Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Opet Benziniyle Uctum

Motovento
    REKLAM ALANI
    Bune - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fazer 8
    Alıntı okican adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aslında opet in maskotu tek tekerlekli motosiklet kullanan bir karakter

mehmetenis bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    emc2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Tiger 800
    Alıntı okican adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aslında opet in maskotu tek tekerlekli motosiklet kullanan bir karakter
    dogru bir tespit. demekki neymis opete karsida sempatiklik.duyulacak.
    mehmetenis bunu beğendi.
    The Albatros pır pır High. TAaa Far Saw.

hsk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DAELİM S2 250 SUZUKİ AN 125 HK MONDİAL MASH
    Birde gittiğin km hesapla daha da uçacaksın
    4Lt shell 110km yol giderken
    4lt Opet ile 140km gidiyorum
    Bu kadar fark olur mu demeyin,deneyin ...
    mehmetenis bunu beğendi.

ozrace - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    = Kawasaki KLE 500
    hangisi ucuzsa oradan alıyorum

lickup - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200NS için gün sayıyor
    Valla herkesin aksine ben de Shell'den çok memnunum. Opeth'in önünden bile geçmem, bp rezalet, bi PO fena değil ama Shell'in üzerine tanımıyorum.

forzaBJK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 690 Enduro/SMC R
    bende de oldu.. hep opetten alirdim, bugün birde bp'den alayim dedim.
    motora sanki 5-10 beygir attirdi gibi oldu, motor mondial MAX ama sanki KTM oldu alet!

bundan sonra BP'ye devam!
    snappy x ve mehmetenis bunu beğendiler.

Bune - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fazer 8
    Arkadşalar aldığınız benzin istasyonunu yazsanız daha iyi olur her marka her yerde aynı olmuyor maalesef.
    mehmetenis bunu beğendi.

kurubuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000FA
    Olası nedenler :

1 - Psikolojik
    2 - Reklam yapıyorsun.
    3 - Sana öyle gelmiş
    mithrelios, mehmetenis ve dental_land bunu beğendiler.

Kaangngr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CharlesFenOB
    Bende 95 ile 97 arasındaki farkı gördüm zamanında shell nitro vardı 97 oktan biraz daha pahalıydı ama gerçekten motorun çekişi artıyodu deli gibi gidiyordu. Geçen sordum kaldırdıklarını söyledi pompacı. Eğer opette 97 oktan varsa ondan deneyin bide depodaki benzini bitirip. Çalışması bile değişecek yanma fazla olduğu için soğuk havalarda daha çabuk ısınacak.

zerzura - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha FZ6N
    Alıntı Kaangngr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende 95 ile 97 arasındaki farkı gördüm zamanında shell nitro vardı 97 oktan biraz daha pahalıydı ama gerçekten motorun çekişi artıyodu deli gibi gidiyordu. Geçen sordum kaldırdıklarını söyledi pompacı. Eğer opette 97 oktan varsa ondan deneyin bide depodaki benzini bitirip. Çalışması bile değişecek yanma fazla olduğu için soğuk havalarda daha çabuk ısınacak.
    Tam tersi. 97 oktan daha ZOR yanar-parlar.
    Bune ve dental_land bunu beğendiler.

mithrelios - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mts 950
    insan algısı çok kolay yanılabilir. Dinamometreye koyup denemedikçe bilemezsiniz.

Veya farkı cidden anlayabildiğiniz konusunda iddialıyasanız, şöyle bir test yapın. Bir arkadaşınız Opet ve diğer sevmediğiniz istasyonlardan 5'er litre benzin alsın, ancak hangi şişede hangisi olduğunu bir tek o bilsin, şişelerde sadece rastgele numara yazsın. sonra bittikçe markasını bilmediğiniz şişelerden doldurup kullanın motorunuzu. Daha sonra arkadaşınıza söyleyin hangi numaralı şişenin Opet benzini olduğunu düşündüğünüzü, bakalım gerçekten anlayabildiniz mi? İşin şansa kalmaması ve daha net sonuç elde etmek için testi birden fazla kere yapıp deneyebilirsiniz.
    mehmetenis bunu beğendi.

AttilaXtreme - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200NS
    Ben shell ile opeti yarı yarıya karıştırıp alıyorum. Depo 50 liraya doluyor, 25 liralık shell'den 25 liralık yanında ki opet ten alıyorum. Çok acayip kafa yapıyor motora.
    (Ne alakası var be abicim. Bu benzinin hepsi aynı yerden geliyor sonuçta. Benzincinin sahibi bişeyler yapıyorsa onu bilemiyeceğim)
    RAMİREZ, MotorKafa, mehmetenis ve 1 diğerleri bunu beğendiler..
    -61- Önce ADAMLIK Sonra HAYAT -61-

MotorKafa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 1000 FA
    Alıntı MotorKafa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben de Shell vs. Opet yapıyorum şu an.
    Bostancı köprüsündeki Shell'den aldığım 10 lt benzinle tam 275,6 km gittim şehir içi.
    Sonrasında da Kartal adliyenin karşısındaki Opet'ten 10 lt aldım. su an 245 km oldu. Bakalım daha ne kadar gidecek
    Bugün de tam 278 km'de bitti benzinim. Yani Opet'le 2km daha uzun yol yaptım. Bundan böyle başka yerden almam

