Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Motosikletlerde de 24 bin liraya 24 ay 0 faiz kampanyasi istiyoruz.

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Z800
    Arkadaslar malumunuz otomobil saticilari bir sekilde araclari ellerinden cikarmak icin milletimizin alim gucunu bildikleri icin binbir turlu kampanyalar duzenliyorlar. Bu aralarda moda baslikta yer alan kampanya ve turevleri. Motosiklet firmarlari ise bu ve buna benzer kampanyalar neden duzenlemiyorlar.Neden insanlara motosiklet satmak icin cabalamiyorlar Gunde bilmem su kadar 0 km otomobil turkiyede trafige cikiyor diyorlar niye motosiklet firmalarida bir yaris icerisine girmiyor.Turkiyede motosiklet fiyatlari ortada. Insanlarin alim gucu yok. Gelin birlik olalim otomobil firmalarinin yaptigi kampanyalari motosiklet saticilarinin da yapmasi icin harekete gecelim. Firmalara yazi yazalim.Arayalim..Hepinize saygilar.
    godfather bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Taksit olsa da o parayı ödemiyomuyuz. Bence eldeki parayı kullanmak uzun vadeli borçlanmaktan daha mantıklı. Paran yoksa da hiç alma daha iyi. Borçla huzursuz oluyo insan.
    antilop_skul ve GP500-1st bunu beğendiler.

MotorKafa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 1000 FA
    Ücretsiz bakım falan da istesek mi acaba, bilemedim.
    Mengu16 bunu beğendi.

Jemand - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-10 SP
    alım gücün yoksa, almayacaksın. bu kadar basit. kimse babasının hayrına 24 ay vadeyi 0 faizle vermez.

Arkadaşlar alım gücü olmamak başka birşey. Zaten insan biraz bilinçliyse bile bile gidip taksitlede almaz ödeyemiyecegi parayı. Herkesin beyni var kullanmakta özgür ama bu tür kampanyalar kim ne derse desin ödemeyi kolaylaştırıyor. Akıllıca kullanılan taksitlerle bütçenizi rahatlatabilirsiniz. Ve bu kampanayalarda olmalı kesinlikle katılıyorum

MD.Murat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yok
    Alıntı modifix adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar alım gücü olmamak başka birşey. Zaten insan biraz bilinçliyse bile bile gidip taksitlede almaz ödeyemiyecegi parayı. Herkesin beyni var kullanmakta özgür ama bu tür kampanyalar kim ne derse desin ödemeyi kolaylaştırıyor. Akıllıca kullanılan taksitlerle bütçenizi rahatlatabilirsiniz. Ve bu kampanayalarda olmalı kesinlikle katılıyorum
    keşke herkesin beyni olsaydı.
    http://www.aktifhaber.com/tuikten-ca...i-1011720h.htm
    Jemand bunu beğendi.

Motosikleti
    Z800
    Arkadaslar takdir edersiniz ki hepimizin gonlunde en az bi 600 cc lik motor yatar. Ornegin ben z800 almayi dusunuyorum
    .Fakat krediye neden bosu bosuna para veriyim fazladan 6 7 bin lira.34 bin liralik motosikletin 10 binini pesin odesek geriye kalanin 24 bin lirayida 24 ayda 1 bir bir odesek kotumu olurmu kardeslerim size soraririm. Bu sekilde odeme olunca motosiklet firmalari zarar mi eder.

dovahhkin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax 250 ABS
    600 cc 1000 cc 1300 cc cok hojdur ama bennane

Benden +1 in var.

Taksit vs peşin almak birçok açıdan tartışılabilir ve tercih meselesidir.

antilop_skul - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf600sa 2007 +100k km
    taksit yapınca kasko yaptırman gerekecek bu seferde 24 bin tl lik motora 5000 tl kasko cıktı denecek hadi onuda 9 taksit yaptırdın 555 tl
    aylık ödeyecegin tutar ilk sene icin 1555 tl oldu ee 1555 tl ödeyebiliyorsan zaten 24000 kredi cekmeye gerek yok .

GP500-1st - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bu 24 bin 0 faiz fiat marka araçlardaki kampanyada bahsediyorsun sanırım. Ama atladığın bir husus var. araçların fiyatı 45-70 bin arası yani ortlama 50 bin ve üzeri fiyatlı ürünlerin yüzde 40 ına tekabul ediyor. 50 bin tl lik ürün için o kadar borçlandırıyor.

