Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Hırsızlarla ilgili

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Pcx 125
    Motoru çaldırmamak için ne yapmalıyız ? birde şu hırsız şerefsizleri bulup cezalarını verelim topluca benim bu çalındı başlıklarını gördükçe kanım kaynıyo en son aea nın da 1000 rr sı çalınmış !, birde kaskolar karşılıyo mu motor fiyatını ? pcx kasko su ne kadardır ?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    lac1vert - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Z300
    Sanırım en öncelikli olay gidonu kitlemek. Sonrasında zincir, alarmlı disk kilidi ve gps takip cihazı. Mümkünse kapalı garaj.

Motosikleti
    Pcx 125
    Alıntı lac1vert adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sanırım en öncelikli olay gidonu kitlemek. Sonrasında zincir, alarmlı disk kilidi ve gps takip cihazı. Mümkünse kapalı garaj.
    Kapalı garajım var fakat eski bi garaj apartmanın içi pis eski motorum için kullanırdım kapağını rahat kırarlar bu gps inde 1 hafta ömrü olanı var başka gps bulamadım var mı sizin bildiğiniz ?

Motosikleti
    Z300
    1 hafta derken pil ömründen bahsediyorsunuz sanırım. Bendeki cihaz pili bitmeden önce uyarı mesajı atıyor. Aynı cihazı bir konvertör ile veya çindeki emsallerini direk kullanabilirsiniz. Motoru kullandıkça şarj eder, böylece tak çıkar olmaz. Uyku akımları ise çok düşük olduğundan uzun süreli kullanabilirsiniz.

Motosikleti
    Pcx 125
    1 hafta derken pil ömründen bahsediyorsunuz sanırım. Bendeki cihaz pili bitmeden önce uyarı mesajı atıyor. Aynı cihazı bir konvertör ile veya çindeki emsallerini direk kullanabilirsiniz. Motoru kullandıkça şarj eder, böylece tak çıkar olmaz. Uyku akımları ise çok düşük olduğundan uzun süreli kullanabilirsiniz.
    biraz daha açıklar mısınız pcx e taksam şarj eder mi çalanlar kolayca bulur mu ?

shadowmaster - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba SL 200
    Zincir kullanacak arkadaşların dikkatine !
    Piyasada satılan bütün zincirler, demir kesme makası ile kesilebilir. Bu hayvanlar ellerinde demir kesme makası ile geziyorlar.
    Ancak şöyle bir durum var. Bu makasların ağızlarındaki çeliğin sertliği faklı faklı. Yani normal demir zinciri kesecek kadar güçlü.
    Eğer Grade 80 zincir alırsanız çok çok pahalı bir makas olmadığı sürece kesilmesi mümkün değildir. Satıcıya danışın önceden.

Üç ayrı kalınlık mevcut ;
    80-80 ; özel alaşımlı makasla kesilebilir
    80-100 ; özel alaşımlı makasla çok zor kesilebilir
    80-130 ; makasla kesilmesi mümkün değil, pres hidrolik caka ya da elektrikli döner testere gerekli.

Elbette zincir ne kadar sağlam olursa olsun, kilit açılabildiği ya da kırılabildiği sürece bu çözümde de iş biraz Allah'a emanet oluyor

Motosikleti
    Z300
    Hırsıza kilit dayanmaz doğru. Ancak yan yana duran iki motordan, zamanları da darsa en az önlemi olanı önce çalmaya çalışacaklardır muhtemelen.

@shadowmaster verdiğin bilgiler çok iyi. Mevcut zinciri bu anlamda nasıl kontrol edebilirim?

