Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

KASK Alırken Dikkat ! - Motorun Ne ? :D

Motovento
    REKLAM ALANI
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Piaggio Xevo 250
    Alıntı sefasahin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu soruyu sormalarının iki sebebi vardır muhtemelen.İlki sizin bütçenizi öğrenmek.Çünki direk ne kadar paran var demek biraz kabaca olucaktır.İkincisi ise ne tarz motor kullandığınız.Direk çene açılır kask önerse ss kullanan adam direk çıkar dükkandan
    doğru söylüyorsunuz. sonuçta ne tarz bir kask istediğinizi bütçenizi öğrenmek amaçlı satıcı soruları bunlar. büyütecek bir durum yok bence. özellikle güvensiz ve ucuz kask satma gibi bir düşünceleri olamaz. scooter kullanana supersport kaskı olmaz gerçekten.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    koraycbr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    600rr
    konunun en başından alıntı

''Örneğin arkadaşımızın motoru Ybr 125. Bir satıcı 'x' bi kask için zaten senin motorun 80-90 ı geçmez bu kask sana yeter. Çok para vermene gerek yok dedi. '

ısrarınız ilginç

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    mondial z-one 150
    Motorun markasını sorma sebebi ekonomik durumunu ölçmek için. Yoksa o da biliyor otobanda oluşabilecek kazada senin motorunun 80 yapıyor olmasının bir anlamı olmadığını.orda satıcıya verilecek cevap şu olmalı.-motorun markasıyla kaskın ne alakası var? gerçek satıcılar hemen mezroyu alıp baş çevreni ve bedenini ölçüyor ve yüz yapına vücut yapına bakıyor. Ben bir mağazada da bunu yaşadım ve aldığım kasktan ve monttan çok memnun kaldım.

eek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tracer 9
    Motor hacmine göre adamsın gibi bir konu vardı, orada bu durumdan bahsedilmişti. Ben küçük çinli motorumla aynı muameleye sürekli maruz kaldığım için ihtiyacı değil bütçeyi belirlemek için sorduklarını düşünüyorum ve rahatsız oluyorum. Sonuçta bütçeyi sormaları çok normal, ama motor 5000TL olup 2000TL'lik kask bakınca nasıl olsa almaz diye ciddiye alınmamak rahatsız ediyor.

Kask motosikletin icadiyla ihtiyac duyulan ilk temel guvenlik ekipmanidir.

Maalesef teknik ve rasyonel bakis acimiz hicbir konuda olmadigi gibi bu konularda da yok.

Gecmiste bir anket hatirliyorum kask takmayan motorculara soruyorlar neden takmiyosun bana bisey olmaz diyenlerin sayisi oldukca fazlaydi..

Her ulkenin kendi kosullarina gore dinamikleri vardir.Mesele trafik durumu ve yol kosullari kotu bir ulke olan Turkiye ise ben en iyi kaski oneririm.Hatta motora verilecek bin lirayi dusup bin lira daha uygun motor alip o parayi iyi bi kask icin kullanmak en dogrusu derim.

Hiza gore kask onerisi kadar sacma bisey olamaz zaten 200 + hizla kaza yapiyosan kaskin seni koruma sansi neredeyse hic sewiyesinde..

Hersey kalite algisina ilisik.Bence bizim sektorde kask satan cogu firma karpuz satar gibi kask satiyor.Bisuru kask aldim hicbiri bana bu kask sudue budur demedi.

Bu nedenle kask nediri iyi ogrenmek lazim ve suda var gercekten cok kaliteli bir kaski kullanmadan iyi kaskin ne oldugunu anlamakta cok mumkun degil.
    hamzarat bunu beğendi.

miginfly - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Vergisiz
    Kask alma derdi bende de var şu sıra. 2011 de aldığım kaskı kullanıyorum halen. Acemiliğime geldi ve süngerleri de deforme olunca bayağı büyük geliyor artık. Gönlümden geçen Shark fakat fiyatları malum. Max 350 TL gibi bir bütçem var. Airoh, Nolan, Agv gibi (LS2,MT,Lazer vb. hariç) kasklar düşünüyorum. Özellikle iç pedi kaliteli olması önemli çünki LS2 kullandım ve saçlarımın ön bölümünde gözle görülür dökülme yaptı. Kullanan tecrübeli arkadaşlardan yardım bekliyorum.

hsk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DAELİM S2 250 SUZUKİ AN 125 HK MONDİAL MASH
    Kask için motoru soruyorlar nasıl birşey vereceğini ne kadarlık işimizi görür diye hesaplamak için.
    Akü almaya gittiğimde de aynı soru yine karşımıza çıkıyor Abi diyorum YUASA,HAZE,SELECT varmı senin motor neki napcan onları boşver al şurdan bi x marka 20tl birşey işini çok çok görür !!! Dandik malını zorla satacak sanki...
    Biyturs_OnSr bunu beğendi.
    34 HSK 57
    ASYA AS125 T21 - DAELIM S2 250 - SUZUKI AN 125HK
    MONDİAL MASH

Blindfire - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha R25
    Bende 50 cc var çorap taksam korur mu? )

Motosikleti
    Suzuki Gw250
    600 +-100 lira bandında hangi kask alınabilir önerisi olan var mı ? Agv K4 evo ya da agv k3 sv düşünüyorum ?

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:06 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:04 ----------

Alıntı miginfly adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kask alma derdi bende de var şu sıra. 2011 de aldığım kaskı kullanıyorum halen. Acemiliğime geldi ve süngerleri de deforme olunca bayağı büyük geliyor artık. Gönlümden geçen Shark fakat fiyatları malum. Max 350 TL gibi bir bütçem var. Airoh, Nolan, Agv gibi (LS2,MT,Lazer vb. hariç) kasklar düşünüyorum. Özellikle iç pedi kaliteli olması önemli çünki LS2 kullandım ve saçlarımın ön bölümünde gözle görülür dökülme yaptı. Kullanan tecrübeli arkadaşlardan yardım bekliyorum.

Airoh aster x joker kask kullanıyorum.Kask fiyatina gore cok güzel, sharp testinden 4 yildizi var, uzun sure kullanmama ragmen herhangi bir deformasyon olmadı, +120 ustu biraz ses yapıyor ama çok da abartilacak kadar değil. Herşey güzel ama daha fazla yipransin istemiyorum yeni bir agv alip onu rafa kaldirmayi planliyorum. :D

tyrung - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Monster 696, Vespa Primavera
    Bazı kasklar kalite olarak aynı olsa da rüzgar direnci, ses yalıtımı farklı olaibliyor. Motorunuz ne sorusuna bence çok takılmayın.
    Ayrıca bunun endurosu da var ki onların kaskları biliyoruz ki baya farklı.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler