Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Türk malı motor neden yok sizce zor birşeymi

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    mondial mg125, mondial 150 mc
    Alıntı mterayes26 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    13 yıldır uğraşan yok , ama tutan da yok ve ,icraat da yok . Ama pardon yaaa allah allah deyip cahil olan dindar kardeşimi ( dindar cahildir anlamı çıkmıyor ama siz çıkarırsınız ondan ekleyeyim dedim ) dini kullanarak vatanı kökünden satıp misali ahval olan lale devri gibi çöküşte olan halkı 950 tl ye mahkum edilmiş ( gerçi oy veren çoğunluk orda ) bir halk varken o kadar sokakta yaşayan insana küfür eder gibi saray yaptırmak bunlar nedir . Donuna , ezanına , takkesine karışmadı da ne yaptı he söyle bana hadi söyle Yol yaptı demi , sağlık sistemi harika ilaç kuyrukları bitti . Noldu 2002 öncesi hükümetler ezan mı okutmadı , camilere asker mi dikti , takkeni başından mı aldı .

Ondan bundan duyduklarınla yaşamadıgın , karsıt görüşün yazdıkları bile okumadan ahkam kesme , ben ülkücü adamım kardeşim asker de namaz kılalım dedik başımızdaki astsubay camimi lan burası dedi . Biz allahın yoluna baş koymuşsak o namaz secde edilir bahane aranmaz yok yıllarca ezana takkeye karışmışlarda , aha yine geldi lale devri yine geldi sevr beğenmediğin o ateist cehape varya coniler geldiğinde onu bile ararsın , rahmetlık dedemin babası çanakke savasına katılmış bir insan yunan geldiğinde hocalar g.t ve can korkusundan ezan okumamış , allah korkusu olan mücahit hocalar da ölümü görmemiş allah uğruna vakti geldiğinde okumuş ve şehit olmuşlar . Aha can korkusu için ezanı okumayanların torunları ile başımız bela da
    hep birbirinle çelişmişsin hocalar çanakkalede kaçmış mış çanakkale ve kurtuluş savaşlarında izmirden edirneden tut karsa erzuruma kadar hocalar talebeler savaşmışdır , halkı onlar ayakta tuttu bir anne çocuğunu ezan dinmesin diye gönderdi Ezan dineceğine sen git öl dedi sen ne ülkücüymüşsün bir koministten bile bunu duymamışdım ama ülkücüden bunu duymak beni şaşırttı her neyse devam edelim.Lozanı kim imzalamış devam edelim. Peki Cumhuriyet tarihinde işlenen devlet eliyle asılan insanlar ve hatta dobra dobra konuşayım doğu tarafında milletin tepesine bomba yağdırmakda ne oluyor. Sen hoca kaçdı diye insanlara yuttur peşine bu olayları doğruymuş gibi kabul et yok öyle. Asker burası sana camimi demiş.Sor bakalım o Askerin örnek aldığı Lider kimmiş bir gün ezanı yasaklar Sonra da namazı yasaklar bunların olacağı belli değilmi zaten. Benim bildiğim Tek ülkücü ise Şehit Muhsin Yazıcıoğludur. geri partiler ise herzaman çizgi değiştirmişdir.
    tekoklava bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    CBR250R Repsol/SATILDI
    Arge çalışmalarına milyonlar, milyarlar ayıran batı, onlara yetişen doğu, hiçbirini yapmayıp ucuz işçilik, kopya mühendislik, düşük maliyet stratejisini uygulayan çin varken;
    Ucuz motor yapsan Çinliden ucuz olmaz.
    Kaliteli motor yapsan Yamahadan BMW'den kaliteli olmaz.
    İkisinin arasına oynasan Hyo ile, Bajaj ile yarışamazsın.
    Devlet yapamayasın diye elinden geleni yapar üstelik. TT customsmuydu neydi, araştırın, adam neden yurt dışına çıktı diye.

