Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

10 Yıllık CBF600

Motovento
    REKLAM ALANI
    EagleRider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RR Daytona 250 | Honda CBR250R
    Merhaba arkadaşlar,

10 yılı devirmiş bir makinaya 15000 tl ve üstü bir para bağlamak mantıklı mı? Çok baş ağrıtacak üstesinden gelemeyeceğimiz bir sorun çıkarır mı?
    Kendi makinalarından yada 2. el bu tarz bir makina almış olan arkadaşlar değerli tavsiyelerini aktarabilir mi?

Bir motosikletin ömrü kaç kmdir düzgün kullanımda?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    sinansari_fb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW K1300S
    Tam olarak 10 yıllık bir motora sahibim, nazı çekilmiyor. keyfini bozmaya değmez sıfıra yakın modeli yüksek motorlara bak en alası sıfır motor alman olur tavsiyem.
    Carbondioxid ve OnurTr bunu beğendiler.

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Yazık parana, bana göre 10 bin bile verilmez.

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat
    bilginozi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    600rr ABS - 2008
    Alınır da. CBF600 için 15.000TL veya üzeri sanki çok pahalı.

Motosikleti
    Aslına bakarsanız sıfır inazuma F düşünüyordum ama araştırma yaptıkça 250 CC'ye o kadar para bağlama diyen çok oldu. CBF 600 tarzı makinaların sıfırı yada sıfıra yakını yüksek geliyor maddi açıdan. Kararsız kaldım. Artçı konforuna dikkat etmek durumundayım.

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:26 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:24 ----------

Alıntı bilginozi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Alınır da. CBF600 için 15.000TL veya üzeri sanki çok pahalı.
    2007 altı 2. el fiyatlar hep bu dolaylarda. Modeli yüksek olanlara daha yüksek fiyat biçiyorlar.

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Sıfır Inazuma F her türlü daha iyidir. CBF600'ü 2 sene kullanıp değiştirmeye kalksan aylarca beklersin. Ayrıca en önemlisi şehir içinde 100 km'de en az 6 litre yakacaktır. Her gittin yere hesap yaparak gidersin.
    OnurTr ve motorcu48 bunu beğendiler.

Darkcity2000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC 750X
    4 silindirli CBF 600 ile her gittigin yere keyifle gidersin, inazuma alip 1 yil sonra bu yetmiyor diye aglarsin
    yasdal ve hyo kenan bunu beğendiler.

Motosikleti
    Alıntı Darkcity2000 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    4 silindirli CBF 600 ile her gittigin yere keyifle gidersin, inazuma alip 1 yil sonra bu yetmiyor diye aglarsin
    Şuan 250 lik bir makinam var ve gözlerim yaşlı bu konuda Ama orta sınıfta keseye uygun bulmakta zorlanıyorum.

oznkrçm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RAMZEY 100-YBR 250-CBR 250-CBF 600-VFR 800
    10 yıllık bir Cbf 600 tabi ki durumuna bağlı görmeden bir şey diyemeyiz ama genel itibariyle bu motorlar sağlam motorlar kolay kolay 10 yılda öyle büyük sorunlar çıkarmaz bana göre.
    2007 Cbf 600 sahibiyim. Eşimle birlikte rahat edelim diye bu motoru tercih ettim. Özellikle Cbr 250 ile iki kişi zor geldi. (1.5 porsiyon bi herif olduğum için rahatsız etti bizi Cbr 250) Şu anda gayet iyiyiz Cbf 600 ile ama her ne olursa olsun bu motor o paraları etmez ben verdim mi evet verdim o paraları ama yapacak başka birşey de yok mecbur bile bile lades öptürüyoruz kendimizi. Herkes kendince yorum yapacak tabi ki siz bunları bilerek bir seçim yapacaksınız. Görece çok yakar, eski model çok pahalı evet ama binip gazı açıp gidince hepsini unutursunuz. Artçı var mı yok mu hissetmezsiniz bile.
    Amma da şey yazdım yahu. Sadece hangi motor ucuz değerinde ederi var ki 0 ya da 2. el fark etmiyor her türlü öpülüyoruz diyecektim.
    Syrah ve arnold bunu beğendiler.

kurubuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000FA
    Piyasası ne olursa olsun 10 yıllık makineye 15000 lira verilmez. 15000 liran varsa peşinat olarak ver gerisini kredi ile tamamlayarak sıfırını al.

kinqdai - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KUBA CİTA
    15 bin veya + paran varsa ve sadece SS özellikli motor istemiyorsan, güç 4 silindir bişeyler olsun diyorsan bence naked tarzı makinelere bak onlar hem ucuz diğerlerine göre hemde tatminkar. XJ6 filan öneririm.

BatuhanK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Cbf600 için pahalı bir fiyat değil mi 15.000 Piyasasını 12-13 gibi hatırlıyordum.

