Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yolda Kaldım Benzin Bitti :(

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Rks Titanic 150
    3,4 Hafta önce rks 150, 0 aldım benzin göstergeme dayanarak yollarda emin şekilde ilerliyorum düz yolda giderken devir düşmeye başladı dedimki noluyo motormu zorlanıyo vites küçülttüm sonrada istop etti yola çıkmadan öncede motorumu yıkamıştım ilkte onunla ilgili bir sorun olduğunu düşündüm dedim heralde yanlış yıkadım o yüzden sorun oldu marş basıyorum arada motor açılıyo 5m ya gidiyo ya gitmiyo tekrar istop depoyuda sallayınca tık olmayınca dedimki benzin bitmiş gösterge beni aldatmış dedim yaklaşık 800m felan motoru elle götürdüm tabi bu kadar götürmek sorun değilde bi rampa vardı 60 metre felan birazda dik o rampayı elle götürünce resmen bittim kıssadan hisse benzin göstergesine güvenmemek gerekiyomuş. bu arada dicek arkadaşlar için yedekteydi zaten yani yedekteki benzinde bitmiş tamamen 11 litre benzin doldurunca tamamen anlamış oldum :D Motorum 350km oldu 500de servise götürcem sizce sorun nedir benzin göstergesin benzin bittiği halde full'e yakın göstermesi
    Bunlarda başka zamanlarda çektiğim fotoğraflar sanırım yeni motor alındığında fotoğraf atmayınca kızıyolarmış

Herkese Merhaba, kazasız belasız sürüşler

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    santo78 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 650F
    Gostergeye guvenme , depoyu ac icine bak.

Motosikleti
    HYOSUNG GT250 EFİ
    yedekte bırakmayın musluğu

Samet Ağır - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YZF 1000 thunderace ,NC 750 S
    Muslugu yedege aldiginiz anda benzinciye dogru cevirin motoru,sonra da hemen muslugu normale dondurun.yedek depo hayat kurtarir...
    shooter1 bunu beğendi.

hsk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DAELİM S2 250 SUZUKİ AN 125 HK MONDİAL MASH
    Sorunun şamandıra ile ilgili benim ki de bozuk yedek depo olmadığı için 1lt yedek şişeye alıyorum.O da 35km yol götürüyor yolda kalmıyorum.

Motosikleti
    MT-25
    Merhaba ,

Hayırlı olsun !! ilk defa benzin bittiğinden ötürü yolda kalarak , ilklerden birini yaşadınız
    Bir sonraki aşama loading12345 yine bir gün motor zorlamaya başlar gibi, öksürür gibi, aha noluyor demeden ..HAA BENZİN BİTİYO sağ sinyal verilir ve stop

Kazasız belasız

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Piaggio Xevo 250
    benim 3 oldu bile. son bitişinde ise 2 diş gösteriyordu, hatta açıp bakmıştım vardı ama bir anda tükenivermiş. benzin istasyonu yakın değildi. minibüs+ yaya eve gittim arabayı aldım benzinciden benzin aldım arabayı motorun kaldığı yerde bıraktım; bana 45dk ya maloldu tabi akşam bir de arabayı park ettiğim yerden alabilmek için tekrar aynı noktaya gittim. pet şişe de taşımak istemiyorum akar makar diye artık 2 diş kaldı mı benzin istasyonuna gidip dolduruyorum başka çare bulamadım. Servise gittiğimde bir kontrol ettiricem şamandıra mıdır sensör müdür ne arızalıysa.

Motosikleti
    Rks Titanic 150
    Alıntı hsk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sorunun şamandıra ile ilgili benim ki de bozuk yedek depo olmadığı için 1lt yedek şişeye alıyorum.O da 35km yol götürüyor yolda kalmıyorum.
    Sorduğum kişilerde şamandırayla ilgili olduğunu söylediler yakında servise götürücem bakalım ne çıkıcak

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)