Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Yeni başlangıç (herkese iyi sürüşler)

Motovento
    REKLAM ALANI

Öncelikle herkese iyi günler. Motora çocukluğumdan beri büyük bir merakım vardı,4 tekerlekli kutulardan ziyade motorlara karşı hep bir istek vardı içimde. Ve gün geldi çattı ehliyet yaşıma geldim abiler. Sizin tecrübelerinizden de yararlanarak kendime en uygun motoru arıyorum. Kendimden bahsedecek olursam eğer ; Adım Saygı,19 yaşındayım 183cm boyunda ve 77kg ağırlığındayım. Uzun geziler yapmayı çok seviyorum,o an tüm monotonluklar geride kalıyor. Ailemde motoru seven biri ve bu isteğime karşı gelmediler,fakat gerekli eğitimi aldıktan sonra bunu yapmam konusunda oldukça haklılar. Tabi 19 yaşıma geldim artık motorun artçısı olmaktansa onunla bir bağ kurmayı istiyorum ve dediğim gibi uzun gezilerden hoşlandığım için beni rahat ettirecek bir motor istiyorum aynı zamanda kalıplı olması da benim için önemli,altımda sırıtmasını istemiyorum. Racing motor tipine bir semapati duysam da uzun yolları gitmek için rahat olmadığı aşikar. O yüzden bana başlangıç seviyesinde 250cclik spor tarzda olacak motorlar önerebilir misiniz ? Hepiniz motorlar üstünde yıllar geçirip,kilometreler katettiniz,sizlerden çok şey öğreneceğime ve aranıza katılabileceğime inanıyorum. Hepinizin yolları açık olsun,iyi günler. Bu arada foruma yeni katıldığım içinde kullanmakta aksaklıklar olabilir,konulara dahil olmayı henüz bilmediğim için böyle sıfırdan yazma gereği duydum.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    berkcigdem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ktm 1190
    bütçeni yazarsan buralar dolar taşar

Bütçem 12 bin tl sınırında

rebelrider67 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kesinlikle senin aradığın motor suzuki inazuma
    Maslak bunu beğendi.

Motosikleti
    ktm 1190
    Alıntı SMT7 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    buna koruma ekipmanların dahil mi ? aklı başında bir insansın ailende izin vermiş onların yuzunu kara cıkartma...

Ekipmanlarım ailemlede gezdiğim için zaten var. 12 bin tllik bütçe sadece motor için. İnazuma iyi güzel bir motor,herkes methediyor fakar tasarımı çok hoşuma gitmiyor. Apaçilik diyebilirsiniz ama yeni başladığım için azda şeklim olsun istiyorum

Alıntı rebelrider67 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kesinlikle senin aradığın motor suzuki inazuma
    +1 diyorum... gerekli tavsiye bence gelmiş inazuma yı incelemeni tavsiye ederim kardeşim

Motosikleti
    ktm 1190
    Ekipmanlarım ailemlede gezdiğim için zaten var. 12 bin tllik bütçe sadece motor için. İnazuma iyi güzel bir motor,herkes methediyor fakar tasarımı çok hoşuma gitmiyor. Apaçilik diyebilirsiniz ama yeni başladığım için azda şeklim olsun istiyorum
    inazuma çok rahat konforlu bır motor. uzun gezıler falan dedıgın ıcın bende oy hakkımı kendısınden yana kullanırdım ama diyorsanki yakısıklı bır motor olsun... o zaman duke 200 derim ben. ki bu arada dukede rahattır ama ınazuma kadar degıl. cunku ınazumadaki sele arabada yok =) he ılerıde 300- 500 ekstra verırsın duke 200 e ergonomik sele taktırırsın ınazumadan rahat olur suan sıfır fıyatı 11.500

Duke hakkında da agresif bir motordur diye duymuşluğum var.Yani öğrenecek adamı zorlayabilir gibi. İnazuma gerçekten biçilmiş kaftan ama dediğim gibi abi az biraz da şekil olsun,dukeda bana samimi gelmiyor

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:31 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:28 ----------

Ayrıca 250ccden daha üstünde cclerde motoru yinede öğrenebilir miyim ? 250cc için çok fazla seçenek yok gibi.

kinqdai - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KUBA CİTA
    Ne inazuma alırdım yerinde olsam nede duke. Gerçekten ikiside paralarını hak etmeyen makineler bence başka seçeneklere yönelmelisin.

Sizin öneriniz ne olurdu peki ? Her şeyi dikkate almaya özen gösteriyorum. Bütün yorumlar çok önemli
    SMT07

Motosikleti
    ktm 1190
    Alıntı kinqdai adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ne inazuma alırdım yerinde olsam nede duke. Gerçekten ikiside paralarını hak etmeyen makineler bence başka seçeneklere yönelmelisin.
    neden haketmıyorlar acıklarmısınız ? bence tam anlamıyla hak eden motorlar. sym wolfun 13 bınlere satıldıgı memlekette suzuki ve ktm 11-12 cıvarlarında olması nasıl oluyorda hak etmıyor oluyor cok merak edıyorum. 12 bın tl butceye alabılıcegı en guzel 200- 250 cc motorlardan bahsedıyoruz. kalitelerini ise hiç tartışmam bile.

ayrıca duke 200 evet agresif bır motordur ama merak etme çok guzel motordur.

ayrıca duke 200 evet agresif bır motordur ama merak etme çok guzel motordur.[/QUOTE]

Peki Racing olarakta öneri istesem,kafam çok karışık normalde klasik motor tutkunuyumdur(CAFE RACER) ama custom motorlarında fiyatları fazla . Şöyle demem daha doğru olur bence 250cc veya beni sakata getirmeyecek bir ccde Naked veya Racing motor önerileri
    SMT07

OnNumero - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 250 2015 - PCX 150 2015
    Bence Honda CBR250yi test etmelisin rahat, servis ağı geniş ve ufak tefek hataları kaldırabilen bir motordur.