Belli hacim ve kalitedeki motosikletlerde 10 yaş bir şey değil, yeter ki düzgün kullanılıp bakımsız bırakılmasın

Pekbipicadam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB 600 Hornet ( Geçmiş : Piaggio X9 250 ,)
    2007 Model Honda cb 600f hornet kullanıyorum kendisini 40000 Km de aldım şuanda 73000 KM de standart bakımları ve normal değişmesi gerekenler dışında ekstradan bir masraf çıkarmadı. çok hor kullanılmış bir motor olmadığı sürece bir problem çıkacağını sanmıyorum.Birazda şansınız varsa sıkıntı olmaz
    Ben,keyfim ve kahya, her gün birimiz kullanıyoruz.

Bune - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fazer 8
    10 yıl da neye göre 10 yıl? 10 yıl boyunca nasıl kullanılmış, garajda mı yatmış yoksa her Allah'ın günü kullanılmış mı bence bunlar daha önemli sorular.

SEKO. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 1000
    15 bin lira biraz pahalı ama 10 yıl cbf 600 için çok bi zaman değil bakımlarını yaptırır uzun süre binersin. sahibinden de 12750 ye bi motor var temiz görünüyo onu araştır. bende 2006 cbf 1000 aldım 13000 e lastikleri zincir ve dişli takımını eskimiş hortumları bujileri vs aşağı yukarı 2000 lira masraf ettim 70 bin km de şuan hava soğudu kar yağdı yağmur yağdı derken 1 ay otoparkta yattı motor ama 1 ay sonrasında tek marşla çalıştı. 10 yıllık cbf 600 al ama 15000 liraya alma daha ucuzunu bulabilirsin

TanImsIz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aprilia Tuono V4 ve İmola 125
    Honda hayat onda diye diye markayi olumsuzlestirn, piyasasini bu hale getiren kullanicilarimiz saolsun. Lahana olmus , cani cikmis binlerce km devirmis motorlara hic utanmadan sifirina yakin paralar istiyorlar. Ve halada bu paralarla alisveris yapan beyin fukaralari var..
    Ertugyigit, Enes Bakır, Cronos ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

k_ayhn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pulsar 200 abs
    Cbf600standart bakımlarını yaptırdıktan sonra ne yolda kalırsın ne dert acar.ben 2007cbf600 kullandım memnun kaldım.cbf1000aldım.dört silindir olmasada olur dersen yamahat07'ye bakabilirsin.

Felis Leo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HHH
    Seni anlıyorum arkadaşım kısa yoldan ucuza büyük makineye binmek istemen çok doğal, aklında çıkaracağı ses, görüntü, şekil, güç ve hız var ah birde sağlam çıkıverse ne güzel olurdu değilmi, keşke öyle olsada al.İhtimaller:
    1-her yıl en az 10000km yapsa en az 100.000 km dedir, daha az km yapan olabilirmi olabilir ama normali bu hatta dahada çok çıkma ihtimalide az çıkmasından çok daha yüksek.
    2-Kimbilir ne arızalar geçirdi, tamir gördü veya idareten tamir edilmiş yerleri vardır
    3- Düşünsene böyle bir motoru satan arızalarından kurtulmak için satma ihtimalide var
    Bence sıfır veya sıfıra yakın bir motor al bu işler böyle herşey parana göre , anladığım kadarıyla tamire ayıracak paranda şimdilik yok, o yüzden git sıfır motor al 250cc sonra satarsın para ilave edersin daha iyisini alırsın. Bu arada dediğin motor 6-7 lira olursa al bence
    """YÜRÜMEYEN 600CC DEN YÜRÜYEN 250CC HER ZAMAN İYİDİR"""

yasdal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph 1200 Jawa Classic /1971 ve E-bike sukutır
    Kendi ayağımıza sıkıyoruz gençler. Sen motosikletini satarken piyasa şişiyor diye 2-3 bin fazlasına ilana koyuyorsun. E o zaman da piyasa şişiyor. Motorcu niye motor satar yenisini almak için. Eğer sıfır almayacaksanız siz de gidip bir başkasının 2-3 bin üstüne koyduğu motoru alacaksınız. Durup dururken motor camiası zarar görüyor. Ederini isteyin arkadaşlar mallarınıza. CBF 600 2005 in edeceği para mantıklı bi durumda 11-12 ... 6 ay önce bi arkadaşım XJ6 lara heveslenmişti. 12-14 civarı baktı bi iki tane. Vazgeçti bandit aldı. Memnun da. Geçen hafta baktım millet sapıtmış. 16-20 arası fiyatlar. yahu bi durun. naapıyorsunuz. Zorla sıfır aldırır bunlar adama. (Rahat rahat konuşuyorum Bu aralar ne de olsa 1200 RT nin sıfırını almaya param yok. Bu sene bi egzoz değiştirip benim ST ile geçiricez. Ben sizin için söylüyorum. yapmayın kardeşler. )
    Redmoon bunu beğendi.

camadan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XTZ 1200 Süper Tenere
    bu parayı buna verme yazık sıfır mt-07 bak biraz para biriktir.
    GB79 bunu beğendi.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)