Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Cub motorlarda ayak freni

Motovento
    REKLAM ALANI

Dostlar merhaba, bildiğimiz cub motorlarda ayak frenini iptal edip, arka freni sol manete taktırabilirmiyiz, teknik konuları pek bilmiyorum, ama scooterlar gibi iki manette fren olduğu zaman cub motor daha tatlı olur diye düşünüyorum, bu konudaki ustaların yorumlarını merak ediyorum

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:02 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:19 ----------

Dostlar hiç yanıt gelmediğine göre , yapılamıyor diye varsayıyorum

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Olur ya, niye olmasın? Scooter'da oluyorsa, cupta da olur.

Yani sağ ayağın altındaki ayak freni iptal edilip, sol manet kısmına takılabiliyor mu, o zaman çok iyi, tamirci ustalar bunu yapabilir demektir

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Biraderim sana şöyle anlatayım yurtdışında gençler uğraşıyor benzeri modifikasyonlarla öncelikle gidona manet kütüğü takacaksın sonra sağ arka göbekten torsiyon demirine direk tel bağlayıp çekeceksin ama dikkat et kasıntı olmayacak rijit bir bağlantı olacak daha sonra frenin dozajina göre ayar yapacaksın arka tambura ek bir demir uydurma durumu olabilir.

tr100a - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kesinlikle yapılır fakat her usta yapamaz zeki birini bulman lazım kesme ve kaynak işi olup orjinalliği bozulucak

berkcigdem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ktm 1190
    çok daha basiti var boşver fren telini falan filan , "halat fren" sistemini yapmak hepsinden basittir.

şimdi o ne diye sorarsan gugıl amcaya yaz çok güzel açıklamaları var. zamanında hangi motorlar kullandı , çalışması nasıldır , yapılması nasıldır vs diye.

Motosikleti
    ......
    teli meli boşverle olmuyor halatı neyle bağlayacan çamaşır ipiylemi, halatın içinden tel geçiyor,bu işin mantığı zaten halat sistemi tersi zaten hidrolik sistem oluyor...fenerbahçeli kardeşim sen iyi bir usta bul halleder

Motosikleti
    ktm 1190
    Alıntı levend84 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    teli meli boşverle olmuyor halatı neyle bağlayacan çamaşır ipiylemi, halatın içinden tel geçiyor,bu işin mantığı zaten halat sistemi tersi zaten hidrolik sistem oluyor...fenerbahçeli kardeşim sen iyi bir usta bul halleder
    sen çamaşır ipi ile bağla ben don lastiği ile bağliyim artık hangisi daha kolaysa. gerçekten halatın içinden tel geçiyor mu ? çok sağol bilgilendirmen için. halat sistem tel sisteme göre yapımı ve tamiri daha kolaydır ve az maliyetlidir. avantajı dezavantajı vardır bunlar ayrı mevzular.

neyse fenerbahçeli kardeş benimki tavsiye sadece

Felis Leo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HHH
    cup motorun scooter den üstün yanlarından birisi arka frenin ayakla basılabilmesidir bu sayede sol elin boşta kalıp bir şeyler taşıyabilirsin yani sadece sağ elle motoru kullanabilme fırsatın olur , sağ ayağın frene basmayınca sağ ayağınla yolda duran topamı vuracaksın a benim akıllı kardeşim.

Motosikleti
    ......
    Alıntı berkcigdem adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sen çamaşır ipi ile bağla ben don lastiği ile bağliyim artık hangisi daha kolaysa. gerçekten halatın içinden tel geçiyor mu ? çok sağol bilgilendirmen için. halat sistem tel sisteme göre yapımı ve tamiri daha kolaydır ve az maliyetlidir. avantajı dezavantajı vardır bunlar ayrı mevzular.

neyse fenerbahçeli kardeş benimki tavsiye sadece
    [COLOR="Silver"]

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:55 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:53 ----------

Motosikleti
    ktm 1190
    Alıntı levend84 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    https://www.aloparca.com/resim/496x3..._resim/124.jpg[COLOR="Silver"]

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:55 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:53 ----------
    tel yani ??? ne demek istediğini anlamadım

Motosikleti
    ......
    Alıntı Felis Leo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    cup motorun scooter den üstün yanlarından birisi arka frenin ayakla basılabilmesidir bu sayede sol elin boşta kalıp bir şeyler taşıyabilirsin yani sadece sağ elle motoru kullanabilme fırsatın olur , sağ ayağın frene basmayınca sağ ayağınla yolda duran topamı vuracaksın a benim akıllı kardeşim.
    aynen biraderim gece gece ne güldürdün helal yolda duran topamı vuracan ) adamsın adam

Dostlar sağolun. Bir süre vitresli motor kullandım. Malumunuz arka fren sağ ayağın altındaydı. Fakat şu ayak freni benim hiç hoşuma gitmedi. Scooterlar gibi sol elde olursa daha iyi olur diye düşündüm. Tabi vitesli motorlarda bu yapılamaz çünkü sol elde debriyaj var, ama cub motorlarda bu yapılabilir çünkü sol el boş diye düşündüm. Hatta neden cub motorlar imal edilirken neden sol elde arka frenli olarak imal edilmiyor diye düşünüyorum. Zira sol elin boş olması yani sağda manetin olup solda manetin olmaması bile bir çirkinlik oluşturuyor. Dengesiz bir görünüm arzediyor dostlar

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)