Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

motorlara zam yolda

Motovento
    REKLAM ALANI
    Moderatör (forrap) Tuncer Sezen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende bu muhabbeti anlamıyorum dolara,euro ya zam geldiği zaman herşeye zam geliyo,peki kabul ama neden dolar,euro ucuzladığı zaman herşey ucuzlamıyor?Sonuç itibariyle alının malın pahalıdan alınması ucuzlamaması için bir etken olabilir,ama ucuz alındığı zamanda çoğunlukla ucuzlamıyor ve bu paralar birilerinin cebine kalıyor

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    DARKDIAMOND - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı forrap adlı üyeden alıntı
    Bende bu muhabbeti anlamıyorum dolara,euro ya zam geldiği zaman herşeye zam geliyo,peki kabul ama neden dolar,euro ucuzladığı zaman herşey ucuzlamıyor?Sonuç itibariyle alının malın pahalıdan alınması ucuzlamaması için bir etken olabilir,ama ucuz alındığı zamanda çoğunlukla ucuzlamıyor ve bu paralar birilerinin cebine kalıyor
    "forrap" kardeşim,yazdığın şeylerin açıklaması ticari ahlaktır.Malesef bizim esnafımızda pek sık rastlanmayan bi özelliktir.

polo34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RKS Cruiser 250
    Alıntı aidikurt adlı üyeden alıntı
    valla motorlara zam yolda degıl geldım bılem motomax acıkladı yenı fıyatları sıtede
    çok komik bir firma olarak görüyorum artık onları
    stoklarına hiç girmemiş, ülkemize hiç getiremedikleri, getirip getirmeyecekleri de mechul olan mallara zam yapmışlar

http://www.motomax.com.tr/fiyatlar_1.asp?markanedir=10

supershadow gelene kadar bir zam daha yer artık, bisanda da aynı modeli var, o model çok pahalı, onun fiyatının yanına yaklaşır artık...
    bu gidişle motor alamayacağım

skyline - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    O da olur bea:)
    Ülkede birlik olsa böyle dakika başı zam gelmez herşeye..Protesto etmeyi,tüketici hakkımızı kullanmayı bilmiyoruz..Yeni zam geldi de ne oldu? Parası olan zamma aldırış etmeden yine gidip alacak motorunu vs.. Toplu boykot yapılsa firmalar mecburen düşürecek fiyatları..İki fazla kazanmak var hiç kazanamamak var? Aklı olan işletmeci zarar etmeden kazanmayı tercih eder..Şayet ben bu yaz motor almaktan vazgeçicem..Ne kendisine ne de yakıtına para yeter..Bugün gidip keeway sl150 alsan 4000 ytl ye mal olacak sana..Cok fazla dolmuşum bu konuda galiba Ama ülkede bazı şeylerin değişmesi gerekiyorsa bu birlik ve beraberlik içinde olur..Hepinize saygılar

bbaday - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    sonunda sayın bakanımız cari açıgın tahmin elinenin cok ustunde oldugunu açıkladı simdi her kalem kopartabildikleri kadar alabilmeye calısacaklar yani ötv yi geri cekmeleri hayal bence

blackhawk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBR 125-CBR 600 RR/Yamaha R1 (2007)AB RH (+)
    Allah belalarını versin................
    AB RH (+) 506 357 7316
    http://www.facebook.com/vatandogukan
    https://www.facebook.com/Jand.komd.ozel.harekat

ustaoglu4840 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YbR 125 :)
    Alıntı forrap adlı üyeden alıntı
    çok doğru
    İnsanlara ne söylerseniz söyleyin karşı tarafın alabileceği kadarıyla sınırlıdır !

LASTROMANTIC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ İNAZUMA
    Abi ne güzel söylemişsin. Babam bi yandan hükümet bi yandan. Telefonumu satıyorum motor alabilmek için şimdide zam diyorlar. Ağlamak istiyorum ben yaaa

Alacam ulan size inat alacam
    o nasıl bi telefonmuş abi ya satılıpta motor alınacak

kaptaniderya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Motorsuz
    Kur artışı sonucu fiyat ayarlaması yapmaları kaçınılmaz maalesef , ithalatçı firmalar geçen yıl sonundan itibaren belirli kotalarda motorsiklet alımı için anlaşmalar yaptılar , özellikle çinli üreticilerden ithalat yapan firmalar dolar kurunun 1.50 nin üzerine çıkması ile mutlaka TL bazda fiyatlara yansıtacaklar , ithal motorsikletlerin giriş fiyatları düşük olsada gümrük , vergi,ötv derken gene iş son kullanıcıya yani bizlere yansıyor . Nasıl olsa taşırız diye düşünülsede , artık nefes kalmadı ,

kota anlaşması yaparak belli sayıda motor ithal eden firmalar nasıl satış gerçekleştirecekler merak ediyorum , yarın merkez bankası faizler hakkında mıuhtemel açıklama yapacak , beklenti bu yonde eğer artış olur ise banka faizleride artacak demektir , istediğimiz makinalara bir süre daha bakabiliriz resimlerinden

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    ben geçen haftadan beri biliyordum, şimdi hatırladım. ama ben geçtiğimiz haftasonu geleceğini duymuştum.
    May the Force be with McLaren Mercedes

Khutuck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2.5 yıl akbil, sonra CuBuF150, şimdi Fazer, az KTM
    Honda Transalp 2002'de (dolar 1.500.000 TL iken) 15 milyar tl civarındaymış 10.000$. Bugün dolar 1.50 ytl, Transalp 14.303 YTL, fiyat 9.000$.

Motosiklet firmalarının ötv arttırımı sonrası hemen zam yapmadıklarını, bir süre ÖTV'yi kar marjlarından finanse ettiklerini de hatırlamıyoruz sanırım.

Aaah balık hafızalı toplumumuz, ah...

ael320 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    klr650 1998
    yani bu millete yani bize ne yapsalar az gelir ses soluk cıt yok vur abalıya bakalım daha nelerden olacağız önümüzdeki günlerde

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler