Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
3. sayfa BirinciBirinci 12345 ... SonuncuSonuncu

Benelli Türkiye Açıldı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Alıntı Ertugyigit adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benelli sürüş sistemi beyler :D yalnız disklerin mm'si yazmıyor kaç piston yazmıyor sitede.
    Aynı şeyi RKS ve Kuba için de yazıyorlar. Bunlara mail atıp "Bu ne saçmalıktır, ne demek bu ?" falan dedim ama cevap vermediler. Kendilerini komik duruma düşürmeye devam ediyorlar. İnsanın koca koca harflerle "gerizekalı" yazası geliyor bunlara... Bu tip şeylerden firma çalışanlarının çapı da belli oluyor.
    Ertugyigit bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Kawasaki Z250 Sl (yeşil)
    Alıntı Seko adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aynı şeyi RKS ve Kuba için de yazıyorlar. Bunlara mail atıp "Bu ne saçmalıktır, ne demek bu ?" falan dedim ama cevap vermediler. Kendilerini komik duruma düşürmeye devam ediyorlar. İnsanın koca koca harflerle "gerizekalı" yazası geliyor bunlara... Bu tip şeylerden firma çalışanlarının çapı da belli oluyor.
    Ahahah aynen kardeş :D çok rezil duruyor hiç anlayamadım niye böyle bişi yapıyolar :D

Blindfire - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha R25
    Farklı markaların piyasaya girmesi hoş güzelde, ülke gerçeklerini neden göz önünde bulundurmuyorlar anlamıyorum. Türk insanı yolunacak kazmış gibi davranıyorlar. Bu söylediğim sadece Benelli için algılanmasın genel bir durum söz konusu.... :(

Yiğit_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yzf r125
    Alıntı CompanERROR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben CC ve HP olarak kıyasladım fiyatı. Gayette iyi oldu gibi Tamam tarz önemlide farklı şekillerde aynı tadı veren çikolataları neylersin ? Ucuzuna bakarsın
    O öyle kıyaslanmıyor işte birisi naked birisi ss.R6 39 bin tl xj6 22.5 bin tl.Aynı motorlarmı bunlar şimdi sadece 600cc 4 silindir.120 küsür bg biri 78 bg öteki üretiyor gerek kullanılan malzeme amasitörler....vs. herşeyleri farklı arada çok fark var.

plaka - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba CR1
    Ahahah aynen kardeş :D çok rezil duruyor hiç anlayamadım niye böyle bişi yapıyolar :D
    Aynı şeyi ben de sormuştum. Kuba Sürüş Akademisi ve Benelli Sürüş Akademisi adında çalışmaları mevcutmuş ve bu yaz bilinen (ismini vermediler) bir kaç motosiklet kulübü ile ortak bir çalışma faaliyeti gösterilecekmiş. Bunların arasında motosiklet kullanımına dair tüm bilgileri kullanıcılara aktaracaklarmış.

Bana verilen cevap bu. Eğer siz arayıp cevap alamadıysanız büyük ihtimalle şu çok bilmiş üslubunuzdan dolayı veya konuşurken seçtiğiniz kelimelerden dolayı adamına göre muamele görmüşsünüzdür.

Ya gerçekten çok sinirleniyorum sizin gibi insanlara. Karşınızda bir firma var ve bu firma eğer bir yerlerdeyse sizden daha zeki olacağı kesin yöneticileri vardır ki buraya kadar taşımışlardır firmayı. Bu adamlar boş bir şey yazarlar mı ya da söylerler mi veya söyledikleri bir şeyin açıklamasını yapamazlar mı? Eğer birini özellikle bir firmayı yargılayacaksak önce kendi çapımıza bakalım.

Benelli ile ilgili firmadan biriyle gayet güzel bir sohbet gerçekleştirdim. Test sürüşü konusunda henüz net bir karar verilmemiş ancak motosiklet kullanıcılarının güvendiği sektörden biriyle test ve görüş bildirimi için görüşebileceklerini söylediler.

