalışması ve sonrası alınan ehliyet. Birlikte yazıldık ancak sınav günü topantısı çıktı giremedi direksiyona.

Ve bir ay sonra beklediğim telefon Kaan Bey tricolor cbr 250 niz bayimize geldi. O telefondan sonra motoru alana kadar bayiden zaman geçmek bilmedi.
    Teslim günü atladım izbana bir elimde kaskım bir elimde ceketim Yükseliş'e geldim. O ana kadar yürümüyor uçuyordum. İçeri girdim son işlemleri hallettik aşağıya indiğimde motor kapının önündeydi.

Aklımdan geçenler 'Bu motor bu kadar büyük müydü?' 'Nasıl sürücem ben bunu' 'Çokta güzelmiş haa' ki o zamana kadar 4 saat kursun verdiği eğitim ve sınavda 20dk motor sürmüşüm..

Görevli arkadaş anlattı bir çırpıda motoru daha önce sürdünüz değil mi sorusuna yoo ilk defa bineceğim dediğimde bakışı görülmeye değerdi..

Ekipmanlarımı giyip atladım üzerine sakince kalktım tam yola bağlanıyorum çok çok hafif bir rampa tık stop etti. 20 metre ilerdeki benzinliğe girdim doldurduk depoyu tam çıkıyorum tık yine stop etti.. 4 - 5 kere bunu yaşadıktan sonra galiba kıvırıyorum derken 80 kmlik yolu sakin sakin geldim. Vardığımda evdekiler şok ancak karşı çıkan olmadı. 70 yaşındaki dedem ise ilk artçımdır. Hadi atıver beni kahveye demesi hala aklımda

Not: Babam hala a2 ehliyetini almamıştır. Kime niyet kime kısmet

O günün ilk fotoğrafıdır

Fevenes, Ahmanamra, motocommuter ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    Bajaj BOXER BM 150
    Dün vizeler başladı ve 3 tane sınavım vardı dün. Motoru alacağım yerin yakınında hemen aynı cadde üzerinde esnaf arkadasim var ben motoru okul çıkışı almayı düşünüyordum ama o sabah benle işe gidelim giderkende motoru alırız dedi Herneyse gittik motoru kapıya çıkarmış uzerinde adım yazıyor. Ama daha yanı açık sanırım akü kablolarını yeni takmışlar. Herneyse montajı yapan abi hastahaneye gitmiş 1 saat falan onu bekledik ama o vakit gecmez oldu. Dükkân sahibi benzin aldırttı benzinide galiba son olaylardan sonra bidona satmiyorlarmis bilginiz olsun zor ikna ettim pompacilar ofistekilere sordurtmadan basmiyor. Ben olayı anlattım kimliğimi istedi verdi benzini Derken sınav saati yaklaştı ben dedim bırakalım motoru akşam alırız sınavdan sonra. Arkadaş benden merakli çıktı İlla şimdi alacaz dedi rolantiyi falan ayarladı, evrakları aldık. Arkadaşın dükkana kadar o arabayla önden ben arkadan tin tin gittik. Ve sonra okula yetişip sınavlara girdik tabi.

yayan-bay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    aprilla pegaso 650
    2005 yılının mayıs ayında ilk motosikletimi aldım 2015 mayısında tam 10 yıl olacak şu anda dördüncü motosikletim ilk günü derseniz çok heyecanlı değildim gayet sakindim (asıl heyecanı ekipmanları toparlaken hissettiğimi hatırlıyorum) motosikleti otopark a çektim uzun uzun seyrettim çin malı idi (büyük hata) neyse ikinci gün fuar a yakın ikamet ettiğimdem dolayı fuar da epey turlamıştım.

K4NuNi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 125R
    Eh Bende anlatayım
    2014 Aralık ayının bir akşamıydı. Her zamanki gibi facebookta dolanırken sevdiğim bir abi, Yiğeninin videosunu paylaşmış. Başlığı "Aslan Yiğenim." Normalde bu videoyu açıp izlemezdim ama bildiğiniz üzere facebook otomatik oynatıyor. Oynatmaya başlayınca takıldım kaldım. (İçimde bir yerlerde bastırdığım motosiklet sevdalısı ben ortaya çıktı sanırım). Video muhteşemdi, 2 adet Suzuki gsxr1000 ile ve Gopro ile otobanda çekilmişti. Az çok tahmin edersiniz videonun nasıl bi aşka getirici video olduğunu

O an er yada geç motosiklet ve A2 ehliyet almaya karar verdim. Araştırma yapmaya başladım. Aynı akşam internette araştırırken Barkın abi'nin videoalrıyla tanışmış oldum. Bir çok videosunu o gece izledim. Sabah kalkar kalkmaz ilk işim yine gece bulduğum sürücü kursuna gitmek oldu. Gittim, konuştuk ve anlaştık. O gün almak istediğim motorun Bir Super Sport model olduğunu öğrenmiş oldum. (CBR125R)