@motorcumetos. Her motora veya arabaya takabilirsiniz. Şarj cihazlarının çıkışı 5v. Araba ve motorlardaki alternatör çıkışı ise 12v. 12v -> 5v dönüştürücü ile sürekli bağlantı/şarj sağlayabilirsiniz. Türkiye'de yüksek fiyatla satılan ve araba/motora takılan ürünlerde bu convertor var. Çindeki ürünlerde takip cihazıyla birlikte konvertör gönderiyor. Bendeki cihazda (concox gt-03b) 220v->5v adaptör var. Ben haftada bir şarj ederek kullanıyorum.
    Hırsızın takip cihazını bulması açıkçası ne kadar iyi sakladığınıza bağlı. Ancak grenaj altına gizlenmiş bir takip cihazını hemen farketmesi zor. E motoru hareket ettirdiği anda size sms gelecek. Diyelimki sms i görmediniz veya bakamadınız. Motoru parçalayana veya cihazı bulana kadar cihaz açık kalacak, dolayısıyla motorun çalındığını anladığınızda o anki veya son lokasyonunu görebilirsiniz. Diyelimki motoru parçaladılar, en azından siz şikayteçi olacağınızdan piyasadan bir hırsız eksilir

SuleymanE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 / Xpulse 200 4v
    Hocam sadece zincir veya disk kilidi yetmez, kesinlikle ve kesinlikle alarm da şart. hatta alarma ilave olarak alarmlı disk kilidi de olabilir. Birde kapalı garaj olursa tamamdır.

Açıkta duran motosiklet her zaman hırsızın gözüne batar, mutlaka kapalı yerde muhafaza etmeye çalışın.

Motosikleti
    Pcx 125
    Hırsıza kilit dayanmaz doğru. Ancak yan yana duran iki motordan, zamanları da darsa en az önlemi olanı önce çalmaya çalışacaklardır muhtemelen.

@shadowmaster verdiğin bilgiler çok iyi. Mevcut zinciri bu anlamda nasıl kontrol edebilirim?

@motorcumetos. Her motora veya arabaya takabilirsiniz. Şarj cihazlarının çıkışı 5v. Araba ve motorlardaki alternatör çıkışı ise 12v. 12v -> 5v dönüştürücü ile sürekli bağlantı/şarj sağlayabilirsiniz. Türkiye'de yüksek fiyatla satılan ve araba/motora takılan ürünlerde bu convertor var. Çindeki ürünlerde takip cihazıyla birlikte konvertör gönderiyor. Bendeki cihazda (concox gt-03b) 220v->5v adaptör var. Ben haftada bir şarj ederek kullanıyorum.
    Hırsızın takip cihazını bulması açıkçası ne kadar iyi sakladığınıza bağlı. Ancak grenaj altına gizlenmiş bir takip cihazını hemen farketmesi zor. E motoru hareket ettirdiği anda size sms gelecek. Diyelimki sms i görmediniz veya bakamadınız. Motoru parçalayana veya cihazı bulana kadar cihaz açık kalacak, dolayısıyla motorun çalındığını anladığınızda o anki veya son lokasyonunu görebilirsiniz. Diyelimki motoru parçaladılar, en azından siz şikayteçi olacağınızdan piyasadan bir hırsız eksilir
    Saolun , haftada bir kere ne kadar süreye şarj oluyo ? birde konventor ne ben 200 tl ye buldum içinde var mı ?

Motosikleti
    Kuba SL 200
    @lac1vert ;
    Eğer kendin gidip almadıysan kontrol ettiğinde zincirin de olmayacaktır muhtemelen. Dilersen Perşembe Pazarı ya da büyük bir nalburda dükkan sahibi ile konuşup test edebilirsin. Sanıyorum büyük mağazalarda (motosiklet emniyet zincirleri)acayip paralara (300-500 TL) satılan zincirler benim söylediğim cinsten. Ama onları kumaş içine koyup süslü püslü sattıkları için 1,5m de bile fiyatlar uçuyor. Söylediğim Grade 80 serisi gemi sanayisinde ve ağır yük kaldırma sistemlerinde kullanıldığı için bu kadar sağlam yapılmak zorunda. Yoksa nalbura ya da yapı marketlere gittiğinde en kalın zinciri bile istersen, reyon görevlisi aline makas alıp gelir ve keser. İşte hırsızda da o makaslardan var. İnşaat demiri kesme makası ve 14-16 mm kalınlığında bir demiri kesebiliyor o makaslar, çünkü mesele kalınlıkla ilgili değil, yapımda kullanılan karışımın içindeki demir/çelik/galvaniz oranı.
    Yani test edeyim derken zincirin gidecek muhtemelen
    Grade 80 almak için internetten araştırma yapabilirsiniz, genelde Tuzla ve Ümraniye tarafında üretim mevcut. ama dükkana gidip alıp çıkılmıyor. Çünkü siparişe göre kesim yapıyorlar. Zincirlerin fiyatı 40-90 TL/m olarak değişiyor. Bir gün önceden ödeme ve sipariş ertesi gün şubeden teslim için benim kontakta olduğum yer şurası : (Merkez Tuzla, Şube Kartal)

