Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Z300 Vites Pedalını Yamulttum

Motovento
    REKLAM ALANI
    CengoCenk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Versys 650
    Arkadaşlar selamlar

Geçen pazar motorla Ömerli - Şile gezisi yaptım. Bir yerde motoru çevirirken yavaş bir şekilde motor üzerime devrildi Herhangi bir yerinde veya gidonda hiçbir hasar oluşmadı. Çok şükür bendeki botlar sayesinde ayağımda da ezilme vs olmadı. Kaldırdım. Yola devam ettim. Ama vites değiştirirken vites pedalını, ayağım oldukça arar oldu. Ancak hiç ihtimal vermediğimden vites pedalına bakmak aklıma gelmedi.

Dün akşam, hafta sonu makineyi yıkattığım için WD-40 layayım dedim. Manet ler vs derken vites in oraya geldiğimde vites pedalının içeri doğru eğildiğini gördüm. Allah tan çok fazla eğilip, vites çubuğuna değmemiş. Yoksa yollarda kalırdık.

El ile biraz zorladım ancak çıkartılmadan düzelecek gibi değil. Hafif krom boyaları da kalkmış biraz.

Sorum; Bu vites pedalı değişmeli mi? Çıkartılıp düzeltilip boyanabilir mi? Muhtemelen bu akşam servise götüreceğim motoru. Öncesinde sizlerden bir bilgi alayım dedim.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Geçmiş olsun, bana sorar iseniz, eğilen parça bir grenaj, yani pasif eleman olsa idi , el yordamı ile düzeltmeye ok deridim, ancak sürekli hareket edecek, ve yine ayağınız tarafından bir kuwete maruz kalacak parçadır, , maaliyet 2. planda kalmalı ve değişmeli derim.
    OnurTr, CengoCenk ve SUN bunu beğendiler.

ergün1968 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NC 700 SA
    Bir boru v.s takarak eğerek düzeltin.Geçmiş olsun.
    maktama, CengoCenk ve Shrieker bunu beğendiler.

TimFx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ninja300SE ABS
    Endişe edicek bir durum değil dostum bende senin dediğin şekilde ilk bir ayımda iki kez park ederken aynı komediyi yaşadım. serviste güzelce düzeltiler değişmesi gerekmiyor. o kadar dandik bir metal değil.
    CengoCenk bunu beğendi.

YouSuffer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XJ6N
    Cbr 125r da olmuştu bikere elle düzelttim sorun kalmadı dikkat edin zorlamayın fazla
    CengoCenk bunu beğendi.

CHaTaN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Harley Davidson electra glide ultra classic
    Öncelikle geçmiş olsun.
    Vites pedalı motordaki en çok işleyen parçalardan birtanesi. Pedalı ısıtarak onu eski haline getirmek mümkün ama ısıtma ile kromlar hasar görecektir. Z300 ü bilmediğim için pedal demir mi yoksa aluminyum mu. eğer alüminyumsa kırılma riski biraz daha fazla oluyor.
    Düzeltmeden sizin için en riskli olacak durum o an sorun halledilse bile zamanla vitesinizin kırılma olasılığının olabilecek olması.
    Eğer meraklıysanız ve bütçeniz de varsa orijinal yerine çok güzel pedal setleri var onlardan takarsınız bu da vesile olmuş olur
    CengoCenk bunu beğendi.

sey_47 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BWS 100
    Geçmiş olsun kardeş.
    Müdahale yapacaksan, sökerek yapmanı tavsiye ederim. Şanzumana takılıyken zorlayınca benim içim gidiyor.
    CengoCenk bunu beğendi.

kurubuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000FA
    Pedalın bağlı olduğu kolun dibindeki keçe patladıysa yağ damlatabilir, veya düzeltmeye çalışırken patlatabilirsin. Yağ sızıntısını da kontrol et.
    CengoCenk bunu beğendi.

CengoCenk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Versys 650
    Cevaplar için çok teşekkürler arkadaşlar.
    Bugün servise rodaj bakımı için bırakacaktım motoru. O sırada çıkartılıp düzeltilmesi için ustaya söylerim.

Alıntı CHaTaN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Eğer meraklıysanız ve bütçeniz de varsa orijinal yerine çok güzel pedal setleri var onlardan takarsınız bu da vesile olmuş olur

Bahsettiğiniz pedal takımları aşağıdaki gibi olanlar mıdır?

http://www.aliexpress.com/item/CNC-A...254528229.html

Karalı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2teker
    Önemli bir şey değil ikili çekiç gibi birşeyle düzeltiyorlar para bile almazlar sıkıntı değil sökmeden halledeler
    CengoCenk bunu beğendi.

Selçuk Keleş - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KLX 250 (Atılgan)
    Bir kere eğildi mi daha sonra zayıfladığından herhalde daha sık eğilmeye başlıyor. Defalarca toprakta üstüne düşmesine rağmen eğilmemişti bir kere asfaltta düştü ve eğildi
    Düzgün düzeltmek için sökmeniz şart,kolay sökülüyor en azından benimkinde

CengoCenk bunu beğendi.
    Kawasaki KLX Türkiye - https://www.facebook.com/groups/klxturkiye/

DKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    yerinden çıkarıp öyle düzeltin. yada sıfır alın AMA koruma takozu yada demir koruma mutlaka takın
    CengoCenk bunu beğendi.

Motosikleti
    kawasaki z300 (2015)
    BENİM Z300 DE AYNI ŞEKİL OLDU AMA ÖNEMLİ BİR DURUM DEĞİL DEMİRİ OKADAR SAĞLAM Kİ ZOR DÜZELTTİM KENDİNDE YAPABİRSİN SONRA ALİMİNYUM BANT YAP HEM GÜZEL GÖRÜNÜR

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)