Motosikleti
    KUBA CİTA
    Birader KTM filan parası olan adamın bineceği motor. Bir yapıştırması bile parayla ve aşırı miktara satılıyorsa ben şahsi konuşuyorum o an soğurum ve hayatta kullanmam ya. Seçenek istiyorsan git Kawasaki Ninja 250 SL filan al fiyatı makul güzel motor başlangıç için muhteşem. Yada ne bilim farklı bir sürü seçenek var ama gerçekten de şurda 250 cc lik bi motor için dünya para vermeyin arkadaş. Bir konu vardı yakında 250 cc motoru 20 binliraya almaya hazırmısınız diye. Çok haklı bence. Bu konu uzar gider konunun amacı marka kıyaslaması yada kendi kullandığınız markayı burda birisi kötülüyorsa ona karşı çıkmak filan değil gençler fikir sahibi iseniz aktarın fikirlerinizi eleştri yapmayın bırakın adam düşünsün alsın. Benim düşüncemde inazuma ( fiyat ve şekli gerçekten çok iğrenç hak etmiyor ) ktm ise aşırı pahalı tok satıcı bir firma. Seçenek çok arkadaşım yeterki araştır ama ilk motoruna ve 250 cc lik bi motora 15 20 milyar bağlama.

Benim önerim ise 200 lük pulsar yada ninja 250 sl filan olurdu. Dediğim gibi seçenek çok iyi araştır.

Birader KTM filan parası olan adamın bineceği motor. Bir yapıştırması bile parayla ve aşırı miktara satılıyorsa ben şahsi konuşuyorum o an soğurum ve hayatta kullanmam ya. Seçenek istiyorsan git Kawasaki Ninja 250 SL filan al fiyatı makul güzel motor başlangıç için muhteşem. Yada ne bilim farklı bir sürü seçenek var ama gerçekten de şurda 250 cc lik bi motor için dünya para vermeyin arkadaş. Bir konu vardı yakında 250 cc motoru 20 binliraya almaya hazırmısınız diye. Çok haklı bence. Bu konu uzar gider konunun amacı marka kıyaslaması yada kendi kullandığınız markayı burda birisi kötülüyorsa ona karşı çıkmak filan değil gençler fikir sahibi iseniz aktarın fikirlerinizi eleştri yapmayın bırakın adam düşünsün alsın. Benim düşüncemde inazuma ( fiyat ve şekli gerçekten çok iğrenç hak etmiyor ) ktm ise aşırı pahalı tok satıcı bir firma. Seçenek çok arkadaşım yeterki araştır ama ilk motoruna ve 250 cc lik bi motora 15 20 milyar bağlama.

Benim önerim ise 200 lük pulsar yada ninja 250 sl filan olurdu. Dediğim gibi seçenek çok iyi araştır.
    İyi hoşta sizin hiç "kawasaki" yazısının kaça satıldığından haberiniz var mı?

Motosikleti

Siz okumadan cevaplıyorsunuz herhalde 1.83 boyum var uzun yol yapıcam, rahat olsun diyor, 250sl öneriyorsunuz gerçekten çok iyi..

Motosikleti
    KUBA CİTA
    Alıntı Mexico adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İyi hoşta sizin hiç "kawasaki" yazısının kaça satıldığından haberiniz var mı?
    Alıntı OnNumero adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Siz okumadan cevaplıyorsunuz herhalde 1.83 boyum var uzun yol yapıcam, rahat olsun diyor, 250sl öneriyorsunuz gerçekten çok iyi..

OFfffffffffffffffffffffffffffffff genemi başladık
    Bakın güzel kardeşlerim şahsi fikrim dimi ? Yine de cevap verim en azından. Kawasaki nin motoru logosuzda gerçekten tasarım olarak on numara BENCE yani gerek yok fakat bi ktm alıcaksan kesinlikle logoları o motoru motor ediyor. BUDA BENİM ŞAHSİ DÜŞÜNCEM.
    Ayrıca 1.83 boy falan filan amacım o değil önermede bir kaç arkadaş fiyat şekline takılmış bende fiyat ve uygunluk olarak 250SL i önerdim. Bana kalırsa boya çok takıyorsunuz. Ben CG sürüyorum benimde boyum 1.78 1.80 civarı şuan tamam yatmıyoruz üstüne ss deki gibi ama bende ne bel ağrısı oluyor nede başka bir ağrı. Tamam ss nin sürüş pozisyonu çok farklı diceksiniz bunu saygı duyarım. UZUN GEZİLER YAPMAYI SEVİYORUM. demiş arkadaş. Her günüm uzun yolda geçicek dememiş. Ben fikrimi sundum gerisi ona kalmış

Uzun lafın kısası önerin,yargılamayın herkezi.

Motosikleti
    ''dediğim gibi uzun gezilerden hoşlandığım için beni rahat ettirecek bir motor istiyorum aynı zamanda kalıplı olması da benim için önemli,altımda sırıtmasını istemiyorum. Racing motor tipine bir semapati duysam da uzun yolları gitmek için rahat olmadığı aşikar.''

''bir kaç arkadaş fiyat şekline takılmış bende fiyat ve uygunluk olarak 250SL i önerdim''

Birkaç arkadaşa değil, konuyu açan arkadaşın kriterlerine göre öneri yapman daha mantıklı...Böyle yaparak forum kirliliği ve polemik yaratmış olursun..

Ahmet Abi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Subaru Xv
    Ninja 250sl
    500px.com/importantphotogalleryblogspot

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)