Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Sahibinden.Com'da Böyle Şerefsizlere Dikkat!

Motovento
    REKLAM ALANI
    Mamba09 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati Scrambler & Suzuki Vanvan

böylelerine dikkat...
    Sinan Er, zaferce, solmyr ve 12 diğerleri bunu beğendiler..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    umuterdogdu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KYMCO Agility 125 + CBR 125 R 2016
    Çüş. ikinci el alamadan bu siteyemı bakmalıyız
    mehmetenis bunu beğendi.

Motosikleti
    CRF 250 L
    Galericilerin hemen hemen hepsi böyle çalışıyor sakın galeriden araç almayın yada satmayın, eski arabamı satıcağım zaman galerici taktiği öğrendim bi galerici geldi arabamda boya olduğunu falan söyledim hasarkaydı var dedim eleman mihimdeğil o ded nasıl yani dedim istanbuldan araç alıp üzerime izmit plakalı olarak değiştiriyorum tremer kaydı iki ay sonra geçiyor hasarsız diye yutturuyorum sen merak etme dedi bende kendisine s..tr git dedim.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    mondial z-one 150
    özellikle ilan sayısının fazlalığından olsa gerek sahibinden com dan şerfsiz ve dolandırıcı çok çıkıyor. dolandırılmış biri olarak özellikle dikkat etmek gerekiyor. bu konuyu gündeme getirdiğin için sağol..
    mehmetenis bunu beğendi.

Sinan Er - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650 GS
    Arkadaşım çok güzel yakalamışsın seni tebrik ediyorum.

Malesef bunu meslek olarak yapan birçok insan var. Ve bu insanlar yüzünden gerçekte piyasada çok daha ucuza alınabilecek pert araçlar alınamıyor.
    mehmetenis bunu beğendi.

A.Volkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 HONDA CBF 150
    Beyler plakalar farklı mı biri 6499 diğeri 6495 sanki benim gözler bozuldu galiba!
    Euzü billahi mine'ş-Şeytani'r-racîm Bismillahirrahmanirrahim

freewill - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Burgman 400 Youtube: Sucuk Ekmek MotoVlog
    bu nasıl karaktersizliktir yahu.yanarım yanarım bu aracı mutlaka birine kakalayacaklar ona yanarım.

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:59 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:57 ----------

Alıntı A.Volkan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Beyler plakalar farklı mı biri 6499 diğeri 6495 sanki benim gözler bozuldu galiba!
    sanırım plaka yueniden çizilmiş yandan çekildiği için 5 gibi görünüyor olabilir

solmyr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    iyi yakalamışsın. 2. el tanımadığın adamdan almak tam kumar oldu.
    bu arada kendi bilgisayarım sandım, kısayolların çoğu aynı

mehmetenis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750X-2014
    İki aracın plakaları farklı,
    kazalı olan 06AK6499
    Satışta olan 06AK6495,
    Kazalı olan Yukarıda ki araç koyu lacivert ön ve arka plakasında muayene pulu yok,
    Satışta olan araç(gerçi ilan eski aracı sahibinden.com dan bulunamıyor) siyah ön ve arka plaka da muayene pulu mevcut.

Motosikleti
    Ninaj 250SL
    Bize bunlar (böyle galericiler) müstehaktır. 23 yaşında bmw satıyorum, adam arayıp boya varmı diyor. bre ..zevenk 23 yıl solmayan bir boya söyle bana... dememek için zor tutuyorum kendimi.

Değişen var mı diyorlar. 23*365 gün boyunca çizik bile oluşmadı oluşursa da zaten gazete kağıdıyla dolgu yapıp geçiyoruz. o yüzden değişen de olmaz bizim araçlarda.

Şahsen araç alırken değişensiz aramıyorum. Zira değişensiz denilen araçların hepsinde 2-3 parça ince işçilikle de olsa değişen oluyor. Piyasayı niye kanırtayım, niye kendimi dolantırtmaya çalışayım ki.