Velhasıl, ceğ telefonuna pil yapamayan bir ülkede motorlu taşıt mı? Evet o kadar zor.
    tinerci bunu beğendi.

arkadaşlar bu düzen gerçekten emekçiyi sömürme düzeni.
    ama
    motor hariç diğer tüm parçalar türk malı olabilir.hemde kaliteli bir biçimde yapılabilir.
    ve yapan firmada çok büyük paralar kazanabilir benim fikrim.
    neden kazanır? motor camiası iyidir ve daha önemlisi akıllıdır.kime yatırım yapacağını bilir.
    kendi adıma herşeyi türk malı olan servis ağı olan yani muhatap alabileceğim firma bulsam gözüm kapalı bu motoru alırım.
    yani gözümüzde büyütmeyelim sonuçta kalın tekerli kalın şaseli motor takılmış bisiklet tir motosikletlet.ne bir araba ne bir gemi nede uzay gemisi değil.
    Allah aşkına gözümüzde büyütmeyelim.
    işin püf noktası motor kısmıdır .bunuda üretici firma ilk başlarda satın alıabilir sonrasında para kazanınca kendisi yapmak şartıyla.
    şasesidir elciktir korumadır radyatörüdür farıdır hep hava civa işler olur üretici firma için.
    anlayamıyorum ... bu kadar büyük açık varken bu kadar işçiliğe meraklı ve bu kadar para kazanmak istemeyen topluma şaşıyorum...

Thracian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Blindfire adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kusura bakmasınlar ama, Motor Bloğu Türkiye de üretilmediği sürece hiç bir Markamız Yerli olamaz.
    Aslında tasarımı ve patenti bize ait olan bir motor bloğunu Çin'in ucuz iş gücünden faydalanarak ucuza mal edebiliriz.Bence o da yerli malı olur.Zaten son 10 yıldan beri Japon firmalarının bir çok motosikletinde yaptığı bu.Tasarım,patent Japon,kaliteli malzeme ile Çin'de parça üretimi yapıyorlar sonra kendi ülkelerinde,diğer kendi ürettikleri parçalarla montajını yapıp piyasaya veriyor.Hatta bazı Japon motosikleri yanlış bilmiyorsam tamamı Çin'de üretilip piyasaya sunuluyor.Tabii bizde sıfırdan motor tasarımı yapacak deneyim ve cesaret var mı orası tartışılır.
    Özgürlüğün en büyük düşmanı halinden memnun kölelerdir.

Motosikleti
    Kawasaki Z250 Sl (yeşil)
    Alıntı Tgn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar bu düzen gerçekten emekçiyi sömürme düzeni.
    ama
    motor hariç diğer tüm parçalar türk malı olabilir.hemde kaliteli bir biçimde yapılabilir.
    ve yapan firmada çok büyük paralar kazanabilir benim fikrim.
    neden kazanır? motor camiası iyidir ve daha önemlisi akıllıdır.kime yatırım yapacağını bilir.
    kendi adıma herşeyi türk malı olan servis ağı olan yani muhatap alabileceğim firma bulsam gözüm kapalı bu motoru alırım.
    yani gözümüzde büyütmeyelim sonuçta kalın tekerli kalın şaseli motor takılmış bisiklet tir motosikletlet.ne bir araba ne bir gemi nede uzay gemisi değil.
    Allah aşkına gözümüzde büyütmeyelim.
    işin püf noktası motor kısmıdır .bunuda üretici firma ilk başlarda satın alıabilir sonrasında para kazanınca kendisi yapmak şartıyla.
    şasesidir elciktir korumadır radyatörüdür farıdır hep hava civa işler olur üretici firma için.
    anlayamıyorum ... bu kadar büyük açık varken bu kadar işçiliğe meraklı ve bu kadar para kazanmak istemeyen topluma şaşıyorum...
    Kardeş devletin koyduğu vergilerden hiç haberin yok galiba ? Üreticiye destek olunmuyor ki bu ülkede. Fransa neyiyle meşhur mesela ? Şarap di mi ? Adamlar markette 1 Euro'ya şişe şarap satıyorlar ve bizdeki Cumartesi gibi köpek öldüren değil , gerçekten güzel. Sudan ucuz deriz ya hakkaten bir şişe şarap bi buçuk litrelik sudan ucuz bazı marketlerde. Peki bunun sebebi ne ? Devlet her yıl teşvik için belli bir bütçe ayırıyor , yeni başlayan işletmelerden nispeten az vergi alıyor , şişe başına indirim yapıyor bilmem ne. Bazı şeyleri hakkaten destekliyor devlet ki şuan Fransa'da yapılmakta olan füzyon santralinin maliyeti Türkiye'nin diyanet kurumunun 7 yıllık bütçesinden az. Gerisini sen düşün. Parayı nereye yatırdığın önemli , arge'ye araştırmaya teknik ilerlemeye mi , yoksa başka şeylere mi ?
    mterayes26 bunu beğendi.

Motosikleti
    Kuba Black Cat
    Teknik bilgi birikimi, maliyet, pazar.... BAHANE. Biz Türkler hep bahane. Bilmem ne kapağının açısı falan bahane. Yarış motoru yapmaktan bahsetseniz anlayacamda, 100 lük bir skutır bile mi? Hayır aga bunlar hep BAAAHAAAANEEEEEEEE. Yapmak isteyen oldu da engellendi mi? Hani bir film var hatırlarsanız "Devrim Arabaları" orada bile arabayı yapmak isteyen var mı? Yok. Cemal Aga istemese kimsenin umurunda olmacak. Olay İSTEMEK. Sen yapmak iste yaparsın. O bütün pazar maliyet teknik falan yaptıktan sonra uğraşılan işler. Yapan oldu da satamadı mı? Bu millet bahanelerin arkasına saklanmaktan vaz geçtiğinde olacak işler bunlar.
    Tgn ve tekoklava bunu beğendiler.

fortunesv - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Winton Too-Ybr 125-Ktm Duke 200
    Karacocuk'a %100 katılıyorum. Olay tamamen istemek. Zaten burada üretimden kasıt şu değildir ''İşte biz her türlü mekanik aksamını fabrikada üretelim, biz toplayalım, biz satalım''. Burada olay tıpkı Bajaj'ın yaptığı gibi bir firma oluşturmak, bu firmanın dünya pazarından motosiklet, araba vs. monte işlerini almak ve zaman içerisinde tecrübelenip kendi firmamızla işe devam etmek. Vestel bunun canlı örneğidir. Ancak gerçek anlamda dünya üzerinde kendi ürettiği (en detay aksamların bile fabrikada üretildiği) malı satan firma parmakla gösterilir.
    Yapmak istemekle alakalı bir konu evet ama bu konuda üzerimizden atmamız gereken ciddi anlamda bir tecrübe eksikliğimiz var.
    Bunun da en kolay yolu Yamaha gibi, Honda gibi firmalardan üretim ve montaj işi almaktan geçer.

erkanzdemir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    versys650
    Alıntı Biyturs_OnSr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kesinlikle cevap burada.

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:12 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:56 ----------

Alıntı Biyturs_OnSr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kesinlikle cevap burada.
    ERTOBİ bunu beğendi.

satoyama - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gilera Runner / Aprilia Sr GT200
    dostum sana çok kısaca özetliyim (bazı arkadaşlar çok güzel yazmış)

senin eline bir ülkeden 10ton mısır geliyor ve fiyatı 5000tl satışından ise 20bin tl kazacaksın.
    birde tarlan var tohumun var uğraşması var çiftçiliği var suyu suvatı var sonra 3ton mısır alacaksın birde bununla uğraşacaksın. kalitesini ispat edeceksin, yerli malı diye istediğin fiyata satamayacaksın. v.s. hangisi senin işine gelir?

birde bunun içine çin denen lanet devlet giriyor.