Sürüş eğitimlerini aksatmadan gittim sürücü kursuna ki daha önce motosiklete 1 kez artçı olarak binmiştim sadece. Azim ve istekle olsa gerek, İlk sınava girişimde aldım ehliyetimi. (21 Şubat 2015 sanırım). Sonrasında da "nasıl olsa henüz acemiyim 2. el motosiklet alsam nolucak yeaa, düşe kalka öğrenicem" diyerek 2.El CBR125R ve Bajaj Pulsar arayışına girdim. İki motosiklet arasında baya gittim geldim ama CBR125R aşkı ağır bastı. Buldum güzel temiz bir CBR125R ve gidip motora baktım. (Çok heyecanlıydım.) Pazarlığını yaptım ve anlaştık. Ertesi sabahta Honda Bayiine motoru gösterdikten sonra satışını aldım 05.03.2015

O gün bugündür CıBıRım ile beraberiz. Mutluyuz. Mümkün olduğunca kilometre artırmaya çalışıyorum. Çünkü halen daha yeni başlayan bir acemiyim..

İşte benim Motosiklet hikayem de böyle. Biraz uzun oldu kusura bakmayın..

19 Aralık 2014. İşte o gün
    2-3 gün önceden işlemleri hallettim. Cuma günü plaka takılır teslim alırsınız dediler. Allahım bekle bekle gün geçmiyor. Neyse cuma günü geldi çattı. Normalde hem çalışıp, hem okuduğum için sabah erken kalkıyorum. 7 de kalkması gereken ben, 2 de uyudum,üç saat sonra 5 de kalktım. Neyse geldim işe dükkanı açtım. Yapacak işte yok boş boş bakınıyorum. Telefon çaldı,emniyete gelip imza verin ruhsatı çıkaralım diye. Gittim verdim imzayı sonra akşam 17.00 da gelin alın dediler. Ben tabi 15.10 da oradayım
    Motoru hazırladılar bende bakındım. Diğer modellere göz gezdirdim. Sonra aklıma geldi ekipman almayı unuttuğum. Hemen aceleyle oradan ekipmanlarımı aldım. Montuda biraz büyük almışım heyecanla
    Neyse sonra hazır,hadi bakalım atla dediler. İyi hoşta ben hiç sınav hariç motor sürmemiştim ki Neyse allahtan scooter vites derdi falanda yok diyerek atladım üstüne. Herkesle helalleştim verdim gazı. Benzinide koyup okula geldim. Hala aynı motorumlayım. Zaten daha 1600 km de. Hep değiştireceğim diye gaza geliyorum ama pek mümkün değil. Bağlandım kerataya. Karakaçanım benim

Ben küçükken babamın beyaz peugeot panteri vardı. Sabah işe giderken beni de okula bırakırdı. Genelde motosikleti çıkarır benden çalıştırıp ısıtmamı isterdi. Bir gün gene öyle oldu, motosikleti ısıtıyorum...
    Genelde çok akıllı uslu bir çocuktum.Ama o gün beklenmedik bir şey yaptım. Motosikleti ısıttıktan sonra ayaklıktan indirip bastım gaza. Daha önce hiç kullanmamışım, nasıl kullanacağını da öğretmemişti kimse. Fakat gayet güzel sürebildim. Kısa bir tur atıp geri geldiğimde annem babam kapının önündeydi. Telaşlı oldukları belliydi ama hiç kızmadılar. Kızsalardı belki motosikletle bağım bugünkü gibi olmayabilirdi.

abeciMotoru - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cb125E-SymWolf-Inazuma-XJ6 F
    Sıcak bir 5 Ağustos 2013 günü akşam üstü esintili saatler;
    yeni gelin gibi heyecandan ölen bir ben ve 125'lik honda cb eşliğinde inanılmaz hezeyanlar :D
    her insan evladı mutlaka yaşamalı bu duyguyu. o ilk marş, o ilk fıtıfıtlar çok başka tabi, sürekli hiç yerinde duramama ve hadi gidelim hissi. ilk akla gelenler..
    Motosikletimin üstü açık..
    https://www.youtube.com/channel/UCp4K0dvqaCd6YAr_beEsudA/featured?view_as=subscriber

Egee22 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 100 MG Prince
    3 gün önce ilk motorumu aldım.Edirne Keşan dan Eneze kadar kuzenimle götürdük.Ehliyet olmadığı için korka korka gittik allahtan trafiğe denk gelmedik.İlk kullanmayi denediğimde baya stop ettirdim ama kalkışı yapınca gayet güzel gittim korktuğum tek yön viteslerdi ama onlarida çok güzel attım ve yaza görüşmek üzere motorumla ayrıldım :( aldığım motor ise mondial 100mg prince

whitedeamon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MTT Y2K
    Yıl 2013 gittik safari aldık nasipse yaza duke 200 ))

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)