Önden kazalı, şase,podya ve direklerinde sıkıntı yoksa fiyatı piyasa normalindeyse alırsın, Diğer türlü ise piyasadan 3-5 eksiğine bilerek alırsın. Sırf kazasız boyasız değişensiz takıntısı olan adamlarda mutlaka bunların eline düşüyor eninde sonunda
    mehmetenis, crxforever, capozzz ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat
    bilginozi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    600rr ABS - 2008
    Ama adam sahibindende sağ çamurluk ve bagaj kapağında boya var demiş. Üstteki pert kaydı olan aracında hasarı aynı bölgede.

tahsins - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    bajaj boxer 2015 + doblo safeline 1.3mjet 2012
    Benim eski arabamı alan adamda sahibinden.com da "işte alınacak araba" diye satılığa çıkarmış arabayı. Açıklamada 2 parça boya var yazmış. Arabayla bendeyken bariyerlere girdik.9000tl tramerde hasar kaydı var arabanın. Komple boyalı. 2 kapı değişik.
    Demek böyle bu işler. İfşa etsem ayıp olur mu acaba ?
    Şahsen ben dosta gitmesin diye daha ucuza galeriye satıyorum kullandığım araçları. Günahları boyunlarına…
    mehmetenis bunu beğendi.
    salcano wolf: 0 km (05.01.2013)...->....45.000km (13.01.2016) !...
    bajaj boxer: 0 km (13.01.2016)...->.... ?

obk11 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yaza inşallah
    Şubatta araba almaya gidicektik anlastik aydina yola cikicaz gitmeden son bir tramer kaydini bi sorgulatalim dedik alacagimiz arabada 30.000 kusur tl ağır hasar kaydi cikti. Aydindaki dayim filen experte sokturamamislar yok yagmur yagiyo vs. gibisinden bahaneler, arabanin surasinda el kadar boya filen var diyormustu it herif. Nasip degilmis dedik cikmadik yola bir hafta gecmedii sahibindende favorideki ilan fiyati dusmus hemen aradik adami experte sokucaz diye tamam abi gelin sokun dedi hemen babamla, dayimla gittik aldik. 54.000 tl lik toyota corollayi 47.500 tl ye aldik bank asya olaylari sagolsun

A.Volkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 HONDA CBF 150
    Alıntı obk11 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şubatta araba almaya gidicektik anlastik aydina yola cikicaz gitmeden son bir tramer kaydini bi sorgulatalim dedik alacagimiz arabada 30.000 kusur tl ağır hasar kaydi cikti. Aydindaki dayim filen experte sokturamamislar yok yagmur yagiyo vs. gibisinden bahaneler, arabanin surasinda el kadar boya filen var diyormustu it herif. Nasip degilmis dedik cikmadik yola bir hafta gecmedii sahibindende favorideki ilan fiyati dusmus hemen aradik adami experte sokucaz diye tamam abi gelin sokun dedi hemen babamla, dayimla gittik aldik. 54.000 tl lik toyota corollayi 47.500 tl ye aldik bank asya olaylari sagolsun
    Kardeşim yanlış anlama beni ama 30.000 tl ağır hasar kaydı olan bir arabaya 47.500 tl sanki genede biraz fazla gibi
    Ertugyigit bunu beğendi.

Motosikleti
    Bajaj Dominar 400
    siz ne demek istiyorsunuz galeriden araba alıp satmayın falan bu ne curet bu ne cahiliyett!!! ne demek bir elin beş parmağını de bir tutmak... ayrıca unutmayın gidip iş yaptığınız esnafın da karekteri az çok sizin karekterinizi yansıtır...
    Sen yanmasan, Ben yanmasam, Nasıl çıkar KARANLIKLAR AYDINLIĞA...

Thracian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    06 AK 6495 plaka sorgusunda 2006 model Ford marka bir araca ait olduğu görülüyor.O yüzden bu iki araç büyük ihtimalle aynı sadece sahibinden.com daki ilanda aracın plakası net gözükmüyor "9","5" gibi gözüküyor.
    Bir de şu boya takıntısı olan aramasın yazanların fıtık ediyorlar adamı.Tamam hiç bir şey sormadan etmeden bilmeden aracı alalım istiyorlar.10 yıllık bir araçta tabii ki de boya olur en azından solmadan dolayı ama 3-4 senelik araçta tabii ki de boyaya bakarım bu boya neden yapılmış diye sorarım.Eski araçlarında kaza geçmişini boyanının kazadan dolayı mı yoksa renk solmasından vernik atmasında dolayı mı yapıldığını sorarım.Kısacası kimse de boya takıntısı yok ama o boyanın neden yapıldığına dair takıntı var."Tamirci,sanayii gezemem","ustanızla gelin","ekspertize sokamam zamanım yok","boya takıntısı olan aramasın" yazan ilanlardan uzak durun,aracın kaporta,boya,motor durumuyla ilgili sorularınıza kaçamak cevap veren yada hiç cevap vermeyen tiplerden uzak durun.Onlar hiç soru sormadan ellerindeki ahı gitmiş vakı kalmış arabaları normal fiyatına alacak salakları arıyor.

