Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Bajaj Pulsara geçiş için yeterlimidir acaba ?

Motovento
    REKLAM ALANI
    firerly - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150MC -Pulsar 200NS -R25 -Mt07-CRF 250L
    Selamun aleyküm. Tekirdagdanım 21 yaşındayım 1 seneyi aşkın forumda geziyordum foruma üye olmak şimdiye nasip oldu, tüm Abilerime Kardeşlerime selamlar.

öncelikle 4 yıldan beri motor kullanıyorum çok seviyorum motor kullanmayı gece uykumda bile motor görüyorum o derece
    ilk motorum 125 lik bi scooterdi o , şimdiki motorum mondial 150mc toplamda 20,000 km den fazla tecrübem oldu
    şimdi ailemide zar zor ikna ettim sayılır. bajaj pulsar 200 ns almak istiyorum bu motoru yakından felan inceledim ama sürmek nasip olmadı
    bunun 150 mc ile arasında öyle fazla bi güc artımı olurmu kullanabilirmiyim daha dogrusu gayet sakin bilinçli bi kullanıcıyım
    bide aklımda megelli 250 r var oda hosuma gidiyor. ikisinin de fiyatı aynı gibi 7500 tl bütcem var hangisini tavsiye edersiniz.
    250 cc ve üstü motor tecrübem hiç olmadı.
    (ikinci el honda al veya başka motor al diye yorum yapmayın lütfen sadece bu iki motordan birini alabilirim. japon felan alcak bütce yok)

şimdiki motorum 162 cc bajaja geçmemde sıkıntı olmaz heralde
    Herkese teşekkürler

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    motorcu48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    İNAZUMA keyfiii :DD
    ilk başlangıç motoru bile olur .ve şunu söyliyeyim 150 cc ile 250 cc arasında aman aman bir fark yok sadece tatminkar.yol tecrubenizde olduguna göre çok kısa bir süre sonra oda sizi tatmin etmemeye başlar
    firerly bunu beğendi.

turkish39 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RX3 İ EVO
    7500 e pulsar kaldı mı? İkinci el bile yok sanırsam

Motosikleti
    tatmin eder galiba 100 120 km arasında motor kendini yırtmadan gitsin yeter o bana uzun bi yola gitmeye kalkıom 70 80 bayıyo adamı gazı 120 ye sabitleyip gidilir heralde

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:35 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:33 ----------

Alıntı turkish39 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    7500 e pulsar kaldı mı? İkinci el bile yok sanırsam

sahibindende var baya bi 7000 7500 8000 arası tabi deiştirmezlerse çakallık yapıp

SuleymanE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 / Xpulse 200 4v
    Alabiliyorsan pulsar al, megelliden uzak dur derim.

Nedenlerini de kısaca açıklayayım, bajajın parça sorunu yok servisi daha yaygın ve 2. elde satarken fazla zarar etmezsin.

Megellide ise hepsi tam tersi. Şekline kanıp aldanma derim. Bu ikisi arasında kesinlikle bajaj pulsar
    firerly bunu beğendi.

Pulsar öyle çok ahım şahım hızı olan bir model değil. Ak git
    firerly bunu beğendi.

turkish39 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RX3 İ EVO
    Alıntı firerly adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tatmin eder galiba 100 120 km arasında motor kendini yırtmadan gitsin yeter o bana uzun bi yola gitmeye kalkıom 70 80 bayıyo adamı gazı 120 ye sabitleyip gidilir heralde

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:35 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:33 ----------

sahibindende var baya bi 7000 7500 8000 arası tabi deiştirmezlerse çakallık yapıp

O zaman acele et derim,durduğu yerde durmoyo Pulsar.Zamanında Hondaya kızardık Pulsar Hondayı da geçti
    firerly bunu beğendi.
    Hani böyle aniden karşına çıkıyor ve göz göze geliyorsun ya, o an çok kötü oluyor insan. Heyecandan ne yapacağını şaşırıyor, ayakları titriyor...Sonuçta köpek bu ısırır falan...

Motosikleti
    Kawasaki Z250 Sl (yeşil)
    Aynen megelliyi bırak bajaj pulsar al sen , ve tecrüben de gayet yeterli böyle sağlıklı cc yükselttiğin için de seni ayrıca tebrik ediyorum. Keşke her motorcu senin gibi olsa.
    firerly bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı Ertugyigit adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aynen megelliyi bırak bajaj pulsar al sen , ve tecrüben de gayet yeterli böyle sağlıklı cc yükselttiğin için de seni ayrıca tebrik ediyorum. Keşke her motorcu senin gibi olsa.
    çok teşekkür ediyorum bu motoruda alır baya bi binerim saten bu işler yavaş yavaş oluyo etrafımdaki insanlar durmadan 600 lük felan al dıyolar o nası motor öyle ama bilmiyorlar motorun nası bi güç ürettigini

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:02 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:59 ----------

Alıntı SuleymanE adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Alabiliyorsan pulsar al, megelliden uzak dur derim.

Nedenlerini de kısaca açıklayayım, bajajın parça sorunu yok servisi daha yaygın ve 2. elde satarken fazla zarar etmezsin.

Megellide ise hepsi tam tersi. Şekline kanıp aldanma derim. Bu ikisi arasında kesinlikle bajaj pulsar
    benimde kafam yattı bajaja megelliyi alsamda parça sıkıntısı ve arızalardan korkum yok aslında elim yatkın motorda çogu şeyi kendim yaparım anca büyük bir arıza olursa anca öyle motorcuya giderim

Motosikleti
    Kawasaki Z250 Sl (yeşil)
    600 lük makine oyuncak değil sıfır yüzü 3 küsür saniye mi ne , km tecrübesi eğitim trafik bilgisi ve belli bir pişme olmadan gerçekten tehlikeli. Ben hayatımı seviyorum dersin arkadaşlarına bi daha 600 lük al derlerse :D
    firerly bunu beğendi.

Sabırsız - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ZXr
    Bence yeterlidir ama arasinda çokta bisi fark yok alicaksan ben biraz daha yuksek cc tavsiye ederim
    firerly bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı Ertugyigit adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    600 lük makine oyuncak değil sıfır yüzü 3 küsür saniye mi ne , km tecrübesi eğitim trafik bilgisi ve belli bir pişme olmadan gerçekten tehlikeli. Ben hayatımı seviyorum dersin arkadaşlarına bi daha 600 lük al derlerse :D
    aynen öyle eşek hoşaftan ne anlar :D

EldekiDebryj - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DUKE 200
    Bajaj pulsar 200 ns gecis degil baslangic motoru bence zaten kullanirsin
    firerly bunu beğendi.

MFTaşkıran - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XV950 Bolt (2016)
    Benim ilk motorum. Ehliyeti aldıktan sonra kullandığım ilk motorsiklet yani Pulsarla öğrendim diyebiliriz motosiklet sürmeyi ve hala öğreniyorum. Ben de uzunca bir süre değiştirmeyi düşünmüyorum bana fazla bile bu motor :D

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)