Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Bajaj boxer mı Yamaha delight mı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Bajaj boxer (Cafe racer) sym jet 14 200i
    Arkadaşlar merhaba bu iki motordan birini düşünüyorum ama kafam çok karıştı bajaj olursa depo sele tel jant(bulunabilirse) gidon değiştirip street tracker yapma gibi isteğim vsr diğer yandan da ne olocağı belli olmayacak güzel mi olur kötü mü olır delight mı alsam kafam iyice çorba oldu bu 1.80 boyunda kilolu birisiyim açıkçası delight küçük gelir gibime de geliyor siz olsanız ne yaparsınız bilen birilerinden yardım ederse

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    hakikiteker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Corsa 1.3 CDTI :(
    Scooter alacakasanız SYM'ye de bakabilirsiniz. Öte yandan D'elight ile YBR 125 aynı fiyatlı, onu da düşünebilirsiniz. İhtiyacınıza göre bir tür belirtirseniz daha net cevaplar gelecektir.

Motosikleti
    Henüz yok
    Boxer alırsanız sizin için daha iyi olur.

motorcu48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    İNAZUMA keyfiii :DD
    Her acidan bu kiyaslama biraz sacma olmus

DKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    boxer alırsan street tracker gibi canın nasıl istiyosa öyle yaparsın içine sinen bi motorun olur. delight'ın kalitesi de tartışılmaz istesende kıramazsın, enjeksiyonlu olması en büyük artı, çalıştı çalışmadı derdi olmaz. boxer da fiyatına göre çok güzel sıfır makina. sele gidon vs. oynarsan harika bi iş çıkar ortaya, araziye de çıkar her yola gelir. şanzımanı aşağı 4 sıralı olması da hoşuna giderse alabilirsin. ancak bana sorarsan tercih belli ya honda ya yamaha. cb125 ace modeline bak beğenmezsen delightı da gör. düşün kararını kendin ver derim.

Arkadaşım çok kritik yerden sormuşsun. İlk önce teknik konudan bahsedeyim.
    bajaj yamaha kadar tanınan ve kendini ispatlamış bir marka değil. Ancak torku yamaha'nın motorundan daha yüksek. Diğer bir konu ise yani commuter vs commuter karşılaştırması yapsaydın daha mantıklı cevaplar alırdın. Ve belirtmediğin çok husus var delight 4.500 tl bajaj boxer 2.700 tl. Uçurum bir fark var. Ve ne için alıyorsun işten eve için mi yoksa zevk için mi ? Ne yaktığı önemli mi? Bunları cevaplarsan daha sağlıklı olur. Ha scooter kullanmayı seviyor ancak boyunun uzun geleceğini düşünüyorsan, maxi scooter da akternatif bir seçenek olabilir. Kısaca özetleyeyim karşılaştırma tuhaf. Maddiyat belli değil. Ne için kullanılacağı meçhul. Detaya inersen detaya ineriz. İyi forumlar

natila - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf150 + HD sporster xl 1200 custom cb
    scooter düşünmüyorsan direk boxer i al taş gibi makine...

Motosikleti
    @DKN hocam sıkıntım şurda bizimkiler scootera daha sıcak bakıyor bende emin değilim ama işim içine yakıt da önemli istanbulda bir yere gitmek eziyet halini aldı
    @motocommuter hocam sıkıntı şurada ilk motorum olacak ve açıkçası ne yapıcağımı şaşırdım işin içine yakıt da giriyor ister istemez yalnız şöyle bi durumda var araba da kesinlikle otomatik vitesi tercih etmem ama motosiklette emin değilim şunu da ekleyim alırsam satmayacağım en az 5-6 sene kullanıcsğım onun için söyledim hondayo biliyorum arkadaşımda vardı hatta motoroom diye instagramda falan custom yapan biri var ama delightın enjeksiyonlu oluşu az yakması bajajın da şasinin düz olması etken bu arada acenin şase tam düz değil