10ton mısırı 1000tl veriyor sana. ve aynı parayı kazanıyorsun. sen olsan ne yapardın?

İnsan faktorunu unutmamak gerek..Teknik olarak yeterlilik yada para olsada orn.Arap ulkeleri asil mesele know-how ve kalite algisidir.

Hani hep diyoryz ya Turk milleti zekidir diye.Evet oyledir ve uyaniktir.Arkadaslar uyanik hicbir toplum BMW AUDİ yapamaz.Cunku tek derdi rant ve kolay para elde etmektir.Bu nedenle insaat yapar gayrimenkul ile ugrasir neden uretim yapsinki?

Osmanli donemine imza atan o eserler yuksek kalite algisinin isaretidir.Gunumuzde Turk toplumunun kalite algisini gosterebilecek hicbir sey yok maalesef.

Yapmakta sorun yok "kaliteliyi" yapmakta sorun var ve duzgun , vizyon sahibi bir millet olmak sarti var.

Japon kolay kolay alman arabasina binmez kendileri emek verir yapar.

Bu isler ticaretin dogal akisina ve serbest piyasa ekonomisine birakilmayacak kadar onem arzeder.

Sen isi sermaye sahibie birakirsan yapmaz.Daha kolay paranin pesinde olur.

Hyundai , Kia ve Samsung hikayesi tamamen Guney Kore devlet projeksiyonudur.

Devlet yerli uretime zorlamali ve en az 10 yil destek vermelidir.

Kendi arabasini motorunu yapamayan hicbir millet bir arpa boyu yol alamaz.T shirt yaparak bisey olunmaz.

Karmasik prosesleri olan hicbir isi beceremiyoruz.3+1 luks daire yapabiliyiruz sadece.

Baska sansimiz yok bu konuda ya yapacagiz ya ortadogudaki afrikadaki silik soz sahibi olmayan etkisiz ve yetkisiz bir millet olacagiz.

Zor olan Einstein in dedigi gibi onyargilari yikmaktir...
    Ertugyigit bunu beğendi.

Motosikleti
    HONDA VARADERO
    Alıntı erkanzdemir adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kesinlikle cevap burada.

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:12 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:56 ----------

Kesinlikle cevap burada.
    10 (on ) numara cevap .sonuna kadar izleyin.
    CEM. bunu beğendi.

Motosikleti
    mondial mg125, mondial 150 mc
    Alıntı ERTOBİ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    10 (on ) numara cevap .sonuna kadar izleyin.
    evet cevabı gördüm Tarihden güzel bir olay aklıma geldi avusturya kralı osmanlının vezir-i azamına denk sayılması. video yu hazırlayana teşekkürler. ama cevap oralarda değil sanki alt yapı eksikliği gibi geliyor sayfaları karıştıralım bakalım ne varmış hmm yine mi darbe olmazki ama yapalım bir darbe daha gençler ağaç olmaz çiçek olur çiçek olmaz böcek olur.Ozamana uzayada çıkarız nasıl olsa Alamanya fransa silah da veriyor militanda yetiştiriyor ımf dende alırız parayı vururuz darbeyi hökümet alaşşaaaaa 2 de tank yürütürüz ekonomi eyicene büyür zaten kanayan yaramız pkk dostlarımız ingiliz amarıkanya tarafından besleniyor . o videoda obama pkk ya yardım ediyoruz neden demiyor zaten şuan ırakdada bol bol yardım ediyor bayram harçlığı olarakda stinger ısı güdümlü karadan havaya taşınabilir roket atıcılar veriyor beleş veriyor öp elimi alsana roket sağol ağam muhah alsana parça tesirli bomba Türkiyenin pkk için harcadığı paraları biriktirsen 2 devlet daha kurarsın ama pkk yı kim besliyor kıçından ayrılmadığınız o avrupa ve amerika besliyor. o uçakların attığı roketlerin yaktığı yakıtın masrafını bu sitedekilerin motorlarını satsan ödeyemezsin siz şuan çekirdek yerken edilen boş muhabbeti yapıyorsunuz..Amaaaaaaaaa en önemlisi ise bu 2.millet nasıl düşman oldu kim hazırladı bu zemini o da var.
    tekoklava bunu beğendi.

Motosikleti
    CBR250R Repsol/SATILDI
    Aklıma 6 yıl öğretmenlik yaptığım meslek liseleri geldi. Şimdi ben bile kendime mazoşist yakıştırmasını yapıyorum ama, idealist bir öğretmen olduğum dönemde "torpille" meslek liselerinde görev yaptım. Bu 6 yılda elimden ne geliyorsa yaptım.
    Bir gün çağırdılar idareye, hocam 12/B sınıfının web tasarımı dersleri boş geçiyor, girermisin dediler. Tamam mazide bir dönem bilgi işlem var ama web tasarımı nere benim donanımsal bilgi nere dedim, kitap falan okut, başlarında dur dediler. Olur dedim. Maksat çocuklar boş kalmasın.
    Girdim ilk dersime o sınıfta, çocuklar dedim, ben İngilizce öğretmeniyim, zerre anlamam bu dersten. İdare size masal anlatayım diye yolladı beni. Siz önceki yıllarda ne öğrendiniz bu derste? Hocam web sitesi hazırlamayı öğrendik. Peki çocuklar, her biriniz okulumuzu tanıtan, okulumuzun web sitesini tasarlayacaksınız. Ben bilgisayar bölüm şefi ve okul müdürü ile görüşüp hazırladığınız siteleri kendilerine sunmanızı sağlayacağım. Akabinde de en beğenilenden itibaren sıralamalarını rica edeceğim. En çok beğenilene 100, en az beğenilene 85 not vereceğim karneye. Hocam sınavlar dediler, yok dedim sınav falan, uygulamaya göre not vereceğim.
    Neyse, bir dönem çalıştılar, her hafta derslere rica ile teknik müdür yardımcısı ve bilgisayar alan şefini sıra ile ziyaretçi yaptık, eleştriler, öneriler havada uçuştu. O dönem birbirinden güzel 17 tane web site tasarlandı okulumuz için. Çocukların notları da tavan yaptı, hepsinin karnesindeki notu 100 dü bu başarılı, özverili çalışmalarından ötürü.
    İkinci dönem okula gelen müfettiş şans eseri benim evrakları incelerken önceki dönemin bu dersini görünce yazılı kağıtlarını talep etti, yok dedim. Ne demek yok deyince branşınız nedir sayın müfettişim dedim, sosyal dedi, benim de ingilizce, ben bu derslere fahri girdim, konuya hakim değildim, böyle böyle uygulamalarımız oldu, buyrun bilgisayardan inceleyelim dedim.
    Adam çekti beni boş odaya, bak hoca dedi, gençsin, cahilsin, toysun. Ben hadsizliğini gençliğine veriyorum. Sen kimsin ki yazılı sınavı uygulamadan not veriyorsun.
    Müfettiş bey dedim, ders zaten uygulama dersi, yönetmeliğe göre takdir bana kalmış, yazılı zorunluluğu yok, olsa da yapmazdım.

Neyse gerisi teferruat. İkinci dönem müdürümün telkinleri ile yazılı sınav yaptım, bölüm başkanı okudu, götürüp yazılı kağıtlarını teknik müdür yardımcısının masasına koydum, o müfettişe söyleyin, bu çocuklara bu notları kendisi duyursun dedim.

Bardağın taşması buydu, web tasarımı dersinde yazılı yapmadığım için ağzıma etmişlerdi, abi diye hitap ettiğim, müdür baş yardımcısı kardeş takma, daha böyle neler göreceksin bu memlekette dedi.