Motorda karşılığı 12-15 bin 24 ay olur. bunu istmeye hakkımız var ama motoru alıp patlayan o parayı geri ödeyebilirmi? motor arabadab çok daha riskli gurup bankalara ve firmalar göre o yüzden böyşe bir uygulama yok. Emin ol 0 30-35 binlik motoru sana satmak için can atıyor ama güvenmiyor

Ayrıca mengünün dediği gibi borçla motor hayali güzel ama pratiği kötü oluyor

MD.Murat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yok
    Alıntı superaytek adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaslar takdir edersiniz ki hepimizin gonlunde en az bi 600 cc lik motor yatar. Ornegin ben z800 almayi dusunuyorum
    .Fakat krediye neden bosu bosuna para veriyim fazladan 6 7 bin lira.34 bin liralik motosikletin 10 binini pesin odesek geriye kalanin 24 bin lirayida 24 ayda 1 bir bir odesek kotumu olurmu kardeslerim size soraririm. Bu sekilde odeme olunca motosiklet firmalari zarar mi eder.
    sizin anlamadığınız nokta da şu
    kimse kimseye bedavadan 24 ay 0 faizle para vermez.
    bunu yapan otomobil şirketi , banka ile anlaşma ile yapıyor. sizin alacağınız 24 bin tl den bankanın kazancı atıyorum 5 bin tl ise , banka bundan kar edecek ama müşteriyi de otomobil şirketi bulduğu için daha az kar edecek. atıyorum 4 bin banka alacak , bin tl de indirim olmuş olacak.
    halbuki sizin alacağınız motoru peşin olarak almak istediğinizde bayiden çıkış fiyatı banka manka olmadan 20.000 olcaktı.
    herkes taksitle aldığı için zaten taksitli fiyat sanki en az fiyatmış gibi yazılıyor otomobilde.

schism - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GV250
    Birşey alırken ya da yaparken hep zorlamanın peşindeyiz. Anlamıyorum arkadaş paran varsa makul seviyede bütçe ayarlayıp huzurlu huzurlu yaşamak varken limitin sonuna kadar zorlayıp sıkıntı stres yaşamanın mantığı ne? taksitle dünyayı satsalar sıraya girer alırız yeminle.

Motosikleti
    xmax250
    belki eleştiri gelecek ama taksitle hacı olunan bir dünyada bunu beklemek çok makul... tüketim toplumu olmanın sonucları...

Ya arkadaşlar iyi hoş diyorsunuzda bura Türkiye millet zar sor geçiniyor, sanki 2000-3000 dolar maaş alıyorda insanlar diyorsunuzki rlindeki parayla al. E adamın elinde para yokki . Ayın sonunu anca getiriyor bazen. Ama şu gelip geçici dünyadada belki bi motor sürmek istiyor yada farklı bir hayali var. Ödemelerni kısıp taksitle almak istiyor belki. Burda herşey pahalı yaşam şartları cok pahalı. Sizin dediginiz gibi yaşasak herkes ot gibi yaşar ölür. Ha böylede borçla ölüyoruz ama en azından birşeyler yaparız. Yalnız benim bu dedigimden asgari ücretli bir çalışanın gidipte audi alması kesinlikle demek degil. Gene ödeme gücüne göre seçeceksin kesinlikle. Böyle bir opsiyonun olması kesinlikle iyi olur isteyen kullanır parası cepte olan arkadaşlarda parayı basıp alır. Neden karşı çıkıyorsunuzki. Milletin cebini düşüneceginize ülke neden kalkınmıyor türk lirası neden deger kaybediyor, ekonomi niye büyüyor gibi gözüksede aslında sıcak parayla besleniyor, neden üretim yapılmıyor. böyle şeyleri düşünürseniz daya iyi olur

Sıfır faiz otomobil diyorlar sonra bir bakıyorsun altına basit maliyet oranı diye bir şey yazmışlar. Öyle 15.000 aldım 0 faizi 15000 odeyeyim yok. Adamlar işi biliyor.

bikerboi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    23' Piaggio Beverly S 400
    hangi otomobil firması 0 faizle taksit yapıyor veya kredi veriyor ki? bu arada japon motosiklet satıcılarının böyle bir uygulama yapmasına gerek yok, zira getirdikleri çoğu motoru peynir ekmek gibi satıyorlar. hatta bir çok kişi kendi ilinde motor bulamadığı için çevre illere yöneliyor. (bkz: yamaha xmax 250, yamaha r25, honda cbr 250 vs.) zaten satılması güç motorları hiç getirmiyorlar

burada birçok kişi yüksek hacimli motorların, vergilerin, sigortaların pahalılığından bahsediyor ki çok da haklılar. haftasonu aracımı servisten teslim almak için Borusan İstinyedeydim, vakti olan mutlaka haftasonu bir uğrasın ve manzarayı görsün. Showroomun önünde neredeyse 20-30 tane müşteri var, kimisi 60k 70k 80k lık motorlara bakıyor ve sipariş veriyori kimisi içerideki butikten ekipman alıyor, yani motorları çok rahat bir şekilde satıyorlar. hitab ettikleri kitle zaten kriz de olsa, savaş da olsa, bomba da düşse bu motorları alıyor. şimdi ticari olarak düşündüğümde ben de 60k lık motorun siparişini bile yetiştiremiyor olsam 0 faizle kimseye taksit yapmazdım. bu söylediğiniz belki uzakdoğu motorları satan veya küçük illerdeki satıcılar için geçerli olabilir.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)