Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Opet Benziniyle Uctum

Motovento
    REKLAM ALANI
    KYorulmaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 250r 2014(satıldı)
    Hep Shell kullandım bir kere pompacı benim dalgınlığım ile fuel save koydu sürekli V-Power nitro alırım. Sanki ufak bir güç düşmesi vardı ancak bence bu tamamen psikolojik en azından kendi durumum için diyorum

Opet konusunu da takipteyim

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    DKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    favori yakıtım BP ve shell 97 oktan

MotorKafa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 1000 FA
    Ben de Shell vs. Opet yapıyorum şu an.
    Bostancı köprüsündeki Shell'den aldığım 10 lt benzinle tam 275,6 km gittim şehir içi.
    Sonrasında da Kartal adliyenin karşısındaki Opet'ten 10 lt aldım. su an 245 km oldu. Bakalım daha ne kadar gidecek

Tİme_shİft42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Benzin istasyonuna görede değişiyor opet shellden alırım bazı yerler sallıyor kakala gitsin mantığı bazı benzinliklerden çıkıncada yüzüm gülüyo

berkcigdem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ktm 1190
    ben arabamada motorlarıma yıllardır opetten benzın alırım. nedense babamdan geçti zaten bu özellik :D arkadaşım shell dene dedi. neyse gittik aldık kısmet çok fazla gaz açabildigim yerler yoktu çok anlayamadım yada ben farkedemedim farkı. 2. depoyu aldık aaa motor sanki eskisine göre bir performans kaybı var falan. dedim bu bitsin birdaha opetten başka yerden almam

egekrgz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    600RR
    Arkadaşlar türkiye ye ihraç edilen benzinin çoğu Nijerya dan Irak tan ham petrol olarak gelip aliağa rafineride işlenmektedir sonra petrol istasyonlarına dağıtılır sadece bazı istasyonlar katkı maddeleri koyuyolar 97 oktan falan oluyo misal havayı kirletmesin motoru temizlesin vs vs yani siz aynı istasyondan alsanızda her defasında deponuza giren benzin farklıdır. Bu farkıda ben hissedilmesi çok zor farklar olarak görüyorum. Şayet ben hiç buna benzer bir olay yaşamadım yaşayanıda duymadım.
    Salih_T ve Maslak bunu beğendiler.

Motosikleti
    Yamaha Dragstar 650 ve Honda Shadow 600
    Bildiğim kadarı ile İstanbul'da en iyi benzin
    Topkapı Shell'de
    Maslak Opet
    Kızıltoprak opet
    Erenköy Shell

2-3 yer daha var ama şimdi gelmiyor aklıma. Ilk iki Yazdığım yer en iyiler diğerleride genele göre daha kaliteli diye geçiyor

otobeygir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL 150 MR VULTURE / HONDA CBR 250R çokyakında
    Bak bu konu iyi oldu. Bende herkes Shell'den alıyor diye Shell'e devam ediyordum. Dün depom dibi gördü. Yedek depodayım şu an. Full'lerken bu sefer Opet'ten alalım nasıl olacak denemiş oluruz.
    mondial 150 mr vulture / 2014

Alisilin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ybr 125 06- Cygnus L 14
    Seat'ın sitesinde Shel i övmüşler de övmüşler, bi deneyeyim dedim depom bitmek üzereydi, arabama 100 liralık dizel aldım. Km.yi sıfırlayıp ölçerim her seferinde, performansta hiç değişiklik olmadı fakat aynı kullanımda bariz bi şekilde erken bitti yakıtım.

Salih_T - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Salcano Wolf 125cc, Bajaj Pulsar NS 200
    Alıntı egekrgz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar türkiye ye ihraç edilen benzinin çoğu Nijerya dan Irak tan ham petrol olarak gelip aliağa rafineride işlenmektedir sonra petrol istasyonlarına dağıtılır sadece bazı istasyonlar katkı maddeleri koyuyolar 97 oktan falan oluyo misal havayı kirletmesin motoru temizlesin vs vs yani siz aynı istasyondan alsanızda her defasında deponuza giren benzin farklıdır. Bu farkıda ben hissedilmesi çok zor farklar olarak görüyorum. Şayet ben hiç buna benzer bir olay yaşamadım yaşayanıda duymadım.
    +1
    Doğrudur..

Koydukları katkıda bizim için değil kendileri için. Benzin depoda bozulmasın, dayansın diye.. Koydukları katkıya göre benzin rengide farklılık gösterebilir.. Buna da takılmayın.. Performansla alakası yok.

Kötü denen benzin depoda bekleyen benzin.. iyi denen benzin rafineriden yeni gelmiş benzin olabilir. diye düşünüyorum.
    "Ne Mutlu Türküm Diyene" M.Kemal ATATÜRK
    Salcano Wolf 125 28.03.2014 - 02.05.2016 (11.800 km)
    Bajaj Pulsar NS 200 Trafiğe Çıkış: 09.05.2016 (46.500 km)

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Mobylette Bionik 52
    Bp den alıyorum

Katki maddesi metanol yada etanoldu diye biliyorum yanlis hatirlamiyosam, yanlisim varsa duzeltin lutfen. Bi milangaz da calisan abimle bu benzin islerini konusuyoduk. Dedik opet iyi felan diye onun dedigi suydu, zamaninda metanolu cok attigi icin bi kac tane arabanin motorunu ziyan etmis galiba, sonra oranlari bidaha duzenlemisler. Ama artik yine en kalitelisi opet dedi. Cunku benzinin fiyati icine ne kadar katki
    atarsan artarmis. Opette pek cimrilim yapmjyomus bu konuda.

Edit:bilgiler kesin degildir. Sadece duyumdur.

jackonbir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hondabeat > cbf150 > twsapache > cbf150 > NC700 >
    benzinin kokladıysan kafa yapmış olabilir
    bu da nesneleri olduğundan daha hızlı gidiyormuş gibi hissetmene neden olabilir
    yemekler bu efekti çin tozuyla yapıyorlar
    şaka bir yana aynı markadan aldığın benzin farklı istasyonlarda bile farklılık gösterebilir.
    otobeygir ve Maslak bunu beğendiler.

Mardin İl Temsilcisi CompanERROR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    X TREME MAX 2014 - Pulsar 200NS 2014
    Satıcıya kalan birşey arkadaşlar.Mardinde OPET diye kaçak dolduranı gördüm ;) çok lüks bir yer hemde

Bune - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fazer 8
    Alıntı Salih_T adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    +1
    Doğrudur..

Koydukları katkıda bizim için değil kendileri için. Benzin depoda bozulmasın, dayansın diye.. Koydukları katkıya göre benzin rengide farklılık gösterebilir.. Buna da takılmayın.. Performansla alakası yok.

Kötü denen benzin depoda bekleyen benzin.. iyi denen benzin rafineriden yeni gelmiş benzin olabilir. diye düşünüyorum.

Doğru olabilir çünkü maslak opet belki de Türkiye' de en çok benzin satan şube, depolarında benzin kalacağını sanmıyorum sürekli yenileniyordur ve belki de ben o yüzden memnun kalmışımdır, onun haricinde iki opetten daha alırım sürekli ve dediğin gibi tenha da kalan opet istasyonu içlerinde en beğenmediğim opet şubesiydi, bi de ben mümkün olduğunca hep aynı pompadan dolduruyorum tuhaf bi alışkanlık.

Bu arada oktan işinin eprformansla alakası yok sıkıştırma ve yakıt ateşlemesiyle ilgili bir durum 97 aldım daha iyi oldu 100 koyduk havalandı diyen adam kesinlikle plasebo etkisi yaşıyordur. Zamanında konusu açılmış forumda 95 oktan ve diğerlerinin farkı nedir diye araştırırsanız bulursunuz.

Not: Hatta buldum bile işte burda http://www.motosiklet.net/forum/mt-a...ndirmayin.html
    dental_land bunu beğendi.

Ben hep 100 liralik aliyorum bana farketmiyo diyesim geldi :D

mehmetenis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750X-2014
    Ben de normalde shell den alırım böyle bir alışkanlığım oldu ama mecbur kalırsam diğer benzin istasyonlarımdan da alırım.Ama normal şartlarda shell i tercih ederim,opet in de benzini ve dizeli güzel,
    amma bence önemli olan belki sizler farkına bile varmadınız geçenlerde yayınlanan Opetin "Sevince" temalı tv reklamında bütün araç sürücülerine yer verilmesine rağmen otomobilden-tır a kadar hiç bir motosiklet sürücüsü reklamda yer almaması beni bu markaya soğuttu açıkcası.Mesela Total in reklamlarında motosiklet sürücülerinin reklamda yer alması ve geçenlerde BP aldığım benzin esnasında elindeki profesyonel fotoğraf makinasıyla çekim yapan bir arkadaşa meraklanıp sormam üzerine sizin fotoğraflarınızı BP kataloglarında yayınlayacaz demeleri motosiklet sürücüleri adına şahsımı gururlandırdı.belkide denk geldim.Ama ben böyle detaylara çok dikkat ederim reklamlarda hedef kitleye çok önem veririm Bence opetin hedef kitlesi 4 ve üzeri tekerleğe sahip olan araçlar.
    Neyse konuya geri dönmek isterim benim motoruma shell den aldığımı yazmıştım ama hep 95 oktan fuel save alırdım,dün popacı arkadaş abi dedi 97 oktan nitro ile 95 oktan fuel save fiyatları aynı bundan koyalım dedi bende bunun üzerine nitro benzinden aldım depoyu fulledim(Depoyu Fulle bu lafı otomobilde çok demek istiyorum ama benzin ve dizel fiyatları malum) motorun gidişinde biraz fark hissettim ne yalan söyleyeyim ama öyle aman aman değil belki 1 bg bile değildir ama ivmenin arttığını hissettim belkide arkadaşın dediği gibi plesebo etkisi de olabilir.
    hyo kenan bunu beğendi.

santo78 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 650F
    " Siyah&Beyaz adlı üyeden alıntı
    Opetlerde ucak benzini koyuyorlar. Ondan ucuyorsunuz

Gazyagi yani

hyo kenan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ramzeyQm250, GV250, cbf1000
    opetin mazotu kurum yapar
    benzini daha uçucudur hızlı gider hızlı biter
    bp uzak dursun bedava verse alırım belki
    shell güzeldir her zamn benzin ve mazotta vede lpgde favorimdir

okican - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Lambretta V200 Special ABS
    Alıntı mehmetenis adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben de normalde shell den alırım böyle bir alışkanlığım oldu ama mecbur kalırsam diğer benzin istasyonlarımdan da alırım.Ama normal şartlarda shell i tercih ederim,opet in de benzini ve dizeli güzel,
    amma bence önemli olan belki sizler farkına bile varmadınız geçenlerde yayınlanan Opetin "Sevince" temalı tv reklamında bütün araç sürücülerine yer verilmesine rağmen otomobilden-tır a kadar hiç bir motosiklet sürücüsü reklamda yer almaması beni bu markaya soğuttu açıkcası.Mesela Total in reklamlarında motosiklet sürücülerinin reklamda yer alması ve geçenlerde BP aldığım benzin esnasında elindeki profesyonel fotoğraf makinasıyla çekim yapan bir arkadaşa meraklanıp sormam üzerine sizin fotoğraflarınızı BP kataloglarında yayınlayacaz demeleri motosiklet sürücüleri adına şahsımı gururlandırdı.belkide denk geldim.Ama ben böyle detaylara çok dikkat ederim reklamlarda hedef kitleye çok önem veririm Bence opetin hedef kitlesi 4 ve üzeri tekerleğe sahip olan araçlar.
    Neyse konuya geri dönmek isterim benim motoruma shell den aldığımı yazmıştım ama hep 95 oktan fuel save alırdım,dün popacı arkadaş abi dedi 97 oktan nitro ile 95 oktan fuel save fiyatları aynı bundan koyalım dedi bende bunun üzerine nitro benzinden aldım depoyu fulledim(Depoyu Fulle bu lafı otomobilde çok demek istiyorum ama benzin ve dizel fiyatları malum) motorun gidişinde biraz fark hissettim ne yalan söyleyeyim ama öyle aman aman değil belki 1 bg bile değildir ama ivmenin arttığını hissettim belkide arkadaşın dediği gibi plesebo etkisi de olabilir.
    Aslında opet in maskotu tek tekerlekli motosiklet kullanan bir karakter
    mehmetenis bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)