Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

regal raptor daytona arkadaşıma ilk motoru alıyoruz

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    KTM Duke 200 abs
    arkadaşlar merhaba arkadaşıma 2013 5000 km de daytona 250 alacağız. motor 7750 yazılmış malum sitede. motora baktık çok temiz görünüyor. kağıthane tarafında bir motorcu satıyor. herhangi bir tavsiyesi olan var mı? lastikler çok iyi görünüyor ama 3 yıllık muhtemelen. motoru çalıştırdık hafif tökezler gibi olup marş alıyor. ama daha nce baktığımız diğer regal ler de böyleydi. tanıdığımız bir usta yok motoru yerinde görmek için. servisine ustasına götürme şansımız da yok. genel tavsiyelerinz var mı buna da bakın, şunu yaptırın, gibi. ben de çok anlamıyorum. forumda regal sayfası yok gibi. başka bi yer var oraya da soramadım. yorumlarınız değerlidir bugün ya da yarın alacağız.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    sey_47 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BWS 100
    O paraya o kadar modelli olmaz ama gv250 düşünebilirsiniz.
    Reg Rap beğenen onu beğenmeyedebilir.
    Onda karar kıldıysanız, güzel. Motora iyice bakmak lazım. veya baktırmak.
    Lsatiklerin iyi görünmesi sizi aldatmasın, marka model ve üretim yılı önemli. Değişmek isteyebilir.

Motosikleti
    NC 700 X
    www.raptorriders.com.tr bu forumda her türlü bilgiye ulaşabilirsin. Hatta motorun sahibine bile orada rastlayabilirsin. O forumda motoru almadan önce kime baktırabileceğini sorabilirsin. Bi arkadaş GV 250 önermiş. Gv 250 biraz daha pahalıdır. Ama performans ve kalite olarak Regalden iyidir. Her ikisinide kullandığım için biliyorum.

natila - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf150 + HD sporster xl 1200 custom cb
    motorcudan motor alınmaz kardeşim... sahibinden ya da mağazasından al...10 motorcudan 9,5 i üçkağıtçıdır... tecrübeyle sabit
    planet58 bunu beğendi.

vader - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750D Integra
    Alıntı blackfish adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar merhaba arkadaşıma 2013 5000 km de daytona 250 alacağız. motor 7750 yazılmış malum sitede. motora baktık çok temiz görünüyor. kağıthane tarafında bir motorcu satıyor. herhangi bir tavsiyesi olan var mı? lastikler çok iyi görünüyor ama 3 yıllık muhtemelen. motoru çalıştırdık hafif tökezler gibi olup marş alıyor. ama daha nce baktığımız diğer regal ler de böyleydi. tanıdığımız bir usta yok motoru yerinde görmek için. servisine ustasına götürme şansımız da yok. genel tavsiyelerinz var mı buna da bakın, şunu yaptırın, gibi. ben de çok anlamıyorum. forumda regal sayfası yok gibi. başka bi yer var oraya da soramadım. yorumlarınız değerlidir bugün ya da yarın alacağız.
    Bence acele etmeyin, o bölgede oturan arkadaşlardan size usta tavsiye edebilecek birileri mutlaka çıkacaktır.

Kontrol ettirmeden asla motosiklet almayın derim.

Saygılarımla.
    Tecrübe, limitlerini bilmektir.

Motosikleti
    KTM Duke 200 abs
    Alıntı sey_47 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    O paraya o kadar modelli olmaz ama gv250 düşünebilirsiniz.
    Reg Rap beğenen onu beğenmeyedebilir.
    Onda karar kıldıysanız, güzel. Motora iyice bakmak lazım. veya baktırmak.
    Lsatiklerin iyi görünmesi sizi aldatmasın, marka model ve üretim yılı önemli. Değişmek isteyebilir.
    gv 250 benim de çok beğendiğim bir motor ama hem daha pahalı hem v motor değil bildiğim kadarıyla. arkadaşım iri ve ağır buldu motoru. regal de daha rahat etti. arada 6-8 beygir fark var gv ile daytona arasında. ama tercih arkadaşın. model olarak kararını verdi sanırım. lastikler bence de değişmeli, allahtan chopper lastikleri spor naked motor lastiklerine göre daha uygun. dişleri, yumuşaklığı iyi görünüyordu ama baya.

arenli, tşkler bilgi için. ali ustaya götüreceğiz.

natila, bir aydır bakıyoruz. regal in piyasası yok. çok alternatif yok malesef. usta ne derse ama büyük ihtimalle alacağız artık.

tşkler cevaplar için

sey_47 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BWS 100
    GV 250 ler V motor. Arka silindir biraz geride kaldığından dikkatinizi çekmemiş olabilir.
    Tabi kendi hangisi hoşuna gitti ise, onu alsın. İçine sindikten sonra gerisi koymaz.

Motosikleti
    xmax250
    eski bir daytona 350 kullanıcısı olarak söliiyim regal in hic bir motosikleti v motor degildir... onun dısında vites gecişlerini kontrol etmek lazım regalleri alırken... yagsız susuz kalmadıysa bakımları tamsa alınabilir bir modeldir.. benim hala gozum kaymıyor degil =)

Motosikleti
    NC 700 X
    Lastik konusunu atlamamanızı tavsiye ederim. GV250 V motordur. Gv250 ye Mitas alırsın 350 TL ödersin ve gayet güzel lastiklerdir. Daytonaya iyi bir takım lastik almaya kalkarsan 1000 Küsür TL ödersin ebatlarının büyüklüğünden dolayı. Yani aradaki fiyat farkı karşılanmış olur. Sonra kullanırken 8 HP az fark değil. Ayrıca Gv250 daha ekonomiktir. Son bir şey daha yazayım motoru alırken görünümüne aşık olursun ama biriki sıkıntıdan sonra aşk biter. Gv250 nin eksi tarafı ise parçalarını internetten temin etmen gerekir. Ama ben 8000 km kullandım hiç bir arıza vermedi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Grumuzda iki arkadaşta var daytona. Benim çok beğendiğim bir motosiklet, kronik sorun olarak boşa düşme sorunu var 2013 ve öncesinin. Onu kontrol ettirmenizi öneririm. Onun dışında zincirden ses gelir yine kronik olarak ama onun çözümü yok diye biliyorum. Genel itibari ile sorunsuz bir motordur, yağı, suyu koyulduysa pek sorun çıkarmaz.

Edit: bahsettiğin motora baktım ancak, motor çok fazla yıpranmış görünüyor neresini temiz gördünüz anlamadım? Ön maşa paslanmaya yüz tutmuş. Egzozda yanıklar ve birsürü kusuru var resimlerden görünebiliyor. Büyük ihtimal kazalıdır.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)