TNT 25 ile ilgili bir takım testlerden dolayı gecikme yaşanabileceğini ama henüz net bir şey söyleyemeyeceklerini söylediler.

Fiyat konusunda özellikle çok durdum ve bununla ilgili daha da makul fiyatlarla bizi şaşırtırlar mı diye ancak fiyatların Benelli kalitesine göre ve güzel ülkemin güzel vergilerine oranla piyasaya sürebilecekleri en uygun fiyattan sürdüklerini söylediler.

Yakıt tüketimi konusunda son testlerin sonucunda bilgi aktaracaklarını, şu an tespit ettikleri tüketimi paylaşarak kullanıcıları yanlış bilgilendirmek istemediklerini belirttiler.

İnternet üzerinden kullanıcı yorumlarını yakından takip ediyorlar, Sürüş Akademisinin yanı sıra Benelli için kullanıcılara yönelik ciddi bir projelerinin daha olduğunu söylediler. Bilgi almak istedim ama bilgi veremeyeceklerini söylediler.

Şimdilik aldığım bilgiler bu yönde, fazlası ya da yanlışı olursa buradan aktarırım.
    dyavol-77, copycat ve benhasan bunu beğendiler.

Motosikleti
    Kawasaki Z250 Sl (yeşil)
    Alıntı plaka adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aynı şeyi ben de sormuştum. Kuba Sürüş Akademisi ve Benelli Sürüş Akademisi adında çalışmaları mevcutmuş ve bu yaz bilinen (ismini vermediler) bir kaç motosiklet kulübü ile ortak bir çalışma faaliyeti gösterilecekmiş. Bunların arasında motosiklet kullanımına dair tüm bilgileri kullanıcılara aktaracaklarmış.

Bana verilen cevap bu. Eğer siz arayıp cevap alamadıysanız büyük ihtimalle şu çok bilmiş üslubunuzdan dolayı veya konuşurken seçtiğiniz kelimelerden dolayı adamına göre muamele görmüşsünüzdür.

Ya gerçekten çok sinirleniyorum sizin gibi insanlara. Karşınızda bir firma var ve bu firma eğer bir yerlerdeyse sizden daha zeki olacağı kesin yöneticileri vardır ki buraya kadar taşımışlardır firmayı. Bu adamlar boş bir şey yazarlar mı ya da söylerler mi veya söyledikleri bir şeyin açıklamasını yapamazlar mı? Eğer birini özellikle bir firmayı yargılayacaksak önce kendi çapımıza bakalım.

Benelli ile ilgili firmadan biriyle gayet güzel bir sohbet gerçekleştirdim. Test sürüşü konusunda henüz net bir karar verilmemiş ancak motosiklet kullanıcılarının güvendiği sektörden biriyle test ve görüş bildirimi için görüşebileceklerini söylediler.

TNT 25 ile ilgili bir takım testlerden dolayı gecikme yaşanabileceğini ama henüz net bir şey söyleyemeyeceklerini söylediler.

Fiyat konusunda özellikle çok durdum ve bununla ilgili daha da makul fiyatlarla bizi şaşırtırlar mı diye ancak fiyatların Benelli kalitesine göre ve güzel ülkemin güzel vergilerine oranla piyasaya sürebilecekleri en uygun fiyattan sürdüklerini söylediler.

Yakıt tüketimi konusunda son testlerin sonucunda bilgi aktaracaklarını, şu an tespit ettikleri tüketimi paylaşarak kullanıcıları yanlış bilgilendirmek istemediklerini belirttiler.

İnternet üzerinden kullanıcı yorumlarını yakından takip ediyorlar, Sürüş Akademisinin yanı sıra Benelli için kullanıcılara yönelik ciddi bir projelerinin daha olduğunu söylediler. Bilgi almak istedim ama bilgi veremeyeceklerini söylediler.

