Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

gis akademinde gerçekleşen bir olay ne kadar dogru bilemem <alıntıdır>

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    mash 5000 km/cbr 250 6500 km /xj6 f 49000 km
    AEA nın facebook sayfasında biri paylaşmış ordan aldım.
    http://www.bncn.org/post/10362425299...-egitimi-yorum

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Kawasaki Z250 Sl (yeşil)
    Aynen ben de okudum doğrudur ya , neyi düzgün yapıyolar ki. Klasik bakkal kafası işte.
    nemesis-83 bunu beğendi.

karadenizz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RTR 150-14'-Ninja 300
    Bende okudum, biraz şey gibi geldi, hani reklam iyisi kötüsü olmaz gibisinden.Başta biraz isim veriyor ya ne var ne yok.Çünkü nasıl düşmüş de kaburga kırığı falan, alçıdan önce atel takarlar parmak için gibi geliyor.112 Aramayacak kadar da düşüncesiz olamazlar diye düşünüyorum.
    berkcigdem bunu beğendi.

Bu ulkede insan hayatinin degeri nereye gidersen git degismez arkadas!

ccc67 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cbr 125 (2014 kirmizi) /Artik Cbr 250 (2016 siyah)
    Oha.Gis bitmiştir..

polo34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RKS Cruiser 250
    işte ülkemiz gerçeği, hep aynı film ...

Ali1903 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SATTI
    Böyle saçma bir muhabbetin bukadar önerilen bir akademide olması cok can sıkıcı. Saçma bir olay yaşatmışlar arkadaşın kız arkadaşına. Bari verilen paranın hakkını hastaneye götürüp ilgilenerek verselerdi

https://eksisozluk.com/entry/44028748

Bu konu daha önce de gündeme gelmişti. Bir de böyle bir cevap var konu ile ilgili.
    Oldjack bunu beğendi.

polo34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RKS Cruiser 250
    Alıntı noob adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    https://eksisozluk.com/entry/44028748

Bu konu daha önce de gündeme gelmişti. Bir de böyle bir cevap var konu ile ilgili.
    LİNKTEN ALINTIDIR ...
    amiga 500ün entrysine konu olan olay olduğunda, orada ne yaşandığına bizzat şahit olan bir tek ben varım sanırım burada - yazar erkek arkadaş dahil- , ama yine hariçten gazel okuma timinin mal bulmuş mağrıbî mode on. karalamak, göz göre göre yalan söylemek vaka-i adiyeden olmuş ne yazık ki.
    ben de oradan eğitim aldım ve şahit olduğum olayı taraf olmadan anlatabilirim. kurumla zerre kadar da bir organik bağım yok ama adil olmaya çalışmak lazım sanırım.
    1- kazazede hanım kızımız hiçbir sekilde hastaneye gitmek istemedi.
    2- devlet hastanesine gitmek istemiyorsa, sahip oldugu özel sağlık sigortasının geçerli olduğu bir hastane varsa, oraya götürmeyi teklif ettiler, hayır dedi.
    3- ambulansa gerek yok diyerek kesin bir dille reddetti, arkadaşının yolda olduğunu ve o gelmeden gitmeyeceğini söyledi.
    4- parmaklarının ucunda ezik vardı, başka herhangi bir yerinde ağrı olmadığını söyledi.
    5- müdahaleyi de "ilk yardım eğitimi olan egitmen" yaptı.
    6- honda'da eğitim alan bilir, orada da kırık oldugunda hastaneye gidersiniz - gs2 eğitiminde düşüp boynumu incittim- ağrınız devam ederse revire motosikletle götürülürsünüz, fabrikanın doktoru ice-pack verir veya yakı yapistirir, aynen yaşanmıştır.
    7- honda da öğrencileri sigortalatmaz. bu arada, honda eğitimi şahanedir ama konumuz şimdi bu değil.
    8- kendi özel sağlık sigortanıza, motosiklet veya yamaç paraşütü yaptığınızı beyan ettiğinizde, primlerinizin üçe katlandığını hayretle görürsünüz.
    9- taraflı yazılmış, son derece "duygusal" çarpıtmalar yapmış bu metinden yola çıkılarak yapılan linç kampanyasını -kusura bakılmasın- midem kaldırmıyor, insaf!
    tam teşekkülü ortopedi servisini icinde barındıran bir motosiklet eğitim kurumu hayallerimiz bir gün gerçekleşir umarım ama o güne kadar, pazar yerlerinde, metruk otopark köşelerinde eğitim verdiği iddiasında olan insanlara karşı, dosdoğru eğitim verme çabasında olan bu insanlara köstek olunmamalı diye düşünüyorum.