O değil de adamların hizmet anlayışı çok güzel. Pompacısı, kasiyeri falan hep eli yüzü düzgün ve saygılı insanlar. BP'de Shell'de bunu bulmak gerçekten zor oluyor.
    Hele hele tuvaletlerine kesinlikle laf yok. Benim gibi, umumi tuvaletlerin kapı kolunu sadece peçeteyle tutan, peçete yoksa kapıda kimsenin dokunamayacağı bir yer bulup oradan açmaya çalışan, o da yoksa içeri birinin girmesini bekleyen manyaklar için elini yaklaştırınca açılan kapı yapmış adamlar tuvalete daha ne olsun
    mehmetenis, Green Arrow ve dental_land bunu beğendiler.
    Motosikletli Kaplumbağa...

Motosikleti
    Kawasaki VN 800
    Psikolojik etkenler iyidir , zanax 1000 i içince vn 800 ön kaldırıyordu ama opetin tuvaletleri temiz yalan yok

Green Arrow - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Moto Guzzi v7 850 Special + Kymco People S 200
    Alıntı MotorKafa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bugün de tam 278 km'de bitti benzinim. Yani Opet'le 2km daha uzun yol yaptım. Bundan böyle başka yerden almam

O değil de adamların hizmet anlayışı çok güzel. Pompacısı, kasiyeri falan hep eli yüzü düzgün ve saygılı insanlar. BP'de Shell'de bunu bulmak gerçekten zor oluyor.
    Hele hele tuvaletlerine kesinlikle laf yok. Benim gibi, umumi tuvaletlerin kapı kolunu sadece peçeteyle tutan, peçete yoksa kapıda kimsenin dokunamayacağı bir yer bulup oradan açmaya çalışan, o da yoksa içeri birinin girmesini bekleyen manyaklar için elini yaklaştırınca açılan kapı yapmış adamlar tuvalete daha ne olsun
    Kolunun dirsek kısmıyla aç kapıları,hapşıracağın zaman oraya hapşır eğer yanında peçete gibi birşey yoksa

dalangıç - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial xtreme max 200
    Alıntı AttilaXtreme adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben shell ile opeti yarı yarıya karıştırıp alıyorum. Depo 50 liraya doluyor, 25 liralık shell'den 25 liralık yanında ki opet ten alıyorum. Çok acayip kafa yapıyor motora.
    (Ne alakası var be abicim. Bu benzinin hepsi aynı yerden geliyor sonuçta. Benzincinin sahibi bişeyler yapıyorsa onu bilemiyeceğim)
    Attila abi senin şu yorumlarına bayılıyorum ya geçen de depoya iki yumurta kırıyorum sesi değişiyor muhabbetine bittim valla
    AttilaXtreme bunu beğendi.

Iyide hocam o yeni kattigin benzin hemen yanmaya baslamazki daha yoldaki hortumdaki benzin var, yani buyuk ihtimal sana o farki hissettiren motosikletin dengeli guzel bir sekilde agirlasmasi ve sanirim ittirmesi benzini yani daha fazla yakmasi olabilir

AttilaXtreme - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200NS
    Alıntı dalangıç adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Attila abi senin şu yorumlarına bayılıyorum ya geçen de depoya iki yumurta kırıyorum sesi değişiyor muhabbetine bittim valla
    Aşkolsun! sen diğerlerini beğenmiyore? :(
    Valla çok esprilik ortalar yapıyorlar burada ama insanlarla yüz yüze tanışmadığımız için voleyi çakıp doksana takamıyorum çoğunu. Hele şu;
    - Motoru aldım ama çok titreşim var, ne yapayım?
    sorusu deli ediyor beni. Çoğacayip cevap veresim var, veremiyorum
    mehmetenis bunu beğendi.
    -61- Önce ADAMLIK Sonra HAYAT -61-

dalangıç - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial xtreme max 200
    Valla çok esprilik ortalar yapıyorlar burada ama insanlarla yüz yüze tanışmadığımız için voleyi çakıp doksana takamıyorum çoğunu. Hele şu;
    doğru diyorsun abi , bende şu Çin - Japon tartışmasına anlam veremiyorum ekmek köfte ne bileyim tavuk döner et döner gibi geliyor... Yalnız bu opet muhabbeti gerçekten doğru abi şimdi benzini opetten alsam hep, ağırlık azaltmak için bikac kilo versem 3 beygir farkeder bence depoya da iki yumurta kırdık mı tamam

freewill - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Burgman 400 Youtube: Sucuk Ekmek MotoVlog
    motor bu fıtratın var titremek de geç abi konuya gelecek olursak sanırım katkı maddelerinden dolayı çok çok az da olsa performans farkı oluyor. msx ime shellden 95 aldığımda 100 zor görürken nitro aldığımda 106 gibi hızlara çıkabiliyordu tabi daha sonra biz ufak tefek ayarlardan sonra o hız biraz daha artmıştı

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)