Şimdilik aldığım bilgiler bu yönde, fazlası ya da yanlışı olursa buradan aktarırım.
    Benelli sürüş sistemi ne demek ? Hadi diyelim kuba sürüş sistemi , kuba motosikletlerinde var. Peki bu motosikletlerin normal bi motosikletten ne farkı var ? Sürüş sistemi mi farklı? Niye kapı gibi Ducati o zaman motorlarına ''özel ducati sürüş sistemi'' yazmıyor ? Sürüş sistemi demek motorun şasisi , tekerleği ne bileyim aktarma organları farklı ve bu markaya özel olur yazarsın eywallah. Ama böyle olunca elinde ufak parası olan , motosikletten hiç anlamayan yaşlıları ya da anadolu gençlerini kandırmaya yönelik duruyor insanların gözünde. Dediğim gibi bişeylerin farklı olması lazım bunu belirtmek için , mesela herkes otomatik şanzıman yazıyor volkswagen dsg yazıyor ve farklı bir sistem gerçekten de. Böyle bişey olur eyw susarım kabul ederim , ama kuba bilmem ne modelinde özel ''kuba sürüş sistemi '' diyince çok komik duruyor kusura bakmayın. Kavramlar yanlış anlaşılıyor firma tarafından da zaten , eğer size ''biz sürüş eğitimi vericez o yüzden böyle bişey yazdık '' dedilerse kusura bakmayın ama bayağı keklemişler sizi yani.

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:09 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:07 ----------

Eğitim sadece o marka motosikletlere mi özel ve açık ki o motorlara ''.... sürüş sistemi'' yazılıyor ? Başka bir motosikletle o eğitimden kalıyor musunuz ? Diğer motorlar gibi sürülmüyor mu özel ''benelli sürüş sistemi''ne sahip olan motosikletler ?

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:14 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:09 ----------

Aynı zamanda arkadaş sormuş 'nedir bu sürüş sistemi' diye , cevap veren olmamış. Birazcık mantıklı düşünürseniz siz de anlarsınız gereksiz ve yanıltıcı bir yazı olduğunu , dediğim gibi motosiklette farklı bişey olması lazım ki o orada belirtilsin , yazılsın. Altı üstü çin yapımı bi motor bloğuna çelik şasi iki tekerlek işte , başka hiçbir farkı yok diğer motosikletlerden.

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:18 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:14 ----------

Ekstradan size verdikleri cevap ''benelli sürüş sistemi '' nedir sorusunun cevabı değil. Neyse yaz çok yazdım ama böyle mantıksızlık görünce insan sinirleniyor :D
    Seko bunu beğendi.

plaka - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba CR1
    Benelli sürüş sistemi ne demek ? Hadi diyelim kuba sürüş sistemi , kuba motosikletlerinde var. Peki bu motosikletlerin normal bi motosikletten ne farkı var ? Sürüş sistemi mi farklı? Niye kapı gibi Ducati o zaman motorlarına ''özel ducati sürüş sistemi'' yazmıyor ? Sürüş sistemi demek motorun şasisi , tekerleği ne bileyim aktarma organları farklı ve bu markaya özel olur yazarsın eywallah. Ama böyle olunca elinde ufak parası olan , motosikletten hiç anlamayan yaşlıları ya da anadolu gençlerini kandırmaya yönelik duruyor insanların gözünde. Dediğim gibi bişeylerin farklı olması lazım bunu belirtmek için , mesela herkes otomatik şanzıman yazıyor volkswagen dsg yazıyor ve farklı bir sistem gerçekten de. Böyle bişey olur eyw susarım kabul ederim , ama kuba bilmem ne modelinde özel ''kuba sürüş sistemi '' diyince çok komik duruyor kusura bakmayın. Kavramlar yanlış anlaşılıyor firma tarafından da zaten , eğer size ''biz sürüş eğitimi vericez o yüzden böyle bişey yazdık '' dedilerse kusura bakmayın ama bayağı keklemişler sizi yani.