O çocuklardan şu an web tasarımı yaparak para kazananlar var.

olcaytoshow - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Varadero

motorcu48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    İNAZUMA keyfiii :DD
    bunun için türkiyenin yazılım yazabiliyor olması ve çip üretebilecek teknolojiye gelmesi gerekmektedir.aksi halde üniversitelerde bilim üretilemez onca mevzunlardan çok iyiler ya beyin göçüne gider ya dış şirketlerin ihçisi olur ya da başka bir alana girip işe başlar sizde iş bulamazsınız ondan sonrada köprü yapılırken japonlara ,ucağın yazılımı için israile ,telefon kullanmak için amerikaya vs gibi günlük hayatta karşınıza çıkar ama siz hala dünyayı anlamıyorsanız yok satamaz ,yok dış güçler izin vermez gibi laflar üretirsiniz
    Ertugyigit bunu beğendi.

Blindfire - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha R25
    Ar-ge pahalı iştir ve zaman ister, sen az gelismis ulkelerde sadece para kazanmak istiyorsan Ar-ge ile uğraşmaz kaliteden de ödün vererek hazir olan ile is yaparsın hem risksiz hem de kazançlı dır. Sanırım anlatabildim.

motor her şekilde üretilir. motor üretmek problem değil. asıl sorun motoru üretecek tesiste. yoksa 2 elektronik 2 makine mühendisi öğrenciyi bir araya getirsen, iyi kötü sana herşeyiyle motorun hesaplarını, kitaplarını, çizimlerini, ıvırlarını zıvırlarını çıkarırlar. (bu konuda abartmıyorum) ya işin seri üretimi? bütün problem burada. üretim yapacak tesis asıl sorun.
    ha bir de %100 türk sorunumuz var. bu zamanda %100 ben yapacam diyen hata etmiş olur. dışardan kendi üreteceğinden daha ucuzuna aynı ürünü bulabilirsin. örnek veriyorum bujiyi ben üretecem dersen hata yaparsın. kaldı ki orada bile bir dünya hesap kitap var. adam sana hesaplı bir şekilde satıyor zaten.
    bir de bu işin devlet eliyle desteklenmesi var. yani motoru bir şekilde ürettik kime satacaz. senin elinde sermayen olsa bu işe gömer misin? ben şahsen gömmem. yarın japon motorlarında bile karşılaşılan sorunlardan birisi olsun örneğin cbf 150 gibi yağ yaksın. adamı kahveye çıkarmazlar.
    ha olmadı illa yerli motor mu görmek istiyorsun. buyrun o zaman ;
    http://www.arpres.com/tr/index.php?page=moto

Motosikleti
    suzuki intruder m800
    Alıntı efendy06 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aklıma 6 yıl öğretmenlik yaptığım meslek liseleri geldi. Şimdi ben bile kendime mazoşist yakıştırmasını yapıyorum ama, idealist bir öğretmen olduğum dönemde "torpille" meslek liselerinde görev yaptım. Bu 6 yılda elimden ne geliyorsa yaptım.
    Bir gün çağırdılar idareye, hocam 12/B sınıfının web tasarımı dersleri boş geçiyor, girermisin dediler. Tamam mazide bir dönem bilgi işlem var ama web tasarımı nere benim donanımsal bilgi nere dedim, kitap falan okut, başlarında dur dediler. Olur dedim. Maksat çocuklar boş kalmasın.
    Girdim ilk dersime o sınıfta, çocuklar dedim, ben İngilizce öğretmeniyim, zerre anlamam bu dersten. İdare size masal anlatayım diye yolladı beni. Siz önceki yıllarda ne öğrendiniz bu derste? Hocam web sitesi hazırlamayı öğrendik. Peki çocuklar, her biriniz okulumuzu tanıtan, okulumuzun web sitesini tasarlayacaksınız. Ben bilgisayar bölüm şefi ve okul müdürü ile görüşüp hazırladığınız siteleri kendilerine sunmanızı sağlayacağım. Akabinde de en beğenilenden itibaren sıralamalarını rica edeceğim. En çok beğenilene 100, en az beğenilene 85 not vereceğim karneye. Hocam sınavlar dediler, yok dedim sınav falan, uygulamaya göre not vereceğim.
    Neyse, bir dönem çalıştılar, her hafta derslere rica ile teknik müdür yardımcısı ve bilgisayar alan şefini sıra ile ziyaretçi yaptık, eleştriler, öneriler havada uçuştu. O dönem birbirinden güzel 17 tane web site tasarlandı okulumuz için. Çocukların notları da tavan yaptı, hepsinin karnesindeki notu 100 dü bu başarılı, özverili çalışmalarından ötürü.
    İkinci dönem okula gelen müfettiş şans eseri benim evrakları incelerken önceki dönemin bu dersini görünce yazılı kağıtlarını talep etti, yok dedim. Ne demek yok deyince branşınız nedir sayın müfettişim dedim, sosyal dedi, benim de ingilizce, ben bu derslere fahri girdim, konuya hakim değildim, böyle böyle uygulamalarımız oldu, buyrun bilgisayardan inceleyelim dedim.
    Adam çekti beni boş odaya, bak hoca dedi, gençsin, cahilsin, toysun. Ben hadsizliğini gençliğine veriyorum. Sen kimsin ki yazılı sınavı uygulamadan not veriyorsun.
    Müfettiş bey dedim, ders zaten uygulama dersi, yönetmeliğe göre takdir bana kalmış, yazılı zorunluluğu yok, olsa da yapmazdım.