ha bu arada, göktürk acıbadem'de herhangi bir müdahale yapılmadığını söyleyen dostumuz, neden ambulans çağırmamıştır da ( bilmeyenler için ambulans numarası 112'dir) hanım kızımızın maslak acıbadem'e taksi ile gitmesine izin vermiştir; bu nasıl bir akıl tutulmasıdır?
    Bune, zaferce, dockerengin ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    BMW 1200 gs ADV
    Motosiklet kazası bir adli olaydır.Maslak Acıbadem sizden bu olay için para talep edemez.Acilden aldığınız fatura ile ilk önce hastaneye bu motor kazası paramı iade edin yoksa şikayet edeceğim diye başvurun göreceksiniz geri adım atmazsanız bütün paranızı geri alırsınız.Eğer vermezlerse il sağlık müd. veya 187 sağlık bakanlığı hattına başvurun o parayı her türlü geri alırsınız.
    Kaza sonrası 112 ambulansı aramamak ise hem sizin hemde akademinin büyük kusurudur.motosiklet ve bisiklet kazalarında ilk anda sıcağı sıcağına anlaşılmayan bir çok kol bacak kırığı iç organ yaralanması ilerleyen saatlerde ortaya çıkmıştır.kazaları hafife almayın darbe varsa mutlaka bir doktora gözükün derim.(Bu satırların yazarı da motor sevdalısı 15 yıllık bir acil servis doktorudur.)
    MFTaşkıran ve Ertugyigit bunu beğendiler.

Motosikleti
    MT-25
    Merhaba,

Ben kesinlikle inanmıyorum.. Bir arkadaşimin kız arkadaşinin başına gelenler arkadaşin ağzından diyip yazmak, doğru degil insan beserdir, duser sasar demisler.

Üstelik direkt 3. Sahsin ağzından konuşulmuş...

Üstelik Rahmi Barutçu gibi birinin söz konusu varligi dikkate alininca karalamaktan başka bisey degil gibime geliyor..

Adamlarin yeri belli yurdu belli, burdan aa olmuştur yapmışlarsa yapmamislarsa muhabbettlerine girmekde doğru gelmiyor bana..
    Arayin, sorun... Ben inanmıyorum

Keyifli motosiklet surusleri

CHaTaN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Harley Davidson electra glide ultra classic
    Ben GIS akademide eğitim almış biri olarak bu kadar vahim bir durum olacağını tahmin etmiyorum. Sanırım arkadaş üzüntü ile bazı şeyleri tam olarak araştırmadan ölçüp biçmeden fazla taraflı bir yazı yazmış hi diğer karşı cevapları da okuyunca bu anlaşılıyor.

Ama gel gelelim tabiki ülkemizde daha oturmamış bir sektör. Bunun oturması da zaman alıcak. Kendi adıma söyliyebileceğim şuki. Bu işi gerektiğine en yakın yapan firmalardan birisi de GIS akademi gibime geliyor.

Geçmiş olsun diyorum...

BlackGhost - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba SL200 - Honda BlackWidow 2001 (Chaos MC)
    yaklaşık 2.5 ay eğitim alan birisi olarak gis akademide böyle bir olayın yaşanacağına bende inanmıyorum.ordaki tüm eğitmenler v egörevliler bana her türlü yardımı esirgemedi.kendi motorumla eğitm almışdım ve 2 ay boyunca eğitimin pistinin garajnda kaldı,gün oldu akü boşaldı gün oldu farklı ufak tefek problemleri oldu motorumun hepsi ile ilgilendiler ve 5 kuruş parada almadılar..Bende pistte kaza yapıp,takla atarak ciddi bir olay yaşamışdım,herkez ilgiliydi bişey varsa hastanye götürelim demişlerdi.Bende bişey yoktu ve kalkıp devam etmişdim eğitime.