Bu arada 06AK6499 kayıtlarda çıkmıyor büyük ihtimalle ilanı yayından kaldırıp aracın plakasını değiştirmişler.
    Ertugyigit ve hasansonmez bunu beğendiler.

obk11 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yaza inşallah
    Alıntı A.Volkan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kardeşim yanlış anlama beni ama 30.000 tl ağır hasar kaydı olan bir arabaya 47.500 tl sanki genede biraz fazla gibi
    O arabayi almadikki vaz gectik

yasdal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph 1200 Jawa Classic /1971 ve E-bike sukutır
    Yine geldik mi boya mevzuuna. Arkadaşlar bu boya işi gerçekten beni hasta eden bi durum. Sırf bu yüzden çektim arabamı ilandan, acelesi yok soran eşe dosta satacağım. 2004 model Chrysler PT cruiser bi arabam var. Daha doğrusu hanım kullanıyo. Mor renkli gıcır gıcır, piyasada pek olmayan, her gittiğimiz yerde başına meraklısının gelip bir şeyler sorduğu, bakışları üstüne çeken güzel bir araba. 3 yıldır bende. Çok da memnunuz. Maşallahı var. Geçenlerde satalım daha büyük bi araç alalım diye niyetlendik. Ben alırken aracı sahibiyle tanışıp genel sorunlarını sordum, adam güzel güzel anlattı. Büyük bir kazası yok, uzun yıllardır kendisinde, eşinin arabası. Sağında solunda çarpmalardan, ezik çiziklerden bir çok boya var. Öyle 1000 liranın üstünde tramer kaydı falan yok. Ama bi çok yeri boyalı. Ben hiç sallamadım. Piyasaya göre uygundu da aldım kullanıyorum. Gelelim bu güne. İlana koydum. Bi sürü arayan falan. Meraklısı çokmuş. Pek ciddi alıcılar değil ama. Baktım yetişemiyorum.telefonumu kaldırdım ilandan. Sadece mesajla ulaşanlara dönüyorum ben de. İlana güzel güzel yazdım. Aracımın 4 bi yanında boya vardır. Ufak tefek kazalardan mütevellit eski sahibi de ben de boyattım. "Boya takıntınız varsa size göre değil" diye. Kalktı Eskişehir den bir arkadaş geldi. Telfonda uzun uzun konuştuk. Ben söyledim tekrar. Aracımda sıkıntı yok son bakımında söylemesi ayıp 2 bin lira sırf yürür aksamın salıncak rot vs sarf malzemesini değiştirdim. Sıkıntısız satıyorum diye. Neyse atladı geldi. O gün de o kadar yoğunum. Toplantı üstüne toplantı. Sözleştiğimiz saatte gittik. Ben adama iş olmasın diye Sanayi de bir arkadaşımın dükkanına çağırdım. Lifte falan kaldırır bakar aklında bir şey kalmaz diye. Eleman geldi. Elinde bir boya ölçme cihazı. E napacaksın diyorum abi boya var mı diye bakacağım diyor. Hasbinallaah. İyi bak dedim. Baktıkça yüzü asıldı. Arabayı dört döndü. Her yerde var abi boya dedi. Bi süre sessizlik oldu. Sonuç dedim? E ben alamam bu şekilde aracı dedi. Aferin dedim. Başka birşey sormadan yolladım elemanı. İşimden gücümden olduğuma mı yanayım. Ruh hastalarıyla uğraştığıma mı... Geçenlerde ilanın yayın süresi bitti diye uyarı geldi. Ellemedim. Dursun. Satmıyorum arkadaş. Hem hanım da mızıldanıyodu. Bi daha mor araba nerden bulucaz Ha şunu söyliim. Ben demiyorum boyalı araçla boyasız farketmez. Tabi insan gız oğlan gız olsun ister aracını ama 11 yaşında araba için hiç bi cinsel temas olmadan ben alayım diye düşünüyorsanız baya optimist olmanız lazım. Benim arabam boyalıydı, ben de tuttum sahibinden deki ilanların en düşüğünün altında fiyat istedim. E napayım. Mısır firavunları gibi bizimle mi gömülsün araba. Sonuçta satılacak. Tööbe bak sinirlendim yine. Nolur takmayın agalar bu işleri bu kadar.
    fazil, cluuberzone, josepth_o6 ve 4 diğerleri bunu beğendiler..