Neyse gerisi teferruat. İkinci dönem müdürümün telkinleri ile yazılı sınav yaptım, bölüm başkanı okudu, götürüp yazılı kağıtlarını teknik müdür yardımcısının masasına koydum, o müfettişe söyleyin, bu çocuklara bu notları kendisi duyursun dedim.

Bardağın taşması buydu, web tasarımı dersinde yazılı yapmadığım için ağzıma etmişlerdi, abi diye hitap ettiğim, müdür baş yardımcısı kardeş takma, daha böyle neler göreceksin bu memlekette dedi.

O çocuklardan şu an web tasarımı yaparak para kazananlar var.
    Yaptığını çok beğendim hocam. Dibe doğru giden ülkenin hala umudu varsa bu tür davranışlar sayesinde var. Eyvallah.

tekoklava - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    200ns
    bu resmin üstüne bintane sebep yazardım neden üretemiyoruz diye
    ama malesef bizler çok unutkan insanlarız

[IMG][/IMG]

[IMG][/IMG]

[IMG][/IMG]

polo34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RKS Cruiser 250
    BİRAZ DA SİNAN MEYDAN OKU...

http://sinanmeydan.com.tr/index.php?...lar&Itemid=228

Alıntı moturmotur adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hep birbirinle çelişmişsin hocalar çanakkalede kaçmış mış çanakkale ve kurtuluş savaşlarında izmirden edirneden tut karsa erzuruma kadar hocalar talebeler savaşmışdır , halkı onlar ayakta tuttu bir anne çocuğunu ezan dinmesin diye gönderdi Ezan dineceğine sen git öl dedi sen ne ülkücüymüşsün bir koministten bile bunu duymamışdım ama ülkücüden bunu duymak beni şaşırttı her neyse devam edelim.Lozanı kim imzalamış devam edelim. Peki Cumhuriyet tarihinde işlenen devlet eliyle asılan insanlar ve hatta dobra dobra konuşayım doğu tarafında milletin tepesine bomba yağdırmakda ne oluyor. Sen hoca kaçdı diye insanlara yuttur peşine bu olayları doğruymuş gibi kabul et yok öyle. Asker burası sana camimi demiş.Sor bakalım o Askerin örnek aldığı Lider kimmiş bir gün ezanı yasaklar Sonra da namazı yasaklar bunların olacağı belli değilmi zaten. Benim bildiğim Tek ülkücü ise Şehit Muhsin Yazıcıoğludur. geri partiler ise herzaman çizgi değiştirmişdir.
    mterayes26 ve Shrieker bunu beğendiler.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)