Bu arada gis akademide eğitim alan herkez süper sürücü olacakda değil.herkez kendini eğitir orda,bu işin belli başlı teknikleri var.biz ilk sınavımızda ehliyetimizi alırken bazı arkadaşlar 3-4 sınavdır ehliyet alamıyorsa bu suç gis akademi yada eğitmenlerin değildir.Kendinizi geliştiremiyorsanız,aklınızda hala "motor çok tehlikeli bu işe girsemmi" tereddütü varsa motor kullanmayacaksın bu kadar basit.
    bu iş her ne kadar fiziklsel bir gelişim isteyen aktivite ise bir o kadarda mental açıdanda kendinizi geliştirmeniz gereken ayrı bir olaydır.bunu hala çözemeyen zaten motor kullanamaz.düşmeden zaten öğrenilmiyor ama her motora binildiğinde düşerim korkusu ilede motor kullanılmaz buda mental gelişimin belli bir sınırda olduğunu gösterir.

bu olayda ben gis akademinin öğrencilerine "ne hali varsa görsün" mantalitesi ile yaklaştığına kesinlikle inanmıyorum,kursu yöneten başta halil kılıç olmak üzere sürücü güvenliğini en üst safhada tutup o şekilde eğitim vermeyi ilke edinen bir kurumda böylese saçma sapan bir olayın yaşanması gerçekten mantıklı değil.yani orada eğitim almasam inanacam..

ve son olarak bir yorum vardı burada"gis akademi bitti" diye...yani bu kadarmı herşey demekden kendimi alamadım? yahu kardeşim sen gidip orada eğitim nasıl veriliyor,ortam nasıl gidip gördünmü? herşeyi bildiğini zanneden ama bir bok bilmeyen çok insan var bu forumda maalesef,üzülerek söylüyorum.
    oluroyle bunu beğendi.

Enes Bakır - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ GSX 750F
    Gis de arkadaşımda eğitim aldı 1 gün boyunca oradaydım, kesinlikle övülücek kadar bir kurum değil.

cluuberzone - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kısmetse olacak inşallah
    öncelikle geçmiş olsun der;

yargılamadan önce bir de GIS i dinlemek gerek derim.

Motosikleti
    PİAGGİO BEVERLY 500
    slm arkadaşlar gis akademide böyle sacma bişey olcana inanmıyorum bir kere kız erkek düşse eli kırsa incilse tamam hoca ambulans cagırmasa oraya kurs başına en az 400 lira veren ögrenciler var. onlardamı ambulans cagırmadı oraya gelen ögrenciler cahil degilki TAMAMEN KARALAMA CALIŞMASI BU BİZ İYİ GİDEN HERŞEYE KARŞIYIZ NEDENSE

Motosikleti
    Kawasaki Z250 Sl (yeşil)
    Ya beyler buranın Türkiye olduğunu unutuyorsunuz. Bu ülkede deprem bölgesine nükleer santral kuruluyor daha ne olsun. Bu ülkede hiçbirşey doğru ve olması gerektiği gibi yapılmıyor yasa adalet denilen bişey kalmadı bilmiyor musunuz.

BlackGhost - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba SL200 - Honda BlackWidow 2001 (Chaos MC)
    Alıntı Ertugyigit adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ya beyler buranın Türkiye olduğunu unutuyorsunuz. Bu ülkede deprem bölgesine nükleer santral kuruluyor daha ne olsun. Bu ülkede hiçbirşey doğru ve olması gerektiği gibi yapılmıyor yasa adalet denilen bişey kalmadı bilmiyor musunuz.
    önce bir motor sahibi olalım arkadaşım,siyaset yapmaya gerek yok,yeride burası değil...
    elpantt bunu beğendi.

Motosikleti
    Kawasaki Z250 Sl (yeşil)
    Siyaset değil , zihniyet meselesi daha çok.

DKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    yıl olmuş 2015 şu duruma bak. parayı kolayca kazanıp hızlıca cebe indirme üzerine kurulu zaten herkes. malum kişinin reklam aldığı hiçbir şeyde hayır yok

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)