Doğukan Çelik Halat
    Atakan Akçağ
    0216 306 15 65
    MotorKafa ve oluroyle bunu beğendiler.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    honda cbr 650f
    Valla ben ne yaptıysam içim rahat etmedi, evi değiştirip motoru eve sokuyorum bakışarak uyuyoruz.

edit: ayrıca zincir ne kadar sağlam olursa olsun bir elmas uçlu makasın kesemeyeği zincir yoktur, ağzına sığan herşeyi keser.

Motosikleti
    Pcx 125
    Herkez şu gps den alsın kaçırılan olursa grupca gidelim cezalarını verelim allahsızların !

FatalRhytm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 600
    arkadaşlar zincir çok sağlıklı değil size tavsiyem başka çareniz yok ise çelik halat kullanın motosikletinizi kilitlemek için çünki çelik halat demir kesme makasıyla kesilemiyor kesmeye çalıştıkları zaman çelik halat yayılıyor birde asma kilit yerine kaliteli pirinçten yapılan geçmeli kilitler var ondan kullanmanızı tavsiye ederim böylece kilidi kırma şanslarıda kalmıyor biraz pahalı ama motorunuzdan olmanızı engelliyor maliyeti 80- 100 TL arasında.

rebel_punto - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pejo.Jawa.Titan.Ybr.Cbr.Vstrom.Drift.Pulsar.Gs800
    Bilader kendine 600rr için Tuzladan grade80 11mm zincir ve sürgülü asma kilit ( zincir asma kilide girdiğinde sürgüye makas değil bıçak zor temas ediyor ) yaptırmıştı. Resimleri gönderdi bana çok hoşuma gitti. Bende sipariş verip yaptırdım. Metresi 80tl 1,5m zincir + sürgülü asma kilit 150 tl ye geldi. Resimleri tabletten veya cepten girdiğimden atamadım. İsteyen olursa biladerle iletişime geçiririm.

Not: hiç bir kar amacı güdülmeden sadece başka canlar yanmasın diye.

Kesme işini spiral motor la yapınca bilader satıcıya neden makas la kesmiyorsun diye sormuş.
    Cevaben : abi kesilmez diyince bilader dayanamamış bayağı zorlamış. Kesilmemiş. Spiralle kesiliyor. Sürgüyede demir makasının ağzı değmediğinden kesilme imkanı yok. Beni cezbeden noktası o oldu.
    Motosiklet ruhlu araba - QQ - kullanıcısı.

MotorKafa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 1000 FA
    Alıntı shadowmaster adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    @lac1vert ;
    Eğer kendin gidip almadıysan kontrol ettiğinde zincirin de olmayacaktır muhtemelen. Dilersen Perşembe Pazarı ya da büyük bir nalburda dükkan sahibi ile konuşup test edebilirsin. Sanıyorum büyük mağazalarda (motosiklet emniyet zincirleri)acayip paralara (300-500 TL) satılan zincirler benim söylediğim cinsten. Ama onları kumaş içine koyup süslü püslü sattıkları için 1,5m de bile fiyatlar uçuyor. Söylediğim Grade 80 serisi gemi sanayisinde ve ağır yük kaldırma sistemlerinde kullanıldığı için bu kadar sağlam yapılmak zorunda. Yoksa nalbura ya da yapı marketlere gittiğinde en kalın zinciri bile istersen, reyon görevlisi aline makas alıp gelir ve keser. İşte hırsızda da o makaslardan var. İnşaat demiri kesme makası ve 14-16 mm kalınlığında bir demiri kesebiliyor o makaslar, çünkü mesele kalınlıkla ilgili değil, yapımda kullanılan karışımın içindeki demir/çelik/galvaniz oranı.
    Yani test edeyim derken zincirin gidecek muhtemelen
    Grade 80 almak için internetten araştırma yapabilirsiniz, genelde Tuzla ve Ümraniye tarafında üretim mevcut. ama dükkana gidip alıp çıkılmıyor. Çünkü siparişe göre kesim yapıyorlar. Zincirlerin fiyatı 40-90 TL/m olarak değişiyor. Bir gün önceden ödeme ve sipariş ertesi gün şubeden teslim için benim kontakta olduğum yer şurası : (Merkez Tuzla, Şube Kartal)