Cevap yazan arkadaşlara da teşekkür ederim

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:38 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:25 ----------

Yazmayı unutmuşum max 4800 civarı yakıt önemli şehir içinde kullanmak için alıcam açıkçası az yaksın sorunsuz olsun yeterli bide istanbulda oturuyorum oda bi etken almamda

Motosikleti
    dealim daystar 250
    scooter kullanım açısından zahmetsiz, özellikle kış aylarında ; yağmur yağdığında kuru ayakkabı ve ayaklar ile dolaşmak ve su tutmuş noktalardan sıkıntısız geçmek gibi + özellikleri var. Şehir içinde vites ile uğraşmadan, yorulmadan yol alırsın, küçük oluşu ile aralardan geçersin. AMA boy 1,80 kilo olunca, çabucak sıkılır ve değiştirmek istersin.
    Boxer ile oynayacağım dersen birşey diyemem, bende 1,85 boyunda 115 kilodayım , üstünde rahat oturup keyif alabileceksin diye düşünüyorum çünki denedim. Alçak olan sele ve biraz ufak olan boyutu belki ilk aylardan sonra gözüne batmaya başlaya bilir.

4800 tl bütçe ile sana ybr yi tavsiye ederim, eğer seçenek istersen hero thrillere bak derim. hele 2015 de hero nun hunk modeli gelecekmiş onu muhakkak gör derim.

Motosikleti
    Hocam sağolasın öncelikle benim bajaj dememin sebebi kalan parayla bişeyler yapabilmek ybr ve cbf düşünmüyorum açıkcası trafikte ne hikmetse gören üzerlerine kırıyor. O değil de bugün nasıl olduysa 2 tane custom gördüm harbi hoşuma gitti bu iş ama istediğim gibi olabilecek mi orası sıkıntı

Motosikleti
    Bajaj Boxer Bm 150
    Abi ne yaptın aldın mı veyahut karar verebildin mi ? Eğer kararsız isen hala boxer sahibiyim ve aklında kalan sorularını yanıtlayabilirim.

shooter1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    scooter mi commuter mi ilk buna karar ver
    ayrı kulvarda kararsız kalıyorsun tek kulvara inince bir kaç model arasında kalırsın öyle cevaplanır

linkinpark20 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XJ6
    http://www.motosiklet.net/forum/test...-110-alfa.html

şöyle bir konumuz var motor daha yeni model ancak Bursa'ya gelen 4 motorun hepsi satıldı. Yakıt tüketimi yönünden daha aşağısının olmayacağını düşünüyorum eğer yabancı kaynaklardan edindiğimiz bilgiler doğru çıkarsa. mor rengi oldukça güzel duruyor, ancak beyazı klasik pizzacı kurye motoru. Deligt bence tasarım açısından Honda'nın çok önünde, ancak diğer tüm özelliklerde Türkiye açısından Spacy Alfa'nın ağır basacağını düşünüyorum. Ben de Supersport kullanıcısıydım şuan için oldukça keyif aldım makineden, ama vitesli motor seviyorsanız skuterlere hiç bakmayın derim. Şehir içi için muhteşem makinalar.

DKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    scooter kullan. vitesli motorun zevkini sadece uzun yolda ss makinayla alırsın

AydınOğlu09 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Motoran, Tvs Apache, Mondial MCX 150 Road Racer
    Alıntı DKN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben buna katılmıyorum. Vitesli motosiklet candır
    Ya susmak ya da suskunluktan daha kıymetli bir söz söylemek gerekir.

A.Volkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 HONDA CBF 150
    Alıntı DKN adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Bende buna katılmıyorum.Ayrıca yanlış anlaşılmasın scooterın zevki farklı vitesli motorun zevki farklı!
    Euzü billahi mine'ş-Şeytani'r-racîm Bismillahirrahmanirrahim

Motosikleti
    Boxer aldım sağolun arkadaşlar 😄

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)