Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

CBR 250 Yana devrilme ile bu şekilde depo ezilir mi?

Motovento
    REKLAM ALANI

Arkadaşlar kardeşim geçen sefer cevahir avm otoparkında motosikletinde dengesini kaybetti yanda bulunan Cbr 250 motorun üzerine devrildi olduğu yerde. Cbr'da sola devrildi yere bilen arkadaşlar vardır muhakkak Cevahir Avm'de motosikletlerin konulduğu zemin kauçuk gibi malzemeyle kaplanmış. yani asfalt gibi etki bırakması mümkün değil Motosikletin fotoğrafları burada depodaki eziğin yan yatmadan dolayı olduğunu söylemiş sahibi bugün. Elimize kaza anında çekilen fotoğraflar daha geçmedi arkadaşımda kaldı hepsi. Herneyse özellikle cbr kullanan arkadaşlar bilir.. Zemin bahsettiğmi gibi yumuşak olduğu için sol elciğin topuzu bile çizilmemiş grenajda çok küçük çizik var herşeyi geçtim bu boyası kalkmış kısım bir de içine göçmüş.. yahu depo iki grenajın arasında kalıyor nasıl yan yatma ile ezilebilir? cbr devrilirken boşluğa düştü hatta tuttuk düşüş yavaşladı bile.. yani ne başka bir motorun üzerine düştü ne de yerde bir cisimin üzerine geldi.. gidon da kilitli idi. Sizce böyle bir şey mümkün mü? servis dâhi böyle bir şeyin olmayacağını söylemiş yarın sigorta eksperti bir arkadaşımın fikrini alacağım. Motosikletin deposu yerle temas etmesi için baya sağlam düşmesi gerek kaldı ki baya eziklik olur parmak kadar değil .. Ayrıca kapağın tam yanındaki kısım yani direkt yan tarafı da değil deponun

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Ali1903 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SATTI
    Alıntı Nesquik adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar kardeşim geçen sefer cevahir avm otoparkında motosikletinde dengesini kaybetti yanda bulunan Cbr 250 motorun üzerine devrildi olduğu yerde. Cbr'da sola devrildi yere bilen arkadaşlar vardır muhakkak Cevahir Avm'de motosikletlerin konulduğu zemin kauçuk gibi malzemeyle kaplanmış. yani asfalt gibi etki bırakması mümkün değil Motosikletin fotoğrafları burada depodaki eziğin yan yatmadan dolayı olduğunu söylemiş sahibi bugün. Elimize kaza anında çekilen fotoğraflar daha geçmedi arkadaşımda kaldı hepsi. Herneyse özellikle cbr kullanan arkadaşlar bilir.. Zemin bahsettiğmi gibi yumuşak olduğu için sol elciğin topuzu bile çizilmemiş grenajda çok küçük çizik var herşeyi geçtim bu boyası kalkmış kısım bir de içine göçmüş.. yahu depo iki grenajın arasında kalıyor nasıl yan yatma ile ezilebilir? cbr devrilirken boşluğa düştü hatta tuttuk düşüş yavaşladı bile.. yani ne başka bir motorun üzerine düştü ne de yerde bir cisimin üzerine geldi.. gidon da kilitli idi. Sizce böyle bir şey mümkün mü? servis dâhi böyle bir şeyin olmayacağını söylemiş yarın sigorta eksperti bir arkadaşımın fikrini alacağım. Motosikletin deposu yerle temas etmesi için baya sağlam düşmesi gerek kaldı ki baya eziklik olur parmak kadar değil .. Ayrıca kapağın tam yanındaki kısım yani direkt yan tarafı da değil deponun

http://i.hizliresim.com/Yv8EYA.jpg
    http://i.hizliresim.com/oAqlMQ.jpg
    O boyası kalkan yerin öyle olması için biri motoru kaldırıp tersten yere atması lazım diyeceğim öylede imkanı yok. İlginç
    antilop_skul bunu beğendi.

Alıntı Ali1903 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    O boyası kalkan yerin öyle olması için biri motoru kaldırıp tersten yere atması lazım diyeceğim öylede imkanı yok. İlginç
    Açıkçası anlam veremedim. Servise gitmişler adam direkt sigorta eksperinin bu işte şaibe var diye reddedeceğini söylemiş. Kesinlikle hatamızı kabul ediyoruz sinyal kırıldı fakat bugün ki görüşmede bu kısımın da yan yatmadan dolayı olduğunu söylemiş.. Yarın eksper arkadaşım ile görüşeceğim araba ile ilgili kazalara gidiyordu daha çok ne dolaplar dönüyor diye laf arasıdna anlatıyordu. İnşallah işimize yarar. Siz daha iyi bilirsiniz elbet arkadaşlar ama ben anlam veremedim. Bana da imkansız gibi geliyor çünkü boyası çıkmış ve içine göçmüş hadi takla attı ee.. be arkadaş sadece orası olmaz ki depo yere vurdu mu en az avuç içi kadar yer ezilir .. boya da çıkmaz hemen olmazsa ben görüşeceğim bir de.

Ali1903 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SATTI
    Alıntı Nesquik adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Açıkçası anlam veremedim. Servise gitmişler adam direkt sigorta eksperinin bu işte şaibe var diye reddedeceğini söylemiş. Kesinlikle hatamızı kabul ediyoruz sinyal kırıldı fakat bugün ki görüşmede bu kısımın da yan yatmadan dolayı olduğunu söylemiş.. Yarın eksper arkadaşım ile görüşeceğim araba ile ilgili kazalara gidiyordu daha çok ne dolaplar dönüyor diye laf arasıdna anlatıyordu. İnşallah işimize yarar. Siz daha iyi bilirsiniz elbet arkadaşlar ama ben anlam veremedim. Bana da imkansız gibi geliyor çünkü boyası çıkmış ve içine göçmüş hadi takla attı ee.. be arkadaş sadece orası olmaz ki depo yere vurdu mu en az avuç içi kadar yer ezilir .. boya da çıkmaz hemen olmazsa ben görüşeceğim bir de.
    Peşini bırakmayın. %99 bir iş var bu olayda. İnsanlar artık ne yapacaklarını milleti nasıl yolacaklarını şaşırmışlar. Sanki tek akıllı kendileri. Ama bu dünyanın birde diğer tarafta hesabı var ozaman kime ne sucu yükleyecekler bakalım

Karalı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2teker
    Cbr sahibi i.nelik yapıyor en fazla gidon yamulur depoya batar oda olmamış

Sağolun arkadaşlar bu yorumları o kişiye de göstereceğim üzerine mahkemeye dâhi veririm hiçte üşenmem.. Bu sefer ben görüşmeye gideceğim bakalım.. Valla aklım almıyor bu şekile gelmesi çok zor dediğiniz gibi arkadaşlar..

Motosikleti
    2teker
    Hani yanda kaldırım olur sürter oda yok imkansız

Alıntı Karalı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hani yanda kaldırım olur sürter oda yok imkansız
    Hocam fotoğraflar kazadan daha sonra çekilmiş bir kaç gün sonra kaza alışveriş merkezi otoparkında yapılıyor

Motosikleti
    2teker
    Birader gelsin o motoru aynı tarafa birkaç kez devirsin o hale gelmez sol gidon yamulur en fazla depoya batar başka da birşey olmaz 2012de cbr125im vardı iki kere düştü öyle bir durum olmadı heleki darbesiz düşüş hirbonun derdi fırsat bu fırsat zaten experde i.nelik yoksa bişe olmaz motosiklet experi ayrı oluyor zaten yemez yani

Alıntı Karalı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Birader gelsin o motoru aynı tarafa birkaç kez devirsin o hale gelmez sol gidon yamulur en fazla depoya batar başka da birşey olmaz 2012de cbr125im vardı iki kere düştü öyle bir durum olmadı heleki darbesiz düşüş hirbonun derdi fırsat bu fırsat zaten experde i.nelik yoksa bişe olmaz motosiklet experi ayrı oluyor zaten yemez yani
    Teşekkür ederim hocam sağolun.

eraksoy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Henüz yok.
    Devrildiği yerde araçların girmesini engelleyen demir vb birşey varsa, hani şu yerde yarım metre kadar yüksej sarı demirler, oraya çarpmış olabilir devrilme esnasın da yani mümkün kazada herşey olabilir. Geçmiş olsun.

Edit: boşluğa düştü demişsiniz. Hiçbirşey yoksa, bu ezik mümkün değil gibi, geçen hafta antreman yaparken 2 kere devirdim motoru, sadece gidon ve debriyaz darbe aldı.

mephamd - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CRF1000 AfricaTwin
    Dert edilecek bir şey de değilki. Kaç paradır bunun tamiri.

Alıntı mephamd adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dert edilecek bir şey de değilki. Kaç paradır bunun tamiri.
    250 lira imiş serviste.. Yahu bizim zarar verdiğimiz parça ortada sinyal bir de bunu eklemişler akıllarınca bakalım çarşamba işlerimi ayarlayım ben görüşmeye gideceğim enayi değil herkes ekstradan neden suçumuz olmayan bir şeyi ödeyelim arkadaşlar kesinlikle boşluğa düştü araç

@eraksoy

hocam geçmiş olsun size de çakallık bunun adı başka bir şey değil gördüğünüz gibi..

///MPOWER - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBR 250R
    Kardeşim alakası yok yan yatmayla o deponun o hale gelmesi helekii deponun üst kısmının ??? o hale gelmesi imkansız fizik kurallarına aykırı bir kere yerle temas eden kısmı orası değil ki hem öyle olsa bile hadi diyelim oldu oraya bir temas CBR dediğin makine öyle çok narin çıt kırıldım bir makine değil (tecrübeyle sabit ) ben sadece yatmayla gidonun yamulupta depoya batacağını bile tahmin etmiyorum. Fırsat verme kardeşim takip et kovala yazık günah.
    "The Ultimate Riding Machine"

Darkcity2000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC 750X
    depo esnemis boya atmis

Motosikleti
    2teker
    Deponun darbe aldığı bile tartışılır bırak esnemeyi

sedat_57 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2000 ford
    Önden kaza yapan motorlarda da oluşan darbeden ve esnemeden depoların tank pad yapıştırılan kısmıda bi yumruk büyüklüğünde içeri göçüyor

baktığınızda yere değen yada depoya karşı yapılmış bişey söz konusu değil.. bir biri üzerinde çalışan metaller darbeye maruz kaldığında en zayıf

yerde kırılır yada yamulur benim görüşüm bu..

Onurhan D - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ya ben mi yanlış görüyorum içe çöken yer deponun üst kısmı değil mi ?
    Yana devrilmeyle orası nasıl oluyor anlam veremedim.
    Üstelik içe çöken kısmın boyutu çok küçük, devrilmeyle alakası yok darbe almış belli.
    Motor devrilirken gidon tamamen sola doğru dönmüş olsa deponun o hizasına denk geliyo mu acaba ?

İşin komik yönü o arkadaşlar. Depo üstten darbe alıyor kapağın yanından fakat böyle bir şey mümkün değil. Çarşamba bizzat ben görüşeceğim çok ısrar ederseler mahkemeye taşısınlar bilirkişi vesaire her türlü bu durumu kanıtlarım kamera kayıtları muhakkak vardır. Ben de dahil çoğu kişi sizler gibi düşünüyor ekspert vs. Buradan darbe alması imkansız. Yerde herhangi bir cisim veya başka bir şey yoktu. Motoru yere düşerken tuttuk. Tutmasaydık sol arka sinyal kırıldı ve ön sinyal de kırılırdı.. Teşekkür ederim arkadaşlar önerileriniz, yardımlarınız için.

beko12345 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Dl 650 V-Strom K8 , Kuba blackcat
    Eğer zemin dediğiniz gibi dümdüz ve çokta sert olmayab bir malzeme ise bu olan bana yalan gibi geldi.

Bende cbr 250 mi 1 kez yatırdım, 1 kez de kaza yaptım.
    Gidon yamuldu ve grenajlar çizildi.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)