Macit250 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dragstar
    Boya takıntısı olan insan bana göre zaten cahildir.Ne araçdan anlar nede binmekten .Cahilliği bilgisizliğindendir.Birisi çıkıp boyalı araba alınmaz demiştir.Otoritedir onun lafı ,kanundur onu dinlerler.

Bazı insanlar cidden ruh hastası 1 2 çizik var diye surat ekşitiyor.Böyle anlamsız triplere gireceksen basıcaksın parayı o zaman 0 alacaksın canım kardeşim.

Bundan önceki motosikletimi satarken ,arka stop bozuk olduğundan 82 tl lik stop için 200 tl fiyat daha indim sırf içinde sıkıntıya düşmesin ilk motosikleti olacak gönül rahatlığıyla binsin diye.En komiğide yanında birisini getirmişti arkadaş.Getirdiği kişi 125 cc motosiklet sürüyor,5 aylık sürücüymüş.Feneri çıkardı cebinden inceledi de inceledi .Sağ granajda 1 cm çizik oluşmuş.Ben bile farketmemişim düşünün yani .Yatırdınmı motosikleti dedi.

Yahu dedim hadi tereciye tereni sat bakalım.Kalp kırmayayım dedim üstelemedim pek.Ertesi gün de servise soktular motosikleti.Servisde ki arkadaş baktı, marşa dokundu alın bunu 0 ayarında diyince ,şöyle ufaktan gülüp o motosikletten anlayan arkadaşın suratına baktım öylede bir anıdır işte .
    braveguy bunu beğendi.

metinkilic - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Bandit 650 S ABS
    Bir araçta boya veya değişen parça olması, o aracın kötü, binilemez, dandik araç olduğunu göstermez. Veya bir aracın tamamen boyasız olması, o aracın çok iyi, mükemmel durumda olduğunu göstermez. Örnekleyerek açıklayayım. Araba iki yaşında, boyası değişen yok. Ancak araç ne servis yüzü görmüş, ne bakım. Arabaya eşşek gibi binmişler. ne öntakım, ne alt takım kalmış. sağında solunda çizikler, minik minik göçükler var.
    Aynı model başka bir araç var. ön çamurluğu değişmiş sadece. Aracın içi, dışı, motoru pırıl pırıl tertemiz. Sahibi titizlikle kullanmış, aracın kaza yaptığında çekilen fotoğrafları da var. Çok küçük bir kaza. araç hemen kendini belli ediyor. Ben ikinci olan aracı her zaman tercih ederim. Aracın değişen, boyanan parçasına değil tümüne ve genel durumuna bakmak lazım.
    Zaten artık günümüzde servisler genel olarak küçücük bir ezikten dolayı parçayı tamamen değiştiriyorlar.
    Geçen ay aracımı sattım. Uzaktan tanıdık almaya niyenlendi, kendisine; aracın üç parçasında boya var, bunlar fotoğrafları, bunlar servis kayıtları, bakıma ait tüm faturalar var, lastikler 2 ay önce değişmiş, içi dışı pırıl pırıl bir araçtı. Alacak uzaktan tanıdık 3 parçada boya var diye almadı. Başka birisine nasip oldu. O benim aracı almayan arkadaş aynı model başka bir araç almış, benim satış fiyatımdan 3.000 tl daha fazla para vermiş üstelik. Aracı bana gösterdiğinde; ben kendisine bu aracı almayacağımı, aracın hor kullanıldığını, masrafının olduğunu söyledim. Bana inanmadı, 15 gün sonra araca serviste 3.500 tl masraf çıkartmışlar. Mecburen yaptırmış. Daha da çıkan masrafları varmış, kazık yedim diye dolanıyor piyasada. Ben de kendisine sen onu hak ettin aslında dedim.Allah bizleri hep doğru insanlarla karşılaştırsın.
    sdirer bunu beğendi.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)