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:09 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:07 ----------

Eğitim sadece o marka motosikletlere mi özel ve açık ki o motorlara ''.... sürüş sistemi'' yazılıyor ? Başka bir motosikletle o eğitimden kalıyor musunuz ? Diğer motorlar gibi sürülmüyor mu özel ''benelli sürüş sistemi''ne sahip olan motosikletler ?
    Sürüş sisteminin motorun ya da otomobilin kendi sistemiyle bir alakası nasıl olur anlamadım. Otomatik şanzımandan örnek vermişsiniz onun için de şu soruyu sorayım; "vw dsg diğerleri otomatik dedi ama dsg gerçekten farklı ve hakediyor" sözünde haklılık payınız var ama dsg şanzıman da araç şöyle kullanılır ama diğerlerinde böyle kullanılır gibi bir ibare var mı? Bu teknik özelliklerde şanzıman türü/özelliği olarak aktarılır kullanıcıya.

Şimdi tekrar uzun uzun yazmak hiç içimden gelmiyor ama az önce ben üsluptan bahsetmiştim dikkat ederseniz ama hala üsluba dikkat etmeden ve karşınızdakini tanımayı geçtim saygı çerçevesinde bile cevap veremiyorsunuz. Ben de buraya tartışmak için değil fikir alışverişinde bulunmak için geliyorum ama saygı çerçevesinde. Karşımda ister bir şahıs ister bir firma olsun fark etmez.

Yine de kısa bir örnek vereyim. Bir X bir de Y markası var. Servislerinin başında X servisi Y servisi var ama bu servisler aynı hizmeti vermiyor mu? Sonuçta aynı şekilde tamir yapıyorlar, aynı cihazları kullanıyorlar, aynı yağı kullanıyorlar vs. O zaman neden isimlerinin başında X veya Y var? Farklı olmak için mi, milleti keklemek için mi yoksa tamamen gerizekalılık mı?

Tekrar söylüyorum burada amacımız fikir alışverişi ve birbirimizi doğru yönlendirmek, Tartışmak değil. Konuyu uzatmayalım bence
    copycat ve benhasan bunu beğendiler.

Motosikleti
    Kawasaki Z250 Sl (yeşil)
    Tamam fikir alışverişi olsun. Peki benelli sürüş sistemine sahip motorlar diğer marka motorlardan farklı mı kullanılıyor ? Peki bu sitede yer alan ''benelli sürüş sistemi' bilgisinin müşteriye aktardığı sizce ne gerçekten çok merak ediyorum. Farklı olan ne yani bu ''sürüş sistemi''ne sahip olmayan motosikletlerden ?

Motosikleti
    2014 CBR500R vs Dio 110
    Alıntı plaka adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Herşeyi bildiğini sanan-aslında hiçbirşey bilmiyordur ve bilmediğinin de farkıda değildir.
    copycat bunu beğendi.
    The Power of The Dreams.

benelli sürüş sistemi siz sürerken yola ve tepkilerinize göre karşı tepkiler geliştirerek hiçbir motosikletin sunamadığı muhteşem bir motosiklet deneyimi sağlıyor. şaka lan şaka. bence de reklama yönelik içi boş saçma bir ifade.
    Ertugyigit ve computeus bunu beğendiler.

Blindfire - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha R25
    Ağzı olan konusuyor. mal gelsin görelim.

kara_kule - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM Wolf 250
    seçeneklerin artması biz kullanıcılar için iyi rekabet ortamı oluyor .bakalım bu aletler nasıl cıkacak

Motosikleti
    Asya cros rx 250
    Honda kawazaki yamaha vb motolarin fiyatlarinin yuksek oluşunu kalitesinden ziyade isim yapip unlenmelerine bağliyorum. Epey bir parayi isimlerine markalarina veriyoruz. İstikbalden daha kaliteli olan kayseri ankara mobilyalarin istikbalden daha uygun fiyata satilmasi gibi. Simdi bizler on yargili olmayip boyle bir markalarin uygun fiyatta bizlere hitap eden motorlarina desteklerimizi vermeliyiz. Rakabetin artmasi bizim icin iyi olacaktir.
    Tnt 250 31 bg 21nm tork değerleriyle epey guclu degilmi?