Doğukan Çelik Halat
    Atakan Akçağ
    0216 306 15 65
    Maaşı alana kadar motorum çalınmazsa ilk iş gidip şu zincirden alacağım. Teşekkürler
    Bir de kilit önerin var mıdır hocam? Sonuçta asma kilitle kilitlediğimizde pek bir halta yaramayacak
    oluroyle bunu beğendi.

Motosikleti
    Pcx 125
    Alıntı rebel_punto adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bilader kendine 600rr için Tuzladan grade80 11mm zincir ve sürgülü asma kilit ( zincir asma kilide girdiğinde sürgüye makas değil bıçak zor temas ediyor ) yaptırmıştı. Resimleri gönderdi bana çok hoşuma gitti. Bende sipariş verip yaptırdım. Metresi 80tl 1,5m zincir + sürgülü asma kilit 150 tl ye geldi. Resimleri tabletten veya cepten girdiğimden atamadım. İsteyen olursa biladerle iletişime geçiririm.

Kesme işini spiral motor la yapınca bilader satıcıya neden makas la kesmiyorsun diye sormuş.
    Cevaben : abi kesilmez diyince bilader dayanamamış bayağı zorlamış. Kesilmemiş. Spiralle kesiliyor. Sürgüyede demir makasının ağzı değmediğinden kesilme imkanı yok. Beni cezbeden noktası o oldu.
    Arkadaşa sorsana nerden almış ?

Motosikleti
    Kuba SL 200
    @MotorKafa ;
    Kilit işini araştırıyorum, sürgülü kilit olabilir ama zincirin göbek boşluğu ve et kalınlığını düşünmek lazım. Ben zinciri alıp gideceğim kilit bakmaya. Taşımadı da iş ayrıca 80-13'ün metresi 3,5 kilo

k_ayhn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pulsar 200 abs
    Alıntı rebel_punto adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Resimleri özelden atarmısın.bide kilitin markası nedir.

koltuğun altına 1 adet dinamit lokumu koyuyosun ve telefona bağlıyosun, telefonuda motorun aküsüne bağliosun,
    motoru çaldılarmı? hiç dert etme, hemen arıyosun telefonunu duman ediyorsun amcaları, istersen bide kasko yap bir taşla 2 kuş vurmuş olursun, paranıda geri alırsın çalanıda cezalandırırsın, kimsede nasıl olduğunu anlayamaz.
    myagdi, Cronos, k_ayhn ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    Z300
    Mümkünse özelden değilde buradan paylaşsanız. Kilidi bende merak ettim.

@motorcumetos
    Yaklaşık olarak 1 saatte şarj oluyor. Sizin 200tl ye bulduğunuz üründe konvertör yok. Konvertör (aslında invertör) girişine verilen bir gerilimi (ör:12v) başka bir gerilime ayarlayan (ör:5v) cihaz en kaba tabiriyle. Bu cihazlar 5v ile şarj olduğundan/beslendiğinden sürekli şarj için motorun alternatöründen gelen 12v yi 5v ye çevirmeniz lazım. Ama dediğim gibi haftada bir defa 1 saatte şarj olduğundan ben konvertör kullanmadım. Hatta içinde eski nokia pili var. Yedekli bile kullanabilirsiniz.
    MotorcuMetos bunu beğendi.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)