Motosikleti
    Kawasaki Z250 Sl (yeşil)
    Alıntı dadaş orhan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Honda kawazaki yamaha vb motolarin fiyatlarinin yuksek oluşunu kalitesinden ziyade isim yapip unlenmelerine bağliyorum. Epey bir parayi isimlerine markalarina veriyoruz. İstikbalden daha kaliteli olan kayseri ankara mobilyalarin istikbalden daha uygun fiyata satilmasi gibi. Simdi bizler on yargili olmayip boyle bir markalarin uygun fiyatta bizlere hitap eden motorlarina desteklerimizi vermeliyiz. Rakabetin artmasi bizim icin iyi olacaktir.
    Tnt 250 31 bg 21nm tork değerleriyle epey guclu degilmi?
    Kardeş teknoloji farkı yok mu hiç ? Bi Yuki bir de kawasaki, ktm arasında dağlar var ama kaliteli parça kullanmak ucuz değil , uzun ömürlü dayanıklı teknoloji geliştirmek ucuz değil. Gelsin tabi ki almak isteyen alsın baksın ama gözü kapalı dalmak pek güven verici değil.

Motosikleti
    MT07ABS / FZ09
    TNT25e 8 lira vereyim.

Mardin İl Temsilcisi CompanERROR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    X TREME MAX 2014 - Pulsar 200NS 2014
    . Burdan benelli yetkililerine bağırıyorum pardon ya sesleniyorum olacaktı. Şu fiyatları azcık indirin bide eski mptorunu getirene xxx indirim yapın yarın kapınızda olurum :D

Motosikleti
    CBR250R Repsol/SATILDI
    Alıntı turkish39 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İşte o bizde yemiyor.Yuro Düşünce,3115 olan yuro 3200 olur merak etme Yaz bi kenara
    Yok hocam ya niye öyle olsun, sende gider elindeki tlyi yuroya çevirirsin, yuro ile alırsın :D
    Evet Manuş Baba dinliyor, kitap, gazete okuyor ve düşünüyorum...
    Düşünün, düşünmekle ölmüyor insan...

Motosikleti
    Asya cros rx 250
    Kardeş teknoloji farkı yok mu hiç ? Bi Yuki bir de kawasaki, ktm arasında dağlar var ama kaliteli parça kullanmak ucuz değil , uzun ömürlü dayanıklı teknoloji geliştirmek ucuz değil. Gelsin tabi ki almak isteyen alsın baksın ama gözü kapalı dalmak pek güven verici değil.
    Yok gardasim tabi cinli motorlarla kiyaslama yapmam benelli, pulsar benzeri kaliteli motorlarla diyorum arasinda cok fiyat farki var

hakanens - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CB125E
    Alıntı tekoklava adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    haydı millete hayırlı olsun
    iki tekerlekli sportif görünüşüyle güven sağlamaktaymış ona göre=)
    Güven veren yapısı falan bunlar nasıl bir açıklama yahu. Ha emniyet kemeri var onu takınca motorla beraber sürükleniyon. Motor bir parçamız haline geliyo haliyle
    Bir garip yolcu

Mardin İl Temsilcisi CompanERROR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    X TREME MAX 2014 - Pulsar 200NS 2014
    Vay arkadaş adamlar yurt dışı fiyatlarına yakın bir fiyatla girmiş sektöre senmisin bunu yapan. Basıcan 1000$ fazlasını millet o zaman daha çok sempati duyar. Yanlış yapmışlar.

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 12345 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)